Noc Muzeów we Wrocławiu
Noc Muzeów we Wrocławiu, 16 maja 2026 W tym roku zapraszamy na Noc Muzeów we Wrocławiu 20 maja.
14/05/2026
14/05/2026
13/05/2026
Bezpłatna komunikacja w Noc Muzeów 2026. Wyjątkowe zabytkowe pojazdy zabiorą zwiedzających W sobotę 16 maja zaplanowano kursowanie pięciu bezpłatnych linii, na których pojadą zabytkowe: dwa tramwaje i trzy autobusy. Zobaczcie trasy.
13/05/2026
🌙 Uwaga! Nadchodzi - Ciemność, widzę ciemność! czyli Rewirowa Noc Muzeów 2026! Swojczycka118 👈 Aby nie zapomnieć o tym, kliknij w link i wciśnij "wezmę udział"!
Rewirowa Noc Muzeów wraca i znów gra vabank - z humorem, dystansem i charakterystycznym mrugnięciem oka do widzów.
Tym razem inspiracją są kultowe filmy Juliusza Machulskiego, takie jak „Kingsajz”, „Vabank” i „Seksmisja”, więc można spodziewać się rzeczy, które tylko z pozoru mają sens ;-)
Rzeczywistość jest tu kwestią umowy, a plan zawsze jest… prawie doskonały.
Pamiętajcie, że w Rewirze to nie jest klasyczna Noc Muzeów.
To jak zwykle trochę eksperyment, trochę "skok" w inne miejsce niż Rewir, a trochę ucieczka do innego świata 😉
Performansy, instalacje, koncerty i artquizy stworzą spójną, choć lekko podejrzaną rzeczywistość, w której widz może poczuć się jak część alternatywnej wersji znanych historii.
No i w pewnym momencie może się okazać, że… publiczność staje się częścią scenariusza 😉
Dlatego - liczymy, że wejdziecie z nami w ten klimat!
📅 Data: 16 maja
🕰️ Godziny: 19:00 -23:30
📍 Miejsce: ul. Swojczycka 118, Rewir Twórczy / CAL
Plan wieczoru:
👌wejście Vabank/ quizy / Szuflandia cały czas od 19.00 do 23.30
😉 wejścia performatywne 1 piętro Seksmisja od 19.50 cyklicznie
🎙️strefa koncertu 19.30 i 21.00 The Attic Band
🎤strefa koncertu w szuflandii Karo Korona 20.15 oraz 21.45
Wejdź. Rozejrzyj się.
I pamiętaj - nie wszystko jest takie, jak się wydaje... 😉
Noc Muzeów we Wrocławiu
12/05/2026
💪 Trwają przygotowania do Noc Muzeów z KSTM, co prawda Zemuna nie uda się przygotować, ale pojawią się inne ciekawe i zabytkowe autobusy i tramwaje.
🚏 Wyjadą dwie specjalne linie tramwajowe (M1, M2) i trzy autobusowe (M11, M12, M13) - schemat w komentarzu.
⏰ Startujemy po 15:00 i będziemy kursować do ok 23:00
📣 Serdecznie zapraszamy uczestnictwa w Noc Muzeów we Wrocławiu
12/05/2026
🖼️Świętuj Noc Muzeów w Kotłowni Wschodniej!💦
👉16 maja odbędzie się rekordowa edycja Nocy Muzeów we Wrocławiu, w której weźmie udział aż 110 instytucji, w tym jedyne w Polsce Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis💙 W tym roku oferujemy bezpłatne zwiedzanie naszej nowej atrakcji, czyli zabytkowej Kotłowni Wschodniej, która przez dekady była niedostępna dla zwiedzających🤫
👉W ten wyjątkowy wieczór poznasz historię zakładu wodociągowego „Na Grobli”, która podkreśla znaczącą rolę wody w mieście. Będziesz mieć okazję na własne oczy zobaczyć zachowaną infrastrukturę techniczną, która funkcjonowała przez lata🏭💧
🎟️Dziś ruszyły zapisy na wieczorne zwiedzanie Kotłowni Wschodniej w ramach Nocy Muzeów. Zapraszamy na zwiedzanie 16 maja w godzinach 19:00-22:00. Liczba miejsc jest ograniczona❗ Link do zapisów w komentarzu👇
11/05/2026
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.