25/06/2025
"Wat zijn de echte opleidingsnoden van professionals in drugpreventie, behandeling en harm reduction?
Wij zoeken het uit – met jouw hulp. Vul de enquête in en help mee opleidingen te verbeteren: https://buff.ly/rcvN5kk
Jouw input is essentieel én volledig anoniem.
18/12/2024
Op onze studienamiddag "Ervaring als kompas" gingen we dieper in op de waarde van ervaringskennis in de hulpverlening en het hoger onderwijs. Bedankt aan alle sprekers, panelleden, en deelnemers voor deze boeiende en waardevolle uitwisseling!
22/04/2024
Familie is een belangrijke partner in de forensische geestelijke gezondheidszorg! Om het belang hiervan aan te tonen is er binnen de IAFMHS associatie een nieuwe Special Interest Group (SIG) on Family Engagement ontwikkeld. Tijdens een webinar wordt de SIG geïntroduceerd en zal er ingegaan worden op wetenschappelijk onderzoek en interventies over hoe familieleden betrokken (kunnen) worden in de forensische zorg van een naaste. Het webinar, met onder andere dr. Sara Rowaert, vindt plaats op dinsdag 23 april om 16 uur en valt online te volgen. Registreren voor de zoomlink kan via onderstaande post!
🔺🔺 Join us for the FAMILY ENGAGEMENT SPECIAL INTEREST GROUP launch on April 23, 2024 at 4pm CET! 🔺🔺
🌟Policy papers and guidelines at international levels stipulate that family members in mental health settings should be actively involved in the care and treatment of the service user and supported in their role as carers. Within a forensic context, family engagement has gained interest over the years. Nonetheless, there remains a limited focus on evidence-based practices on how to collaborate with, involve, and support family members in the care trajectory of their loved one.
🌟To address this gap, an international network on Family Engagement has been established to bring together a group of (family) peers, academics, and practitioners with a shared interest in this topic. During this live webinar session, we will introduce the goals of this newly formed Special Interest Group (SIG) on Family Engagement as well as provide an overview on the existing research on the topics of of family interventions, family support, family recovery processes, and family perspectives. Finally, we will share some future research initiatives to further the international research and evidence-based practice in this field. The webinar will wrap up with a Q&A session and ways you can get involved as a family (peer), researcher, or practitioner.
🌟 More information on our website: https://iafmhs.wildapricot.org/SIG-family-engagement
04/04/2024
📣Opname herstelcollege 2024 nu beschikbaar
Op woensdag 20 maart vond voor het tweede jaar op rij een herstelcollege plaats aan de Universiteit Gent, waarmee we herstel meer zichtbaar en bespreekbaar willen maken en mensen in herstel, naasten en praktijkwerkers waardevolle ervaringen en inzichten willen aanreiken.
Het werd een zeer interessante avond, die te bekijken valt op onze website:
https://www.herstel-verslaving.be/nl/blog/~f7ecc
03/04/2024
De vakgroep Orthopedagogiek (Universiteit Gent) is op zoek naar een assistent. Solliciteren kan tot 9 april!
Meer info? https://jobs.ugent.be/job/Gent-Assistent-vakgroep-Orthopedagogiek-9000/791211602/
JOUW OPDRACHT
-Je besteedt minimum 50% van je opdracht aan wetenschappelijk onderzoek in het kader van de voorbereiding van een doctoraatsproefschrift gesitueerd binnen de onderzoekslijn “Herstel en verslaving” van de vakgroep
-Je levert bijstand bij het onderwijs van de vakgroep in de vakken ‘Middelenmisbruik: preventie en behandeling’, ‘Orthopedagogische diagnostiek, handelingsplanning en methoden’ en bij stages en masterproeven
-Je werkt mee aan de interne en externe dienstverlening van de vakgroep
JOUW PROFIEL
-Je bent houder van een diploma van Master in de Pedagogische Wetenschappen, Psychologie of Sociaal Werk, of gelijkgesteld diploma. Aan de diplomavoorwaarde moet voldaan zijn op datum van aanstelling
Voor diploma’s behaald buiten de Europese Unie dient een gelijkwaardigheidsattest van NARIC voorgelegd te worden
-Je hebt interesse in wetenschappelijke en/of projectmatig onderzoek en dienstverlening
Onderwijservaring en deelname aan nascholing, conferenties etc. strekt tot aanbeveling
-Je beschikt over didactische en communicatieve kwaliteiten
Assistent vakgroep Orthopedagogiek
Assistent vakgroep Orthopedagogiek
25/03/2024
📣Tentoonstelling ‘Kop-zorgen’ Marc Reyns
Tot en met donderdag 28/03 kan je de tentoonstelling ‘Kop-zorgen’ van Marc Reyns bezoeken op de Faculteit Psychologische en Pedagogische Wetenschappen (Henri Dunantlaan 2, Gent). Marc is een kunstenaar die zijn ervaringen met bipolariteit gebruikt in zijn werk. Hieronder vind je alvast een voorproefje terug, met foto’s van bij de opening op het jaarlijkse herstelcollege. Bezoeken kan in de studieruimte van het kenniscentrum PPW (eerste verdieping boven de bibliotheek).
21/03/2024
Gisteren vond het tweede jaarlijkse herstelcollege plaats, georganiseerd door onze onderzoeksgroep in samenwerking met Equality Research collective. De talrijke aanwezigen kregen een boeiend programma voorgeschoteld in het teken van ervaringsdeskundigheid en innovatieve herstelgerichte praktijken. Na een verwelkoming door Prof. dr. Wouter Vanderplasschen, bracht Ilse Goethals een film dat de door middel van co-creatie de herstelervaringen van vrijwilligers in de Recovery Colleges in Vlaanderen belicht. Vervolgens deelde Prof. dr. Mike Slade, een pionier en sleutelfiguur in de herstelbeweging, zijn expertise omtrent herstelondersteunende praktijken in de GGZ. We sloten af met een panelgesprek waarin ervaringsdeskundigen uit diverse sectoren vertelden over het belang van hun werk, zowel voor zichzelf als voor de mensen waarmee ze op pad gaan.
19/02/2024
Herstelcollege Mike Slade woensdag 20 maart
📣Op woensdag 20 maart 2024 vanaf 18u gaat het tweede Herstelcollege door aan de Universiteit Gent. Met dit jaarlijks Herstelcollege willen we herstel van verslaving en psychische problemen meer bespreekbaar en zichtbaar maken en ervaringswerk resoluut op de voorgrond plaatsen.
Tijdens deze editie verwelkomen we professor Mike Slade, één van de pioniers op het vlak van onderzoek naar herstel bij mensen met psychische problemen. Mike Slade is als professor ‘Mental Health Recovery and Social Inclusion’ verbonden aan de University of Nottingham in het Verenigd Koninkrijk.
✍️Meer info vind je op onze website:
https://www.herstel-verslaving.be/.../Herstelcollege-prof...
14/12/2023
📣Save the date: Herstelcollege Mike Slade
📅 Op woensdag 20 maart 2024 (19u) vindt voor het tweede jaar op rij het Herstelcollege plaats aan Universiteit Gent. De vakgroep Orthopedagogiek, de vakgroep Criminologie, Strafrecht en Sociaal recht en EQUALITY//ResearchCollective (HOGENT) slaan opnieuw de handen in elkaar.
We verwelkomen professor Mike Slade, een wereldwijd gerenommeerde pionier op vlak van onderzoek naar herstel bij mensen met psychische problemen. Tijdens zijn lezing zoomt hij in op de waarde van innovatieve ondersteunende praktijken, waaronder de Herstelacademies die in Engeland werden opgericht. Dr. Ilse Goethals en Hanne Evenepoel van EQUALITY//ResearchCollective zullen daaropvolgend een inkijk geven in hun arts-based en co-creatief onderzoek naar de werking van de Herstelacademies in Vlaanderen. We ronden de avond af met een panelgesprek met panelleden die vanuit hun ervaringskennis of professionele achtergrond gebeten zijn door het thema.
Iedereen die interesse heeft in het thema is welkom, zoals mensen in herstel en hun naasten, praktijkwerkers, beleidsmakers en studenten. Wil je het Herstelcollege niet missen? Hou deze avond alvast vrij in je agenda. Meer info en mogelijkheid tot inschrijven volgen in het nieuwe jaar.
Artwork door EstebandeGante, Steven De Herdt
https://www.herstel-verslaving.be/nl/blog/Save-the-date-Herstelcollege-Mike-Slade~f7314