Polska Szkoła - Daskalia w Liège / Ecole Polonaise - Daskalia à Liège

Polska Szkoła - Daskalia w Liège / Ecole Polonaise - Daskalia à Liège

Comments

Piękny Jubileusz - 2013-2018
Nasze ostatnie zajęcia! 😍
Poznajemy nowe systemy kształcenia, wzbogacamy wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności. Wszystko po to, aby na lekcjach było jeszcze ciekawiej. 🤩👩‍💼👨‍🏫👩‍🎓
Kadra nauczycielska z Polska Szkoła w Leuven Mała Daskalia /Poolse School in Leuven Mini Daskalia oraz Polskie Przedszkole w Liege Mała Daskalia - na szkoleniu w Le Centre MILLENNIUM - Dom Polski w Ardenach
Relacja na naszym blogu:
http://daskalia.eu/szkolenie-dla-nauczycieli/
Poznajemy nowe systemy kształcenia, wzbogacamy wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności. Wszystko po to, aby na lekcjach było jeszcze ciekawiej. 🤩👩‍💼👨‍🏫👩‍🎓
Kadra nauczycielska z Polska Szkoła w Leuven Mała Daskalia /Poolse School in Leuven Mini Daskalia oraz Polskie Przedszkole w Liege Mała Daskalia - na szkoleniu w Le Centre MILLENNIUM - Dom Polski w Ardenach
Relacja na naszym blogu:
http://daskalia.eu/szkolenie-dla-nauczycieli/

Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie w Liege przy Stowarzyszeniu DASKALIA - nowy projekt dz

Werkend zoals gewoonlijk

27/01/2022

Startuje "Poradnia Polonijna"! Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom rodzin polonijnych, które nie mają dostępu do polskojęzycznych terapeutów. Więcej informacji na: www.poradniapolonijna.pl

22/12/2020

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA MINISTRA JANA DZIEDZICZAKA DLA POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ

21/11/2020

Zapraszamy do lektury!!!

Już jest‼️😀 Nowy numer e-magazynu "Kumpel dla Polonii" - można go pobrać bezpłatnie tutaj ➡️➡️
http://www.pbc.uw.edu.pl/13846/1/KDP_4_2020.pdf
🇵🇱🇵🇱Kto chce wiedzieć o Polsce jeszcze więcej? W tym numerze będzie sporo informacji nie tylko o polskich zabytkach, ale i o zwierzętach mieszkających w naszym kraju. Bo Polska jest naprawdę niezwykła – ma morze i góry, wiele przepięknych rzek i jezior, a zwierząt jest bez liku.
W tym numerze będzie też sporo o Was – dzieciach polonijnych z całego świata. Kacper z Francji, Vanessa i Nathan z Holandii oraz Igor z Wielkiej Brytanii – lubią uczyć się języka polskiego i mają mnóstwo innych ciekawych pasji. Przedstawimy też Polską Szkołę Sobotnią im. Fryderyka Chopina w South Croydon. O Fryderyku Chopinie również opowiemy, bo to jeden z najsławniejszych Polaków na świecie!
Zapraszamy do czytania😀

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

15/10/2020

ŻYCZYNIA OD PARY PREZYDENCKIEJ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą złożyli w środę życzenia nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej:

Szanowni Państwo Nauczyciele i Wychowawcy!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty, którzy na co dzień dbają o edukację i wychowanie młodego pokolenia Polaków.

Dziękujemy za trud i zaangażowanie, z jakim wykonują Państwo swoją pracę. To Państwo przekazują młodym ludziom wiedzę niezbędną do zrozumienia współczesnego świata i kształcą umiejętności, które staną się podstawą ich życiowych sukcesów i źródłem samorealizacji. Uczą Państwo wzajemnego szacunku i nawiązywania koleżeńskich relacji oraz towarzyszą swoim wychowankom w ich pierwszych społecznych działaniach. Jest to wielka odpowiedzialność i zadanie, któremu nauczyciele stawiają czoła każdego dnia.

W tym roku musieli Państwo zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją. Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie szkół i wprowadzenie zdalnego nauczania. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja ta była i nadal jest ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej dziękujemy za Państwa determinację, dzięki której w całej Polsce możliwe było przeprowadzenie matury i egzaminu ósmoklasisty. Dziękujemy za poświęcony dodatkowo czas, za sprawne dostosowanie się do nowych okoliczności, za wysiłek włożony w prowadzenie lekcji przez Internet.

Chcemy też podziękować tym z Państwa, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych – dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomagają Państwo w pokonywaniu trudności, przełamywaniu barier i ułatwiają dostęp do uczestnictwa w życiu społeczeństwa.

Dziękujemy także nauczycielom szkół polskich poza granicami kraju za to, że ucząc polskiego języka, historii i kultury, podtrzymują więź z Ojczyzną i przekazują kolejnym pokoleniom patriotyczne wartości oraz świadomość własnych korzeni.

Gratulujemy Państwu awansów zawodowych, nagród, wyróżnień, odznaczeń, a zwłaszcza dokonań edukacyjnych, które dobitnie wyrażają się w sukcesach Państwa uczniów i wychowanków. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom życzymy dużo sił i wytrwałości w trudnej, ale jakże ważnej i szczytnej pracy. Niech wdzięczność młodych Polaków i ich rodziców będzie dla Państwa najwyższą nagrodą i źródłem wielkiej satysfakcji. Pozdrawiamy również Państwa rodziny i bliskich. Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Agata Kornhauser-Duda
Andrzej Duda

Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Kancelaria Prezydenta RP
http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=11831/

14/10/2020

✍️ Minister Dariusz Piontkowski w liście z okazji Dnia Edukacji Narodowej: - Chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.
Pełna treść listu ➡️ bit.ly/2GNx9P6

14/10/2020

✍️ Minister Dariusz Piontkowski w liście z okazji Dnia Edukacji Narodowej: - Chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.
Pełna treść listu ➡️ bit.ly/2GNx9P6

Photos from Polska Szkoła - Daskalia w Leuven / Poolse School - Daskalia in Leuven's post 14/10/2020

Photos from Polska Szkoła - Daskalia w Leuven / Poolse School - Daskalia in Leuven's post

09/10/2020

KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów mieszkających w Belgii w wieku od 6 do 15 roku życia pt. "Jan Paweł II miał kiedyś tyle lat co ja”, czyli dzieciństwo Karola Wojtyły oczami młodych Polaków.

Konkurs jest organizowany przez Przedstawicielstwo Województwa Małopolskiego w Brukseli.

Termin nadsyłania prac (drogą mailową): 16 października do godz. 18.00. Wszystkie informacje na plakacie i na stronie:
https://www.malopolska.pl/samorzad/wspolpraca-miedzynarodowa/przedstawicielstwo-w-brukseli

07/10/2020

POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI

Zbliża się Polonijny Dzień Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day) – ogólnoświatowe święto polonijne obchodzone w każdy trzeci weekend października. W tym roku odbędzie się 17-18 października.

Pomysłodawcą projektu jest nowojorska Fundacja Dobra Szkoła Nowy Jork (DSNY Foundation). Organizacji partneruje Fundacja Edukacji Polonijnej z Krakowa.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności stawia sobie za cel celebrację polskiego języka i dwujęzyczności polonijnych rodzin za granicą, a także promocję wizerunku, dobrego imienia Polski i polskiego dziedzictwa na arenie międzynarodowej.

Mnóstwo inspiracji do celebrowania tego wyjątkowego Dnia znajdziecie na platformie
👇
http://www.polishbilingualday.com/language/pl/


05/10/2020

5️⃣ października to Światowy Dzień Nauczyciela❗️ Najserdeczniejsze życzenia składamy dziś nauczycielom, dyrektorom i pracownikom oświaty, również tym pracującym w polskich szkołach za granicą - dziękujemy za Wasz trud i zaangażowanie 💐.

Timeline photos 30/09/2020

Timeline photos

Zgodzicie się, że ten dekalog naturalnego rodzicielstwa (rodzicielstwa bliskości) może stać się dekalogiem każdego dobrego macierzyństwa i ojcostwa?


1. Dziecko to też człowiek, tylko mały

Ale jego uczucia, potrzeby i problemy wcale nie są małe. Są tak samo ważne, jak uczucia, potrzeby i problemy dorosłych. Dorośli to przecież w końcu też dzieci, tylko żyjące na świecie trochę dłużej. Dziecko tak samo, jak Ty, ma prawo do własnego zdania, własnych pragnień i szacunku innych. Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. Traktuj swoje dziecko tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Ze szczęśliwych dzieci wyrastają na ogół szczęśliwi dorośli.


2. Bez poczucia bezpieczeństwa ani rusz

Już noworodek, dzięki zmysłom i dotychczasowym doświadczeniom, wie całkiem sporo. W ramionach mamy jest najbezpieczniej – to najcenniejsza wiedza, jaką posiada i wykorzystuje cały swój potencjał, żeby się tam znaleźć.

Poczucie bliskości z drugim człowiekiem to najsilniejsza, najbardziej pierwotna ludzka potrzeba. Kiedy nie ma w pobliżu bliskich lub są oni emocjonalnie niedostępni, niemowlęciu czy małemu dziecku bardzo trudno jest funkcjonować.

To właśnie poczucie bezpieczeństwa jest podstawą całego jego dalszego rozwoju. Bez poczucia bezpieczeństwa ani rusz.


3. Podstawowym sposobem rozwoju jest dojrzewanie

Dojrzewanie to proces, na który dorośli mają dużo mniejszy wpływ, niż im się zwykle wydaje. Pamiętaj, że to nie Ty sprawiasz, że Twoje dziecko się rozwija. Ty możesz mu tylko pomóc, ale przede wszystkim nie przeszkadzać, nie poganiać i nic na siłę nie przyśpieszać.

Matka natura zadbała o to, aby zdobywanie nowych umiejętności przebiegało według najlepszego możliwego scenariusza. Gdy próbujesz dziecko popychać do przodu, najczęściej wyprzedzasz jego naturalną gotowość i utrudniasz mu rozwój. Dużo lepsze postępowanie, to zaspokajanie potrzeb dziecka, których ono nie jest w stanie jeszcze samo zaspokoić i pomaganie mu gdy Cię o to naprawdę poprosi.

Rozwój jest potrzebą każdego człowieka, a nabywane zdolności źródłem wielkiej satysfakcji i radości. Nie odbieraj dziecku okazji do ich przeżywania.


4. Najlepsze, co możesz dać, to dobry przykład i akceptacja

Dawanie dobrego przykładu, czyli modelowanie, to najskuteczniejsza metoda wychowawcza, dużo skuteczniejsza niż stosowanie nagród i kar.

Zdolność obserwacji i naśladowania jest u malutkich dzieci wprost niezwykła. Dzieci dużo łatwiej robią to, co widzą, że robią ich rodzice niż to, co rodzice mówią im, że powinny robić. Jeśli dziecko ma do wyboru dostosowanie się do Twoich słów lub czynów, zawsze wybierze to drugie.

Oprócz dobrego przykładu dziecku do rozwoju niezbędna jest Twoja akceptacja. Jeśli kochasz je bezwarunkowo i okazujesz mu to, jeśli towarzyszysz mu w życiu z uwagą i miłością, to ofiarowujesz mu największy skarb.


5. Nie naprawiaj tego, co się nie popsuło

Natura zaplanowała drogi rozwoju Twojego dziecka od samego początku do dorosłości. Ma w tym dużo więcej doświadczenia niż Ty. Jeżeli wszystkie dzieci zachowują się w podobny sposób, to jest to mądrość natury, a nie jej błąd. Nie walcz z tym, bo przegracie oboje.

Niestety wiele zachowań dzieci, które są naturalnym i niezbędnym elementem rozwoju denerwuje rodziców ponieważ nie są dość dorosłe, a one przecież z natury rzeczy dorosłe być nie mogą. Zanim Twoje dziecko zacznie być dorosłe i zachowywać się jak dorosłe, będzie musiało przejść przez wiele etapów, które czasem mogą budzić Twój niepokój czy irytację. Szukanie w takiej sytuacji pomocy i wsparcia, to wyraz nie tylko Twojej mądrości, ale też wielkiej miłości do własnego dziecka.


6. Dziecko wie, co mu jest potrzebne do rozwoju

Choć może to się wydawać zaskakujące, największym ekspertem od dzieci w Twojej rodzinie jest Twoje własne dziecko.

Rodzicielstwo wcale nie musi być trudne, dzieci dają nam naprawdę dużo podpowiedzi. Każde zachowanie dziecka można odczytywać jako komunikat o jego potrzebach. Uważna obserwacja i próba zrozumienia jest dużo lepszym sposobem bycia z dzieckiem niż chęć zmieniania go i kształtowania według własnych wizji.


7. Pozwól dziecku na samodzielność

Pozwól dziecku samodzielnie odkrywać świat. Pozwól mu oddalać się od siebie, zdobywać własne doświadczenia, popełniać własne błędy. Nie da się nauczyć życia tylko z opowiadań.

Dziecko powinno poznawać świat korzystając ze wszystkich swoich zmysłów, a nie tylko słuchu, gdy mu coś tłumaczysz lub czegoś zakazujesz.


8. Dziecko nie jest własnością rodziców

Prawa rodziców zawsze muszą ustąpić, gdy są w konflikcie z prawami człowieka. Rodzicielstwo nie polega na rządzeniu ani bezustannym udowadnianiu swoich racji. Rodzicielstwo to sztuka towarzyszenia dziecku w rozwoju.

Dziecka nie wychowujemy dla siebie, tylko dla świata. Dziecko jest nam dane tylko na chwilę, a naszym zadaniem jest przygotować je do życia w świecie. Ani się obejrzysz, jak stanie się dorosłe i niezależne. Dlatego trzymając niemowlę w ramionach, ciesz się tą chwilą, aby potem móc się tak samo cieszyć samodzielnością swego starszego czy całkiem dorosłego już dziecka.


9. Każde dziecko jest inne

Dlatego, gdy już przeczytasz wszystkie mądre książki świata o wychowaniu dzieci, odłóż je na półkę i uważnie przyjrzyj się swojemu dziecku. Poza nim samym, to Ty właśnie masz szansę poznać je najlepiej, jeśli tylko będziesz chcieć.

A ono nigdy nie będzie takie samo, jak ktoś inny, nawet brat bliźniak. Nigdy nie stanie się Tobą ani dzieckiem Twoich przyjaciół. Pozwól mu być sobą, bo tylko w ten sposób może rozwijać własny potencjał.


10. Idealni rodzice nie istnieją

Twoje dziecko nie potrzebuje idealnych rodziców, bo tacy po prostu nie istnieją.

Dziecko też nigdy nie jest ideałem. Jest po prostu sobą i potrzebuje po prostu Ciebie. Jeśli do tego potrafisz zaufać dziecku i własnej intuicji, to czeka Was w życiu wiele radości.

Ale pamiętaj, że wychowanie nigdy nie jest procesem zupełnie bezstresowym, ani dla dziecka, ani dla rodziców.

Nie zapominaj też o tym, że dobrych rodziców od złych odróżnia nie to, że ci pierwsi nie popełniają błędów, lecz to, co z tymi błędami robią.


Agnieszka Stein i Małgorzata Strzelecka, http://dzikiedzieci.pl/index.php?strona=23

22/09/2020

‼️📣📣📣📣 Warto przeczytać!

[CONCOURS #3]

🤓 Maria Skłodowska nait en 1867 à Varsovie. En 1895 elle se marie avec Pierre Curie et devient Maria Słodowska-Curie. Quand le premier Congrès Solvay est organisé et financé par le chimiste ⚗️ et industriel belge Ernest Solvay qui invite à Bruxelles de nombreux physiciens, tels que Max Planck, Albert Einstein et Ernest Rutherford, Maria est la seule femme de ce congrès. En quelle année ce congrès a-t-il été organisé ?

À l’occasion de La Journée européenne des langues vous pouvez gagner un livre d’un auteur polonais traduit en une des langues officielles de Belgique. Aujourd’hui, c’est le Français. Les livres à gagner illustrent le post.

📜Règles du concours : afin de participer au concours, il est nécessaire de bien répondre à la question en commentant le post et de partager le concours dans son fil d’actualité Facebook ou story (en mentionnant l’Institut Polonais de Bruxelles). Une seule participation sera prise en compte par personne (même si vous répondez à plusieurs questions correctement, vous prendrez part seulement dans un seul tirage au sort). La date limite de réponses est fixée au 27.09.2020. Les gagnants seront contactés par message privé le 28.09.2020. Parmi tous les participants, les gagnants seront tirés au sort entre les personnes ayant correctement répondu à la question posée.


Nobel Prize
Solvay Group
Ville de Bruxelles
La Librairie Vuibert
L'Oréal-UNESCO For Women in Science
ULB - Faculté de Lettres, Traduction et Communication

Photos from Polska Szkoła - Daskalia w Liège / Ecole Polonaise - Daskalia à Liège's post 19/09/2020

Dzień dobry, szkoło, dzień dobry.
Rok zaczynamy nowy.
Witamy cię pieśnią, książką.
W radosny dzień wrześniowy.
Witamy cię uśmiechem,
witamy cię wesoło i tarczą i zeszytem.
Dzień dobry, dzień dobry, szkoło !

15/09/2020

Dziś bardzo kreatywny dzień 😁 - obchodzony w ponad 100 krajach na całym świecie, także w Polsce 🇵🇱
Punktem wyjścia jest niepozorna 🟠, dzięki której, bohaterka książeczki Petera Reynoldsa "The Dot" - uwierzyła w swoje możliwości 😀
Celem święta jest pobudzanie kreatywności i pomysłowości uczniów a także zachęcanie do tworzenia. 🙂

14/09/2020

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę 19/09/2020 w godzinach 10-14, w budynku szkoły Saint- Etienne w Grâce Hollogne, odbędą się pierwsze zajęcia. Serdecznie zapraszamy👨‍🏫🏫🤓

10/09/2020

‼️ Ważna informacja dla wszystkich rodziców uczniów szkół polonijnych!

STARTUJE LATAJĄCA PORADNIA ONLINE

❗️ORPEG rozpoczął realizację projektu "Latająca Poradnia online".

ℹ️ Projekt ma na celu przeprowadzenie szczegółowych badań diagnostycznych uczniów pod kątem psychologicznym, logopedycznym, fizjoterapeutycznym / integracji sensorycznej.

⏳ Przedsięwzięcie zaplanowano od 1 września do 30 listopada 2020 r.

ℹ️ Do udziału zgłosiło się 4️⃣1️⃣ szkół z 18 państw /Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Dania, Egipt, Francja, Grecja, Irlandia, Litwa, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy/.

ℹ️ Każdorazowo projekt będzie rozpoczynał się od szkolenia wstępnego dla kadry pedagogicznej, które poprowadzą wysoko wykwalifikowani specjaliści z Polski, w składzie: psycholog, neurologopeda, fizjoterapeuta / specjalista integracji sensorycznej. Ci sami eksperci przeprowadzą badania uczniów połączone z wywiadami rodziców, analizą nagrań zachowań uczniów i efektów ich pracy.

ℹ️ Po przeprowadzonym badaniu dla każdego dziecka zostanie opracowany raport zawierający rekomendacje i wskazówki dla nauczycieli i rodziców. Ogółem zostanie opracowanych 1️⃣4️⃣0️⃣0️⃣ raportów.

ℹ️ Po zakończeniu badań i opracowaniu raportów zostaną przeprowadzone szkolenia podsumowujące dla kadry pedagogicznej pod kątem wsparcia uczniów z potrzebami edukacyjnymi. W 82 szkoleniach weźmie udział 3️⃣6️⃣2️⃣ nauczycieli.

👉 Wczesne wykrywanie i trafne diagnozowanie specjalnych potrzeb rozwojowych oraz edukacyjnych dzieci i młodzieży stanowią podstawę do dbałości o zapewnianie im warunków sprzyjających harmonijnemu rozwojowi, niwelowania barier i przezwyciężania trudności, jak również wspierania w przygotowaniu do samodzielnego i satysfakcjonującego życia w społeczeństwie.

STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA POLSKA POLECA: List ministra Edukacji Narodowej do uczniów i rodziców szkół polskich za granicą 01/09/2020

STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA POLSKA POLECA: List ministra Edukacji Narodowej do uczniów i rodziców szkół polskich za granicą

https://www.facebook.com/419121034871953/posts/3265499010234127/?sfnsn=mo&extid=utpx465uYfYKi4D9

STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA POLSKA POLECA: List ministra Edukacji Narodowej do uczniów i rodziców szkół polskich za granicą Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował list do uczniów i rodziców szkół polskich za granicą. MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ Warszawa, 1 września 2020 r. Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice szkół polskich za granicą Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice, rozpoczęcie nowego r...

Photos from Dzieckiem bądź's post 28/08/2020

Photos from Dzieckiem bądź's post

26/08/2020

Czy wiesz, że.....? 🎭🎭🎭🎭🎭
💡 Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu, dramat ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu.
💡 Balladyna powstała na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu.
💡Balladyna wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę.
Pamiętaj! 📣📣📣📣📣📣 5 września czytamy razem!
https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/balladyna.pdf

06/07/2020

Serdecznie zapraszamy do Polskiej Szkoły i Przedszkola w Liège! Zapisy trwają!🙂
Pytania? Napisz lub zadzwoń!

Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje 2020!!! 06/07/2020

Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje 2020!!!

Kochani, kończymy ten udany, a zarazem nietypowy rok szkolny, w trakcie którego przyszło nam zmierzyć się z nowymi dla wszystkich sytuacjami i niestandardowymi rozwiązaniami. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że WSZYSCY daliśmy radę i rok szkolny zakończył się sukcesem. 🥳👩‍🎓👨‍🎓

Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom oraz ich cierpliwym rodzicom za 10 ostatnich miesięcy, za wytężoną pracę, wspólną zabawę, niezapomniane szkolne chwile, wasze osiągniecia i naszą ogromną satysfakcję. 😊👩‍🏫👨‍🏫

Machamy wszystkim na pożegnanie, życząc wspaniałych, zdrowych i kolorowych wakacji!😎🤗🐳

Do zobaczenia we wrześniu!
-Wasi Nauczyciele-

Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje 2020!!!

16/06/2020

📣📣 ZAPRASZAMY DO TEATRU 📣📣📣
na spektakl w reż. Anety Płuszki

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” 👨‍🔬 +🐶🐱🐭🐹🦁🐯🙈🦆🐴

👍 19/06/2020 (piątek) w godz. 10:00-12:00
👍 20/06/2020 (sobota) w godz. 10:00-12:00

dostępny bezpłatnie na stronie Teatru Baj www.teatrbaj.pl:
https://teatrbaj.pl/spektakl-online-doktor-dolittle-i-jego-zwierzeta-w-rez-anety-pluszki/ 👍🙏💪

O spektaklu (informacja z teatru):
Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… 🦆🙈🐯
Kto mógłby w takim domu wytrzymać?!
Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli nieodłączni: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zyskali też nowych przyjaciół.
🤓🤩👍Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół.
W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.
🎭🎭🎭🎭
ZAPRASZAMY!!!!

Photos from Polska Szkoła - Daskalia w Liège / Ecole Polonaise - Daskalia à Liège's post 01/06/2020

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." Janusz Korczak

09/04/2020
09/04/2020
01/04/2020

Kochani! Zapraszamy do udziału w konkursie na PALMĘ WIELKANOCNĄ!
1. technika dowolna, wielkość palmy też
2. zdjęcie dziecka z palmą prosimy umieścić na stronie facebookowej naszej szkoły pod postem z plakatem poniżej, albo przesłać do p. Lidii Zabrockiej: [email protected] z imieniem i nazwiskiem dziecka i jego klasą (w przypadku Liege będą to "klasa szkolna" i "klasa przedszkolna")
3. ostateczny termin - sobota 4 kwietnia 2020 r.
Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy przy tworzeniu Waszych autorskich palm wielkanocnych 😀

19/03/2020

Może ktoś potrzebuje pilnie wrócić?

Ćwiczenia i nauka online dla najmłodszych 17/03/2020

Ćwiczenia i nauka online dla najmłodszych

Ćwiczenia i nauka online dla najmłodszych Najbliższy czas można wykorzystać efektywnie, innowacyjnie i nowocześnie. Przygotowałyśmy z myślą o najmłodszych uczniach zbiór materi...

Przez pandemię od dziś zwiedzisz Biskupin z przewodnikiem na żywo w sieci! 17/03/2020

Przez pandemię od dziś zwiedzisz Biskupin z przewodnikiem na żywo w sieci!

‼️‼️‼️

Przez pandemię od dziś zwiedzisz Biskupin z przewodnikiem na żywo w sieci! Od poniedziałku Muzeum Archeologiczne w Biskupinie rozpoczyna akcję . W jej ramach odbędą się m.in. audycje na żywo. Pokażemy wszelkie zakamarki naszego muzeum, opowiadając przy tym ciekawe historie z przeszłości - informują muzealnicy. W związku z zagrożeniem epidemiczn...

12/03/2020

UWAGA! Z powodu zagrożenia epidemiologicznego zajęcia w naszej szkole zostały wstrzymane do odwolania! Poniżej list wystosowany przez Zarząd Stowarzyszenia Daskalia.

Kochani,

jak powszechnie wiadomo, wczoraj (11/03/2020) Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19.
Powołując się na oficjalne informacje dochodzące z różnych z części świata i Europy, jak również coraz lepiej dostępną wiedzę naukową (biologiczną, statystyczną i geograficzną*) wskazującą, że słusznym krokiem w przeciwdziałaniu pandemii i zmniejszeniu ryzyka zakażenia jest działanie w kierunku zminimalizowania fizycznego kontaktu w społeczeństwie (ang. Social distancing) postanowiliśmy zawiesić do odwołania wszystkie zajęcia, ferie i warsztaty w Polskiej Szkole im. M. Skłodowskiej-Curie przy Stowarzyszeniu Daskalia w Leuven i Liege.
Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo nie tylko naszych dzieci oraz nauczycieli, ale także członków ich rodzin (np. dziadków, rodziców) w grupie zwiększonego ryzyka (50+ lat, wiadomo już, że łagodny przebieg choroby u młodszych może być straszny w skutkach dla naszych starszych członków rodziny).

Jednocześnie pragniemy Państwa zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby "odwołane" zajęcia zostały odpracowane do końca tego roku szkolnego, jeśli tylko rozwój sytuacji na to pozwoli lub przeprowadzone w trybie online, nad którym w tej chwili bardzo intensywnie pracujemy.
(https://medium.com//coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca)

Przypominamy gdzie szukać wiarygodnych informacji o chorobie:· Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH)· World Health Organization· European Centre for Disease Prevention and Control· Centers for Disease Control and Prevention· Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE· ProMED International Society for Infectious DiseasesLiczymy na Wasza wyrozumiałość

Z poważaniem,
Zarząd Stowarzyszenia Daskalia

22/02/2020

I jeszcze karnawał... 😁

Photos from Polska Szkoła - Daskalia w Liège / Ecole Polonaise - Daskalia à Liège's post 22/02/2020

Szaleństwo karnawałowe dzisiaj w naszej Szkole 😄😍

Wilt u dat uw scholen hét School in Grâce-Hollogne wordt?

Klik hier om uitgelicht te worden.

CO OFERUJE POLSKA SZKOŁA im. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w LIEGE przy StowarzyszeniuDASKALIA

NASZA MISJA

Pomysł polskiego przedszkola, a nastepnie szkoły w Liège powstał z myślą o naszych własnych dzieciach, wychowujących się na pograniczu kultur. Zależy nam, by przekazać im wartości wynikające z naszej ojczystej kultury oraz rozwijać kompetencje w posługiwaniu się językiem polskim, w mowie i w piśmie. W naszej pracy edukacyjnej będziemy zwracać uwagę na takie elementy jak integracja poprzez zabawę, naukę języka polskiego, historii i kultury Polski jako elementów tożsamości oraz zapoznanie maluchów z polską muzyką, sztuką, kuchnią i tradycjami.

NASZA WIZJA

Celem Polskiej Szkoły im. Marii Sklodowskiej-Curie w Liège przy Stwarzyszeniu DASKALIA jest również stworzenie ośrodka aktywizującego Polonię z Liège i okolic poprzez kultywowanie kultury polskiej w języku ojczystym oraz przekazywanie polskich tradycji i wartości młodemu pokoleniu.

Video's (alles zien)

Początek występu z okazji Dnia Mamy 2019.
Dzień Mamy
Umuzykalnienie 12.01.2019

Telefoon

Adres


École Libre, Rue Michel Body 10
Grace-Hollogne
4460

Openingstijden

10:00 - 14:00
Andere Grace-Hollogne scholen (alles zien)
Rééquilibrage alimentaire avec votre coach laeti Rééquilibrage alimentaire avec votre coach laeti
Grace-Hollogne

Le plaisir d'un rééquilibrage alimentaire sain avec du goût avec les conseils et recettes herbalife

EMEC EMEC
Rue De Wallonie, 21
Grace-Hollogne, 4460

Emec est un centre de formation unique en Wallonie qui propose des formations spécifiques et pratiques, données par des professionnels de terrain aux professionnels du secteur de la construction.

A-corde La A-corde La
Rue Adrien Materne 109
Grace-Hollogne, 4460

A-corde La a pour mission d'animer des ateliers musicaux aussi bien aux enfants qu’aux adultes. La

Go pro by lucifer Go pro by lucifer
Rue De Grâce, Grâce-Hollogne
Grace-Hollogne, 4460

FDC FDC
Rue Paul Janson , 209
Grace-Hollogne, 4460

Ecole de danse Chant et Musique multi disciplinaire dans la région liégeoise.

Cours de rattrapage en mathématiques et physique à Grâce-Hollogne Cours de rattrapage en mathématiques et physique à Grâce-Hollogne
Grace-Hollogne, 4460

Je vous propose un suivi scolaire en mathématiques et physique. Je vous propose d'acquérir une met

Epicuris Asbl Epicuris Asbl
Rue De L'Aéroport Bâtiment 52 Box 3
Grace-Hollogne, 4460

Epicuris, Centre des métiers de bouche, est devenu centre de compétence labellisé le 28 mai 2004. Epicuris propose des formations pour différents publics.( demandeur d'emploi, Travailleur, école ,validation des compétences, ateliers culinaires)

EPN - Régie des quartiers Grâce-Hollogne EPN - Régie des quartiers Grâce-Hollogne
Rue Grande, 13
Grace-Hollogne, 4460

A.P école du Boutte A.P école du Boutte
Rue De L’Aqueduc, 2
Grâce-Hollogne, 4460

Arrêtons de subir, il faut Agir! La scolarité la santé et le bien être de nos enfants est notre priorité absolue. Parents bougeons nous pour eux�