Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні

Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні

Освітній простір для українських дітей. Реєстрація в закріпленому дописі на сторінці — обовʼязкова.

Operating as usual

10/04/2024

Любі друзі й мешканці Казкового Королівства #Лабора!
Нарешті настала весна! 🌸

Ласкаво запрошуємо ваших діток завітати 13 квітня до української суботньої школи в Таллінні:

🌱 10 — 10:45 — Творча Майстерня Української Народної Іграшки з геніальним мейстром Anatoli Ljutjuk

🌱 11 — 11:45 — Урок Каліграфічної Майстерності з талановитою естонською каліграфинею Tiina Kull

🌱 12 — 12:45 — зустріч освітнього клубу Українські Мовні Кола з книжковою знавчинею Світлана Даниленко

🌱 13 — 13:45 — урок англійської мови з носіями мови Aubrey Lay та пані Грейс Пауерс

І, звісно, ароматний чай, смаколики й перерви доброти й любові до Природи від пана Анатоля з нашими меншими братами й сестрами: кицею Руною, зайчиком Крольом, псичкою Мушкою, рибками, пташками й комахами.

А ще — українські книги, поезія та обійми!
Ми працюємо для вас.
Гуртуймося заради майбутнього України!

Ласкаво просимо!

Photos from Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні's post 08/04/2024

Минулої суботи у Казковому Королівстві #Лабора строкато, пізнавально й весело стрічали прихід квітня!

Разом із каліграфинею пані Ольгою та нашим улюбленим Дідо Anatoli Ljutjuk дітки робили писанки, дотримуючись стародавньої української традиції.
Воск, писочки, яєчка та фарби, фантазія та старання, добрі слова й поради, підтримка одне-одного — це те, що знадобилося маленьким лаборівцям для старанної роботи!
Розкішна колекція унікальних писанок, яку зібрав чарівник пан Анатоль — це музейна рідкість, до якої наші учні мають доступ. Роздивлятися, милуватися, запамʼятовувати, дізнаватися імена писанкарів і писанкарок — це безцінно.
Збереження української автентичної традиції — одна з основних задач і цілей нашої суботньої школи! 🫶🏻

У цей день зустріч освітнього клубу Українські Мовні Кола проводила книжкова знавчиня пані Світлана Даниленко. Вона приїхала до діток у Таллінн з українського багатостраждального міста Харків 💔
Але попри намагання росії знищити все живе, Харків живе і тримається, і передає маленьким українцям в Естонії не тільки полумʼяний привіт з подякою за вивчення рідної мови та культури, а й смаколики: волоські горіхи, що визріли на слобожанській землі попри щоденні й щоночі обстріли російських ракет, солодкі цукерки, які працьовиті українці виготовляють з любовʼю!
Дітки раділи гостинцям і чаювали з радістю!
Також розминали і мʼязи, і мозок: у нас була хвилинка руханки, вправи на уважність, загадки!

Усі разом читали вірші Михайла Стельмаха зі збірки «Ой весна-зоряночка». Познайомилися з твором Василя Сухомлинського «Квітка сонця» й насолоджувалися вже улюбленими віршиками Наталі Забіли.

Згадали видатних українських діячів культури й літератури, борців за національні цінності Лесю Українку, Левченка, Сковороду!

Душа щораз радіє, коли бачиш, що дітки вбирають в себе знання й запамʼятовують важливу інформацію, яка допоможе їм бути гідними синами і дочками нашої рідної України!

Дякуємо також нашим добрим друзям Aubrey Lay та пані Грейс Пауерс за прекрасний урок англійської мови.
Наш досвід підказує, що ніхто не навчить дітей іноземної мови краще, ніж це можуть зробити носії, без використання допоміжної мови!
Такий процес вивчення веселий, радісний, живий і результативний! Уникаючи спрощень, дитячий мозок розвивається та стає сильнішим!

Радіємо можливості плідно проводити час із дітками, допомагаючи майбутньому поколінню культурної нації формуватися здоровою та гідною!
Пишаємося нашими учнями та ученицями
🇺🇦🫶🏻✨

З нетерпінням чекатимемо зустрічі наступної суботи!

04/04/2024

Неперевершені Ольга та Олена Токар співають «Ой у гаю при Дунаю» 🙏🏻🫶🏻🇺🇦

02/04/2024

Любі друзі й мешканці Казкового Королівства #Лабора!

Українська Суботня Школа в Таллінні запрошує вас завітати на гостину, щоб стріти разом омріяний весняний квітень! 🌷

На вас чекає:

🌱 10-11:45 — майстер-клас зі створення традиційних українських писанок разом із нашим чарівним учителем Anatoli Ljutjuk і улюбленою майстринею каліграфічної майстерності Tiina Kull! 🪺

🌱 12-12:50 — прогулянка на свіжому повітрі, в живописному парку біля нашої школи, разом із книжковою феєю пані Світлана Даниленко, й активна руханка по-козацьки від молодого українського спортсмена пана Назара! 💪🏻

🌱 13-13:45 — урок вивчення англійської мови з нашими добрими друзями, носіями англійської, паном Aubrey Lay та пані Грейс Паверс!

Заняття завершаться о 14:00.

Мріємо про теплу зустріч із вами! 🫶🏻

З любовʼю, колектив Казкового Королівства✨

Ілюстрація Kathryn Durst

Photos from Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні's post 30/03/2024

Сьогоднішня субота в Казковому Королівстві #Лабора була неймовірно теплою та плідною!
Наші маленькі учні й їхні чарівні матусі разом із любим Дідо Anatoli Ljutjuk й учителькою Марко Терен. варили справжній український борщ по-харківськи!

Дітки не тільки записували й замальовували рецепт від пані Марко, а ще б брали безпосередню участь у приготуванні страви.

Терли, різали, шинкували, змішували та міксували, допомагали одне одному.

Вчити дітей праці, вмінню ладнати й ефективно комунікуати, допомагати іншим — це одна з основних задач нашої суботньої школи.
А ще — ділитися: теплом, підтримкою, їжею, олівцями — те, що кожну суботу супроводжує нас і робить нас усіх кращими.
Залишки моркви й капустяні качанчики стали ласощами для нашого друга Кролика, що терпляче чекав на увагу діток на таємничому піддашші.

Дідо розклав вогонь у печі й ми грілися.
Крім традиційних інгредієнтів ми додали до страви сьогодні ще дещо.
Це наполегливо порадила зробити наша учениця Марієчка Блащениця: вона сказала, що обовʼязково до борщу додатки від кожного з нас дрібку любові!
І ми дослухалися до неї 🫶🏻

Завдяки всім старанням, сім літрів смачнющого й ароматного українського борщу змогли нагодувати нашу веселу й активну компанію! Та ще й трішки лишилося.

Ми раділи від того, як дітки захопилися готуванням, і як смачно їм було обідати сакральною українською стравою до якої вони приклали свої рученята.

Що можна додати?
Український борщ обʼєднує серця!
Щиро дякуємо всім учасникам і учасницям!

З нетерпінням чекаємо на зустріч наступної суботи — будемо стрічати квітень роблячи писанки за оригінальними проєктами, які дітки зробили сьогодні на папері!

Стежте за дописами на цій сторінці.
Всім тепла! 🇺🇦🫶🏻✨

За фото подяка спостережливим і невтомним матусям наших учнів!

#лабора #казковекоролівство #вихованняукраїнців #суботняшколадлядітейталлінн #українськідітивталлінні #казковекоролівстволабора #українськесерцеталлінна #українськімовнікола #борщ #анатолійлютюк

Photos from Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні's post 28/03/2024

Любі мешканці та гості Казкового Королівства #Лабора!

Майбутньої суботи — 30 березня — ласкаво просимо вас завітати до нас на особливий день традиційних українських активностей!

Разом із Anatoli Ljutjuk, Марко Терен. та Striutska Olha ми будемо робити великодні писанки та варити борщ!

Яскравий, веселий день разом! Проведемо березень, зустрінемо квітень з надією на добрі новини з Батьківщини й на Перемогу Добра й Волі! 🇺🇦❤️🌷🥚

Починаємо об 11:00.

Photos from Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні's post 25/03/2024

Минулої суботи в Казковому Королівстві було веселково, віршовано та бутербродно! 🙂

З любим вчителем Anatoli Ljutjuk діти створювали слоїки зі смаколиками, які разом із теплими листами підтримки, казковими всемогутніми воїнами-помічниками вирушать на фронт, в Україну, на допомогу українським героям і героїням, які боряться з російськими загарбниками.

З учителькою Марко Терен. діти вчили й проговорювали скоромовки, повторювали вірші великого Кобзаря, завчені на памʼять. А тоді учні по черзі й уголос вправлялися в читацькій майстерності: відкривали для себе чарівний світ нової книги поезій для дітей авторства Наталі Забіли 🫶🏻📚

Не забули тренуватися в прописах, бо вміти говорити й читати рідною мовою — то є добре й базово, але щоб писали листи додому, писати книжки й вести особисті щоденники — треба вміти писати!

У всіх нас того дня був добрий настрій, час і натхнення, а це значить, що ми провели день плідно: й поспівали, й подекламували, й погралися в хованки, й обовʼязково провідали улюблених звірів, які живуть на таємничому дідовому піддаші!

Березневі суботи минули плідно й яскраво.
Що ж, наступного разу проведемо березень в дорогу й приготуємося гідно зустріти теплий квітень!

Спасибі всім дотичним!

* фото Марко Терен та Надія Куйдай

22/03/2024
19/03/2024

23 березня #КазковеКоролівство запрошує дітей на традиційні суботні заняття:

📚 10-10:45 — Урок Творення Іграшок з Anatoli Ljutjuk

📚 11-11:45 — Урок Каліграфічної Майстерності з Tiina Kull

📚 12-12:45 — Урок Української Мови з Марко Терен.

На перервах обовʼязкові веселі ігри та спілкування з дружніми мешканцями Таємничого Піддашшя 🐦‍⬛🐱🐶🐟🪳

Після уроків — підкріплююче чаювання з сендвічами ☕️🥪

Ласкаво просимо!

Photos from Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні's post 18/03/2024

Минулої суботи #КазковеКоролівство #Лабора було наповнене сміхом і розмовами улюблених маленьких учнів.

Засновник суботньої школи, наш добрий учитель і просто чарівний Дідо Anatoli Ljutjuk допомагав дітям втілювати у життя іграшковий, але дуже важливий проєкт , який наблизить перемогу любої Батьківщини — #ПотягПодарунківДоУкраїни.
Милі деревʼяні вагончики, в кожному з яких сидять особливі пасажири: бойові гноми та півні, войовничі дракони та папуги, літакобомби, КОТОпульти, КВІТОстріли, хитрі гіпно-змії з палками м0ск@лів-зупинялками…
Всі сили Казкового Всесвіту й Світу Фантазії наші учні з абсолютною вірою направляють в Україну, старанно вимальовуючи, підписуючи та вирізаючи послання, щоб вони скоріше прийшли на допомогу хоробрим і безстрашним захисникам України! Цей проєкт дуже чуттєвий. Ми віримо, що до нього долучиться ще більше маленьких українців, що опинилися за межами рідного дому через злочинні дії росії.

На перерві встигли пограти в хованки та в «спіймай монстра», а тоді, разом із вчителькою Tiina Kull почали підготовку до Великодніх свят, що невпинно наближаються. Діти тренувалися робити писанки: тільки поки не справжні, а паперові — такі собі тренувальні мальованки!
Дехто з малят оздобив розписаними яєчками листівки та вже підписав для рідних, щоби відправити поштою в Україну. А дехто відклав, щоб прикрасити ними великодній кошик, у який можна скласти пасочку, цукерки та справжні розписані яєчка!

На другій перерві відвідали таємниче піддашшя, щоб погодувати пана Кроля, погладити Мушку й пообіймати хомʼяка. Бо любов до Природи й усього живого — основа життя на цьому світі й обовʼязкова цінність, яка є базою Казкового Королівства!

Наша люба вчителька Mari Mohrmann провела для діток останній в цьому навчальному році урок Естонської мови. Два роки поспіль, з самого страшного початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Марі була з нами, вона відгукнулася на запит підтримати українських дітей, що тікали від війни, обіймаючи їх, навчаючи мови країни, яка їх прихистила і підтримуючи добротою! Ми всі дуже вдячні Марі й у новому навчальному році, віримо в нові теплі зустрічі! 🌷🙏🏻

Продовження казочки відомого українського письменника Андрія Кокотюхи «Жабеня, Ставок і Море» почули діти на зустрічі пізнавального клубу Українські Мовні Кола від нашої вчительки Марко Терен.
Поповнили словничкові запаси словами, які добре відомі, але трішки підзабулися. Згадали те, що проходили на минулому уроці й випадково підслухали величезний секрет нашого чарівного Дідо: він боїться жаб! 🙈🐸 (тільки т-ссссс!)

Повторювали назви природних явищ, грали в лінгво-бінго, співали й танцювали з нашими любими друзями, вчителями Англійської Мови — Обрі Лей та Грейс Пауерс!
І, звісно ж, ця субота, як і всі наші попередні, не обійшлися без смаколиків: тортики та печива, овочеві пироги та ароматний чай, цукерки, ковбаска та хрусткі трубочки з шоколадом! Що може бути смачніше, ніж пригощання в колі щирих друзів!

Дякуємо всім, хто підтримує нашу суботню школу! Дякуємо всім вчителям за працю.
Дякуємо всім батькам, які довіряють нам своїх дітей і розуміють важливість збереження національної ідентичності!

До зустрічі наступної суботи!

13/03/2024

Любі друзі!

Вже майбутньої суботи — 16 березня — запрошуємо ваших дітей на традиційні суботні заняття до Казкового Королівства #Лабора:

☀️ 10-10:45 — Урок Створення Іграшки з мейстром Anatoli Ljutjuk

☀️ 11-11:45 — Урок з майстринею каліграфії Tiina Kull

☀️12-12:46 — Зустріч освітнього клубу Українські Мовні Кола з вчителькою Марко Терен

☀️ 13-13:45 — Урок Естонської мови з носієм мови Mari Mohrmann

☀️ 14-14:45 — Урок Англійської Мови з носіями Обрі Лей та Грейс Пауерс

На перервах — обовʼязкове чаювання зі смаколиками, природознавчі походеньки на горище та гра в хованки!

Ласкаво просимо завітати! 🌻

#суботняшколадлядітейталлінн #українськідітивталлінні #українськідітивталлінні #казковекоролівстволабора #українськесерцеталлінна #українськімовнікола #анатолійлютюк #маркотерен #каліграфія #іграшки #книги #освіта #вихованняукраїнців

13/03/2024

Прекрасна наша мова заслуговує на збереження, пошану та вивчення.

Бути носієм української мови, передати її дітям — надважливе й почесне призначення, одна з ключових цілей кожного свідомого українця, особливо під час геноциду та лінгвоциду, який безупинно й зі зброєю в руках провадить росія та її окупанти на наших землях.

Дякуємо Телебачення Торонто за прекрасний і мотивуючий матеріал. Віримо, що він надихне і наших співгромадян нарешті відмовитися від штучно навʼязаного колись, чужого язика й повернутися нарешті до рідної мови, давши змогу Україні вистояти й зберегти свої цінності.

Photos from Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні's post 11/03/2024

На честь 210-го дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Казковому Королівстві #Лабора провели #ДеньВареників!

Разом із ведучою клубу Українські Мовні Кола, нашою вчителькою Марко Терен. та з допомогою матусь Валентини, Марини та Катерини, наші талановиті учні розкатували тісто, обирали начинку на свій смак та власноруч ліпили вареники. Різних форм, із сюрпризами, зліплені з захопленням і любовʼю, з сиром, вишнями та картоплею, з шоколадом і навіть ковбасою — це про наші суботні вареники!

Спільна праця — важливий елемент виховання та освіти молодої генерації українців.
Після такого масового й старанного вьорк-класу, дуже смачно обідати біля затишного вогнища в колі вже рідних людей!

Дідо Anatoli Ljutjuk, наш учитель та чарівник, надихнув дітей створити особливі подарунки для вчительки Марко, яка теж нещодавно була іменинницею: гостинці на деревʼяних дощечках.
Такі щирі побажання, світлі дитячі думки — велика цінність і дорога згадка, спогад на все життя.
А тоді, діти разом із вчителькою Tiina Kull та дорогим Дідо, вітали Марко. Співали та обіймалися, наробили спільних світлин, щоб показати вам!

Наступної суботи також планується щось цікаве. Стежте за новинами.

* фото: Марко Терен, Valentyna Hnatenko, Marina Ter-Tumasova, Марина Іванова.

#самліпивсаміззів #суботняшколадлядітейталлінн #українськідітивталлінні #казковекоролівстволабора #українськесерцеталлінна #українськімовнікола #анатолійлютюк #часвареників #маркотерен #казковекоролівство

08/03/2024

Любі друзі та гості Казкового Королівства #Лабора!

Ласкаво просимо вас і ваших дітей завітати завтра до нас на особливу суботу!

О 10:00 відбудеться урок творення української народної іграшки з учителем і мейстром Anatoli Ljutjuk.
А вже об 11:00 почнеться дійство #ЧасВареників!
Діти самостійно будуть розказувати тісто, вирізати з нього кружальця, обирати та закладати начинку та ліпити варенички!
Звісно, потім їх варитимемо та їстимемо!
Бо гуртом веселіше та смачніше! 🙂 🥟

Чому ж ми вирішили замість уроків присвятити день вареникам?

Бо в Казковому Королівстві є одразу два приводи для святкування:

🥳 37-мий День Народження натхненниці клубу Українські Мовні Кола та вчительки Марко Терен.

🥳 210-тий День Народження найвідомішого в світі українського поета й художника Тараса Григоровича Шевченка!

Крім вареників обовʼязково будуть вірші, теплі історії, привітання, цікавезні обговорення та багаття в печі, яке зігріє всіх гостей та обʼєднає українців за спільним столом.

За бажання приносьте з собою улюблені смаколики, щоб розділити з друзями! 🫶🏻

До зустрічі!

#лабора #суботняшколадлядітейталлінн #українськідітивталлінні #казковекоролівстволабора #українськесерцеталлінна #казковекоролівство #українськийкультурнийцентр #СУБОТНЯШКОЛА #АнатолійЛютюк #МаркоТерен #УкраїнськіМовніКола #Вареники #СмачнаСубота #СамЛіпивСамІззів

07/03/2024

ФРАЗИ, ЩОБ ЗАСПОКОЇТИ ТРИВОЖНУ ДИТИНУ

1. «Що ти відчуваєш? Можеш намалювати це? »
Діти часто не можуть висловити свій стан в словах, і ця недосказанність робить її ще більш обтяжливою. За допомогою фарб або олівців дитина зможе не тільки висловити те, що її хвилює, але і поглянути на свою тривогу зі сторони, зробити її відчутною і трохи менш страшною.
2. «Я люблю тебе. Ти в безпеці"
Тривога змушує дитину відчувати себе беззахисною. Ваші слова про те, що ви поряд і вона в безпеці, особливо важливі в цій ситуації.
3. «Давай уявимо, що ми надуваємо повітряну кулю. Зроби глибокий вдох і дуй, поки я не порахую до п'яти »
Один з вірних способів впоратися з тривогою - вирівняти дихання. Але якщо ви запропонуєте дитині зробити глибокий вдох посеред панічної атаки, ви можете почути у відповідь: «Я не можу». Вам буде легше, якщо ви запропонуєте це в формі гри.
4. «Я хочу, щоб ти повторив за мною:« Я зможу ». Зроби це десять разів »
Цей спосіб використовують марафонські бігуни, щоб подолати «стіну» - почуття безсилля, яке виникає після подолання більшої частини дистанції, коли ресурси організму виявляються на межі.
5. «Чому ти так думаєш?»
Це питання допомагає дитині розкласти темний і лякаючий образ свого занепокоєння на більш прості і ясні деталі. Цей прийом особливо корисний для вже старших дітей, які вже здатні аналізувати свої думки і почуття.
6. «Ми разом! Нам ніхто не страшний »
Відчуття самотності і відокремленості - потужне джерело тривоги. Покажіть дитині, що в думках ви завжди будете з нею, навіть якщо фізично будете далеко.
7. «Якби твої переживання були монстрами (покемонами), як би вони виглядали?»
Надаючи переживанням конкретний образ, ми робимо їх більш конкретними і відчутними. Запропонуйте дитині вигадати своєму «сумуйчику» історію, поговорити з ним. Подумайте разом над тим, як відлякати його, або допомогти.
8. «Давай покладемо твою тривогу на полицю і займемося чимось. Якщо хочеш, потім ми знову візьмемо її »
Тривожні діти часто думають, що їх занепокоєння буде з ними весь час. Спроби переконати дитину не думати про свій стан приведуть до зворотного ефекту. Замість цього запропонуйте їй ненадовго відокремити себе від свого переживання, відійти і розглянути його з безпечної відстані. Це дуже дієва методика.
9. «Це почуття пройде. Давай влаштуємося зручніше і почекаємо »
Коли наше тіло знаходиться в зручному положенні, цей стан передається і розуму. Звичайна ковдра і плед можуть бути прекрасним «заспокійливим».
10. «Давай дізнаємося про це більше»
Тривога подібна темному підземеллю, в кожному кутку якого
ховається щось страшне. Дайте дитині досліджувати його, але будьте поруч. Задавайте їй питання, направляйте її. Ваша присутність допоможе їй усвідомити на власному досвіді, що «у страха очі великі».
11. «Давай порахуємо до десяти»
Ця проста техніка допомагає відволіктися від тривожних думок. Запропонуйте дитині порахувати що завгодно - годинники на руках у перехожих, зашторені вікна в будинку навпроти або родимки на руці.
12. «Закрий очі. Уяви ... »
Візуалізація - потужна техніка, яка використовується спортсменами для зменшення болю і хвилювання. Запропонуйте дитині пройтися по чарівному лісу з Володаря кілець, Хогвартсу або космічної станції. Запитуйте, що вона бачить, - спонукайте її фантазувати.
13. «Засічи дві хвилини і скажи мені, коли вони пройдуть»
Концентрація на часі також добре допомагає впоратися з тривогою. Спостерігаючи за рухом секундної стрілки, пісочного годинника або електронним таймером, дитина перестає концентруватися на своїх переживаннях.
14. «Мені теж іноді буває страшно / тривожно. Це не дуже й весело »
Емпатія - найсильніший засіб проти страху і почуття невизначеності. Ви також можете поділитися своїми власними спогадами і переживаннями з дитиною, розповісти, як ви переживали тривогу, як вчилися справлятися з нею.
15. «Давай запишемо на цьому аркуші все хороше, що приходить тобі в голову»
Тривога створює «коротке замикання» в областях мозку, відповідальних за логіку. Списки допомагають навести порядок в думках, а позитивні спогади надихають і додають сил.
16. «Скажи мені: що найгірше з того, що може трапитися?»
Мета цієї вправи - допомогти дитині більш усвідомлено уявити, чого вона боїться і чому. Обговоріть, які можуть бути наслідки, як можна відповісти на них. Замість жахливого образу майбутнього у дитини буде чітке уявлення про те, що трапиться щось неприємне, але таке, що можна виправити.
17. «Що написано в твоїй « уявній хмарі »?»
Якщо ваші діти читають комікси, вони знайомі з білими хмарками, в які художники поміщають слова героїв. Такий незвичайний спосіб міркування допомагає їм відсторонитися від своїх переживань і поспостерігати за своїм станом з безпечної відстані.
18. «Давай пограємо в суд - пошукаємо докази, що хвилюватися нема чого»
За допомогою цієї гри ви пропонує дитині самій вибудувати собі захист і відповісти на всі можливі випади «внутрішнього критика».
19. «Я тобою вже пишаюся»
Знаючи, що її зусилля вже винагороджені, дитина позбавляється від тяжкості перфекціонізму - джерела величезного стресу для більшості тривожних дітей.
20. «Давай сходимо на прогулянку»
Прогулянка на свіжому повітрі спалює надлишок енергії, підвищує м'язовий тонус і підіймає настрій. Якщо прямо зараз у вас немає часу на прогулянку, запропонуйте дитині пострибати на скакалці, поприсідати або просто потягнутися.
21. «Я знаю, це важко»
Визнайте, що ситуація серйозна і ваша дитина має повне право переживати. Так ви покажете їй, що поважаєте її почуття.
22. «Розкажи мені про це»
Промовляння своїх думок і почуттів допоможе дитині розібратися в них і знайти рішення. Вислухайте його уважно, не перебиваючи.
23. «Пам'ятаєш, як ти впоралася з ..?»
Нагадуючи дитині про її минулі успіхи, ви зміцнюєте її віру та впевненість у власних силах.
24. «Не можу посунути цю важку шафу. Допоможеш мені?"
Фізичне зусилля допомагає зняти напругу і випустити емоції.
25. «Давай вигадаємо інший кінець для цієї історії»
У дитини в голові вже склалася історія про те, що буде далі. І цей сценарій змушує її нервувати. Прийміть її версію, а потім запропонуйте подумати, як ще може закінчитися цю історію.
з Арт-Скарбничка корисностей

04/03/2024

Казкове Королівство #Лабора щиро вітає з днем народження письменницю, філологиню, волонтерку й улюблену вчительку освітнього клубу для дітей Українські Мовні Кола — Марко Терен.!

Бажаємо міцного здоровʼя, здійснення мрій, нових книжок і перемоги рідній Україні! 🇺🇦

Добрі побажання можна залишати в коментарях під цим дописом! 🌷

Photos from Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні's post 03/03/2024

Традиційно збиралися українським гуртом у суботу в Казковому Королівстві #Лабора, щоб вчитися одне в одного та пізнавати світ.

На першому уроці Створення Української Народної Іграшки наш учитель Anatoli Ljutjuk надихав дітей створювати чарівні й потужні іграшки для нашого нового проєкту #ПотягДопомогиУкраїні.
У часи, коли на нашу Батьківщину безперестанку летять російські вбивчі ракети, будь яка допомога українському хороброму війську — цінна. Зброя, молитви, маскувальні сітки та броня, теплі листівки та обереги — це важливо. Наші креативні учні теж вирішили надіслати до України потяг допомоги. Що буде в потягу, спитаєте ви? Ми розкажемо вам, але не дивуйтеся: змії-розвідники, бойові дракони, гноми, крокодили та кролики, пси-розвідники, зайці-снайпери — це дивовижні казкові істоти, створені уявою та руками наших дітей. Діти вірять, що всі ці істоти допоможуть українським воїнам і воїтелькам прогнати з України російських загарбників і здобути нам таку жадану перемогу, волю та й мир!

На другому уроці Каліграфічної Майстерності вчителька Tiina Kull показувала учням, як робити особливі листівки: діти дуже сумують за домом, а ці листівки у вигляді будиночків — можливість побажати одне одному мати справжній дім: у серці, та й після перемоги — на землі рідної України.

На третьому уроці Англійської Мови талановитий вчитель Обрі Лей вчив дітей новим словам: природні погодні явища. Якою буває погода? Дощить чи вітряно? Хмарно чи сонячно? Сніжно, тепло чи холодно? В навчанні допомагала чарівна веселкова парасолька, заодно дітки повторили всі кольори райдуги, які вчили на попередніх уроках. Не обійшлося без співів! Дивіться відео в коментарях.

На уроці клубу Українські Мовні Кола вчителька Марко Терен познайомила учнів із творчістю українського письменника, нашого сучасника, автора ста книжок рідною мовою — Кокотюха Андрій. Діти слухали казку «Жабеня, ставок і море», мріяли, сумнівалися, ставили важливі запитання, на які разом знаходили відповіді й поповнювали свою словникову скарбничку прекрасними, але забутими українськими словами.

На перервах чаювали та гралися в хованки, сміялися та обіймалися — наповнювалися енергією і теплом. Святкували початок весни разом, весни, що сповнена найтрепетніших надій!

Наступної суботи готуємо для маленьких лаборіаців особливий день.
Всі подробиці шукайте в середу на цій сторінці!

До нових зустрічей! 🙌🌷

#суботняшколадлядітейталлінн #українськідітивталлінні #казковекоролівстволабора #українськесерцеталлінна #казковекоролівство #українськийкультурнийцентр #СУБОТНЯШКОЛА #лабора

*фото Марко Терен.

28/02/2024

Любі друзі! Близиться перша весняна субота й ми дуже хочемо нагадати вам, що в Казковому Королівстві #Лабора відбудуться цікавезні заняття:

10-10:45 — Урок Творення Української Народної Іграшки з Anatoli Ljutjuk

11-11:45 — Урок Каліграфічної Майстерності з Tiina Kull

12-12:45 — Урок Англійської Мови з Грейс Паверс і Обрі Леєм

13-13:45 — Зустріч Клубу Українські Мовні Кола з Марко Терен

Звісно, святкуватимемо початок весни, слухатимемо вірші, пригощатимемося ароматним чаєм та смаколиками!

Чекаємо на зустріч з нетерпінням 🌷🌿

#лабора #казковекоролівство #суботняшколадлядітейталлінн #українськідітивталлінні #казковекоролівстволабора #українськесерцеталлінна #книгажиття #українськийкультурнийцентр #СУБОТНЯШКОЛА #НоївКовчег

*фото Марко Терен

23/02/2024

Шановні друзі!

Нагадуємо, що завтра занять у Казковому Королівстві не буде у звʼязку з особливими та важливими днями для Естонії та з нашими українськими болісними датами.

Усім сил і віри!

Побачимося вже у березні 🙏🏻🇺🇦

* фото Марко Терен

Photos from Ukrainian World Congress - Свiтовий Конґрес Українців's post 21/02/2024

Дорогі друзі й мешканці Казкового Королівства #Лабора! 🌷

У такий особливий для всіх нас день рідної мови, наша суботня школа отримала неймовірно приємний подарунок — увагу та високу оцінку нашої роботи від Ukrainian World Congress - Свiтовий Конґрес Українців!

Освітній простір, сповнений творчості й довіри, яким його створив колись й усі ці роки дбайливо підтримував наш усіхній вчитель, митець і художник Anatoli Ljutjuk, продовжує працювати заради України!

Ми працюємо з українськими дітками, вкладаючи в роботу серце й любов, повагу до дітей, до їхніх унікальних особистостей, до їхнього права на помилки та нові, небачені до того відкриття, які покликані вже завтра змінити цей світ!

Дуже приємно було бачити, що про нашу школу згадали, що теплим словом відгукнулися про роботу Марко Терен., яка провадить регулярні зустрічі клубу Українські Мовні Кола для дітей!

«Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні — приклад патріотичного виховання та повноцінного розвитку майбутнього покоління українців.
Розташований в серці старого Таллінна, освітньо-пізнавальний простір став для українців Естонії осередком довіри та підтримки. Тут зберігають національну ідентичність, рідну мову, культуру та історію» — написала про нашу школу сторінка Світового Конгресу Українців.

Дякуємо пані Lyuba Lyubchyk за увагу та постійну інформаційну підтримку! 🇺🇦🌷🙏🏻

21/02/2024

#КазковеКоролівство #Лабора вітає всіх українців з Днем Рідної Мови! 🌷🇺🇦

Мова наша прекрасна — це оберіг від лиха, від біди й зовнішніх загроз.

Мова наша надійна — це міцний щит, що боронить нас від ворожих підступів та брехні.

Мова наша унікальна — це інструмент спілкування з рідними, можливість впізнати своїх де б ми не були.

Мова наша сильна — це зброя, яка захищає нашу історію, наші села й міста, родини й наші життя від стирання російським загарбником.

Мова наша красива — це дорогоцінний скарб, який попри заборони та переслідування змогли зберегти наші предки й передали нам.

Дякуємо всім, хто зберігає рідну мову.
Дякуємо захисникам і захисницям України, які на фронті виборюють наше право мати свою мову та історію!
Дякуємо усім, хто вертається до української мови після довгої розлуки.
Дякуємо всім, хто говорить українською мовою до своїх дітей: бо тільки якщо передамо своїм дітям, тоді вона житиме далі!

Шануймося! 🇺🇦

19/02/2024

Педагогічний музей України🫶🏻🇺🇦

19/02/2024

19 лютого - День Державного Герба України.

Дата, яка не дає українцям забути день встановлення державного символу, бо саме в цей день в 1992 році Верховна Рада України затвердила тризуб, як малий герб України, визначивши його головним елементом Державного герба.

Герб України - офіційний символ України у вигляді золотого тризуба на синьому щиті. Один із трьох державних символів України нарівні з прапором і гімном.

Герб походить від знаків Рюриковичів 10 — 12 століття, з часів Київської Русі. Традиція використання герба-тризуба веде свій початок від герба Української Народної Республіки, від ухвал 12 лютого 1918 Малої ради у Коростені та 22 березня того ж року Української Центральної Ради в Києві.

(дякуємо за інформацію Українській Вікіпедії)

Photos from Українська суботня школа "Лабора" в Таллінні's post 18/02/2024

Минулої суботи навчальний день у Казковому Королівстві #Лабора розпочався з квітів і привітань: наші учні обдаровували увагою дорогу вчительку каліграфічної майстерності — мисткиню Tiina Kull, бо напередодні в неї був день народження 🌷

З цього приводу ласували домашніми млинцями з шоколадом та іншими смаколиками. Бо завжди радісно ділитися приємними емоціями в колі своїх! 🫶🏻

Але наші дні складаються не лише з радісних митей, як би нам того не хотілося.
Реальність така, що її неможливо приховати від дітей: на жаль, через жахи, які принесла в Україну росія, наші діти знають про війну вже забагато.
Більшість з них втратили домівки, розлучилися з родичами та друзями, хтось вже ніколи не зможе вернутися додому.
Що ж. Вільні люди мусять мати зброю. Для захисту, для допомоги, для підтримки тих, хто зараз боронить їхню Батьківщину й право на майбутнє.
Тому на уроці творення деревʼяної іграшки дітки, під керівництвом вчителя Anatoli Ljutjuk, брали приклад з країн, таких, як Естонія, що їх прихистила й нині передає Україні зброю, щоб було чим захищати рідну землю й цілий народ від російських окупантів.

Діти робили чарівну зброю — це обереги, ви можете побачити на фото.

Віримо, що це жахіття скоро скінчиться перемогою України та перемогою справедливості й життя.

Далі відбулася зустріч клубу Українські Мовні Кола, яку провела письменниця й вчителька Марко Терен: діти вчилися фіксувати події свого життя в особисті нотатники: проєкт #КнигаЖиття триває. На прикладі літературного твору для дітей, авторства Зденека Міллера та співавторів, який читала дітям Марко, учні суботньої школи вчилися аналізувати те, що відбувається навколо них і з ними, щоб в майбутньому вміти вправно описувати власне життя й писати якісні твори. Також згадали твір Астрід Ліндгрен — «Пеппі Довга Панчоха».

А далі до Лабори завітала Грейс Пауерс, яка провела для дітей урок англійської мови: грали в лінгво-бінго, застосовуючи (не повірите!) макарони! 🙂 Поповнювали словниковий запас, а також дізнавалися про різні види спорту: баскетбол, гандбол, плавання, футбол — як це звучить англійською та як можна показати без слів той, чи інакший вид спорту.

Попри сумні новини з Батьківщини, наш спільний суботній день у колі своїх виявився теплим. Дорослі й діти приходять сюди, як до батьківської хати, щоб зігрітися біля вогню й обійняти Дідо.
Собака Мушка супроводжувала нас і охороняла наш освітній простір від усіх на світі сторонніх та не добрих.

Працюємо далі. Робимо якнайкраще те, що вміємо, там, де ми є, заради майбутнього.

*фото зробила Марко Терен

#лабора #суботняшколадлядітейталлінн #українськідітивталлінні #казковекоролівстволабора #українськідітивталлінні #казковекоролівстволабора #українськесерцеталлінна #казковекоролівство #українськийкультурнийцентр #суботняшкола #НоївКовчег

Want your school to be the top-listed School/college in Tallinn?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

До Дня Матері наша суботня школа оголосила флеш-моб #ВіршДляМатусі. Й українці з усіх усюд, які нині опинилися в Естонії...
Наші чудові учні не зупиняються та продовжують надсилати нам свої відео з поезією Кобзаря, до флешмобу #ШевченківТиждень...
До 209 дня народження Тараса Григоровича Шевченка учениця нашої суботньої школи Ксеня прочитала свій улюблений вірш Кобз...
Святкування Дня Святого Миколая ❄️

Location

Category

Telephone

Website

Address


Laboratooriumi, 22
Tallinn
10133
Other Schools in Tallinn (show all)
TalTech Law School TalTech Law School
Akadeemia Tee 3
Tallinn, 12618

Study and research law at Tallinn University of Technology --- Õigusõpe ja teadustöö Tallinna Tehnikaülikoolis

Koerus Koerus
Marja 9
Tallinn, 13411

Koeraspordiklubi Koerus http://www.koerus.ee

Tallinn Summer School Tallinn Summer School
Narva Mnt 25
Tallinn, 10120

Tallinn Summer School is a part of Tallinn University and offers a 3- week summer programme for international students. Tallinn Winter School offers a similar programme in every January.

International Make Up Center Estonia International Make Up Center Estonia
Pärnu Mnt 10/Väike Karja 12
Tallinn, 10148

Uus IMC 10-nädalane Profimeigikool alustab 11.07.22-16.09.22. Õppetöö toimub E-R kell 10.00- 14.

Animakool Animakool
Pärnu Mnt 154
Tallinn, 11317

Meie juures saab osaleda animatsiooni huvikoolis, tellida animatsiooniga seotud töötube või pidada sü

A-Finances Cashflow Club & Zailer Training A-Finances Cashflow Club & Zailer Training
Väike Karja 7
Tallinn, 10140

Если Вы хотите добиться финансовой свободы, заставить свои деньги работать на себя, а не наоборот, то

Merekaru lastehoid Merekaru lastehoid
Regati Pst 1, Pirita
Tallinn, 11911

Lastehoid Merekaru

SmartyEst SmartyEst
Tallinn

Tallinna KIISA Lasteaed Tallinna KIISA Lasteaed
Tallinn, 11313

Tallinna Kiisa Lasteaed on eelkooliealistele lastele hoidu ja alushariduse omandamist võimaldav õppeasutus, kus hoitakse ja tugevdatakse lapse tervist ning toetatakse tema emotsionaalset, kõlbelist , sotsiaalset, vaimset ja kehalist arengut.

Funidea Funidea
Sõpruse Puiestee 209a
Tallinn, 13419

Школа по интересам.

Väike Päike Huvikool Väike Päike Huvikool
Tuukri 11
Tallinn, 10120

Mitmekülgne ja arendav huvitegevus lastele vanuses 0-7 eluaastat

Room A To Z Room A To Z
Harju Maakond
Tallinn, 11415

Room A To Z is an online “One-on-One” educational platform that is beneficial for students and tutors