24/05/2020
Zapraszamy na kort ! :) Cena wynajmu - 20 zł za godzinę
tel 516 335 031 lub 501 898 210
Organizujemy turnieje tenisowe. ZAPRASZAMY!
Kort tenisowy - wynajem
- nauka gry
- mecze sparingowe
Kort czynny od połowy kwietnia/początku maja do końca października (w
zależności od pogody)
Godziny i dni otwarcia w sezonie - codziennie - 7.00 - 21.00.
24/05/2020
Zapraszamy na kort ! :) Cena wynajmu - 20 zł za godzinę
tel 516 335 031 lub 501 898 210
06/07/2017
Zapraszamy na nasz fantastyczny kort tenisowy przy ulicy Armii Poznań 27 (róg Reja) !
Cena wynajmu - 20 zlotych, lekcja - 40 zlotych. Tel. 516 335 031 lub 501 898 210. Zapraszamy ! :)
Mamy sporo zapytan na temat turnieju i wielu chetnych - jesli chodzi o termin, ustalimy tę kwestię wspólnie, żeby każdy kto chce mógl wziąć udział. Pozdrawiam. Roman Daukszewicz,
Zapraszam na stronę internetową - http://www.kort.net.pl/
"Co to znaczy być dobrym trenerem tenisowym?
- Trzeba wiedzieć o zawodniku wszystko. Podstawa to oczywiście trening, czyli nad czym trzeba pracować, jak poprawiać słabe strony. Trener musi być też dobrym dietetykiem, znać się na wszystkich nowinkach, i być psychologiem. Nie wierzę w zatrudnianie specjalistów od motywacji. Dobrym przykładam jest Rafael Nadal, bo jego trener wujek Toni łączy w sobie to wszystko i jest m.in. świetnym motywatorem. Rafa dzięki temu nigdy się nie poddaje, wierzy w zwycięstwo, nawet gdy przegrywa seta 2:5. Psychika jest w tenisie kluczowa. Wszyscy w Top 50 grają dobrze, różnicę robi właśnie głowa, to, jak grasz przy 5-5 w tie-breaku."
Ricardo Sanchez, listopad 2009
Troche historii i dlaczego taki atrakcyjny
Można powiedzieć, ze współczesny tenis zaczął się w roku 1877, kiedy to w londyńskiej dzielnicy Wimbledon rozegrano pierwszy tenisowy turniej. Od 1924 zasady tenisa zostały praktycznie niezmienione. Dawniej postrzegany za sport elitarny (patrz "Ferdydurke" Gombrowicza :)), od roku 1968 zaczął się upowszechniać. Przyczyniła się do tego TV i prasa. A w Polsce? Nie ukrywajmy, że zainteresowanie daną dziedziną sportu, zależy od osiągnięć rodzimych zawodników na arenie światowej. I tak właśnie Wojciech Fibak rozpromował u nas ten sport. A ostatnio znowu zaczynają dziać się dobre rzeczy.
Mówi się, że tenis to gra błędów. Jest w tym wiele prawdy, gdyż żeby dobrze grać, trzeba opanować wiele niuansów technicznych. Można tu wspomnieć o samym serwisie czy o wielkiej różnorodności odbić albo o grze przy siatce volleyami. Na turniejach widać, że nawet profesjonalni zawodnicy popełniają często szkolne błędy. Poza tym występuje rozmaitość samych stylów gry. Od tzw. przebijaczy po zawodników grających agresywny, ofensywny tenis. I myśle, że właśnie ten wysoki poziom trudności jest powodem dużej atrakcyjności tenisa. Zawsze można być jeszcze lepszym i jeszcze lepszym. A dodatkowo przyciąga spadek cen sprzętu i wynajmu.
13/03/2013
Czasami tak niewiele dzieli nas od sukcesu…
Osoby, które chciały wziąć udział w aktualnym turnieju, jednakże zgłosiły się za późno, będą mogły spróbować swoich sił w następnym, który zorganizujemy w wakacje (termin do ustalenia). Pozdrawiamy !
Dziś odbył się FINAŁ PAŃ. Mecz był niezwykle fascynujący. Pierwsze miejsce zajęła pani Krystyna Szymańska. Aczkolwiek obydwie panie reprezentowaly świetny poziom. Tak więc każdej z nich należą się gratulacje. Dziekujemy za wziecie udziału w turnieju, oraz za danie nam możliwości oglądania tak ekcytującego widowiska:)