Seminaria Wrocławskie

Seminaria Wrocławskie

Udostępnij

Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Seminaria Wrocławskie, Strona poświęcona edukacji, Wrocław, Wroclaw.

21/11/2025

Uwaga!
Przypominamy, że tym razem wyjątkowo spotykamy się w innym miejscu, a mianowicie w Sali Konferencyjnej Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, wejście od ul. Kraszewskiego 25, 3. piętro.

Do zobaczenia o 19:00 🙂

17/11/2025

Zgodnie z obietnicą, przedstawiamy Wam prelegentki, które wystąpią dla nas na najbliższym seminarium. W ramach przypomnienia, temat piątkowego spotkania brzmi: „Między słowami i zabawą: praktyka psychoterapii psychodynamicznej z dziećmi”.

Anna Derejczyk
psycholog, ukończyła szkolenie z Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Specjalistka Psychoterapii Dzieci i młodzieży. Od 18 lat prowadzi psychoterapię dzieci i młodzieży. Doświadczenie zdobywała w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Kamila Stasik
psychoterapeutka (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne), psycholog, pedagog, seksuolog kliniczny, biegły sądowy z zakresu psychologii. Od blisko 20 lat prowadzi psychoterapię osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Doświadczenie zdobywała na Oddziałach Psychiatrycznych, w Poradni Zdrowia Psychicznego,Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, placówkach oświatowych.

Amelia Wałczyk
psycholog, certyfikowana psychoterapeutka PTPPd, superwizorka szkoleniowa. Prowadzi terapię dzieci, nastolatków i osób doroslych. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem podczas seminariów, konferencji, szkoleń.

Uwaga! Tym razem spotykamy się w innym miejscu, a mianowicie w Sali Konferencyjnej Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, wejście od ul. Kraszewskiego 25, 3. piętro.
Jest również możliwość udziału w spotkaniu zdalnie, na platformie Zoom.

Spotykamy się w piątek, 21.11.2025, o godzinie 19:00.

Koszt udziału w spotkaniu wynosi 30zł.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy:

stacjonarnie
https://forms.gle/B9aGo2yXJqTLSt8A7

online
https://forms.gle/kuF6CAjJYx7UHPPs8

Do zobaczenia!

08/11/2025

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

mamy przyjemność zaprosić Was na kolejne w tym sezonie, listopadowe seminarium wrocławskie.
Temat nadchodzącego spotkania to: „Między słowami i zabawą: praktyka psychoterapii psychodynamicznej z dziećmi”.

W kolejnym poście przedstawimy Wam naszych prelegentów i udostępnimy linki do zapisów,
a już teraz zarezerwujcie sobie czas w piątkowy wieczór, 21. listopada, godzina 19:00.
Stay tuned!

19/09/2025

Ze względu na trudności techniczne mamy kilkuminutowe opóźnienie. Osoby dołączające do nas na zoomie prosimy o chwilę cierpliwości.

18/09/2025

Uwaga! To już dziś!

Wieczorem spotykamy się na pierwszym w tym sezonie seminarium wrocławskim.

Zgodnie z zapowiedzią, zapraszamy Was tym razem na format „unconference, czyli open mic na poważnie”. W ramach przypomnienia, open mic to formuła, w której kilku prelegentów wygłasza krótkie wystąpienia na wcześniej zaproponowany temat, a następnie słuchacze zostają zaproszeni do zadawania pytań i do dyskusji z postawionymi przez prelegentów
tezami, dylematami bądź ciekawostkami.
Tego typu format, przypominający odrobinę panel dyskusyjny, pozwala ekplorować nurtujące nas kwestie w nieco mniej formalnej atmosferze, niż w przypadku klasycznych wystąpień seminaryjnych.

Tematem naszego spotkania będzie: "Pacjent, który był dla mnie szczególnym wyzwaniem".

Prelegenci, którzy podzielą się z nami swoimi wystąpieniami to Magdalena Andrzejewska, Anna Derejczyk, Dorota Frett-Kierecka, Monika Gospodarczyk, Joanna Małecka, Karolina Misiak, Kamila Stasik, Piotr Skórski oraz Amelia Wałczyk.

Seminarium odbędzie się w piątek, 19.09.2025r. o godzinie 19:00. Stacjonarnie przy ulicy Grodzkiej 9, oraz online na platformie Zoom.
Uwaga! Na seminarium obowiązują zapisy, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Linki do zapisu zamieszczamy poniżej:
Koszt udziału w spotkaniu to 30zł. Blika prosimy dokonywać na nr 794 304 699.

Udział stacjonarny (limit 40 miejsc)
https://forms.gle/gyYMHL9eWM755gjWA
Udział online
https://forms.gle/XDB8dPaL6VRDraUq8

Do zobaczenia!

12/09/2025

Uwaga! Już za tydzień spotykamy się na pierwszym w tym sezonie seminarium wrocławskim.

Zgodnie z zapowiedzią, zapraszamy Was tym razem na format „unconference, czyli open mic na poważnie”. W ramach przypomnienia, open mic to formuła, w której kilku prelegentów wygłasza krótkie wystąpienia na wcześniej zaproponowany temat, a następnie słuchacze zostają zaproszeni do zadawania pytań i do dyskusji z postawionymi przez prelegentów
tezami, dylematami bądź ciekawostkami.
Tego typu format, przypominający odrobinę panel dyskusyjny, pozwala ekplorować nurtujące nas kwestie w nieco mniej formalnej atmosferze, niż w przypadku klasycznych wystąpień seminaryjnych.

Tematem naszego spotkania będzie: "Pacjent, który był dla mnie szczególnym wyzwaniem".

Prelegenci, którzy podzielą się z nami swoimi wystąpieniami to Magdalena Andrzejewska, Anna Derejczyk, Dorota Frett-Kierecka, Monika Gospodarczyk, Joanna Małecka, Karolina Misiak, Kamila Stasik, Piotr Skórski oraz Amelia Wałczyk.

Seminarium odbędzie się w piątek, 19.09.2025r. o godzinie 19:00. Stacjonarnie przy ulicy Grodzkiej 9, oraz online na platformie Zoom.
Uwaga! Na seminarium obowiązują zapisy, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Linki do zapisu zamieszczamy poniżej:
Koszt udziału w spotkaniu to 30zł.

Udział stacjonarny (limit 40 miejsc)
https://forms.gle/gyYMHL9eWM755gjWA
Udział online
https://forms.gle/XDB8dPaL6VRDraUq8

Do zobaczenia wkrótce!

10/09/2025

Koleżanki i Koledzy,
wracamy do Was po wakacjach z nową energią i świeżymi pomysłami. Tegoroczny sezon seminaryjny rozpoczynamy reaktywacją formatu, który w ubiegłym roku bardzo Wam się spodobał, a mianowicie „unconference, czyli open mic na poważnie”.

W ramach przypomnienia, open mic to formuła, w której kilku prelegentów wygłasza krótkie wystąpienia na wcześniej zaproponowany temat, a następnie słuchacze zostają zaproszeni do zadawania pytań i do dyskusji z postawionymi przez prelegentów
tezami, dylematami bądź ciekawostkami.

Tego typu format , przypominający odrobinę panel dyskusyjny, pozwala ekplorować nurtujące nas kwestie w nieco mniej formalnej atmosferze, niż w przypadku klasycznych wystąpień seminaryjnych.

Temat wrześniowego unconference oraz prelegentów, którzy zabiorą na nim głos, przedstawimy Wam już w najbliższy piątek. Stay tuned!

A tymczasem zapiszcie sobie datę i adres: spotkanie odbędzie się 19. września o godzinie 19:00 przy ulicy Grodzkiej 9, będzie możliwość uczestniczenia w nim również zdalnie na platformie Zoom. Link do wydarzenia w piątkowym poście.

13/05/2025

Uwaga! Już w najbliższy piątek o godzinie 19:00 spotykamy się na majowym seminarium wrocławskim. Przypominamy, że tematem spotkania będzie „Pacjent otyły w gabinecie dietetyka” a poprowadzi je dla nas Renata Kusińska - Sitarz (po więcej informacji odsyłamy do poprzedniego posta).

Poniżej krótki film z wrażeniami z marcowego seminarium, które poprowadziła dla nas Joanna Bilińska - Gorzelnik. :)

Do zobaczenia wkrótce!

27/04/2025

Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszamy na majowe seminarium wrocławskie, które odbędzie się w piątek, 16. maja. Tematem spotkania będzie “Pacjent otyły w gabinecie dietetyka”. Seminarium poprowadzi dla nas Renata Kusińska-Sitarz.

Poniżej kilka słów o prelegentce:

Jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem, absolwentką studiów pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, studiów drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych (na kierunku psychodietetyka) na Wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Ukończyłam także pierwszy stopień szkolenia w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Rozwiązań w Toruniu oraz Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania w modelu psychologicznym.

Specjalizuje się w pracy z osobami chorującymi na zaburzenia odżywiania, ale pracuje także z dziećmi i dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależnymi.

Seminarium odbędzie się 16.05.2025r. o godzinie 19:00, stacjonarnie przy ulicy Grodzkiej 9, oraz zdalnie na platformie Zoom.

Ilość miejsc ograniczona. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 30zł. Więcej informacji w formularzach zapisu podlinkowanych poniżej:

stacjonarnie:
https://forms.gle/4dYDxJRW6b71G9Bt5

online:
https://forms.gle/LryoTWCpr7TEiJvv5

Do zobaczenia!

Obraz „Love slowly kills”, Adrian Borda

Photos from Seminaria Wrocławskie's post 16/04/2025

W miniony piątek odbyło się kwietniowe Seminarium Wrocławskie. Temat „ChAD różne oblicza choroby” przedstawiło dla nas zespołowo czterech specjalistów: Aldona Łaszkiewicz, Magdalena Andrzejewska, Magdalena Jochna-Latoś oraz Piotr Skórski.
Jako iż jest to choroba leczona przede wszystkim farmakologicznie, pierwsza część spotkania była poświęcona psychiatrycznemu wprowadzeniu, zarysowaniu różnych podejść diagnostycznych, różnicowaniu ChAD od innych zaburzeń, wyjaśnieniu roli farmakoterapii oraz nakreśleniu rokowań w leczeniu. W drugiej części spotkania prelegenci zaprezentowali nam studia przypadków pacjentów z podwójną diagnozą - tym samym ilustrując jak bardzo zaburzenia osobowości różnego rodzaju mogą rzutować na przebieg choroby.
Na koniec, jak zawsze, oddaliśmy głos uczestnikom, którzy mogli dopytać prowadzących o nurtujące ich kwestie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym stacjonarnie oraz (bardzo licznie) zdalnie.
Korzystając z okazji wszystkim Wam, drogie Koleżanki i Koledzy, życzymy pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych a osobom nieświętującym udanego wypoczynku.

Kolejne seminarium odbędzie się 16. maja - stay tuned 🙂

04/04/2025

Już za tydzień, 11 kwietnia o godzinie 19:00, widzimy się na kwietniowym Seminarium Wrocławskim. „ChAD - różne oblicza choroby”. Prelegentami będą Aldona Łaszkiewicz, Magdalena Andrzejewska, Magdalena Jochna - Latoś oraz Piotr Skórski. Krótki opis seminarium opublikowaliśmy w poprzednim poście.

Aldona Łaszkiewicz: specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta PTPPd.

Magdalena Andrzejewska: psychiatra, terapeutka psychodynamiczna, miłośniczka neuronauki i zwierząt.

Magdalena Jochna - Latoś: dyplomowana psychoterapeutka psychodynamiczna oraz socjoterapeutka, lubi się szkolić i, gdy ma okazję - uczyć innych.

Piotr Skórski: psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, w procesie certyfikacyjnym. Pasjonat muzyki i podróży w dobrym towarzystwie.

Poniżej załączamy ankiety do zapisu - stacjonarnie oraz zdalnie (Zoom). Liczba miejsc ograniczona. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 30zł - więcej informacji w formularzach poniżej.

Online
https://forms.gle/PcQMz8vYmJPJHTug8
Stacjonarnie
https://forms.gle/ChS4GKDzPAhCHVXE9

Serdecznie zapraszamy!

30/03/2025

Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszamy Was na kwietniowe seminarium wrocławskie, które odbędzie się tym razem wyjątkowo w drugi piątek miesiąca, z uwagi na Święta Wielkanocne.

11 kwietnia o godzinie 19:00 spotykamy się przy ul. Grodzkiej 9 oraz zdalnie na platformie zoom.

Poniżej kilka słów od jednej z prelegentek, Aldony Łaszkiewicz:

30 marca, w rocznicę urodzin Vincenta van Gogha, obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Dwubiegunowej.

Pośmiertnie u słynnego artysty malarza – autora „Słoneczników”, czy „Gwiaździstej nocy” zdiagnozowano CHAD. Jest to dolegliwość dotykająca około 2% populacji. Wiele osób zmagających się z tą chorobą to, podobnie jak van Gogh, genialni twórcy – pisarze, malarze, aktorzy, piosenkarze, ale także politycy, którzy pomimo znacznych wahań nastroju, aktywności złożonej i percepcji pozostawili po sobie niezapomniany ślad kulturowy. Niestety większość osób chorujących na Chorobę Afektywną Dwubiegunową cierpi na stopniowe pogarszanie się jakości życia, doświadcza niezrozumienia, odrzucenia, osamotnienia, a nierzadko także zepchnięcia poza margines społeczeństwa z przykrą etykietą w najlepszym razie ekscentryzmu, w gorszym dziwaczności.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na kwietniowe Seminarium Wrocławskie pod tytułem:

CHAD - różne oblicza choroby.

Proponujemy Państwu krótki wstęp z podstaw teoretycznych, aby stworzyć wspólny fundament do dalszej prezentacji własnych doświadczeń klinicznych. W części klinicznej przedstawimy odmienne ekspresje choroby, trudności i specyfikę pracy z pacjentami zmagającymi się z CHAD. Mamy nadzieję, że wybrane prezentacje zachęcą do dzielenia się Państwa doświadczeniami, wątpliwościami, czy też sukcesami na polu pracy terapeutycznej w tym szczególnym obszarze. Naszym zamiarem jest uczciwe przedstawienie całości spektrum doświadczeń związanych z leczeniem osób cierpiących na CHAD. Powiemy zarówno o dylematach, trudnościach, porażkach, zmaganiach, nadziei, jak i sukcesach.

W najbliższych dniach przedstawimy Państwu wszystkich prelegentów.

Prosimy pozostać na łączach 🙂

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Wroclaw?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Strona Internetowa

Adres

Wrocław
Wroclaw