Téma: Práce ve vědecké komunitě Je určen pro studenty všech stupňů studia politologie, vyučující i zájemce, kterým je politologie blízká.
Politologický barcamp je něco jako neformální konference se dvěma cíli: networking (vzájemné setkávání) a zisk zpětné vazby ke své práci, případně podělení se o zkušenosti se studiem, vědou etc. Téma práce ve vědecké komunitě chce odvést pozornost od samotných výsledků práce k jejímu průběhu, k problémům, se kterými se může setkat každý student, uchazeč o studium na doktorském stupni, student se z
ájmem o publikaci své práce, student s chutí dělat práci nad rámec studia a podobně. Nyní jsme ve fázi plánování, sháníme účastníky (ideálně zároveň ty, kteří jsou ochotni vystoupit s krátkou přednáškou). Rád bych zaujal i politology, co studují mimo Brno. Přednášky by měly být krátké a zaměřené (15-30 minut) a vytvářet prostor pro diskusi. Témata můžou pokrývat všechno možné od studia až po mimostudijní aktivity, např:
- zkušenosti s vlastním zajímavým (nejlépe chystaným či probíhajícím) projektem
- zkušenosti z praxe
- politologie vs. jiné obory
- spolupráce s vyučujícími, zkušenosti se studiem a závěrečnými pracemi
- specifika studia na různých fakultách a katedrách
- akademická samospráva a fakultní politiky
- publikace a její komplikace
- očekávání od studia vs. realita
- zkušenosti s publikací vlastní práce
- zkušenosti ze zahraničí a mezifakultní/mezikatederní spoluprací
Barcamp je založen na tom, že je organizován s minimálními náklady a očekává se vklad o účastníků - namísto vstupného můžete donést jídlo (např. tolik, kolik sníte k obědu, ale s tím, že se podělíte s ostatními). Zamýšleným důsledkem je zmnožení příležitostí ke vzájemnému setkávání :-)