CEPA Artà

CEPA Artà Pàgina oficial del CEPA Artà

Tens el títol d'ESO o de batxiller? Ja tens el títol d'FP i vols continuar formant-te? El proper mes de juny s'obri el t...
29/05/2024

Tens el títol d'ESO o de batxiller? Ja tens el títol d'FP i vols continuar formant-te?
El proper mes de juny s'obri el termini per presentar les sol·licituds per estudiar cicles formatius.

13/05/2024

👉 Estàs cursant 2n, 3r o 4t d'Educació Secundària per a Persones Adultes (ESPA) i ets demandant d'ocupació al SOIB❓
📅 Fins al 31 de maig està obert el període per sol·licitar les beques del segon quadrimestre d'ESPA
📍 Trobaràs dues convocatòries:
✅ Beques formatives per a majors de 30 anys en atur
✅ SOIB Jove Beques d'Èxit per a joves en atur d’entre 18 i 29 anys
✍️ Consulta els requisits i, si els compleixes, tens fins al 31 de maig de 2024 per presentar la teva sol·licitud
ℹ️ Més informació, https://soib.es/beques-i-ajuts/
Conselleria Empresa, Ocupació i Energia
Govern de les Illes Balears
Conselleria Educació i Universitats

Durant aquest 8 i 9 de maig, el Parc Municipal de Manacor acull de 9:00 a 14:00h la III Fira de Formació i Ocupació, que...
08/05/2024

Durant aquest 8 i 9 de maig, el Parc Municipal de Manacor acull de 9:00 a 14:00h la III Fira de Formació i Ocupació, que ofereix informació sobre múltiples empreses, entitats, organismes públics i centres formatius.
Les persones que hi acudeixin també podran conèixer la diversitat de cicles formatius de les diferents famílies professionals que s'imparteixen als diferents centres i Instituts d'Educació Secundària d'arreu de la comarca del Llevant.
El CEPA Artà també en fa difusió de l'oferta formativa.

No saps quin cicle formatiu cursar? T'agradaria parlar amb alumnes que cursen un cicle formatiu que és del teu interès? ...
30/04/2024

No saps quin cicle formatiu cursar? T'agradaria parlar amb alumnes que cursen un cicle formatiu que és del teu interès?

Els pròxims 8 i 9 de maig de 9:00 - 14:00 hores tendrà lloc la III Fira de Formació i Ocupació al Parc Municipal de Manacor.
Els diferents centres educatius de la zona de Llevant que tenen oferta de Formació Professional oferiran tallers i demostracions relacionats amb l'oferta formativa.
El CEPA Artà també hi participa!

El pròxim curs escolar (2024/25) vols cursar batxillerat, Formació Professional, ensenyaments artístics, esportius, d'id...
19/04/2024

El pròxim curs escolar (2024/25) vols cursar batxillerat, Formació Professional, ensenyaments artístics, esportius, d'idiomes o estudis universitaris?
Actualment, està oberta la convocatòria general de BEQUES I AJUDES del Ministeri d'Educació i Formació Professional.
Les sol·licituds es poden presentar del 19 de març de 2024 fins al 10 de maig de 2024.

Podeu trobar tota la informació al següent enllaç:
https://www.becaseducacion.gob.es/becas-y-ayudas.html

Ja està oberta la convocatòria general de BEQUES I AJUDES per estudiar el curs 2024/25.Les sol·licituds es poden present...
22/03/2024

Ja està oberta la convocatòria general de BEQUES I AJUDES per estudiar el curs 2024/25.
Les sol·licituds es poden presentar del 19 de març de 2024 al 10 de maig de 2024. El tràmit es fa de manera telemàtica a través de la seu electrònica del Ministeri d'Educació, Formació professional i esports.
Els alumnes que vulguin cursar batxillerat, Formació Professional, ensenyaments artístics, esportius, d'idiomes o estudis universitaris, entre altres, poden sol·licitar la seva beca.
Podeu trobar tota la informació al següent enllaç:
https://www.educacionyfp.gob.es/servicios-al-ciudadano/catalogo/general/05/050130/ficha/050130-2024.html

Cursos de l'Escola d'Hoteleria impartits a Cala Ratjada.ACCIONS FORMATIVES GRATUÏTES:• Servei especialitzat en vi (90 ho...
19/01/2024

Cursos de l'Escola d'Hoteleria impartits a Cala Ratjada.
ACCIONS FORMATIVES GRATUÏTES:
• Servei especialitzat en vi (90 hores)
• Cuina en miniatura (30 hores)
• Pastisseria: postres per a restauració (20 hores)
• Cuina per a celíacs (35 hores)
• Procediments bàsics en el servei de sala (125 hores)
• Terminologia específica del restaurant en anglès (20 hores)
• Internet, xarxes socials i dispositius digitals (30 hores)
Més informació i inscripció:
Oficina d'Educació (al Poliesportiu de Capdepera) de 9.00 a 14.00 h.
971 588197 / 686 661734
_____________
Cursos de la Escuela de Hostelería impartidos en Cala Rajada.
ACCIONES FORMATIVAS GRATUITAS
• Servicio especializado en vino (90 horas)
• Cocina en miniatura (30 horas)
• Pastelería: postres para restauración (20 horas)
• Cocina para celíacos (35 horas)
• Procedimientos básicos en el servicio de sala (125 horas)
• Terminología específica del restaurante en inglés (20 horas)
• Internet, redes socials y dispositivos digitales (30 horas)
Más información y inscripción:
Oficina de Educación (en el Poliesportivo de Capdepera) de 9.00 a 14.00 h.
971 588197 / 686 661734

PUNT D'ORIENTACIÓ ACADÈMICA PROFESSIONAL al CEPA ArtàEn què vos pot ajudar el POAP?Informació i assessorament sobre: Sis...
19/01/2024

PUNT D'ORIENTACIÓ ACADÈMICA PROFESSIONAL al CEPA Artà

En què vos pot ajudar el POAP?
Informació i assessorament sobre: Sistema Únic de Formació Professional, FP Educació, FP Ocupació, Certificats Professionalitat, Procediment Acreditació (IQPIB), Homologacions, Convalidacions i Exempcions, PQI i PQIE, Cursos Especialització, Proves d'accés, Proves de competència, oferta formativa del SOIB, etc.

Demana cita i t'ajudam! Pots fer-ho a través del formulari de cita prèvia que trobaràs a http://www.cepaarta.cat/ o bé telefonant al 971 82 93 00.

I ja estem arribant al final i és el moment de celebrar la feina feta durant aquest curs 22/23 El proper 24 de maig a le...
12/05/2023

I ja estem arribant al final i és el moment de celebrar la feina feta durant aquest curs 22/23
El proper 24 de maig a les 18:30h vos esperam al CEPA per berenar junts!

Dirección

Calle Pere Amorós Esteva, 4
Artá
07570

Horario de Apertura

Lunes 16:00 - 21:00
Martes 16:00 - 21:00
Miércoles 15:00 - 21:00
Jueves 16:00 - 21:00
Viernes 16:30 - 20:30

Notificaciones

Sé el primero en enterarse y déjanos enviarle un correo electrónico cuando CEPA Artà publique noticias y promociones. Su dirección de correo electrónico no se utilizará para ningún otro fin, y puede darse de baja en cualquier momento.

Contacto La Escuela/facultad

Enviar un mensaje a CEPA Artà:

Atajos

Compartir