Hoogbloeier

Bellen Routebeschrijving Website Contact opnemen met de school

Hoogbloeier Hoogbloeierยฎ begeleidt (hoog)begaafde personen en geeft vormingen aan professionelen over begaafdheid

Hoogbloeierยฎ is in 2010 opgericht door dr. Sabine Syprรฉ, ECHA-Specialist in Gifted Education (Radboud Universiteit) en dr. in de psychologie (KULeuven en UGent). Eind 2014 is Hoogbloeierยฎ uitgebreid tot een cvba en werken we met een team van freelancers, alle gespecialiseerd in hoogbegaafdheid.

๐—ช๐—ฒ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜„๐—ฎ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ๐—ป ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฒ๐—น ๐˜ƒ๐—ฎ๐—ป ๐—ฐ๐—ผ๐—ด๐—ป๐—ถ๐˜๐—ถ๐—ฒ๐—ณ ๐˜€๐˜๐—ฒ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ ๐—น๐—ฒ๐—ฒ๐—ฟ๐—น๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ฒ๐—ป. ๐— ๐—ฎ๐—ฎ๐—ฟ ๐˜„๐—ฎ๐˜ ๐—บ๐—ผ๐—ด๐—ฒ๐—ป ๐˜‡๐—ถ๐—ท ๐—ฒ๐—ถ๐—ด๐—ฒ๐—ป๐—น๐—ถ๐—ท๐—ธ ๐˜ƒ๐—ฎ๐—ป ๐—ผ๐—ป๐˜€ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜„๐—ฎ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ๐—ป?We willen dat ze zel...
13/10/2026

๐—ช๐—ฒ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜„๐—ฎ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ๐—ป ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฒ๐—น ๐˜ƒ๐—ฎ๐—ป ๐—ฐ๐—ผ๐—ด๐—ป๐—ถ๐˜๐—ถ๐—ฒ๐—ณ ๐˜€๐˜๐—ฒ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ ๐—น๐—ฒ๐—ฒ๐—ฟ๐—น๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ฒ๐—ป. ๐— ๐—ฎ๐—ฎ๐—ฟ ๐˜„๐—ฎ๐˜ ๐—บ๐—ผ๐—ด๐—ฒ๐—ป ๐˜‡๐—ถ๐—ท ๐—ฒ๐—ถ๐—ด๐—ฒ๐—ป๐—น๐—ถ๐—ท๐—ธ ๐˜ƒ๐—ฎ๐—ป ๐—ผ๐—ป๐˜€ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜„๐—ฎ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ๐—ป?

We willen dat ze zelfstandig leren werken, leren plannen, doorzetten wanneer het moeilijk wordt en goed voorbereid aan het hoger onderwijs beginnen.

Maar bieden we hen tijdens hun schoolloopbaan wel voldoende kansen om die vaardigheden te ontwikkelen? En wat als ze eenmaal in het hoger onderwijs zitten? Moeten zij zich dan volledig aanpassen aan het systeem, of mag dat systeem ook rekening houden met hun leerbehoeften?

๐—ก๐˜‚ ๐˜‡๐—ฎ๐˜๐—ฒ๐—ฟ๐—ฑ๐—ฎ๐—ด, ๐Ÿญ๐Ÿณ ๐—ผ๐—ธ๐˜๐—ผ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ, brengen we in Gentbrugge onderzoekers en onderwijsprofessionals samen om precies over die vragen na te denken.

Dr. ๐˜ผ๐™ก๐™ž๐™˜๐™ž๐™– ๐™๐™–๐™ข๐™ค๐™จ (KU Leuven) opent met recente onderzoeksinzichten over cognitief sterk functionerende studenten in het hoger onderwijs. ๐™„๐™œ๐™ฃ๐™–๐™˜๐™š ๐™๐™ฎ๐™๐™š๐™ช๐™ก maakt vervolgens de brug naar het secundair onderwijs en laat zien welke mogelijkheden scholen vandaag al hebben om ruimte te creรซren voor maatwerk, flexibiliteit en uitdaging.

In de namiddag kijken we ook kritisch naar de onderwijspraktijk. ๐™‰๐™–๐™ฉ๐™๐™–๐™ก๐™ž๐™š ๐™Ž๐™˜๐™๐™ค๐™ฉ๐™จ๐™ข๐™–๐™ฃ๐™จ geeft een inkijk in hoe De MET het leren anders organiseert. ๐™†๐™ž๐™ง๐™จ๐™ฉ๐™š๐™ฃ ๐˜ฝ๐™š๐™ง๐™ฉ๐™š๐™ก๐™จ gaat in op de valkuilen en de soms toenemende weerstand bij het uitrollen van een CSF-beleid. En tijdens mijn eigen interactieve sessie draaien we de vraag om: is het hoger onderwijs eigenlijk wel klaar voor cognitief sterke studenten?

We sluiten de dag feestelijk af met de diploma-uitreiking van onze nieuwe Begaafdheidscoaches en Begaafdheidscoรถrdinatoren, gevolgd door een receptie.

๐Ÿ“… Zaterdag 17 oktober 2026
๐Ÿ“ De Punt, Gentbrugge
๐ŸŽ“ Voor onderwijsprofessionals uit secundair en hoger onderwijs
๐ŸŽค Twee keynotes, interactieve parallelsessies en volop gelegenheid om ervaringen uit te wisselen

Er zijn nog enkele dagen om in te schrijven. Wie er zaterdag graag bij wil zijn, is van harte welkom! Zie agenda op onze site.

Want misschien begint een goede voorbereiding op het hoger onderwijs niet bij de vraag wat een leerling nog moet leren, maar bij de vraag welke kansen we die leerling onderweg bieden.

--- ๐—”๐—น๐˜€ ๐—–๐—ฆ๐—™ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐—ท๐˜‚๐—น๐—น๐—ถ๐—ฒ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฒ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ ๐—ฝ๐—ฟ๐—ถ๐—ผ๐—ฟ๐—ถ๐˜๐—ฒ๐—ถ๐˜ ๐—ถ๐˜€, ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐˜„๐—ถ๐—ท ๐—ด๐—ฟ๐—ฎ๐—ฎ๐—ด ๐—ท๐˜‚๐—น๐—น๐—ถ๐—ฒ ๐—ฝ๐—ฎ๐—ฟ๐˜๐—ป๐—ฒ๐—ฟ ---

๐—ž๐—ฒ๐—ป ๐—ท๐—ฒ ๐——๐˜„๐—ฒ๐—ป๐—ด๐—ผ ๐—ฎ๐—น?Wie in het onderwijs bezig is met STEM, artificiรซle intelligentie of robotica, is Dwengo misschien al t...
12/10/2026

๐—ž๐—ฒ๐—ป ๐—ท๐—ฒ ๐——๐˜„๐—ฒ๐—ป๐—ด๐—ผ ๐—ฎ๐—น?

Wie in het onderwijs bezig is met STEM, artificiรซle intelligentie of robotica, is Dwengo misschien al tegengekomen. Deze vzw ontwikkelt al jarenlang gratis, wetenschappelijk onderbouwd en toegankelijk lesmateriaal waarmee leerkrachten jongeren laten kennismaken met technologie en computationeel denken.

Maar wist je dat dit materiaal ook bijzonder interessant kan zijn als ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐—ฟ๐—ถ๐—ท๐—ธ๐—ถ๐—ป๐—ด ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐—ฐ๐—ผ๐—ด๐—ป๐—ถ๐˜๐—ถ๐—ฒ๐—ณ ๐˜€๐˜๐—ฒ๐—ฟ๐—ธ ๐—ณ๐˜‚๐—ป๐—ฐ๐˜๐—ถ๐—ผ๐—ป๐—ฒ๐—ฟ๐—ฒ๐—ป๐—ฑ๐—ฒ ๐—น๐—ฒ๐—ฒ๐—ฟ๐—น๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ฒ๐—ป?

Op 21 oktober organiseren we in Leuven een gloednieuwe opleidingsmodule waarin we precies die mogelijkheden verkennen.

๐™๐™ค๐™ข ๐™‰๐™š๐™ช๐™ฉ๐™š๐™ฃ๐™จ, computerwetenschapper, leerkracht en verbonden aan Dwengo, laat je kennismaken met het bestaande ๐˜„๐—”๐—œ๐˜€๐—ฑ๐—ฎ?-๐—บ๐—ฎ๐˜๐—ฒ๐—ฟ๐—ถ๐—ฎ๐—ฎ๐—น voor jongeren van 12 tot 18 jaar.

๐˜๐˜ฐ๐˜ฆ ๐˜ธ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฌ๐˜ต ๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ถ๐˜ณ๐˜ข๐˜ข๐˜ญ ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ต๐˜ธ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฌ? ๐˜๐˜ฐ๐˜ฆ ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ต ๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ˆ๐˜-๐˜ด๐˜บ๐˜ด๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฆ๐˜ฎ? ๐˜ž๐˜ข๐˜ต ๐˜ช๐˜ด ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ข๐˜ด ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ฉ๐˜ฐ๐˜ฆ ๐˜ฃ๐˜ฆรฏ๐˜ฏ๐˜ท๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ฆ๐˜ฅ๐˜ต ๐˜ฅ๐˜ช๐˜ฆ ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜ถ๐˜ช๐˜ต๐˜ฌ๐˜ฐ๐˜ฎ๐˜ด๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฏ? ๐˜Œ๐˜ฏ ๐˜ธ๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ฌ๐˜ฆ ๐˜ฆ๐˜ต๐˜ฉ๐˜ช๐˜ด๐˜ค๐˜ฉ๐˜ฆ ๐˜ท๐˜ณ๐˜ข๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ ๐˜ณ๐˜ฐ๐˜ฆ๐˜ฑ๐˜ต ๐˜ข๐˜ณ๐˜ต๐˜ช๐˜ง๐˜ช๐˜ค๐˜ชรซ๐˜ญ๐˜ฆ ๐˜ช๐˜ฏ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ญ๐˜ช๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ช๐˜ฆ ๐˜ฐ๐˜ฑ?

Het zijn complexe, actuele vraagstukken waarmee je cognitief sterke leerlingen kunt uitdagen om verder te denken, verbanden te leggen en kritisch te redeneren.

Tijdens deze workshop leer je het materiaal niet alleen kennen, maar ontdek je ook hoe je het doelgericht kunt inzetten in je eigen vak, klas of school. Je hoeft dus zelf geen AI-expert te zijn en ook geen volledig nieuw lespakket te ontwikkelen. Het materiaal bestaat al en is bovendien gratis beschikbaar!

๐Ÿ“… ๐Ÿฎ๐Ÿญ ๐—ผ๐—ธ๐˜๐—ผ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ ๐Ÿฎ๐Ÿฌ๐Ÿฎ๐Ÿฒ โ€“ ๐˜ƒ๐—ผ๐—น๐—ด๐—ฒ๐—ป๐—ฑ๐—ฒ ๐˜„๐—ฒ๐—ฒ๐—ธ ๐˜„๐—ผ๐—ฒ๐—ป๐˜€๐—ฑ๐—ฎ๐—ด!
๐Ÿ“ Leuven
๐ŸŽ“ Voor leerkrachten secundair onderwijs en professionals die werken rond verrijking of CSF-beleid
๐Ÿ‘ค Lesgever: Tom Neutens (Dwengo vzw)

We hebben nog enkele extra inschrijvingen nodig om deze nieuwe opleiding te kunnen laten doorgaan. Lijkt dit je interessant? Schrijf je dan zeker nog in via de agenda op onze site, of deel deze post met een collega die hier misschien graag mee aan de slag wil.

Want verrijking hoeft niet altijd te betekenen dat je zelf nieuw materiaal ontwikkelt. Soms ligt er al heel wat moois klaar om ontdekt te worden.

Dr. Sabine Syprรฉ van Hoogbloeier schreef onderstaand artikel.๐—ญ๐—ฒ๐˜ ๐—ต๐—ฒ๐—ฟ๐˜€๐—ฒ๐—ป๐—ผ๐—ป๐—ฑ๐—ฒ๐—ฟ๐˜‡๐—ผ๐—ฒ๐—ธ ๐—ผ๐—ป๐˜‡๐—ฒ ๐—ธ๐—ถ๐—ท๐—ธ ๐—ผ๐—ฝ ๐—ต๐—ผ๐—ผ๐—ด๐—ฏ๐—ฒ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ณ๐—ฑ๐—ต๐—ฒ๐—ถ๐—ฑ ๐—ผ๐—ฝ ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐—ธ๐—ผ...
09/10/2026

Dr. Sabine Syprรฉ van Hoogbloeier schreef onderstaand artikel.

๐—ญ๐—ฒ๐˜ ๐—ต๐—ฒ๐—ฟ๐˜€๐—ฒ๐—ป๐—ผ๐—ป๐—ฑ๐—ฒ๐—ฟ๐˜‡๐—ผ๐—ฒ๐—ธ ๐—ผ๐—ป๐˜‡๐—ฒ ๐—ธ๐—ถ๐—ท๐—ธ ๐—ผ๐—ฝ ๐—ต๐—ผ๐—ผ๐—ด๐—ฏ๐—ฒ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ณ๐—ฑ๐—ต๐—ฒ๐—ถ๐—ฑ ๐—ผ๐—ฝ ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐—ธ๐—ผ๐—ฝ?

Je zou verwachten dat de nieuwste neurowetenschappelijke inzichten eindelijk een volledig nieuwe definitie van hoogbegaafdheid opleveren. Maar wat als het tegenovergestelde waar is?

Een recent internationaal reviewartikel laat zien dat hersenonderzoek juist steeds meer ondersteuning lijkt te bieden voor een onderscheid dat onderzoekers zoals Gagnรฉ al tientallen jaren maken: cognitief potentieel is niet hetzelfde als talent of sterke prestaties.

In dit artikel ontdek je hoe recente inzichten uit de neurowetenschappen dit onderscheid verder helpen verklaren, waarom dit opvallend goed aansluit bij bestaande begaafdheidsmodellen รฉn het Cognitief Talentontwikkelingsmodel van Project TALENT, en welke belangrijke gevolgen dat heeft voor signalering, diagnostiek, onderwijs en begeleiding.

Een aanrader voor iedereen die hoogbegaafdheid beter wil begrijpen en verder wil kijken dan IQ-scores, schoolresultaten en hardnekkige mythes.

Je vindt dit artikel via het blog op onze website. Dit artikel is verschenen in de Hoogbloeierยฎ nieuwsbrief voor volwassenen. Wil jij ook onze maandelijkse nieuwsbrief ontvangen? Inschrijven kan ook via onze website.

08/10/2026
Dr. Sabine Syprรฉ van Hoogbloeier schreef onderstaand artikel.๐—ฉ๐—ฎ๐—ป ๐˜€๐—ฝ๐—ฎ๐—ป๐—ป๐—ถ๐—ป๐—ด ๐—ป๐—ฎ๐—ฎ๐—ฟ ๐˜€๐—ฎ๐—บ๐—ฒ๐—ป๐˜„๐—ฒ๐—ฟ๐—ธ๐—ถ๐—ป๐—ด: ๐˜‡๐—ผ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ท๐—ฒ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฏ๐—ฒ๐˜๐—ฒ๐—ฟ ๐—ด๐—ฒ๐˜€๐—ฝ๐—ฟ๐—ฒ...
02/10/2026

Dr. Sabine Syprรฉ van Hoogbloeier schreef onderstaand artikel.

๐—ฉ๐—ฎ๐—ป ๐˜€๐—ฝ๐—ฎ๐—ป๐—ป๐—ถ๐—ป๐—ด ๐—ป๐—ฎ๐—ฎ๐—ฟ ๐˜€๐—ฎ๐—บ๐—ฒ๐—ป๐˜„๐—ฒ๐—ฟ๐—ธ๐—ถ๐—ป๐—ด: ๐˜‡๐—ผ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ท๐—ฒ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฏ๐—ฒ๐˜๐—ฒ๐—ฟ ๐—ด๐—ฒ๐˜€๐—ฝ๐—ฟ๐—ฒ๐—ธ ๐—ผ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ท๐—ฒ ๐—ต๐—ผ๐—ผ๐—ด๐—ฏ๐—ฒ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ณ๐—ฑ๐—ฒ ๐—ธ๐—ถ๐—ป๐—ฑ

Vorige maand stonden we stil bij de vraag waarom gesprekken met school over een hoogbegaafd kind soms zo moeilijk verlopen en welke strategieรซn je als ouder kunt gebruiken. Tijdens ECHA2026 in Dublin hoorde ik in de keynote van dr. Jessica Potts een interessante aanvulling op dat verhaal.

Want niet alleen jij als ouder brengt bezorgdheden, verwachtingen en eerdere ervaringen mee naar zoโ€™n gesprek. Ook de persoon aan de andere kant van de tafel doet dat. Soms begint de spanning zelfs al bij dat ene korte mailtje: โ€œKunnen we even afspreken?โ€

Wat gebeurt er wanneer we niet alleen luisteren naar wat de ander zegt, maar ook proberen te begrijpen welke hoop of bezorgdheid daaronder zit? En hoe kun je daar al rekening mee houden wanneer je een gesprek aanvraagt?

In dit artikel bouw ik verder op het artikel van vorige maand en vertaal ik de inzichten van Potts naar de praktijk. Met een heel concrete tip die je meteen kunt toepassen: schrijf je volgende mail naar school eens anders.

Je vindt dit artikel via het blog op onze site. Dit artikel is verschenen in de Hoogbloeierยฎ nieuwsbrief voor volwassenen. Wil jij ook onze maandelijkse nieuwsbrief ontvangen? Inschrijven kan ook via onze website.

02/10/2026

Vanaf 1 januari 2027 geen KMO-portefeuille meerโ€ฆ

๐—ช๐—ฎ๐˜ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜๐—ฒ๐—น๐˜ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—œ๐—ค-๐˜€๐—ฐ๐—ผ๐—ฟ๐—ฒ ๐—ผ๐—ป๐˜€ ๐—ฒ๐—ถ๐—ด๐—ฒ๐—ป๐—น๐—ถ๐—ท๐—ธ ๐—ผ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ฏ๐—ฒ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ณ๐—ฑ๐—ต๐—ฒ๐—ถ๐—ฑ? ๐—˜๐—ป ๐—บ๐—ถ๐—ป๐˜€๐˜๐—ฒ๐—ป๐˜€ ๐—ฒ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฏ๐—ฒ๐—น๐—ฎ๐—ป๐—ด๐—ฟ๐—ถ๐—ท๐—ธ: ๐˜„๐—ฎ๐˜ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜๐—ฒ๐—น๐˜ ๐—ฑ๐—ถ๐—ฒ ๐˜€๐—ฐ๐—ผ๐—ฟ๐—ฒ ๐—ผ๐—ป๐˜€ ๐—ป๐—ถ๐—ฒ๐˜?Int...
28/09/2026

๐—ช๐—ฎ๐˜ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜๐—ฒ๐—น๐˜ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—œ๐—ค-๐˜€๐—ฐ๐—ผ๐—ฟ๐—ฒ ๐—ผ๐—ป๐˜€ ๐—ฒ๐—ถ๐—ด๐—ฒ๐—ป๐—น๐—ถ๐—ท๐—ธ ๐—ผ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ฏ๐—ฒ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ณ๐—ฑ๐—ต๐—ฒ๐—ถ๐—ฑ? ๐—˜๐—ป ๐—บ๐—ถ๐—ป๐˜€๐˜๐—ฒ๐—ป๐˜€ ๐—ฒ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฏ๐—ฒ๐—น๐—ฎ๐—ป๐—ด๐—ฟ๐—ถ๐—ท๐—ธ: ๐˜„๐—ฎ๐˜ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ๐˜๐—ฒ๐—น๐˜ ๐—ฑ๐—ถ๐—ฒ ๐˜€๐—ฐ๐—ผ๐—ฟ๐—ฒ ๐—ผ๐—ป๐˜€ ๐—ป๐—ถ๐—ฒ๐˜?

Intelligentietesten spelen een belangrijke rol bij het identificeren van cognitieve begaafdheid. Maar een testresultaat correct begrijpen vraagt meer dan kijken naar รฉรฉn totaalscore.

Op ๐Ÿฎ๐Ÿด ๐—ผ๐—ธ๐˜๐—ผ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ verdiepen we ons daarom in de rol van intelligentietesten bij het diagnosticeren van begaafdheid. Welke testen worden in het Nederlandstalige gebied gebruikt, zoals de Wechsler-testen, RAKIT-2 en CoVaT-CHC? Wat meten ze precies? Welke beperkingen hebben ze? En welke factoren kunnen de resultaten en de interpretatie ervan beรฏnvloeden?

Liesbet Smedts helpt je testresultaten met meer kennis en nuance te lezen en te begrijpen wat diagnostische informatie kan betekenen voor onderwijs en begeleiding.

๐Ÿ“… 28 oktober 2026
๐Ÿ“ Leuven
๐ŸŽ“ Voor onderwijs- en zorgprofessionals
๐Ÿ‘ค Lesgever: Liesbet Smedts

Deze module gaat niet over het leren afnemen van intelligentietesten - dat blijft voorbehouden aan erkende klinisch psychologen en orthopedagogen - maar over het begrijpen, kritisch interpreteren en duiden van de resultaten waarmee je in je professionele praktijk in aanraking komt.

In de voormiddag kun je aansluitend de module โ€˜๐˜๐˜ข๐˜ฏ ๐˜›๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ฎ๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ต๐˜ฐ๐˜ต ๐˜ท๐˜ข๐˜ฏ๐˜ฅ๐˜ข๐˜ข๐˜จ: ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ด๐˜ค๐˜ฉ๐˜ช๐˜ฆ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ช๐˜ด ๐˜ท๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ฃ๐˜ฆ๐˜จ๐˜ข๐˜ข๐˜ง๐˜ฅ๐˜ฉ๐˜ฆ๐˜ช๐˜ฅ๐˜ด๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ป๐˜ฐ๐˜ฆ๐˜ฌโ€™ volgen.

Want een IQ-score is waardevolle informatie. Maar pas wanneer je begrijpt wat er achter die score zit, kun je ze ook goed gebruiken.

--- ๐—”๐—น๐˜€ ๐—–๐—ฆ๐—™ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐—ท๐˜‚๐—น๐—น๐—ถ๐—ฒ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฒ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ ๐—ฝ๐—ฟ๐—ถ๐—ผ๐—ฟ๐—ถ๐˜๐—ฒ๐—ถ๐˜ ๐—ถ๐˜€, ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐˜„๐—ถ๐—ท ๐—ด๐—ฟ๐—ฎ๐—ฎ๐—ด ๐—ท๐˜‚๐—น๐—น๐—ถ๐—ฒ ๐—ฝ๐—ฎ๐—ฟ๐˜๐—ป๐—ฒ๐—ฟ ---

Inschrijven: https://www.hoogbloeier.be/nl/agenda-professionelen/de-rol-van-intelligentietesten-bij-diagnosticeren-van-begaafdheid-leuven

๐—›๐—ผ๐—ฒ ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐˜„๐—ฒ ๐—ฒ๐—ถ๐—ด๐—ฒ๐—ป๐—น๐—ถ๐—ท๐—ธ ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ป ๐—ฑ๐—ฒ๐—ป๐—ธ๐—ฒ๐—ป ๐—ผ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ฏ๐—ฒ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ณ๐—ฑ๐—ต๐—ฒ๐—ถ๐—ฑ ๐˜‡๐—ผ๐—ฎ๐—น๐˜€ ๐˜„๐—ฒ ๐—ฑ๐—ฎ๐˜ ๐˜ƒ๐—ฎ๐—ป๐—ฑ๐—ฎ๐—ฎ๐—ด ๐—ฑ๐—ผ๐—ฒ๐—ป?Onze huidige kijk op intelligentie en begaa...
28/09/2026

๐—›๐—ผ๐—ฒ ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐˜„๐—ฒ ๐—ฒ๐—ถ๐—ด๐—ฒ๐—ป๐—น๐—ถ๐—ท๐—ธ ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ป ๐—ฑ๐—ฒ๐—ป๐—ธ๐—ฒ๐—ป ๐—ผ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ฟ ๐—ฏ๐—ฒ๐—ด๐—ฎ๐—ฎ๐—ณ๐—ฑ๐—ต๐—ฒ๐—ถ๐—ฑ ๐˜‡๐—ผ๐—ฎ๐—น๐˜€ ๐˜„๐—ฒ ๐—ฑ๐—ฎ๐˜ ๐˜ƒ๐—ฎ๐—ป๐—ฑ๐—ฎ๐—ฎ๐—ด ๐—ฑ๐—ผ๐—ฒ๐—ป?

Onze huidige kijk op intelligentie en begaafdheid is niet uit het niets ontstaan. Van de eerste intelligentietesten van Binet en Simon, over het baanbrekende longitudinale onderzoek van Terman en het werk van Hollingworth, tot de modellen en inzichten van vandaag: elke periode heeft mee bepaald wat we onder begaafdheid verstaan รฉn hoe we ermee omgaan.

Op ๐Ÿฎ๐Ÿด ๐—ผ๐—ธ๐˜๐—ผ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ duiken we in Leuven in die geschiedenis. Niet alleen in de wetenschappelijke ontwikkelingen, maar ook in de maatschappelijke en politieke context waarin ze ontstonden. Want doorheen de tijd zien we de aandacht voor cognitief talent voortdurend verschuiven, onder invloed van veranderende ideeรซn over gelijkheid, excellentie, onderwijs en intelligentie.

Waarom is dat vandaag nog relevant? Omdat veel discussies die we nu voeren over begaafdheid, intelligentie en onderwijs veel beter te begrijpen zijn wanneer je weet waar onze ideeรซn vandaan komen.

๐Ÿ“… 28 oktober 2026
๐Ÿ“ Leuven
๐ŸŽ“ Voor onderwijs- en zorgprofessionals
๐Ÿ‘ค Lesgever: dr. Sabine Syprรฉ

Een kennismodule voor wie niet alleen wil weten wat we vandaag over begaafdheid weten, maar ook wil begrijpen hoe we daar zijn gekomen. Zeer inspirerend en verhelderend!

In de namiddag kun je aansluitend de module over de rol van intelligentietesten bij het diagnosticeren van begaafdheid volgen.

--- ๐—”๐—น๐˜€ ๐—–๐—ฆ๐—™ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐—ท๐˜‚๐—น๐—น๐—ถ๐—ฒ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฒ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ ๐—ฝ๐—ฟ๐—ถ๐—ผ๐—ฟ๐—ถ๐˜๐—ฒ๐—ถ๐˜ ๐—ถ๐˜€, ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐˜„๐—ถ๐—ท ๐—ด๐—ฟ๐—ฎ๐—ฎ๐—ด ๐—ท๐˜‚๐—น๐—น๐—ถ๐—ฒ ๐—ฝ๐—ฎ๐—ฟ๐˜๐—ป๐—ฒ๐—ฟ ---

Inschrijven: https://www.hoogbloeier.be/nl/agenda-professionelen/van-terman-tot-vandaag-de-geschiedenis-van-begaafdheidsonderzoek-leuven

๐—ก๐—ผ๐—ด ๐Ÿญ ๐˜„๐—ฒ๐—ฒ๐—ธ!Op ๐Ÿฑ ๐—ผ๐—ธ๐˜๐—ผ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ staat in Leuven een volledige dag in het teken van de verrijkingsklas. Want een verrijkingsklas ...
27/09/2026

๐—ก๐—ผ๐—ด ๐Ÿญ ๐˜„๐—ฒ๐—ฒ๐—ธ!

Op ๐Ÿฑ ๐—ผ๐—ธ๐˜๐—ผ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ staat in Leuven een volledige dag in het teken van de verrijkingsklas. Want een verrijkingsklas opstarten is รฉรฉn ding. Ervoor zorgen dat ze goed georganiseerd is รฉn inhoudelijk doet waarvoor ze bedoeld is, vraagt meer.

In de voormiddag kijken we naar de ๐—ผ๐—ฟ๐—ด๐—ฎ๐—ป๐—ถ๐˜€๐—ฎ๐˜๐—ถ๐—ฒ. Wie laat je deelnemen en op basis van welke criteria? Welke doelen stel je voorop? Hoe organiseer je de werking binnen de school? Hoe zorg je voor terugkoppeling naar de reguliere klas en betrokkenheid van ouders? En hoe evalueer je of je verrijkingsklas ook het gewenste effect heeft?

In de namiddag verschuift de focus naar de ๐—ถ๐—ป๐—ต๐—ผ๐˜‚๐—ฑ. Want wat bied je leerlingen aan zodra ze in die verrijkingsklas zitten? We gaan aan de slag met verschillende theoretische โ€˜kapstokkenโ€™, waaronder Bloom, Sternberg, Gardner, De Bono en het TASC-model. Niet als recepten, maar als denkkaders waarmee je bewust een gevarieerd en doelgericht verrijkingsaanbod kunt opbouwen.

๐Ÿ“… 5 oktober 2026
๐Ÿ“ Leuven
๐ŸŽ“ Voor onderwijsprofessionals uit kleuter-, l***r en secundair onderwijs
๐Ÿ‘ค Lesgever: Bjorn Zwakhoven

Je kunt beide modules samen volgen als volledige opleidingsdag, of afzonderlijk inschrijven voor de voor- of namiddag. We geven beide inschrijflinks mee bij deze post.

Deze opleidingen organiseren we dit schooljaar slechts รฉรฉn keer. Wil je er nog bij zijn? Inschrijven kan nog.

Van een goed georganiseerde verrijkingsklas naar verrijking die leerlingen ook รฉcht aan het denken zet.

--- ๐—”๐—น๐˜€ ๐—–๐—ฆ๐—™ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐—ท๐˜‚๐—น๐—น๐—ถ๐—ฒ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฒ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ ๐—ฝ๐—ฟ๐—ถ๐—ผ๐—ฟ๐—ถ๐˜๐—ฒ๐—ถ๐˜ ๐—ถ๐˜€, ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐˜„๐—ถ๐—ท ๐—ด๐—ฟ๐—ฎ๐—ฎ๐—ด ๐—ท๐˜‚๐—น๐—น๐—ถ๐—ฒ ๐—ฝ๐—ฎ๐—ฟ๐˜๐—ป๐—ฒ๐—ฟ ---

Inschrijven VM: https://www.hoogbloeier.be/nl/agenda-professionelen/organisatie-van-een-verrijkingsklas-leuven
Inschrijven NM: https://www.hoogbloeier.be/nl/agenda-professionelen/kapstoktheorieen-voor-de-verrijkingsklas-leuven

Adres

Tarbotstraat 23
Mechelen
9000

Openingstijden

Maandag 09:00 - 17:00
Dinsdag 09:00 - 17:00
Woensdag 09:00 - 17:00
Donderdag 09:00 - 17:00
Vrijdag 09:00 - 17:00

Telefoon

+32468498995

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Hoogbloeier nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact Opnemen Met De School

Stuur een bericht naar Hoogbloeier:

Snelkoppelingen

Delen