24/04/2026
NO PAIN NO GAIN.....
De meest gebruikte motivatiespreuk voor als je iets wil bereiken, dat je de pijn moet doorstaan.
IK HEB DE LAATSTE TIJD VEEL PIJN GELEDEN
Emotionele pijn, het is hard het is moeilijk, het zo iets ondraaglijks. Het is een druk in jouw lichaam, het nijpt je keel dicht, het is een gevoel dat precies veel harder aanvoelt dan fysieke pijn.
Maar ik ben ermee omgegaan....
ZOALS IK BEN, GA IK IN DE DIEPTE EN TRACHT IK TE ZOEKEN EN TE VOELEN HOE OF WAT IK ERMEE MOET DOEN
Wat is pijn?
Fysiek pijn is een belangrijk signaal van je lichaam dat je lichaam aanzet in het bestrijden van wat jouw lichaam pijn doet en om dan ook alles in te zetten het te herstellen.
Dus als ik dit zo bekijk is PIJN een positief signaal wat eigenlijk levensnoodzakelijk is. Er zijn mensen die een ziekte hebben dat ze geen pijn voelen. Die moeten constant super voorzichtig zijn of ze kunnen zich verwonden.
MAAR WAT MET DIE EMOTIONELE PIJN?
Wanneer heb ik al in mijn leven pijn gevoeld:
- Bij verlies van een liefde
- Bij het onbewust kwetsen van anderen
- Bij mensen die mij kwetsen door verwijt, niet te luisteren, niet te zien, niet te horen,
- Bij de zoveelste blik of opmerkingen van zowel kinderen als volwassen zoals: "jij bent raar, jij kijkt zo raar, ..."
- Bij het falen in jezelf of in dromen die je maar niet kan bereiken.
- Bij het niet begrepen voelen.
- Bij machteloosheid om mensen te willen helpen, maar het niet kan.
- .....
WAAR DOET HET PIJN?
Al deze pijnen, ik voel het telkens in mijn borst. Rondom mijn hart. Als ik alles bekijk en voel, geeft dit eigenlijk een signaal dat iets mijn hart pijn doet. Iet dat mijn ziel pijn doet.
Iemand die bewust pijn doet, vermoord, bedriegt, ..., die voelt dit niet.
Als die pijn daar is, is het een bewijs van een GOED HART dat beschermd moet worden en hersteld moet worden.
MAAR HOE DAN?
De pijn gaat altijd gepaard met verdriet. Ik heb me vele keren laten hangen in die pijn. Dan komt er depressie, isolatie, kwaadheid, woede, ...omdat de pijn iets dreigend lijkt te zijn. Pijn zag ik als iets slecht.
Hoewel in de martial arts heb ik ook veel fysieke pijn geleden. Maar daar is de pijn fijn. Daar weet je, het moet pijn doen om beter te worden.
Deze link, deze mindset, deze visie pas ik nu ook toe op mijn emotionele pijnen.
Ik heb van PIJN een bron gemaakt om te genezen, een beter mens te worden.
WE GEVEN ZO GRAAG DE SCHULD AAN DE ANDERE
Ze heeft me gekwets, hij heeft me verweten, zij hebben me slecht opgevoed, enz....
Maar uiteindelijk, is het aan mezelf om te beslissen wat me pijn doet of niet. Is het aan mezelf om in mijn eigen spiegel te kijken, want misschien ligt de oorzaak ook bij mezelf en moet er daar iets veranderen.
Doordat ik dingen anders bekijk vanuit andere hoeken, leer ik ook mezelf beter kennen. Leer ik omgaan met de pijn.
Tegen kinderen zeg ik zelf als ze zich pijn doen: PIJN IS FIJN, deze mindset pas ik nu ook toe op mijn EMOTIONELE PIJN.
Lukt dat altijd? Neen, zeker nog niet, maar het helpt toch om sneller de pijn te verwerken dan vroeger.
https://www.facebook.com/share/p/1B4dXTTAMG/