17/04/2026
Sloveso, které jste uviděli jako první, bude vaše hlavní náplň přicházejícího víkendu ... Co vy na to?😁
Napište to sloveso do komentáře a pak taky, jestli vás nadchla představa, že je to vaše sloveso víkendu.😃
Těším se tam na vás!
Mějte pohodový víkend!
Zuzana
PS: A chcete-li si rozšířit svou slovní zásobu nejen o německá slovesa, ale celé fráze, které vám dají jistotu v kritických situacích rozhovoru, jako např. když nerozumíte, nevíte co a jak říct, zamotáte se, nervózníte atd., tak vás srdečně zvu na webinář zdarma, který pořádám příští čtvrtek - 23.4. - a kde je všechny prakticky probereme.
Pozvánku jsem vám pověsila do komentáře. Ohromně se těším na každého z vás! 🫶
10/04/2026
Tato slovesa se vám v němčině často pletou.
Když si je ale pořádně prohlédnete, už je nezaměníte.
😊Koukejte:
18/02/2026
⏰ Teď poslední šance! Zavíráme!
V půlnoci zavíráme brány do nového konverzačního kurzu “Zahoď učebnici, začni mluvit!“
Kurz je pro vás, kteří chcete:
🚀 mít v němčině rozvázaný jazyk
🚀 mluvit sebejistě i ve chvíli, kdy si nejste stoprocentně jistí a připravení
🚀 reagovat přirozeně, bez dlouhého přemýšlení a překládání v hlavě
🚀 mít vytrénované ucho na ostatní německé mluvčí
🚀 mít mnohem širší slovní zásobu než teď
Ale pozor! Já vás tímto nezvu do nějakého běžného konverzačního kurzu němčiny. Já vás zvu do prostoru, kde možná úplně poprvé hluboce zavnímáte, jací jste borci, že se učíte německy, kde vám vyroste sebevědomí, a kde vytvoříme v mluvení takové momentum, které už nebudete chtít pustit.
Takže jestli si říkáte:
"Už jsem němčině věnoval/a tolik času, ale při tom mluvení to pořád drhne." nebo "Já vím, že když budu mluvit líp, tak se můžu ucházet o lepší práci / být jedna/jeden z mála, kdo v naší firmě umí německy / konečně si v Německu připadat jako že sem patřím atd."
.. tak teď je ten moment, kdy to společně můžeme změnit.
Klikněte na odkaz v komentáři, přihlaste se a jdeme na to! Ohromně se na vás těším!💕
Zuzka
15/02/2026
❓ Kdo z vás nejste nikdy ani trochu nervózní, když mluvíte německy?
❓ Kdo z vás při mluvení vždycky použijete správný člen slovíčka a sloveso ve vedlejší větě dáte vždycky na konec?
❓ Kdo z vás nikdy nemáte pocit, že to z vás leze jako z chlupatý deky, hm?
❓ Kdo z vás vždycky mluvíte tak plynule, že ostatní nemusí ani na 5 sekund počkat, než se vyjádříte?
😎 Jestli jste teď na všechno kývli, pak vám gratuluju, protože jste lepší než Chuck Norris a můžete tak začít nosil titul mistr světa amoleta.
Já sice umím německy docela obstojně, ale i tak jsem kolikrát dost nervózní, nevím člen slovíčka a dokážu se ve své větě i pěkně zamotat. Ale už si díky bohu dovoluju se z toho nehroutit, a to i přesto, že jsem lektorka němčiny a ještě k tomu žiju v Německu.
✌ Dřív jsem si myslela, že až budu hodně pokročilá, tohle všechno už se mi nebude dít. Ale když jsem pak začala učit na středním odborném učilišti v Bavorsku, pochopila jsem, že se to dít bude.
Ale není katastrofa, že se to děje, mnohem horší je, když se tím necháte udolat a raději vůbec mluvit nezkoušíte, mlčíte, zmenšujete se.
🙌 A protože moc dobře vím, jak vám při tom je (mám to už minimálně 5,5 milionkrát za sebou), srdečně vás zvu do prostoru, kde můžete mluvit i s tím vším strachem, obavami a nejistotou.
Vytvořím pro nás prostor, ve kterém se budete cítit tak příjemně, vítaně a podporovaně, že pomalu všechno to bububu proměníme v chuť mluvit.
🚩 Budeme spolu v malých skupinkách (3 - 4 účastnice/účastníci + já) a budeme si posílat textové a hlasové zprávy (podle vaší aktuální chuti a možnosti). O čem? O každodenních tématech jako je volný čas, práce, denní aktivity, plány, zážitky, cestování atd.
Kurz “Zahoď učebnici, začni mluvit!” je pro vás, kteří jste v němčině na A2/B1 nebo B1/B2 (skupinky uděláme tak, abyste k sobě pěkně pasovali).
Podrobné informace najdete v komentáři.
Napadne-li vás nějaká otázka, neváhejte mi napsat.
Obrovsky se na vás těším!
Zuzana
12/02/2026
🎉🍾Fanfáry, červený koberec a šampaňské pro všechny!
Můj zbrusu nový konverzační kurz "Zahoď učebnici, začni mluvit!" dneska otevřel své dveře!🎉
🙌Je pro vás, kdo chcete konečně německy mluvit s pocitem klidu, i když uděláte chybu, bojíte se, zamotáte se, nevíte slovíčko ...
Srdečně vás zvu do prostoru, kde je tohle všechno v naprostém pořádku. Kde můžete své německé sebevědomí tvořit v klidu, bezpečí, respektu, podpoře a dobré náladě.
Obrovsky se na vás těším!
👉https://zuzanalink.cz/konverzacni-kurz-zahod-ucebnici-zacni-mluvit/
🔥Gemeinsam rocken wir das Sprechen!
Zuzana