27/06/2025
Děkujeme Klárce za milé pozdravy z Kanady! 🇨🇦
Konečně tu máme trochu tepleji a užíváme si sluníčka co to jen jde po značně propršeném březnu. V průběhu spring break za mnou přijela mamka s bráchou. Strávili jsme pár dní v Vancouveru, kde samozřejmě nesměl chybět hokejový zápas Canucks vs. Chicago. Krásný zážitek jak pro mě tak pro bráchu. Následně jsme i s hostitelskou rodinou a mou novou host sister ze Švýcarska zamířili do Tofina, kde jsme si i zasurfovali.
Sportovní sezóna se tu rozjíždí na všech frontách. Jsem zase v sailing academy, za což jsem moc ráda, protože o to byl ve druhém semestru ještě větší zájem než na podzim. Cílem by bylo připravit nás na jednu až dvě regaty, tak si snad v květnu a červnu i zazávodíme proti jiným školám.
Školní atletická sezona je v plném proudu a příští týden se rozjede i ta klubová. V rámci škol v lokalitě 'lower island' zatím v oštěpu vedu. Vypadá to, že se kvalifikuji na islands a pravděpodobně i provincials.
Co se týče školy je všechno v pořádku. Druhý semestr mám značně akademický, ale se skvělými učiteli. Nakonec jsem si vzala Pre-calculus, fyziku, English First peoples a Career life exploration. Fyzika začíná být někdy náročnější, ale dá se to bez problému zvládnout.
Hodně se tu začala řešit graduation a věci s ní spojené. Blíží se nám prezentace našich finálních projektů 'capstone project', která bude začátkem května. Ceremonii budeme mít na University of Victoria den před mým odletem, docela se na ni začínám těšit, i když domů se mi nechce.
Více zážitků od našich studentů v Kanadě si můžete přečíst zde ➡ https://www.stredniskolykanada.cz/reference
31/03/2025
Lucie Chalupová, zakladatelka firmy Studymix, natočila inspirativní rozhovor, kde sdílí své zkušenosti a pohledy na studijní pobyty v zahraničí. 🌍 Pokud vás zajímá proč se vyplatí studovat v zahraničí, jak to vše probíhá a jaké změny vidí Lucie na studentech po návratu, určitě si tento rozhovor nenechte ujít!
🎙️Poslechnout si ho můžete zde:
Študijné pobyty v zahraničí (nielen) pre stredoškolákov so STUDYMIX (Podcast) | Ivana Miklovič
Prečítajte si článok: Študijné pobyty v zahraničí (nielen) pre stredoškolákov so STUDYMIX (Podcast). Staňte sa najlepšou verziou seba so školeniami od GtoG, s.r.o.
05/02/2025
"V pondělí v noci jsem přiletěla v pořádku do Prahy a jen bych Vám chtěla moc poděkovat za všechnu organizaci a věci kolem toho. Těchto 5 měsíců už nikdy nezapomenu a budu vždy vzpomínat, jak krásně jsem se měla v Deltě v Kanadě. Jsem doma teprve 5 dní a zvykám si na místní čas a trávím čas s rodinou. Všichni kamarádi, které jsem si v Kanadě našla mi moc chybí, ale jsme v kontaktu, takže jsem moc ráda. Celý tento semestr mi dal několik vzpomínek a zkušeností, za které jsem moc vděčná. Ještě jednou mockrát děkuji za vše a doufám, že se v budoucnosti třeba ještě spojíme." My děkujeme Karolíně za milou zprávu! 😊
13/01/2025
Děkujeme Báře za recenzi ze střední školy v Kanadě. Bára je v North Vancouver School District a jak se jí tam líbí (a jestli jí o Vánocích nechyběly třeba Tři oříšky pro Popelku) si můžete přečíst tady: https://www.stredniskolykanada.cz/reference
01/12/2024
Umíme zařídit pobyt pro celou rodinu!
"Ráda bych touto cestou moc poděkovala paní Lucii Chalupové, bez které bychom asi ani neodjeli do naší vysněné Kanady. Naplánovala jsem si, že bych chtěla, aby se děti (8 a 10 let) naučily anglicky někde mezi rodilými mluvčími, a protože pracujeme s manželem na počítači, tak delší doba mimo ČR pracovně nebyla problém. Ale problém nastal, když jsem začala hledat školu. Pořádně jsem nevěděla, kde začít, takže jsem zkusila obvolat pár agentur. Všechny od nás daly ruce pryč, protože s malými dětmi neměly zkušenosti. Až paní Chalupová byla ochotná do toho jít, vzala to jako výzvu a novou pracovní zkušenost. A musím říct, že vše zvládla naprosto perfektně.
Jen jsme si vybrali místo, kde bychom chtěli hledat ZŠ pro děti a paní Chalupová vykomunikovala vše ostatní, včetně pojištění, papírů (kterých požadovali kvůli věku dětí opravdu mnoho) a vždy mi jen do mailu poslala přesné instrukce, co mám udělat. Opravdu jsme jí vděční a mohu všem vřele doporučit. A také moc doporučuji Kanadu, protože jsme si tuto zemi zamilovali. Možná bych jen zvolila jiné město než je Vancouver, protože sice jde o úžasné místo se spoustou možností, ale také o jedno z nejdražších v Severní Americe. Život je tam opravdu velmi nákladný, včetně několikanásobně vyšších poplatků třeba za kroužky dětí a podobně. Ale nelitujeme, byla to bezva zkušenost. Děti se za pár měsíců krásně rozmluvily a získaly nové kamarády a dokonce se nechtěly vracet zpět do Čech. Takže ještě jednou děkuji! :)"
28/11/2024
Děkujeme Klárce za milé pozdravy z Kanady: "Mám se výborně. V pátek jsme se SISPem jeli na whale watching, kromě toho, že byla docela zima, to byl pěkný zážitek. Taky už se rozjeli všechny aktivity na plno, atletika je upřímně super, je nás tam jen pár, tudíž se nám trenér věnuje opravdu naplno. Dnes jsem mluvila s hlavním trenérem z klubu a řekl mi, že trenér, se kterým trénuji je jeden z nejlepších v Kanadě. A je to vidět, má dost profesionální přístup, ale zároveň je to fakt pohodář a na trénincích bývá legrace.
Za dobu mého pobytu jsem se stihla dokonce dvakrát vykoupat v oceánu. Jednou záměrně, když mě hostitelská rodina hned začátkem pobytu vzala na pláž, abych měla možnost si zaplavat v oceánu, ovšem podruhé to bylo nechtěně, na sailingu. Převrhly jsme loď, respektive to vůbec nebyla naše chyba, ale vliv jiné lodi, ovšem ve vodě jsem skončila já ještě s jednou studentkou z Německa.
Již mi také do hostitelské rodiny konečně přijela druhá studentka z Mexika, tak už naštěstí nemám veškerou pozornost pro sebe. Rodina se velmi snaží vymýšlet zajímavé aktivity a brát nás na jejich oblíbená místa. Díky kamarádovi mého host dad jsme byly na kajaku v centru Victorie, vzali mě na krásný výšlap v přírodě nedaleko města nebo na několik festivalů a "trhů" v okolí."
21/09/2024
Klárka je v Kanadě "jen" na půl roku, ale co všechno už stihla zažít! "Hlásím, že se tu mám výborně! Rodina je moc milá a vždy se mi snaží pomoci. Až na počáteční malý konflikt s kocourem jsme si sedli myslím dobře :) Už jsem i párkrát něco uvařila a sklidila úspěch. Zatím čekáme na příjezd druhé zahraniční studentky z Mexika, která má problémy se získáním studijního víza, ale snad již brzy dorazí.
Ve škole jsem moc spokojená, dostala jsem 2 kurzy, které jsme opravdu chtěla, tj. History 12 a Anatomy& physiology. Anatomie je asi můj nejoblíbenější předmět. Na angličtině jsem původně skončila v English perp. se samými Japonci, kteří sice byli moc milí, ale anglicky moc neuměli, tudíž jsem po domluvě s učitelkou kurz vyměnila za English first peoples 11 a zatím je to fakt zajímavé. Hodně angličtiny, čtení, psaní i zajímavostí o původních obyvatelích. A jako poslední mám Food studies, které jsem sice nechtěla a snažila se to vyměnit, ovšem neúspěšně. Nakonec to ale snad bude fajn, je nás tam několik zahraničních studentů a na vaření jsem ve skupině se 3 Italy, tak snad bude zábava. Učitelé jsou až neuvěřitelně milí a všichni se nám snaží pomoci, ať už s porozuměním nebo s čímkoli jiným.
Od příštího týdne začíná Sailing Academy, znovu, učitel/trenér je moc milý a vyšel mi vstříc s tréninky. Strašně se na to těším, přestože se začíná pomalu ochlazovat. Mimo to jsme nakonec našli i atletiku. Hostitelská rodina mi nabídla, že mě bude vozit do Victorie. Už jsem s místními oštěpaři absolvovala pár tréninků a opět, všichni jsou moc milí a trenér, bývalý oštěpař, docela profík. Rodina mi také pomohla zařídit všemožné i nemožné permanentky do bazénu a podobných sportovních i jiných center v okolí, takže mám opravdu úplně všechno."
06/09/2024
Děkujeme za milý pozdrav z Kanady od Tobiáše: "Zatím si to tady užívám, v sobotu jsem viděl místní mazlíčky a dnes jsem byl poprvé ve škole." A informace pro ty z vás, kteří o Kanadě zatím jen uvažují - aktuálně přijímáme přihlášky na druhé pololetí na příští školní rok!
🇨🇦 🇨🇦
05/09/2024
"Vyzvednutí study permitu proběhlo bez problémů. Měla jsem z toho trochu obavy, jak to zvládnu na letišti, ale nakonec to dopadlo dobře. Banff je nádherný! Nemůžu se vynadívat na ty úžasné hory. Rodina je skvělá, hned jsme si padli do noty a po škole s nimi trávím hodně času, hlavně s Cristin. První školní den byl pro mě náročný, protože jsem nerozuměla skoro ničemu, ale už mám za sebou týden a každý den je to lepší a lepší - chce to jen čas. Příští týden začíná volejbal a ten další běh, tak se těším, až poznám nové lidi. Škola se mi tady líbí, je tu hodně rozdílů oproti té v Česku. Jednoduše řečeno, jsem moc spokojená a zažívám tady nejlepší období svého života! Vendy"
22/05/2024
Sníš o studiu střední školy v Kanadě, ale bojíš se, že už je pozdě pro podání přihlášky? Tak už se neboj, protože my ještě pár volných míst máme! Tak mrkni na náš web ☞ www.stredniskolykanada.cz nebo nám rovnou napiš ☞ [email protected] a spolu vybereme tu nejlepší školu v zemi javorových sirupů. 😋 🇨🇦 🇨🇦 🇨🇦
20/02/2024
Reference od Evy, semestr v distriktu Sooke, Vancouver Island🇨🇦…. a naše odměna 👍
Dobrý den,
zážitky z Kanady připisuji k jedněm z těch nejlepších, co mám! Bylo to naprosto skvělé a za těch 5 měsíců jsem se sama o sobě dozvěděla více věcí než v celém mém životě. Také jsem poznala spoustu lidí, kteří se v tak krátké době stali jedněmi z těch nejdůležitějších v mém životě. Už teď mi chybí a plánujeme spolu spousty nových setkání, kterých se již nemohu dočkat!! Pobyt byl plný krásných zážitků a nových poznatků, za které jsem nesmírně vděčná. Děkuji, že jste mi umožnila prožít si tuto velmi důležitou a nezapomenou zkušenost, velmi si toho vážím.
Děkuji za všechno!
Evča