Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju - Univerzitet u Beogradu

Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju - Univerzitet u Beogradu

Share

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju - Univerzitet u Beogradu, Community College, Visokog Stevana 2, Belgrade.

16/06/2025

U petak, 13. 6. 2025. smo imali čast da prisustvujemo prezentaciji 4. ciklusa projekta "Oda različitosti". Našim partnerima iz želimo da nastave da dokazuju da ništa nije nemoguće.

09/08/2022

Septembar je blizu..
Konkurs za master akademske studije na FASPERU!!!

Defektologija
Budžet - 50 Samofinansiranje - 110 mesta

Logopedija
Budžet - 20 Samofinansiranje - 30 mesta

Specijalna edukacija i rehabilitacija
Budžet- 20 Samofinansiranje - 30 mesta

Za više informacija
http://www.fasper.bg.ac.rs/upis-mr-info.html

Uredio

22/08/2019

Скуп су акредитовaли Завод за унапређивање образовања и васпитања (4 бода), Комора социјалне заштите (20 бодова за активно и 10 за пасивно учешће) и Здравствени савет Србије (10 бодова за пасивно учешће, 13 бодова за усмену презентацију и 11 бодова за постер презентацију).

17/07/2019

Скуп су акредитовли Завод за унапређивање образовања и васпитања (4 бода) и Комора социјалне заштите (20 бодова за активно и 10 за пасивно учешће).

У току је поступак акредитације скупа у Здравственом савету Србије.

12/07/2019

Скуп је одобрен од ЗУОВ-а као облик сталног стручног усавршавања.
Скуп је у поступку акредитације у Комори социјалне заштите и Здравственом савету Србије.

19/06/2019

Нa Фaкултeту зa спeциjaлну eдукaциjу и рeхaбилитaциjу рaсписaн je кoнкурс зa упис нa свe нивoe студиja зa шкoлску 2019/20. гoдину
http://www.fasper.bg.ac.rs/upis.html

Photos 30/04/2019

ДРУГИ ПОЗИВ

Поштоване колегинице и колеге,
Универзитет у Београду – Факултет за специјалну едукацију и рехабилитацију организује 10. међународни научни скуп „Специјална едукација и рехабилитација ДАНАС“, који ће се одржати 25. и 26. октобра 2019. године.

Позивамо Вас да учествујете у раду Скупа и пријавите своје радове.

Детаљне информације о Скупу можете наћи на адреси:
http://www.fasper.bg.ac.rs/skup/10intKonf/srp/index.html

С поштовањем,
Програмски и организациони одбор

25/04/2019
11/04/2019

Od 2011. godine 12. april se obeležava kao Međunarodni dan dece u uličnoj situaciji (raniji pojam: dece uključene u život i/ili rad na ulici). Ovaj datum ustanovljen je strane Konzorcijuma za decu, vodeće međunarodne mreže posvećene zagovaranju prava dece uključene u život i/ili rad na ulici širom sveta.
Deca u uličnoj situaciji ne predstavljaju homogenu grupu. Među njima postoje velike razlike u pogledu obeležja kao što su uzrast, pol, nacionalna pripadnost, socijalni identitet, državljanstvo, seksualna orijentacija i rodno izražavanje. Ova raznovrsnost podrazumeva postojanje različitih iskustava, rizika i potreba. Nejednakosti zasnovane na ekonomskom položaju, rasi i polu spadaju u strukturne uzroke isključivanja dece u uličnoj situaciji. Tome dodatno doprinosi materijalno siromaštvo, neadekvatna socijalna zaštita, loše ciljane investicije, korupcija i fiskalne politike koje ograničavaju ili onemogućavaju siromašne da se izvuku iz kruga siromaštva. Među ostale rizike za život i rad dece na ulici spadaju: nasilje; zlostavljanje; iskorišćavanje i zanemarivanje kod kuće ili u ustanovama za brigu o deci ili u obrazovnim ustanovama; smrt staratelja; napuštanje deteta od strane roditelja; isključenost iz obrazovanja; zloupotreba psihoaktivnih supstanci i mentalne bolest (deteta ili staratelja); netolerancija i diskriminacija u socijalnoj sredini; itd.
Ovaj dan je trenutak kada treba ukazati da je prvi korak svake države da prikupi informacije o takvoj deci u svojoj zemlji, kako bi se odlučilo o najboljem načinu na koji mogu da se podrže njihova prava, kroz međuresorni pristup i osnaživanje preko socijalne zaštite, edukacije i razvoja životnih veština. Osnovni vrednosni principi u reagovanju društva na problem dece u uličnoj situaciji treba da budu poštovanje, dostojanstvo i prava ove društveno osetljive grupe dece.

Prof. dr Aleksandar Jugović

03/04/2019

Univerziteti u Srbiji obeležavaju ovaj dan u znak sećanja na studentske demonstracije protiv fašizma, 4. aprila. 1936. godine, kada je u protestima poginuo student prava Žarko Marinović.

30/03/2019

Smatra se da oko 1% populacije ima poremećaj iz spektra autizma. Rezolucijom Generalne skupštine Ujedinjenih nacija drugi april je proglašen za svetski dan svesti o autizmu. Asistivne tehnologije i aktivna participacija osoba sa autizmom glavne su teme ovogodišnjih manifestacija. Kao i svake godine, hiljade javnih građevina širom sveta biće osvetljene plavom bojom u cilju podizanja svesti o autizmu. Vreme posvećeno osobama sa autizmom i njihovim porodicama moglo bi da bude mera inkluzivnosti društva u periodu između dva druga aprila obojena u plavo.

Prof. dr Nenad Glumbić

Want your school to be the top-listed School/college in Belgrade?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Telephone

Address


Visokog Stevana 2
Belgrade
11000