Water, vriend én vijand

Water, vriend én vijand

Delen

Water kan een goede vriend, maar ook een geduchte vijand zijn.

En net die verschillende gezichten van 'water' willen we graag in beeld brengen via de fotowedstrijd ‘Water: vriend én vijand’, die loopt van 1 juli tot 30 september.

02/05/2023

Op donderdag 11 mei tijdens de Kunstennacht in Hasselt is de tentoonstelling 'Water, vriend en vijand' te zien in de lokalen van Avansa Limburg! Spring zeker eens binnen vanaf 18:00 uur. Adres;: Cellebroedersstraat 13-15, 3500 Hasselt.

18/01/2023

Vanaf vandaag tot eind april zal de tentoonstelling van 'Water, vriend én vijand, te zien zijn in het gloednieuwe 'Bezoekerscentrum De Wissen, Negenoordlaan 2 in Dilsen-Stokkem. Je kan er de tentoonstelling van januari tot eind maart iedere weekdag gaan bezoeken van 9 tot 12.
Van 1 april tot 30 april kan je de tentoonstelling dagelijks bezoeken van 9 tot 12 en van 13 tot 17 uur, dus ook tijdens de weekends.

PS de foto bij dit berichtje is van Romina Romanelli, is gemaakt in natuurgebied De Wissen, en is één van de laureaten van de wedstrijd ;-)
Meer info over De Wissen?: https://limburgs-landschap.be/de-wissen/

Debatavond: bouwshift/betonstop 27/10/2022

De feestelijke opening van de tentoonstelling 'Water, vriend én vijand' is een feit. De tentoonstelling is tot eind 2022 te zien in het Bezoekerscentrum Kiewit van Natuurpunt in de Putvennestraat in Hasselt.
Ondertussen zitten we echter niet stil bij Avansa, en plannen we al een tweede activiteit rond het thema 'Ruimtelijke Ordening'. Onze debatavond 'betonstop/bouwshift' gaat door op 21/11 in het vrijzinnig Punt in Hasselt. Meer info:

Debatavond: bouwshift/betonstop Avansa, samen naar beter. Wij vinden levenslang leren belangrijk. Want leren maakt mensen sterker. En sterke mensen maken de samenleving beter.

21/10/2022

Met deze foto kaapte Walter Vanroy de juryprijs weg in de fotowedstrijd Water, vriend én vijand. Proficiat!

21/10/2022

Een tipje van de sluier...
✂️ Straks openen we plechtig de fototentoonstelling Water, vriend én vijand.
📸 De 20 winnende foto's zijn vanaf dan te bewonderen in het bezoekerscentrum van Natuurpunt Limburg vzw in Domein Kiewit.
🍾 Vanavond onthullen we de winnaar!

Een fijne samenwerking met Foto Robyns Limburgse Milieukoepel vzw Natuurpunt Limburg Vrijzinnig Limburg RivierPark Maasvallei De Wijers Regionaal Landschap Lage Kempen Nationaal Park Hoge Kempen Regionaal Landschap Haspengouw en Voeren vzw Regionaal Landschap Kempen en Maasland.

08/10/2022

Afgelopen week heeft onze vakjury de moeilijke taak gehad om uit de vele inzendingen voor onze fotowedstrijd 20 foto's te selecteren die de komende maanden zullen tentoongesteld worden op verschillende locaties in Limburg.
Het was zeker geen eenvoudige opdracht om uit al de verrassende, unieke, creatieve en soms zelf ontroerend mooie inzendingen tot de huidige selectie te komen.
Daarom wil ik graag via deze weg namens Avansa Limburg, de vakjury en al onze organiserende partners iedereen bedanken die de afgelopen drie maanden deelnam aan de wedstrijd!

Ondertussen zijn de winnende foto's doorgestuurd naar Foto Robyns in Sint-Truiden om af te drukken, en al de laureaten van de wedstrijd hebben daarnet van ons een mailtje ontvangen.

De 2 allerbeste foto's, geselecteerd door de vakjury, en de winnaar van de publieksprijs, die de meeste likes kreeg op deze Facebookpagina, worden onthuld op de vernissage van de wedstrijd op vrijdag 21 oktober, en zullen daar ook een mooie prijs ontvangen.

Dit zijn alvast de 20 geselecteerde foto's die tentoongesteld zullen worden. Aan allemaal een heel dikke proficiat!!:
- Georgette Blanckaert foto 1
- Eric 't Kindt foto 1
- Hilda Lodewijks foto 1
- Jolien Bekkers: foto 2
- Van der Weken Sabrina
- Walter Vanroy foto 1
- Wim Vandensteen foto 2
- Hans Put foto 2
- Kurt Vanvelk foto 1
- Romina Romanelli foto 1
- Eddy Beuten foto 2
- Leen Stroobants foto 1
- Martine van Kuyck foto 1
- Jean Claesen foto 1
- Koen Nijs foto 1
- Marc Lemmens foto 2
- Winny Biets foto 2
- Marijke Gailly
- Michel Delvaux foto 2
- Taika Brandorf foto 1:

Volg zeker deze pagina voor de onthulling van de winnaars en de locaties en data van de tentoonstelling!

01/10/2022

Zo, het is nu de ochtend van zaterdag 1 oktober. De deadline om foto's in te kunnen zenden zit er op sinds gisterennacht 00.00 uur.
Namens Avansa-Limburg willen we iedereen bedanken die ons foto's heeft toegestuurd.
De kwaliteit, creativiteit en pure schoonheid van de vele foto's die ons de afgelopen 3 maanden werden toegezonden zal het de vakjury niet makkelijk maken :-)
Dus wat ons betreft is de wedstrijd nu al een groot succes!

Komende week gaat de vakjury aan de slag met het selecteren van de 20 mooiste foto's die nadien zullen tentoongesteld worden. De eerste plaats waar ze te zien zullen zijn is het Natuurpunthuis in Kiewit (Hasselt) en dit van 21 oktober tot het eind van dit jaar. De andere locaties worden samen met de winnende foto's bekend gemaakt.

Nadat de jury haar oordeel heeft geveld ontvangen de 20 laureaten van ons een mailtje en een uitnodiging voor de vernissage. Op de vernissage zullen dan de 2 beste foto's worden onthuld, samen met de foto die de publieksprijs heeft gewonnen.

Namens Avansa-Limburg nog een dikke welgemeende dankjewel aan al onze partners die ons hebben ondersteund en dit initiatief mogelijk maakten:
Foto Robyns
Natuurpunt Limburg
Limburgse Milieukoepel
Regionaal Landschap Kempen en Maasland
Regionaal Landschap Lage Kempen
Regionaal Landschap Haspengouw en Voeren
De Wijers
Rivierpark Maasvallei
VLF vzw
Nationaal Park Hoge Kempen
Grenspark Kempen-Broek

01/10/2022

Dit is de eerste foto van Felix Gijbels die we gisterenavond, net voor het verstrijken voor de deadline om foto's in te zenden nog mochten ontvangen.
De foto is getiteld 'Hemel en Demer'

30/09/2022

Dit is de tweede foto van Marc Lemmens:
Jongeren met een vlottentocht

30/09/2022

Dit is de eerste inzending van Marc Lemmens:
Watervalletje en sluis

30/09/2022

Dit is de tweede foto van Ayesha Saud:

Wilt u dat uw scholen hét hoogst genoteerde School in Hasselt wordt?

Klik hier om uitgelicht te worden.

Plaats

Telefoon

Adres


Cellebroedersstraat 13-15
Hasselt
3500