30/04/2026
Wat een inspirerende mentoren- en directiedag! 🙌
Samen met 120 mentoren en directies gingen we in gesprek over professionalisering en de begeleiding van (startende) leraren met een sterke keynote van Hannah Bijlsma.
De sessies per opleiding brachten verdiepende gesprekken over de toekomst: een vernieuwd curriculum en een sterke stageaanpak, gedragen door samenwerking tussen scholen en lerarenopleiding.
We sloten de dag af in een ontspannen sfeer met een heerlijke BBQ!
16/04/2026
Nieuw aflevering van De Onderwijstafel! 🎧
#12: De kracht van de oudheid en Latijn in het klaslokaal 📜
In deze aflevering gaan we in gesprek met professor Laes () over de blijvende waarde van Latijn en geschiedenis in het onderwijs. Waarom zijn deze vakken relevant? En hoe dragen ze bij aan een kennisrijk curriculum dat leerlingen helpt de wereld beter te begrijpen?
We verkennen hoe de oudheid niet alleen een venster op het verleden biedt, maar ook een krachtig middel is om kritisch denken, taalvaardigheid en historisch inzicht te ontwikkelen. Daarnaast bespreken we hoe leraren leerlingen kunnen onderdompelen in de antieke wereld en wat dit betekent voor de lerarenopleiding van morgen.
Luister nu via je favoriete podcastkanaal! 🎧👀
12/04/2026
📚 Project Leeshonger in actie!
Onze toekomstige leraren Nederlands van het eerste jaar doken het werkveld in met één duidelijke missie: jongeren écht goesting doen krijgen in lezen. In nauwe samenwerking met onze partner Atheneum Hasselt zetten ze in op co-creatie, want leren gebeurt het sterkst in verbinding met het werkveld.
Geen standaard boekenlijst, maar doordachte keuzes binnen sterke thema’s, van magie tot waargebeurde verhalen. Tijdens krachtige groepspitches brachten ze hun selectie tot leven met teasers die nieuwsgierig maken.
Maar daar stopte het niet 👇
Met creatieve A3-posters en interactieve QR-codes gaven ze hun boeken een blijvende plek in de klas. Scan & luister, hun eigen ingesproken fragmenten maken zo het verschil.
💡 Lezen promoten? Daar doen onze studenten graag aan mee!
09/04/2026
🎓 Heb jij al een bachelor of master op zak? Droom je ervan om voor de klas te staan? ✏️
Bij PXL-Education kan je vanaf volgend academiejaar in slechts 2 jaar leraar lager onderwijs worden, ongeacht je huidige diploma!
📅 Kom alles ontdekken op de infodag op 25/04
🌐 Meer info: www.pxl.be
29/03/2026
Na de paasvakantie organiseert PXL-Education opnieuw twee inhoudelijke onderwijsnamiddagen.
🔬 20 mei 2026 (Lager onderwijs)
Sterke STEM-lessen ontwikkelen & burgerschap
Ontdek hoe je via onderzoekend en ontwerpend leren krachtige STEM-lessen uitwerkt, afgestemd op de nieuwe minimumdoelen. We verkennen hoe je deze aanpak verbindt met actief burgerschap en gaan concreet en hands-on aan de slag.
🏫 27 mei 2026 (Secundair onderwijs)
Klasmanagement: een schoolbreed gedragsbeleid
Krijg inzicht in de bouwstenen van een gedragen en schoolbrede aanpak rond gedrag. We focussen op het creëren van een positief leerklimaat, met aandacht voor regels, routines en gedeelde verwachtingen.
PXL-Education, Vildersstraat 5, 3500 Hasselt
🕑 14u00 – 17u00
Inschrijven kan via de link in bio! 👀
24/03/2026
🌟 Sportacademie Plus: dé sportieve voormiddag voor actieve 60-plussers! 🏋️♂️💃
Vrijdag 8 mei staat in het teken van beweging, vitaliteit en plezier! 💪 Hasselt Sport en PXL-Education organiseren samen de Sportacademie Plus, speciaal voor energieke 60-plussers die graag in beweging blijven.
Wat mag je verwachten?
✔️ Een gevarieerd aanbod onder begeleiding van studenten Lichamelijke Opvoeding
✔️ Sport op jouw niveau: toegankelijk voor iedereen!
✔️ Een gezellige lunch in het studentenrestaurant van PXL
📅 Vrijdag 8 mei 2026
📍 PXL Education, Hasselt
⏰ Start: 08.30 uur | Einde: 13.00 uur
💡 Trek je sportieve outfit aan en kom samen genieten van een dag vol beweging en sociaal contact.
Schrijf je in: Sportpromotie stad Hasselt - https://www.sporthasselt.be/ticketingActivity/subscribe/130817
24/03/2026
📚🐾 Jeugdboekenmaand!
Tijdens de les Nederlands doken onze studenten van LLO1 in de wereld van de jeugdliteratuur. Met boeken over dieren – het thema van de Jeugdboekenmaand – of hun persoonlijke favorieten in de hand, legden we dit leesmoment vast op foto.
Ook onze collega’s deden enthousiast mee! Samen met hun (huis)dier en favoriete jeugdboek tonen ze hoe verhalen mensen én blijkbaar dieren kunnen verbinden. 💛
Van grappige prentenboeken tot ontroerende verhalen over bijzondere dieren: lezen brengt ons dichter bij elkaar.
21/03/2026
Gastcollege door Klaar Hammenecker🗣️
Verbindend spreken vraagt om afstemming met je gesprekspartner. Je probeert je in te voegen en van daaruit connectie te maken. Maar hoe doe je dat met een hoogbegaafd kind? Ga je dan afstemmen op de hoogbegaafdheid of maak je de connectie eerder op het gevoelsniveau? En hoe zie of ervaar je het verschil? Tijdens dit gastcollege leer je hoe je als ouder, leraar of hulpverlener écht connectie kan maken met een (hoogbegaafd) kind en welke gesprekstechnieken daarbij kunnen helpen. De spreker, Klaar Hammenecker, illustreert maar zet ook vraag- en uitroepingstekens, confronteert én raakt met de vele verhalen uit haar praktijk. Door te oefenen met gesprekstechnieken in concrete casussen, leer je kijken door de ogen en voelen met de buik van een hoogbegaafd kind.
Meer info & en inschrijven: https://ins.pxl.be/Seminar/108097401
16/03/2026
52 studenten 2BR, 6 dagen sneeuw en een week vol ski- en snowboardprogressie in Monte Rosa! 🇮🇹⛷️🏂
Samen met 6 lectoren en een gastlector van Sneeuwsport Vlaanderen trokken we naar Italië voor onze sneeuwsportstage. Perfecte omstandigheden en gelukkig geen ongevallen.
Organisatie door Flowtrack. Wat een week! ❄️
14/03/2026
Boekvoorstelling Aesopus 🏛️
Wanneer? 1 april 13u00-15u00
Waar?
Inschrijven? https://ins.pxl.be/Seminar/107987854
In de eerste of tweede eeuw schreef een anonieme auteur Het Leven van Aesopus: een schalkse schelmenroman over het leven van een Griekse slaaf, antiheld en fabelschrijver. Zijn tekst behoort tot de meest bijzondere en sprankelende producten van de Oudgriekse literatuur, maar bleef tot nu grotendeels onbekend.
Met deze roman als vertrekpunt neemt Christian Laes de lezers mee naar het dagelijks leven in die tijd. Er komen slaven aan het woord die zich beklagen over hun lot en creatief op zoek gaan naar manieren om een beter bestaan te kunnen leiden. Lijf en lust, lichamelijkheid en seks, zijn ook opvallende thema’s, net als voeding en culinaire genoegens. Intellectuelen en hun eigendunk passeren ongegeneerd de r***e. De man-vrouwrelatie in een vooraanstaand huishouden mag natuurlijk niet ontbreken.
Christian Laes brengt in dit boek als eerste een Nederlandse vertaling van de roman, en laat aan de hand daarvan zien hoe het slavenleven in de oudheid er werkelijk uitzag. Een les in mentaliteitsgeschiedenis die boeit en beklijft.
— Christian Laes, classicus en oudhistoricus, is gewoon hoogleraar Oude Geschiedenis aan de Universiteit van Manchester en tevens verbonden aan de Universiteit Antwerpen.