21/07/2024
22 lipca 2019 - 5 lat temu po ekspresowym remoncie odbyły się pierwsze zajęcia wakacyjne w naszej pracowni. Ledwo zdążyliśmy, pamiętam ten dzień jak dziś, to też był poniedziałek! Po 5 latach prowadzenia zajęć dla najmłodszych zamknęliśmy grupy i znów jesteśmy w trakcie remontu, aby stworzyć nowe gabinety. Szczegóły już wkrótce! Ogrom wspomnień, cudowne zajęcia, spotkania z rodzicami i wiele rozwojowych rozmów. Dziękuję za ten czas.
Z łezką w oku, ale i dużą radością ruszamy w nowe!
Wakacyjne warsztaty dla przedszkolaków na Strzeszynie!
Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat (dzieci od 2 roku życia pod opieką opiekuna).
Projekt KOLORY
podczas warsztatów dzieci:
- uczą się angielskiego poprzez zabawę,
- ćwiczą logiczne myślenie z wykorzystaniem LEGO DUPLO
- eksperymentują z kolorami
- bawią się różnymi masami plastycznymi
Terminy:
22.07 w godz. 9-12
23.07 w godz. 9-12
24.07 w godz. 9-12
Lokalizacja: ul. Literacka 43
Cena jednego warsztatu to 45zł.
Ograniczona liczba miejsc!
W warsztatach mogą uczestniczyć także rodzice / opiekunowie (także rodzice przedszkolaków).
Szczegóły pod nr 888202604 / [email protected]
27/05/2024
Fantastyczny czas w gronie wielu cudownych kobiet, które tworzyły grupy w Samo-dzielni. Agata, Ania, Sonia, Magda, Kasia, Teresa, Majka, Monika - dzięki, że udało nam się spędzić ten czas razem. To spotkanie przypomniało nam wiele cudownych chwil.
To był naprawdę dobry czas w moim życiu i będę go wspominać bardzo ciepło. Poznałam wiele ciekawych rodzin, wiele dzieci, które miały łatwiejszy start w żłobku i przedszkolu.
Czas na zmiany. A zmiany będą dobre! I gorąco na nie czekam. Utworzymy duży gabinet na terapie rodzin i terapie dzieci. Mały gabinet z małymi zmianami pozostanie w tym samym pokoju. Mamy w planach ulepszyć gabinet do terapii pedagogicznej. Prace rozpoczniemy po ostatniej grupie "Małego Przedszkola" 18.06 (mam nadzieję).
Agata Ryniecka
Chętnych na pożegnalne warsztaty zapraszamy do zapisów.
26/05/2024
Nowy projekt na os. Batorego pod Samo-dzielni.
https://www.facebook.com/61557443327581/posts/122134625078248110/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
Blisko przyrody jest to jakoś naturalne, że wszystko różni się od siebie, każde drzewo i każdy liść, każda mrówka i każda jaszczurka jest jedyna w swoim rodzaju. My podchodzimy do nich ostrożnie i z uważnością oglądamy przyrodę wokół nas. Natura zaprasza nas do ciekawości i odkrywania tej wyjątkowości.
Kiedy jesteśmy w lesie, to łatwiej patrzeć na innych ludzi z ciekawością, otwartością na ich różnorodność.
Kiedy chcemy spojrzeć na drugiego człowieka z ciekawością, to powinniśmy odłożyć na bok jego diagnozę, bo tylko wtedy będziemy w stanie zobaczyć niezwykłego człowieka, który ma prawo, aby odnosić się do niego z szacunkiem i uznając jego podmiotowość. Dlatego w Bazie używamy innego języka.
Po co?
Bo to język nadaje znaczenie i pomaga nam stworzyć opowieść o naszym życiu. Czasami sobie mówimy, że tworzymy "bańkę", w której myślimy w podobny sposób. Ja zauważam coraz więcej tych baniek wokół mnie. W ten sposób nie zmieniam świata, ale zmieniam najbliższe otoczenie. To szczególnie ważne dla dzieci neuroróżnorodnych, aby wiedziały, co im służy, z jakimi ludźmi chcieliby spędzać czas i mogli wybierać, teraz i w dorosłości, jak będą tworzyć swój mały świat wokół siebie i kogo będą do niego zapraszać.
Nasza opowieść jest taka, że nie tworzymy zajęć dla dzieci z trudnościami, zaburzeniami i orzeczeniami, ale tworzymy miejsce, dla dzieci, które chcą tu być, które mają większe wyzwania niż inni i więcej potrzebują uważności. Zapraszamy do bazy dzieci, które chcą być w naturze, ograniczyć stres szkolny i móc nawiązywać wartościowe relacje z innymi.
Właśnie po to zmieniamy nasz język - język dorosłych - to on pomaga nam zmienić myślenie, o tym co robimy.
11/05/2024
Zapraszamy do naszego nowego projektu codziennych zajęć dla mini grupy 6 dzieci z edukacji domowej na Batorego: Baza - zajęcia rozwojowe dla dzieci z edukacji domowej .
Otwieramy drugie miejsce na Batorego, w którym do godziny 15:00 odbywają się zajęcia dla dzieci z Bazy. A po godzinie 15:30 będziemy prowadzić tam: psychoterapię, terapię pedagogiczną, wsparcie dla dzieci w spektrum (TUS indywidualny, lub w grupie dwuosobowej i rewalidacja z pedagogami specjalnymi).
Nowe miejsce, zgrany zespół, mini grupa dzieci o różnych potrzebach w jednym miejscu! Las, kontakt z naturą, uważność, budowanie relacji, wspólne odkrywanie świata i nauka przez doświadczenie.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą codziennych zajęć dla dzieci z edukacji domowej w naszej Bazie, która mieści się na Batorego.
Więcej znajdziecie na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/projekt-baza/
Rekrutacja rozpoczyna się dziś.
Mamy miejsce na 2 dzieci na rok szkolny 2024/25.
Obserwujcie nas, więcej informacji pojawi się wkrótce!
05/05/2024
dla najmłodszych
Od 8 lat prowadzę zajęcia dla najmłodszych dzieci. Mam wiele wspomnień z miejsc, w których zaczynałam: Horacego N21, Przystań Artystyczna Adama Sypniewskiego , moje własne mieszkanie. Z czasem zaczęłam organizować zajęcia leśne na Golęcinie i znalazłam działkę na Strzeszynie, którą udało się wynająć i stworzyć dziki plac zabaw. Potrzebowaliśmy miejsca i tak powstała w lipcu 2019r pracownia Samo-dzielni na Literackiej.
Podczas tych grup dzieci mogły się pobrudzić, bawić swobodnie, odkrywać świat a rodzice mogli zawiązywać przyjaźnie i znajomości (niektóre przetrwały do dziś). Samo-dzielni to miejsce dla całej rodziny, gdzie odkrywaliśmy wspólnie zasoby dziecka, ale i wyzwania, które mogliśmy wspólnie wspierać przed pójściem do żłobka, czy przedszkola. Kilka z tych mam, które spotykały się na różnych grupach zaczęły pracować w Samo-dzielni: Ania, Magda, Sonia i Patrycja.
Po półrocznej działalności zamknęliśmy grupy zabawowe na czas obostrzeń związanych z pandemią. Przetrwaliśmy to dzięki terapii pedagogicznej i psychoterapii. Jak tylko mogliśmy wróciliśmy do zajęć, najpierw tych na dworze a potem tych w pracowni.
Przez kilka lat spotkaliśmy wiele dzieci i ich rodziców. Dziś widuję ich na ulicy i widzę jak urośli, jak się zmienili. Do dziś przybiega ktoś na placu zabaw i woła: "ciocia!". Czasami rodzice przypominają historie i dobre wspomnienia z tego czasu.
Kończymy ten etap naszej działalności. Ostatnie zajęcia w pracowni odbędą się 18 czerwca.
W maju i czerwcu prowadzimy cały czas małe przedszkole a w niektóre czwartki także Leśną grupę zabawową na Morasku.
Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was specjalne 4 warsztaty na pożegnanie (na każdy warsztat jest 7 miejsc płatnych i 3 miejsca bezpłatne na odrabianie dla obecnych klientów). Warsztaty poprowadzą: Agata, Ania, Sonia i Magda. Zapisy poprzez stronę: https://samo-dzielni.nakiedy.pl/ Na Warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się z nami spotkać, znają nas, albo mają ochotę jeszcze nas poznać. Warsztaty są dla dzieci w wieku 0-10l.
W pracowni Samo-dzielni kończą się zajęcia dla najmłodszych, ale zostaje psychoterapia, terapia pedagogiczna. Mamy zamiar rozwinąć ofertę terapeutyczną o pedagogikę specjalną, warsztaty dla rodziców i grupy wsparcia / terapeutyczne. Szczegóły wkrótce!
03/05/2024
Poznajcie naszych terapeutów, jest nas coraz więcej i to różnych nurtów. Więcej o nas na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/zespol/ W naszym zespole znajdziecie osoby pracujące z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, parami i całymi rodzinami!
W maju w grafikach znajdziecie dogodne dla siebie terminy u różnych terapeutów. Pojawił się nawet termin sobotni!
Jakub Ryniecki - pracuje w pon, śr, czw i pt
Agata Ryniecka - pracuje w pon, wt i śr
Jagoda Karalus - pracuje w śr
Anna Fiłoniuk Ciepierska - pracuje w czw i sob
Gosia Moszyk - pracuje w pon
13/03/2024
Już możecie skorzystać z usług psychodietetyka w naszej pracowni. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie: https://samo-dzielni.pl/psychodietetyka/
Zapisy: https://samo-dzielni.nakiedy.pl/
11/03/2024
Wracamy do wspierania przedszkoli, które chciałyby spojrzeć z boku na swoje działanie, zastanowić się jak wykorzystać swoje zasoby do lepszego funkcjonowania placówki. W zeszłym tygodniu odwiedziałam wspaniałe przedszkole Lisia Baza pod Słupcą. Cudowne leśne przedszkole, które inspiruje, pełna energii i zaangażowana kadra. Miło było spędzić z Wami kilka godzin, potem porozmawiać i spotkać się z niektórymi rodzicami.
Dzięki za to doświadczenie i nie mogę się doczekać więcej!
Agata Ryniecka
10/03/2024
Wczorajszy warsztat rozwojowy o sile kobiecości był okazją do poznania niezwykłych kobiet i ich historii.
Śmiałyśmy się razem, wzruszałyśmy i dzieliliśmy swoimi doświadczeniami. To był czas rozmyślań nad istotą kobiecości i poszukiwania naszych zasobów.
Zapraszamy Was do śledzenia naszej ofert szkoleniowej bo już niedługo ruszamy z kolejną propozycją tym razem dla rodziców.