30/06/2026
De avond van 30 juni is gevallen. Alle rapporten zijn uitgedeeld, de lichten zijn gedoofd en de schooldeuren zijn gesloten. We leggen de boeken neer voor het schooljaar 2025- 2026.
We wensen al onze leerlingen, leerkrachten, directie, secretariaat, keukenpersoneel en onderhoudspersoneel een deugddoende en welverdiende vakantie!
De school blijft komende week nog open voor de nodige administratieve werkzaamheden.
Geniet van de zomer, laad de batterijen op en... we zien jullie graag terug op 1 september!
26/06/2026
Dat wisten wij al lang, maar het is leuk het nog eens bevestigd te zien!
15/06/2026
Het is stilaan een traditie aan het worden. Op het einde van het schooljaar trekken vijfdejaars met de klas naar het graf van Karel van de Woestijne. Oud-leraar Paul de Loore vertelt over het leven van de dichter, we dragen samen 'Wijding aan mijn vader' voor en we planten verse bloemen bij het familiegraf.
13/06/2026
Een foto van 1MS2: 23 jongens (die niet allemaal op de foto staan), een pak boeken en een levensgrote Bart Moeyaert. Over wie het meest genoot van deze fotosessie, lopen de meningen uiteen. De juf Nederlands gaat daar verder niet op in. 😉 Gelukkig bleef er dit schooljaar ook ruimte voor heel wat andere auteurs. Dat Guy Didelez, Anna Woltz en Marc de Bel geen levensgrote kartonnen versie in de klas hadden, betekent niet dat ze minder graag gelezen werden. Het resultaat: mooie verhalen, nieuwe ontdekkingen en een foto waar het plezier van af spat.
06/06/2026
Laatste les Italiaans in het vijfde jaar = aperitivo!
04/06/2026
Het eerste jaar was een jaar vol boeken, brieven en schrijvers!
We schreven naar auteurs, kregen antwoorden terug (van o.a. Marc de Bel en Anna Woltz!) en werden het hele jaar vergezeld door onze kartonnen versie van Bart Moeyaert.
En wie weet... staat er volgend jaar wel een échte schrijver tussen ons?
03/06/2026
Op het Campo Santo waren we aanwezig bij de herdenking van John Bekaert, geboren in 1897 en gesneuveld in Frankrijk in 1918. Geboren in Eke verhuisde hij naar Amerika. Daar nam hij in 1917 vrijwillig dienst in het Amerikaanse leger. In aanwezigheid van heel wat burgerlijke en militaire prominenten brachten Anna Maryja en Cyriel hulde aan deze man.
28/05/2026
Vanavond gaat onze infobeurs rond de basisopties van het 2de middelbaar door!
Leerlingen van het 1ste middelbaar en hun ouders maken kennis met onze verschillende basisopties en kunnen met al hun vragen bij onze enthousiaste leerkrachten terecht.
Een boeiende avond vol informatie, gesprekken en toekomstplannen! 🌟
Sint-Janscollege
26/05/2026
Strandweertje = strandsport! Of hoe je volleybal nog een stuk lastiger kunt maken...