10/05/2026
Chociaz skonczyla się juz dwa tygodnie temu, to tych zdjęć nie moze tutaj zabraknąć. 😍
Feria de Abril 2026, czyli nasze najwazniejsze sewilskie swięto to juz historia. Zostawiam jednak kilka zdjęć jak co roku na pamiątkę oraz jak zawsze czuję wdzięcznosć, ze dzięki mieszkaniu w Sewilli mam to wszystko na wyciągnięcie ręki. 💗
Który kadr podoba ci się najbardziej? 💃
Udanego popoludnia! 🌿💃☕
28/04/2026
Feria de Abril 2026 w poniedzialek o polnocy przeszla do historii. 😌
Jak co roku jest to dosc wymagajace swieto, poniewaz jesli się pracuje, to trzeba byc niezle zorganizowanym, zeby udalo się ubrac w tradycyjną suknię flamenco wraz z dodatkami, umalowac się odpowiednio i jeazcze dojechac na Real de la Feria. 😊
Po calym tygodniu swietowania i zmierzania na Ferię czlowiek robi się zmeczony. Ale zawsze na miejscu uswiadamia sobie, ze warto podjąć wysilek by być tam kazdego dnia chociaz na chwilę. 😍
Feria to swięto, bez ktorego Sewilla nie bylaby sobą. I to pewnie dlatego praktycznie kazdy jej uczestnik zaczyna mówić, ze 'juz tęskni za Ferią' jak tylko zgasną ostatnie swiatla po pokazie fajerwerków ostatniego dnia. 😊
Nie inaczej bylo w tym roku. Niesamowity tydzien jak.z innej epoki, pelno kolorów i radosci.
Do zobaczenia za rok, na Feria de Abril 2027! 💃💃💃
23/04/2026
Wreszcie się doczekalismy! 💃💃💃
Od polnocy z poniedzialku na wtorek i oficjalnego zapalenia oswietlenia przez wladze miasta, Sewilla bawi się na Feria de Abril. 😍
Feria de Abril potrwa do niedzieli wlącznie a zakończy się o polnocy pokazem fajerwerków. 😊
¡Viva la Feria 2026! 🩷🩷🩷
05/04/2026
Wszystkim moim uczniom oraz obserwującym stronę zyczę zdrowych, radosnych i pogodnych Swiąt Wielkanocnych. 🌿🌿🌿
Przesylam tez kilka zdjęć z wiosennej dzielnicy Macarena w Sewilli. 😍
19/02/2026
Dwa dni temu obchodzilismy Dzień Kota, więc dzisiaj zdania, które do swojego zwierzaka mówi często chyba kazdy hispanohablante (osoba mówiąca po hiszpańsku). Z przymruzeniem oka. 😉
Co dodalbys do tej listy? 🤭
Udanego popoludnia! ☕🍰🍊💃
17/02/2026
Tych slówek nie spodziewalam się i ich nie znalam. Do czasu az postanowilam zrobić w Hiszpanii bigos z kiszonej kapusty przywiezionej kiedys z Polski. 😃
Na dodatek okazalo się, ze tych przypraw (no moze poza el comino, ktory jest kminem a nie kminkiem) prózno szukać w tutejszych sklepach a Hiszpanie praktycznie ich nie znają. Teraz juz wiem, co przywiozę sobie z kraju przy następnej okazji. 🤭🤭🤭
A wam jakich produktów nie udalo się znalezc w Hiszpanii? 🙃
Udanego popoludnia! 💃🌴🍰☕🍊
17/02/2026
Coś tutaj śmierdzi! 💩💩💩
Znacie już czasownik oler i książkowe wyrażenie „oler bien” - ładnie pachnieć i „oler mal” - brzydko pachnieć? ☺️ Dodajcie do tego jeszcze inne wyrażenia oraz czasownik APESTAR (śmierdzieć), który pomoze wam zabrzmieć bardziej naturalnie i potocznie. Na pewno się przyda. 😃
A może już je znacie? Dajcie znać w komentarzu. 🙃
04/02/2026
Kiedy poznaję kogoś nowego, często słyszę to pytanie i wtedy przypominam sobie, jaki kawał czasu mieszkam w Andaluzji. TO JUŻ12 LAT! Z czego 11 w samej Sewilli. 💃💃💃
Oczywiście wszystko z malutkimi przerwami, bo wtedy mieszkałam też po kilka miesięcy i w Katalonii, i w małym miasteczku niedaleko Kordoby oraz w Maladze. 😊 A na początku była też jeszcze Granada. ❤️
Ale to w Sewilli zapuściłam korzenie i znam ją jak własną kieszeń. Dzięki temu teraz mogę Ci ją pokazywać oczami mieszkańca – jej kulturę, tradycje, prawdziwą gastronomię, miejsca nieznane zwykłemu turyście czy też codzienne życie.😊
A ty? 😊 Jak długo mieszkasz w Hiszpanii? 🇪🇦 A może myslisz o przeprowadzce i jeszcze wszystko przed tobą?💃
Mam nadzieję, że ci się tutaj spodoba. Rozgość się i zostań na dłużej.🌴🌴🌴
29/01/2026
Trochę Sewilli na poprawę humoru w te pochmurne dni. 🌴🌴🌴
28/01/2026
Czasami przechodząc w poblizu Katedry mozna natknąć się na otwartą bramę i zobaczyć Giraldę i ogród pomarańczowy przy Katedrze. 😍
Piękny widok, prawda? 🍊🍊🍊