09/06/2026
Świetny konkurs!
Do wygrania genialne pomoce dydaktyczne 🎁
KONKURS 🎉
🎁 Do wygrania wyjątkowy pakiet wspierający rozwój dziecka:
📘 „Własnym tempem w świecie figur”
🃏 „Własnym tempem. Karty aktywności”
Aby wziąć udział:
✅ Udostępnij ten post.
✅ Polub ten post.
✅ Zaproś w komentarzu do zabawy 3 osoby, którym również może spodobać się pakiet wspierający rozwój dziecka.
🏆 Spośród wszystkich osób, które spełnią wszystkie 3 warunki konkursu, wylosujemy 1 zwycięzcę, który otrzyma cały pakiet nagród:
📘 „Własnym tempem w świecie figur”
🃏 „Własnym tempem. Karty aktywności”
📅 Konkurs trwa do: 30 czerwca 2026 r.
📢 Wyniki ogłosimy: 1 lipca 2026 r.
🍀 Powodzenia!
16/05/2026
Miło Was poznać 👋🏻
Jestem nauczycielem wczesnej edukacji pracującym w zawodzie od 2017 roku. Doświadczenie zdobywałam w przedszkolu integracyjnym i szkole ogólnodostępnej. Pracowałam jako wychowawca w oddziale, w świetlicy i jako terapeuta pedagogiczny.
Mam za sobą 7 lat studiów w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Z pierwszego wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym z zakresu resocjalizacji. Swoją pedagogiczną drogę kontynuowałam na studiach magisterskich o kierunku edukacja wczesnoszkolna. Podyplomowo uzyskałam kwalifikacje terapeuty pedagogicznego.
Metodycznie interesuję się planem daltońskim, ocenianiem kształtującym w edukacji wczesnoszkolnej, z czego na co dzień korzystam.
Jestem zwolenniczką zajęć praktycznych, kształtujących pewne umiejętności i nawyki.
Chętnie czytam o spektrum autyzmu, niepełnosprawności intelektualnej, nadpobudliwości psychoruchowej. Od czasu do czasu wracam do literatury faktu, reportaży o tematyce kryminalnej.
Moim mistrzem jest osoba, która ma ogromne doświadczenie, wielkie serce i z chęcią dzieli się swoją wiedzą, moja przyjaciółka i autorka Strefa Edukacyjno-Terapeutyczna "WzrastaMy" - wspaniały nauczyciel, genialny terapeuta.
Prywatnie? Mama Witolda. Uwielbiam zwiedzać miejsca, które same opowiadają historię. Marzy mi się też wycieczka do Włoch.
06/05/2026
🆕 Nowości na rynku! A to za sprawą Pauliny Krupy - genialnej terapeutki, pedagog, psycholog!
🖱️Fb Strefa Edukacyjno-Terapeutyczna "WzrastaMy"
Tym razem duet 👩🏼❤️👨🏻 Książka oraz Karty Aktywności, dzięki czemu zajęcia zyskają pełniejszy wymiar!
A to wszystko do zakupienia na stronie Wydawnictwo Harmonia
Chcecie zajrzeć do środka?
❤️Polubcie
🗨️Skomentujcie
05/05/2026
Zamiast porannej kawy ☕
🔥 Obejrzałem wywiad minister edukacji w TVPinfo i naprawdę - ręce opadają.
To nie jest już chaos. To jest chaos + hipokryzja + przerzucanie odpowiedzialności z dużą dawką arogancji. Ja po tym wywiadzie podałabym się do dymisji.
👇 Kilka „perełek”, które pokazują skalę problemu (ale polecam cały wywiad i litry melisy):
📌 Ściąga uczy. AI już nie.
Serio.
Minister mówi: robienie ściągi jest OK, bo „człowiek się uczy” przepisując.
Ale praca domowa? Bez sensu, bo uczeń przepisuje z AI.
➡️ Czyli jak kombinujesz „po staremu” - rozwijasz się.
➡️ Jak używasz technologii - już nie.
To jest poziom logiki MEN w 2026 roku.
📌 „Eksperci decydują, nie politycy”
A chwilę później: "decyzję podjęłam po rozmowie z premierem i nauczycielami" .
➡️ Czyli eksperci wtedy, gdy trzeba zdjąć odpowiedzialność.
➡️ Politycy wtedy, gdy trzeba podjąć decyzję.
📌 Edukacja zdrowotna okrojona, bo… rodzice to „zmora szkoły”.
Tak padło.
➡️ Nie dlatego, że projekt był źle przygotowany.
➡️ Nie dlatego, że zabrakło dialogu.
➡️ Tylko dlatego, że… rodzice.
Serio? To jest poziom debaty o edukacji?
A w ogóle to nauczyciele zgłaszali w trakcie trasy Kompas Jutra żeby była nieobowiązkowa bo... sami przekonują uczniów żeby chodzili i są skuteczni. Fajnie, nie?
📌 System matur „szczelny”
…ale:
🔵 zdjęcia arkuszy w sieci
🔵 technologie ściągania
🔵 klatki Faradaya w technikach (serio to padło)
➡️ Jeśli trzeba klatek Faradaya, to system NIE jest szczelny.
📌 „Nowy przedmiot” – którego… właściwie nie ma
Bo:
🔵 większość treści już była
🔵 podręcznika brak
🔵 materiały „będą”
➡️ Czyli rebranding zamiast reformy.
📌 Ataki zamiast argumentów
🔵 „hejter w sutannie” o Marek Jędraszewski (to akurat prawda ale nie jest to powód do zmienienia się w hejterkę w spódnicy)
🔵 szyderstwa z prezydenta Karol Nawrocki
🔵 „nie będziemy zajmować się głupotami”
➡️ To jest język ministra edukacji?
➡️ To ma być poziom debaty o szkole?
📌 Młodzież nie ma motywacji - ale reformy są świetne
Sama minister przyznaje:
➡️ uczniowie tracą motywację
➡️ nie widzą sensu nauki
I co dalej?
➡️ „Kompas Jutra to naprawi”
Czyli najpierw problem, potem… hasło.
📌 Minister naśmiewa się z Prezydenta, sugerując, aby zapoznał się z Konstytucją.
➡️ byłoby dobrze jakby sama ją przeczytała. Polecam art. 115 o Interpelacjach poselskich. Na część odpowiedzi na moje MEN zwleka rok. Premier dostał skargę na ten temat i... odesłał ją do MEN do rozpatrzenia. 🤯
📌 Najważniejsze pytanie: kto tu bierze odpowiedzialność?
Bo z wywiadu wynika, że:
🔵 winni są rodzice
🔵 winni są nauczyciele
🔵 winne są szkoły
🔵 winne są technologie
Tylko MEN… zawsze ma rację.
💬 A ja pytam wprost:
czy naprawdę tak ma wyglądać zarządzanie edukacją w Polsce?
Bez odpowiedzialności.
Bez spójności.
Za to z dużą dawką PR,, arogancji, chamstwa i przerzucania winy.
Wniosek jest chyba jeden - czas powiedzieć "sprawdzam".
A dziś w mediach pojawią się kolejne osoby kierujące MEN. O Bogowie! Wsparcie idzie.
24/02/2026
Temat, o którym ostatnio często czytam w internecie, mianowicie nauczyciel i pojęcie funkcjonariusza publicznego. To jak to jest? Jakie macie z tym doświadczenia?
02/02/2026
Warto o tym pamiętać! 🟡🔵🟢
01/01/2026
Nowy Rok: Nowy Początek 🆕
Nowy Rok a dokładnie wrzesień 2026 będzie dla mnie wyjątkowy, ponieważ wracam do pracy zawodowej po 3 latach przerwy.
Wracam jako nowy stary nauczyciel, wzbogacony o nowe doświadczenia - macierzyństwo.
Czuję się jakbym rozpoczynała pierwszą pracę, tyle że w miejscu, które znam, wśród ludzi, których lubię.
Czy się stresuję? Oczywiście! I nie chodzi o metodykę czy dydaktykę, a zmiany przepisów prawnych i biurokrację. To jest największy problem polskiej oświaty. Ciągłe zmiany przepisów, nowe podstawy programowe, papierologia - tego jest za dużo, a nawet jeżeli wydaje się komuś słusznym posunięciem, to niestety jest wprowadzane za szybko, bez konsultacji ze specjalistami.
Z Nowym Rokiem życzę nam wszystkim dobrego samopoczucia, siły i wiary w swoje możliwości.
15/12/2025
Kartki z życzeniami 📭
Czas około świąteczny to odpowiednia pora na wysłanie kartek świątecznych, kartek z życzeniami, aby naszym znajomym, przyjaciołom, rodzinie było przyjemnie, że o nich pamiętamy. Myślę, że będą jeszcze bardziej szczęśliwi, kiedy otwierając kopertę zobaczą własnoręcznie przygotowaną kartkę świąteczną.
Oto kilka propozycji na samodzielnie wykonane kartki, głównie przez najmłodsze dzieci. W oddzielnych postach znajdziecie pomysły na kartki zrobione przez dzieci szkolne ✉️
wychowanieprzedszkolne • edukacjawczesnoszkolna • edukacjaplastyczna • instanauczycielka • takuczę