Basisschool Plantijntje

Basisschool Plantijntje

Delen

Plantin en Moretuslei 163, 2140 Borgerhout De basisschool is voor een kind het begin van een hoopvolle toekomst. Hierbij leggen we de lat hoog.

In Plantijntje beginnen we graag met het einde: De droom van elk kind. In Plantijntje geloven we dat élk kind een eerlijke start verdient. In een positief en warm schoolklimaat staat ons professioneel team klaar om samen een planmatige en kwaliteitsvolle leerbegeleiding uit te stippelen op maat van onze kinderen. We kiezen voor kleine klasgroepen. Zo geven we de totale persoonlijkheid van élk kind

Photos from Basisschool Plantijntje's post 16/06/2026

Fietsdiploma op zak, klaar voor de weg! 🚲🌳

De leerlingen van L3 behaalden hun fietsdiploma en trekken nu per klas op fietstocht in het Groen Kwartier. Maar niet zomaar! Eerst moesten ze de route terugvinden op een kaart én controleren of alle onderdelen van hun fiets in orde waren.

Zo leren ze stap voor stap om zich veilig en zelfstandig in het verkeer te verplaatsen. Een belangrijke vaardigheid waar ze hun hele leven plezier van zullen hebben.

En na al dat trappen en ontdekken? Dan was het tijd voor een welverdiende beloning: een lekker ijsje! 🍦

Wat zijn we trots op onze jonge fietsers! 🚲💛

Photos from Basisschool Plantijntje's post 15/06/2026

Van Klankdorp naar Letterstad ✨🔑📚

Al twee jaar lang leven onze kleuters van de derde kleuterklas in de wondere wereld van Klankdorp. Samen met burgemeester Hakkeplak leerden ze stap voor stap alle klanken en letters kennen.

Nu ze daarvoor geslaagd zijn, ging een nieuwe wereld voor hen open: de magische wereld van Letterstad in het eerste leerjaar. Na een laatste testje van de burgemeester kregen ze hun toegangssleutel en mochten ze Letterstad officieel binnen.

De leerlingen van het eerste leerjaar stonden al klaar om hen warm te verwelkomen met een lied en vrolijke vlaggetjes. Daarna namen de kleuters een kijkje in de klas en konden ze al hun nieuwsgierige vragen stellen.
Wat een bijzonder moment. Een mooie brug tussen de kleuterschool en het eerste leerjaar, vol verwondering, trots en goesting om verder te leren.

Wie kijkt er thuis ook al uit naar het eerste leerjaar? 💛

Photos from Basisschool Plantijntje's post 02/06/2026

Er groeit van alles in onze Plantuintjes 🌱🐝

In onze Plantuintjes valt weer heel wat te beleven. Er groeit opnieuw heel wat lekkers en onze leerlingen volgen alles met veel nieuwsgierigheid op.

Ook de insecten werden niet vergeten. We installeerden nieuwe insectenhuisjes, zodat bijen en andere nuttige insecten een fijn plekje hebben om te wonen. En die kleine helpers zijn ontzettend belangrijk, want zij helpen bloemen, groenten en fruit groeien door stuifmeel van de ene plant naar de andere te brengen.

Wist je trouwens dat onze Plantuintjes volgend schooljaar nog verder zullen uitbreiden? Wij kijken alvast uit naar nog meer groen, nog meer ontdekkingen en nog meer lekkers!

Photos from Basisschool Plantijntje's post 01/06/2026

Hebben jullie onze bezoekers vandaag ook gespot? 🐴🐑🐔

De kleuters van de eerste kleuterklas kregen vandaag bijzonder bezoek van de mobiele kinderboerderij Everdijhof. Op onze speelplaats maakten ze van dichtbij kennis met verschillende dieren, zoals paarden, schapen en kippen.

Ze leerden heel wat bij over de dieren, hun verzorging en hun leefgewoonten. Wat een fijne manier om te leren, te ontdekken en te verwonderen.

Welk boerderijdier zou jij het liefst eens van dichtbij ontmoeten? 🐐🐰🐴

Photos from Basisschool Plantijntje's post 28/05/2026

Leren in beweging bij L3 🚦

De leerlingen van het derde leerjaar gingen actief aan de slag rond het thema verkeer. Via PLAYTRIX werd een leuke quiz opgesteld waarmee de leerlingen al bewegend konden oefenen op verkeersregels en verkeersveiligheid.

Buiten leren, samenwerken, media gebruiken én bewegen kwamen mooi samen in deze activiteit. Wat een enthousiasme om al doende nieuwe dingen te ontdekken.

Zo wordt leren niet alleen leerrijk, maar ook extra leuk.

Photos from Basisschool Plantijntje's post 22/05/2026

Op zoek naar Kapertein in het Boelaerpark 🔎

Donderdag trokken de leerlingen van het eerste leerjaar naar het Boelaerpark voor een bijzondere speurtocht. Samen met andere Borgerhoutse scholen gingen ze op zoek naar Kapertein, de ontdekker van de reuzenwereld.

Via spelletjes, speuren, dansen en zingen maakten de kinderen op een interactieve manier kennis met de reuzentraditie en de magie van de Reuskens van Borgerhout. Wat een fijne manier om erfgoed tot leven te brengen.

Verwondering, plezier en samen beleven stonden centraal tijdens deze mooie namiddag vol fantasie en ontdekking.

Photos from Basisschool Plantijntje's post 13/05/2026
Photos from Basisschool Plantijntje's post 13/05/2026

Wat genieten wij nog na van deze prachtige dag

Samen lachen, ontdekken, optreden en beleven, ons schoolfeest bracht opnieuw zoveel mooie momenten samen.

Genieten jullie mee van deze fijne herinneringen?

Photos from Basisschool Plantijntje's post 12/05/2026

Kunst groeit in het eerste leerjaar 🌻🎨

De leerlingen van het eerste leerjaar dompelen zich onder in het thema natuur, ook tijdens de lessen muzische vorming.

Ze maakten kennis met het kunstwerk ‘De Zonnebloemen’ van Vincent van Gogh en ontdekten de typische tekenstijl van de kunstenaar.

Daarna gingen ze zelf creatief aan de slag en tekenden ze een stilleven van verschillende planten en bloemen.

Wilt u dat uw scholen hét hoogst genoteerde School in Borgerhout wordt?

Klik hier om uitgelicht te worden.

Plaats

Telefoon

Adres


Plantin En Moretuslei 163
Borgerhout
2140

Openingstijden

Maandag 08:20 - 15:30
Dinsdag 08:20 - 15:30
Woensdag 08:20 - 12:30
Donderdag 08:20 - 15:30
Vrijdag 08:20 - 15:30