18/05/2026
🫶”Practice what you preach”
Mijn lichaam stond chronisch in overlevingsmodus tijdens een immens turbulente periode met heel wat crisissituaties - ready to fight, flight or sometimes even freeze. Sinds enkele weken sta ik bewust op de rem.
Ja, ook als burn-out en zelfzorgcoach ben ik gewoon mens die soms rake klappen van het leven te verduren krijgt. Ook al integreer ik dagelijks heel wat zelfzorg, ik weet als geen ander dat die ook niet altijd alles ‘dekt’.
Als mama van 2 puberzonen daagt het leven me al eens goed uit. Ik heb enorm veel emoties en gebeurtenissen meegemaakt de afgelopen maanden/jaren. Wat ik intussen wel heb mogen leren is hoe door alle emoties heen te bewegen, hoe heftig en veel ook. En toch zit daar een limiet op. Soms heeft je systeem meer nodig dan een positieve mindset en moed om overal door te gaan, terwijl je blijft gaan, blijft dragen.
En dat is: R.U.S.T. en zachtheid naar jezelf. Een systeem dat chronisch ‘aan’ staat is niet duurzaam, daar zijn wij als mens niet voor ‘ontworpen’.
Dus ja, I practice what I preach en neem sinds enkele weken wat rust om mijn neurotransmitters en hormonen weer in balans te laten komen. Hierdoor plan ik al even geen nieuwe vrouwencirkels meer en staan mijn afspraken on hold. Eerst voor mezelf zorgen, de rest komt wel weer. Graag!
Dat is ook waar ik jou graag mee inspireer: luister naar de signalen van je lichaam en durf hiernaar handelen. Los van kritische stemmetjes in je hoofd of van je omgeving.
Eerst je eigen zuurstofmasker, dan die van de mensen om je heen. Investeer in je gezondheid, zowel fysiek als mentaal. En geef ruimte aan alle emoties die door je heen willen BEWEGEN. Laat ze niet eindeloos vast zitten, dat maakt ziek op termijn.
Vertragen. Ademen. Aanwezig zijn in het huidige moment met al je zintuigen. Spreek jezelf liefdevol en mild toe.
Je doet ertoe, ook al sta je even ‘stil’. Al is er veel onzichtbare beweging aan de binnenkant. Stilstaan om weer sterker op te staan. Dicht bij jezelf. BeeYou 💕.