21/01/2026
Tijdens het eerste trimester werd de VAD-leerlingenbevraging afgenomen bij heel wat leerlingen uit verschillende Lierse scholen. De leerlingenbevraging onderzoekt op schoolniveau en op Vlaams niveau het middelengebruik (tabak, alcohol, illegale drugs, psychoactieve medicatie, gokken en gamen) binnen de leefwereld van jongeren. De bevraging is een absolute meerwaarde bij het ontwikkelen of bijsturen van een alcohol -en drugbeleid op school aangezien het de huidige situatie op school in kaart brengt. Met een deelname aan de VAD-leerlingenbevraging leren we de leefwereld van onze leerlingen kennen en ontvangen we een schoolrapport op maat. Zo kunnen we gerichte acties ondernemen en hebben we een communicatietool in handen om de dialoog over het thema te bevorderen.
De resultaten van deze bevraging zijn ondertussen gekend en werden in een rapport verzameld. Geรฏnteresseerd in deze interessante resultaten? Schrijf je dan in voor de infoavond 'Drugpreventie thuis en op school'.
Wanneer? Dinsdag 10 februari 2026 om 19u30 (einde 21u30)
Waar? TINC+, Kruisbogenhofstraat 7, Lier
Kostprijs: gratis
We presenteren u een model van aanpak:
Hoe omgaan met risicogedrag (o.a. druggebruik) van pubers?
Hoe grenzen stellen als ouder?
Deze informatie delen wij:
De cijfers over het druggebruik van jongeren in Lier
Preventiebeleid van de scholen van HeLiKS
Aanpak van risicogedrag van jongeren door de politie van Lier
Inschrijven via volgende link:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDXfAieneqQ4K7lT2WVw5gQfv6UgvjmsiOL3aMzovBQieyhg/viewform
SAL Lier Sint-Ursula-instituut Lier Sint-Ursulamiddenschool SAL Verpleegkunde Lier Sint-Gummaruscollege Lier TINC+ De Regenboog OV3 - Campus nova Sint-Ursulalyceum, Lier
Weet je het wanneer je kind experimenteert met alcohol of drugs? Hoe weet je dat? Hoe ga je in gesprek met je zoon die onbegrensd lijkt te gamen? Hoe zet je grenzen uit? Waar vind je informatie terug over wanneer bepaald gedrag problematisch wordt genoemd?