06/06/2026
Chudák Vočko! 😀
Vyhodíš ji dveřmi, vrátí se zadním vchodem. 😂
Jestli si z gramatiky chcete udělat kámoše, tak račte tudy:
➡️ Gramatika pro začátečníky: https://brona.cz/product/zaklady-anglicke-gramatiky/
➡️ Gramatika pro pokročilé: https://brona.cz/product/mistrovstvi-anglicke-gramatiky/
(Nejen) tyhle super kurzy mám teď posledních pár dnů se SLEVOU 50 % a garancí, že vám pošlu peníze zpátky, když s nimi gramatiku nezvládnete. 💪
05/06/2026
Další měsíc je za námi a já si jdu (společně s vámi) nadšeně zopakovat, co všechno jsem v květnu stihl podniknout a udělat 🙂
1. Dolomitské kravičky pro upoutání pozornosti - k dovolené v Itálii se dostaneme za pár dalších fotek. 😃
2. Pořídil jsem si novou čtečku (Kindle Colorsoft Scribe) a jsem z ní nadšený! Rychle jsem se pustil do knihy o pomalé produktivitě (Slow Productivity - Cal Newport). 😄📚
3. Vyrazili jsme na rodinný výlet do Krems (stále nevím, jak se to skloňuje :D), zkrátka hezké město u Dunaje!
4. Měli jsme se krásně a největší zážitek bylo, když nás s autem převáželi přes řeku přívozem. 🌊
5. Měl jsem super skvělou vege anglickou snídani v mé nejvíc nejoblíbenější kavárně v Brně v Gimmi cafe ☕️
6. Funny story. 😃 Byli jsme na Strojatíně a vyrazili jsme na oběd. Část výpravy vypadala, že nedojde zpět. Tak jsem běžel pro auto je vyzvednout. Trasa i počasí luxusní…
7. …obutí a oblečení o poznání méně. 😃
8. Obsadil jsem krásné čtvrté místo v domácí olympiádě. A to se mi povedlo přesto, že jsme doma jenom 3... No, co víc k tomu dodat. 😂
9. Užíval jsem si sluníčko a pivo s povinnou výbavou - jednorožčími samolepkami. 🦄
10. Jedna fotka v Gratzu - z cesty na dovolenou do Itálie. 🙂 Gratz je takové rakouské Brno, ale samozřejmě ne tak dobré. 😄
11. Cesta na dovolenou se nám sice skrze nemoc zkomplikovala, ale po pár dnech strávených zpátky v Brně jsme nakonec úspěsně dorazili do Itálie! 🙂 Tohle konkrétně je městečko Merano v Dolomitech. ☀️⛰️
12. Hodně jsem chodil běhat…
13. …nebo spíš pózovat na fotkách? 😃😃
14. Stal se ze mě štamgast po celé severní Itálii! 🇮🇹 Bohužel ale hlavně dětských hřišť. 😁
15.-16. Vrcholová pohoda. 🙂 (Ano, vyjeli jsme tam lanovkou. 😀)
17. Objevili jsme spoustu báječných míst. 😍
18.-20. A na závěr krásné Dolomity bez Broni. ⛰️
Jaký byl váš květen? 🙂
05/06/2026
15 euro za třetinku piva? 😵💫
No jo, jenže když v noci na hotelu přišla nálada a chuť, tak si vezmete hned dvě a ještě se se svým nočním lupem nadšeně fotíte ve výtahu.
Tak jen dávám vědět, že je občas fajn udělat si radost.
A že vy můžete mít za stejné peníze jako já ty dvě pivka třeba kurz
Jak na slovíčka → https://brona.cz/product/jak-na-slovicka-v-anglictine/
Nebo si necelé jedno pivko připlatit a mít super kurz Angličtina na cesty, se kterou si to pivo v létě i bez obtíží objednáte → https://brona.cz/product/anglictina-na-cesty/
Nebo jakýkoliv jiný kurz, na všechny teď pomalu končí SLEVA 50 %.
Co jste si v poslední době dopřáli vy? 😊 Nebo to raději ani nechcete přiznat? 😀
05/06/2026
Fun for Friday
🥴 „Proč tady jsem, strážníku?“
👮♂️ „Kvůli pití.”
🥴 „Super! Kdy začnem?“
Já když si vzpomenu, jak mi bylo někdy špatně, tak jsem se určitě do dalšího pití jen tak nehrnul. Raději hltám angličtinu! 🙂
A proto vám tady ukážu jednu věc, která nás Čechy někdy mate: slovíčko “officer” znamená:
👮♂️ v tomto případě strážník, policista (znáte z “police officer”), případně také
🎖️ důstojník, někdo s vyšší šarží u armády, a do třetice…
👩💼 někdo, kdo má nějakou funkci, zastává úřad, česky tedy i úředník - ale pozor: ne jakýkoli řadový úředník nebo kancelářský pracovník, ale vyšší úředník, který má nějakou svoji agendu, nebo člověk ve vedení (chief executive officer atd.) Rozhodně ne každý člověk, kterého potkáte za přepážkou - to by byl spíš clerk. A pokud vy pracujete v kanceláři, třeba jako HR, referent, nákupčí, fakturant…, tak nejste officer, ale office worker.
Uf, to jsem se zapotil, asi si dám pivko… snad to nepřeženu!
04/06/2026
Znáte všechny tyhle možnosti, jak popsat, že s něčím souzníte nebo vás něco určitým způsobem oslovuje?
Pokud vás některý z výrazů zaujal, přikládám vám sem i příkladové věty pro lepší zapamatování ⤵️⤵️⤵️
It speaks to me.
👉🏻 This painting speaks to me because it reminds me of my childhood. = Tento obraz mě opravdu oslovuje, protože mi připomíná dětství.
It strikes a chord.
👉🏻 His story about feeling lonely at school really struck a chord with me. = Jeho vyprávění o tom, jak se ve škole cítil osamělý, se mě opravdu dotklo.
It resonates with me.
👉🏻 Her idea about balancing work and free time really resonates with me. = Její představa o rovnováze mezi prací a volným časem se mnou opravdu rezonuje.
Je nějaká další fráze, kterou v tomto kontextu běžně používáte? Podělte se o ni v komentářích! 🙂
04/06/2026
Milovaný psík 🐶❤️, který se právě vyválel v zahnívající rybě 🐟, už není mazlík, ale mění se v 👉🏻 cur (čokla, psisko). V tu chvíli ho častujete výrazy 👉🏻 mutt či 👉🏻 mongrel (vořech, podvraťák), ale stačí jeden pohled psích očí 🥺 a už je to zase váš Aroušek, Lettynka nebo Benžík 🐾.
Četl jsem ale, že psi reagují hlavně na tón hlasu. Takže když na něj něžně zavoláte 👉🏻 you damn dog (zatracený pse), případně 👉🏻 bloody nebo stupid (blbý, hloupý), neurazí se. Blaženě se k vám přitulí 🥰 a jen je mu líto, že jste z něj smyli ten pracně nabytý parfém. No nic, zítra si opatří nový 😎.
🌰 Chcete všech 365 Very hard ořechů pohromadě? Jděte na https://brona.cz/product/very-hard-orechy
04/06/2026
Petr mi píše, že jsem autista. Ale on si možná myslí, že to je někdo, kdo rád jezdí autem. Těžko říct.
Já ale jen děsně rád pomáhám lidem zamilovat se do angličtiny.
A to všem, bez rozdílu věku, vyznání a nálepek co, kdy dostali.
I tobě rád pomůžu, Péťo, neboj. 😉
Navíc angličtina má často krásný vedlejší efekt, že otevírá svět a hlavu.
Už jen pár dní s 50% SLEVOU. 🎉
https://brona.cz/product/vse-od-broni/