23/03/2022
Stálé otázky jaký řidičák potřebuju na čtyřkolku, bugynu a jinou zlotřilost.
Odpověď Vám dá velký techničák, my nevíme, to na té fotce je dle systému motocykl a podle výkonu je k řízení tohohle nesmyslu zapotřebí řidičák A2 a už od pohledu to vypadá jak motorka, co?
My Vám rozumíme, že nechcete jezdit a učit se na motorce, ale třeba v tomhle, ale to nejde, tahle zlotřilost v žádném případě nesplňuje podmínky pro výuku.
A teď hele, já byl teď v jedné autoškole kde chtěli pomoct s tou výukou na motorce, co a jak aby to nějak vypadalo. V autoškole dvě identický
šestistovky, jedna uškrcená na těch 35 kw ( A2 ) druhá standardní plně otevřená, motorky stejný typ, stejná barva, stejná váha, stejná výška, při tý výuce na ploše jezdí žák samostatně 50 km/h, v obci 50 km/h a mimo obec 90 km/h obě tedy ze stejnou akcelerací, jen ta uškrcená umírá při vyších otáčkách, do kterých se ale žadatel nemá šanci dostat po celou dobu výuky dle zákona.
Ale řidičák Am můžeš dělat na stopětadváce, jen nesmíš jezdit rychleji než 45 km/h.
Ten systém je fakt fajn, co?
21/03/2022
Tak v sobotu Pavlov ať ty motorky nezdržujeme, některý jsou sice ještě v servisu, ale to zvládáme i tak. Jinak letos tady u nás přistanou dvě funglofky ať máte co huntovat a nezničitelnýho otloukánka Banďoura jsme tedy ještě zrenovovali, sice už je tam jen původní rám, nádrž a motor, ale furt to jede. Tak jsme zvědavý jestli se ho letos podaří už někomu konečně oddělat.😀
04/03/2022
Před pěti roky jsem začal učit svého letitého kamaráda a souseda jezdit na motorce, ale teď nevím jestli to byl dobrý nápad.😀
21/02/2022
Nadstandardně pružné MDČR uvažuje o možnosti řídit osobní automobil již od 17 let a uvažují kdo by zákoně byl mentorem na sedadle spolujezdce.
No kdo jiný, než někdo z rodiny, tam si to pak vyříkají na rovinu, jestli dobrý a nebo ne.
Tahle fotka je ze včerejška, kdy mladej, kterýmu teď bude třináct a jezdí s čímkoli a kdykoli, zvládá techniku i takhle prostou jako je tahle Hundrtka, vnímá rychlost a pohyb ostatních, na motorce už podle mě umí líp než já, ale oba dva víme, že na klasický osobní auto v běžném provozu je ještě brzo, ale já bych osobně neměl problém s tím, aby tenhle uličník řídil pod dohledem už od patnácti let standardní osobák, natož až od sedmnácti.
Stačí se těm dětem věnovat a pak to jde.
No a co ty na to, od sedmnácti jo, nebo jo?
16/02/2022
No nic, zkuste si to pokud si najdete čas.
https://www.noveotazky.cz/
08/02/2022
V Tiskařský často trénujeme, je tam menší provoz a tak tam tak nějak nepřekážíme až tedy do dneška, když jsme se tam zbytečně motali tomuhle nadanýmu.
Hele a není to dobrý pocit, když proti tobě v jednosměrce jede auto, zažil si to někdy?
07/02/2022
Letos ta největší novinka je možnost odebrání registrační značky ( SPZ ), nebo nasadit takzvanou botičku za neuhrazené pokuty.
Tuto výsadu mají policisté, strážníci a celníci.
Vybírat kauci zůstává stále pouze policii.
Tedy nyní žijeme v systému kde nejhorší zločin na komunikacích je jízda bez značek, nemáš číslo, si zlej a mezi nás nepatříš, pokud se zamyslíš nad tím, že každý strážník a celník chtěl být policistou, ale neprošel sítem systému, kvůli nějakému hendikepu, tak touhle pravomocí neděláme dobře. Když dáš totiž blbýmu klíče od toalet, těžko se pak na ně dostáváš.
03/02/2022
A bylo to znát podle stylu jízdy, že není zvyklý se pohybovat po městě a v provozu.
31/01/2022
Tak tu máme po letech spoustu úprav v testových otázkách, naši žáci mají obrovskou výhodu, protože spousta dopravních situací je tady z Vršovic a ty křižovatky znáte z provozu. Ale tahle otázka dost zarazila, tahle dopravní značka neexistuje je pouze podobná té co upozorňuje na boční vítr. Kdo jste tohle vymyslel, kdo jste tohle schválil, tak vy všichni co jste se na tomhle nápadu podíleli jste debilové, co takhle do neoznačený křižovatky namalovat jednorožce a ptát se kdo má přednost, když jednorožec neexistuje, ale co když na něj někdo věří?
A radovat se z toho, že ty otázky jsou postaveny tak, že odpověď je jednoduchá….prostě to neexistuje a přeci tu je, no paráda.
27/01/2022
snad lepší nevědět co se na těch toaletách odehrává
26/01/2022
Jak a kde končí platnost dopravních značek…..tak tady konkrétně Praha, Kamýcká ulice, kde je značka B 20a nejvyšší dovolená rychlost.
Tedy třicítka, přechod, autobusová zastávka a to dává smysl nic proti, ale za tou autobusovou zastávkou jsou po sobě hned dvě křižovatky, tedy projedeš křižovatkou a třicítka neplatí a aby jsme se nemohli dohadovat kdy přesně končí platnost značek, tak je to na konci té křižovatky jak je ta červená šipka, tedy po projetí té křižovatky již není žádné omezení a můžeš jet padesát a že někde po sto metrech je značka B 20b konec nejvyšší dovolené rychlosti tě nemusí zajímat, takhle to ti šprýmaři co to instalovali vymysleli a mají to prostě blbě. Ale pokud je někde značka IZ 5a obytná zóna, tak ta nekončí projetím křižovatky, ale musí být ukončena značkou IZ 5b konec obytné zóny.
10/01/2022
Přesto, že venku to počasí je jaký je tady v Praze tak podle tohohle nákladu to vypadá, že bude přituhovat, pokud se tedy nejedná o umělecké dílo něco jako felda na špejly, nebo pojízdný nanuk a tak nějak.
… a pokud z auta něco přečuhuje o víc jak 1metr, tak za nesnížené viditelnosti červený “hadr” 30 x 30 cm a za snížené viditelnosti červené světlo a odrazka, ale ta odrazka nesmí být trojúhelníkového tvaru