BELAS - Belgian "Language in Autism" Study - Nederlandstalig

BELAS - Belgian "Language in Autism" Study - Nederlandstalig

Delen

BeLAS is een nationaal onderzoeksproject dat de taalontwikkeling van kinderen met autisme opvolgt.

02/04/2024

Vandaag vieren we Wereld Autisme Dag! Een dag waarop we autisme extra onder de aandacht brengen. We hopen met onze studie om de kennis over autisme te vergroten, zodat we kinderen en hun omgeving beter kunnen ondersteunen bij de taalontwikkeling. We hopen het begrip voor autisme in onze samenleving te vergroten, om het leven van mensen met autisme en hun omgeving te vergemakkelijken. We sturen vandaag veel warmte naar alle gezinnen die zich inzetten om samen dit doel te bereiken!

26/03/2024

BeLAS is een nieuwe studie naar taalontwikkeling bij kinderen met autisme. In dit korte filmpje zie je waarom én hoe we dit onderzoek doen. We zoeken deelnemertjes met autisme, jonger dan zes jaar. Uniek: de onderzoekers komen naar jou toe in een mobiel kantoor. Vraag gratis vrijblijvend een informatiebundel aan over dit onderzoek op www.belas.ulb.be/nl/contact

05/03/2024

Veel kinderen met autisme ondervinden moeilijkheden bij de taalontwikkeling.

Sommige kinderen spreken niet, anderen hebben een vertraagde taalontwikkeling en nog anderen hebben geen problemen met de taalontwikkeling.

Een deel van de kinderen haalt die achterstand in tegen de leeftijd van zeven jaar, hoewel dat van kind tot kind verschilt.

Momenteel is het nog moeilijk te voorspellen op welke manier een kind met autisme taal zal ontwikkelen. Daarom werd BeLAS opgericht: wij zullen 300 kinderen met autisme opvolgen gedurende twee jaar om die kennis te vergroten.

We zoeken kinderen jonger dan 6 jaar met autisme voor onze studie. Neem contact op via www.belas.ulb.be/nl/contact om een infobundel aan te vragen.

02/02/2024

BELAS - Belgian "Language in Autism" Study - Nederlandstalig in het nieuws! In deze prachtige reportage van La Libre geeft Marielle, coördinator van het project, toelichting bij de onderdelen van ons onderzoek. Je ziet beelden van een onderzoek in de labmobiel en hoort waarom een deelname aan ons onderzoek zo waardevol is. Contacteer ons voor meer informatie!

01/02/2024

👉 Benieuwd naar het BeLAS onderzoek voor kinderen met autisme? In enkele stappen leggen we uit wat je moet doen en wat je kan verwachten.

☝️Een informatiebundel aanvragen is volledig vrijblijvend, net als het kennismakingsgesprek. We kijken er naar uit om van jullie te horen.

26/01/2024

🎥 Tussen de testsessies door wordt er gewerkt aan een filmpje over de BeLAS-studie.

💬 We laten enkele professoren aan het woord en geven jullie een blik achter de schermen van het onderzoek in de LabMobiel.

❗️We zoeken namelijk nog steeds 200 deelnemertjes met autisme! Via het contactformulier op onze website kun je een informatiebundel aanvragen. De link naar de website vind je op onze instagramagina bovenaan.

19/12/2023

JOBSTUDENT GEZOCHT!! – Wij zoeken een creatieve student die zich in december en/of januari wil engageren voor het maken van een rekruteringsfilmje waarin het BeLAS-onderzoek (https://www.belas.ulb.be/nl) wordt voorgesteld.

Jouw taak bestaat eruit om beelden van onderzoekers/ouders en kinderen op te nemen in één van de LabMobiels (UGent, ULB of KU Leuven) en alles te integreren tot een filmpje van enkele minuten. Je komt hierbij in contact met verschillende Nederlandstalige en Franstalige onderzoekers verbonden aan de studie.

Kan jij goed overweg met camera’s en/of editing software en heb jij de komende periode tijd voor deze opdracht? Solliciteer dan snel via deze website https://kuleuven.jobteaser.com/nl/job-offers/541d0264-f6c5-4393-8fac-b7825443cc0f-ku-leuven-rekruteringsfilmje-maken-voor-wetenschappelijk-onderzoek.

De vacature is ook open voor studenten buiten de associatie KU Leuven. Zij kunnen bij interesse een mail sturen naar [email protected] om meer informatie te ontvangen.

15/12/2023

🚎 Ben je benieuwd waar Yvette Camionette (UGent), Michiel de LabMobiel (KULeuven) en Gaufrette (ULB) op ontdekking gaan? Op dit kaartje zie je enkele van onze bestemmingen.

🗺 Het maakt dus écht niet uit waar in België je woont! De onderzoekers van BeLAS maken wetenschappelijk onderzoek toegankelijker, door bij de kinderen met autisme aan huis te gaan.

11/12/2023

☺️ Het BeLAS-project is een nationaal project dat de Vrije Universiteit Brussel, UGent en KU Leuven samenbrengt. Vorige week kwamen we allemaal bij elkaar om een ​​update te geven over de voortgang van ons onderzoek. Op de foto zie je ons voltallige team dat bestaat uit professoren, post-doc onderzoekers, doctoraatsstudenten en onderzoeksassistenten. Benieuwd wie we zijn? Op onze website stellen we iedereen aan jou voor: https://www.belas.ulb.be/nl/l-%C3%A9quipe

🎉 UPDATE: we vonden al een kwart van het gezochte aantal kindjes voor ons onderzoeksproject.
🔎 We zijn dus nog steeds op zoek naar 225 deelnemers met autisme tusen de leeftijd van 2 en 6 jaar. Spread the news!

✨Feestelijk groeten van het BeLAS-team

06/10/2023

Franstalige kinderen in de BeLAS-studie worden opgevolgd door de onderzoekers van Université Libre de Bruxelles.

Marine Petit (doctoraatsstudent), Clara Rapp (doctoraatsstudent), Federica Beccaria (doctoraatsstudent) en Lena Petrocelli (onderzoeksassistent) maken deel uit van het team van ULB.

Volg onze Franstalige pagina: Belgian "Language in Autism" Study - Partie francophone

25/09/2023

Zag jij onze onderzoekers van de KU Leuven al rondrijden met hun LabMobiel?

Lotte van Esch (post-doc onderzoeker), Ines Brys (doctoraatsstudent), Klaartje Vertongen (doctoraatsstudent) en Esther van der Deen (onderzoeksassistent) maken deel uit van het team in Leuven.

Wij staan klaar om te vertrekken!

Wilt u dat uw scholen hét hoogst genoteerde School in Ghent wordt?

Klik hier om uitgelicht te worden.

Plaats

Telefoon

Adres


Henri Dunantlaan 2
Ghent
9000