02/04/2025
Pare să fie una dintre acele lucrări care te invită să le privești din mai multe unghiuri, datorită efectului stratificat al sticlei…
"Şi a fost o fotografă plimbăreaţă,
Frumoasă, oacheşă şi tare vorbăreaţă,
Colindă mări, colindă oraşe,
Castele, faleze şi locuri frumoase" Turca la un ceai
02/04/2025
Pare să fie una dintre acele lucrări care te invită să le privești din mai multe unghiuri, datorită efectului stratificat al sticlei…
18/10/2024
Celebrating my 10th year on Facebook. Thank you for your continuing support. I could never have made it without you. 🙏🤗🎉
02/07/2023
Ne-am plimbat câteva ore bune prin “Ormania Park”, a fost frumos de aglomerat 😀 fiind Bayram… dar știind că nu toți sunt dornici să meargă câțiva kilometrii buni in jurul parcului, am savurat din plin tura ocolitoare! Am găsit sunătoare, am văzut teii îngrozitori de înalți și parfumați, ne-am luat niște corcodușe verzi să ne revigorăm mersul iar la final ne-am bagat la pişmaniye - fiind oarecum un produs local, ne-am simțit in siguranță să cumpărăm câteva cutii !
Sincer nu aș mai repeta experiența în Bayram, ne-am cam lovit unii de alții 😂 - rămâne totuși un loc bun de vizitat iar prețurile în parc mult mult inferioare celor din Istanbul 😉
16/04/2022
31/12/2021
🥂
11/11/2021
Un măr, o pară, o inimă dulce ?… cu ce să vă servesc? 🥰
Înainte cu câteva luni de apariția virusului, ne-am închiriat o cameră la parterul blocului cu ieșire la grădină. Din acea clipa am avut vizite lungi din partea acestei pisici 😄 pe care cu timpul am numit-o Mokka. Ne-a picat bine, pe perioada carantinei, atât biroul încheiat cât si pisica.
Când totul a fost închis și s-a lăsat liniștea peste acest zbuciumat oraș mi-am descoperit și pasiunea pentru pictură și uite așa, zic eu, că facem o echipă bună. 😀
06/11/2021
Pauză de ceai…
Așure și budincă cu șofran!