DOM: Dzienna Opieka Maluszka

DOM: Dzienna Opieka Maluszka

Udostępnij

D.O.M. jest miejscem dla Maluszków do 3 r.ż. którymi opiekują się Dzienne Opiekunki. Działamy w Łodzi, ul. Iglasta 38 Mileszki.

Wychowujemy w bliskości, gdzie każde dziecko jest ważne i indywidualnie dostrzegane...
...bo nie ma to jak w D.O.M.u!

Photos from DOM: Dzienna Opieka Maluszka's post 01/01/2026

W Nowym Roku życzymy Wam wszystkim - Maluszkom, Rodzicom, obserwującym nas i sympatykom - miłości, radości, spełnienia marzeń, wielu okazji do rodzinnego świętowania, wiary i wytrwałości.

Życzą Ciocie i Dzieci DOM: Dzienna Opieka Maluszka

23/12/2025

Dziś wszystkie dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem przybiezeli do ... DOMu wspólnie pośpiewać kolędy.
To był miło spędzony czas, na naturalnej aktywności, gdzie Dzieci mogły dowoli stukać i grać przeszkadzajkami.
Czas integracji, czas odpoczynku, czas bez telefonu i czas oczekiwań na Święta.

Bo nie ma to jak w DOMu.
DOM: Dzienna Opieka Maluszka

21/12/2025

Zapraszam na WSPÓLNE KOLĘDOWANIE!
Już w najbliższy wtorek, o 14.30, w naszym DOM: Dzienna Opieka Maluszka na Iglastej 38.

Można przyjść całą rodziną. 🥰

Photos from DOM: Dzienna Opieka Maluszka's post 16/12/2025

Small hands change the world.

Takie hasło (po angielsku, a co) mamy na wejściu z szatni.
Każdego dnia możemy zmieniać świat, po trochu, po mały, po kawałku. Gestami, słowami, uczynkami, staraniami.
Śpiewem, uśmiechem, przytulaniem, przeczytaną książką i radością.

DOM to mój sposób na zmianę. Jest takie piękne hasło "lokalnie, ale globalnie". Każdy z naszych Maluszków jest przyszłym dorosłym, który będzie wpływał na kolejnych małych Ludzików.
Marzę o tym, aby wyszli od nas z dobrym startem w kolejne lata swojego życia. Okres 0-3 to najważniejszy okres rozwoju dziecka, od niego zależy wiele schematów, które będą się w człowieku kształtowały.
Czuję ciężar i dumę z tego, że nam, mi, zostały powierzone te Małe Życia, w pełnym zaufaniu.

Photos from DOM: Dzienna Opieka Maluszka's post 10/12/2025

Pada śnieg, pada... A nie, jednak nie pada. Ale jak to tak, grudzień bez śniegu???! No więc zrobiłyśmy naszym Maluchom śnieg! I zabawa sensoryczna dla stópek i dłoni :) ❄️

Photos from DOM: Dzienna Opieka Maluszka's post 10/12/2025

Chodząc na spacerki dbamy o bezpieczeństwo naszych Maluszków. Podobno z drugiego końca ulicy nas widać, że spacerujemy ;)

Photos from DOM: Dzienna Opieka Maluszka's post 06/12/2025

W takie dni zastanawiam się "kiedy mi się przestanie chcieć i staniemy się kolejnym, zwykłym żłobkiem..." I wtedy mam w sobie dużo buntu, motywacji i nadziei. Oby nigdy!
Marzy mi się, że DOM:ów będzie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, a każdy z nich prowadzony z Sercem, z troską i dbałością o szczegóły. A sobie w ten Mikołajkowy dzień życzę, żebym nigdy nie straciła tych wartości, którymi kieruję się otwierając ten DOM.

A Wam życzę, żebyście czerpali z rodzicielstwa garściami, żeby potem nie było "a pamiętasz, jak był/a mały/a..."

01/12/2025

23 grudnia o 14.30🌟 zapraszamy na wspólne kolędowanie! 🎤🪇

Co**ha będzie grać 🎹
Będzie świąteczna "jaka to melodia❓🎧
I standardowo czas na integrację i miło spędzony czas w DOMu💫🏠💫
Jest to też okazja zobaczyć nasz "żłobek" od środka 😍

Chętnych proszę o zgłoszenie się przez wiadomość lub w komentarzu :) 📱

29/11/2025

Czy się różnimy od typowych żłobków?
1. Mała grupa = mało hałasu i chaosu.📢
2. Dialog z rodzicami - w naszym DOMu mamy przestrzeń na rozmowy z rodzicami, na omawianie rozwoju dzieci, na partnerską relację. 🤝
3. Bardziej domowe warunki - mimo, że mamy szatnię i salę do zabawy, to jednak jest u nas trochę jak w domu. Np przygotowując śniadanie czasami angażuję do tego dzieci, które z radością uczą się kroić czy mieszać. W żłobku jest to nierealne. (Wideo)
4. Prawdziwa troska Cioć. Ciocie to też mamy. Założyłam ten DOM z myślą o stworzeniu takiego miejsca dla mojego Maluszka, jakie ja jako Rodzic chcę mu dać. Tu nie ma przemocy czy zaniedbania, bo mamy sto procent uważności na potrzeby maluchów.
5. Społeczność Fajnych Rodziców - nie jesteście dla siebie anonimowi, tylko jako "mama Janka" czy tata Franka". Co miesiąc mamy wspólne imprezy, spotkania, warsztaty, a moim celem jest, aby Rodzice wzajemnie się wspierali, znali i lubili. Bo w końcu to jest DOM: Dzienna Opieka Maluszka, a nie jakiś żłobek ;)

Zapraszam! Napisz, zadzwoń :)

29/11/2025

Zwolniło się miejsce dla nowego dziecka!
Najlepiej dla 1.5-2.5 letniego :) jeszcze na grudzień lub styczeń.

Tel. 795449481

23/10/2025

Zalety małej grupy, takiej jak nasza:
✅ Czasem jest nas 7 a czasem 2 dzieci. Możemy indywidualnie pracować, obserwować i podchodzić do każdego Malucha.
✅ Mniejsze przekazywanie sobie wirusów i zarazków. Wiadomo, że jesień to okres kataru, nas też nie omija, ale mimo wszystko mniej dzieci = mniejsze narażenie na infekcje.
✅ Mamy dobry kontakt z każdym rodzicem. Nie widujemy się z Rodzicami tylko w szatni mówiąc "do widzenia", ale Mamy są częścią Nas i naszej społeczności. Często wchodzą na salę, rozmawiamy o tym co u nas, służymy sobie dobrymi radami.
✅ Łatwiej wyjść na dwór! Nie ma problemu, że połowa dzieci już się zagrzewa w kurtkach, a druga połowa jeszcze nie gotowa.
✅ Możemy bardziej "domowo" a mniej "placówkowo" funkcjonować. Np dzieci rano czasami idą ze mną do kuchni "wspólnie" przygotowywać śniadanko.
✅ Jest... Ciszej. Kto nie był w przedszkolu /żłobku w trakcie dnia, ten nie zrozumie. 20-50 dzieci bawiących się, gadających, śmiejących się czy płaczących to naprawdę jest duży harmider. U nas bywa bardzo cicho, a na codzien jest normalnie, jak w domu z 2/3 dzieci.
✅ Ścisła współpraca Cioć. To są "nasze maluchy" , nie przychodzą Ciocie z innych grup na zastępstwo, nie wchodzą obce osoby np prowadzić zajęcia. Dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, bo są codziennie z swoimi Ciociami.
✅Większy szacunek do jedzenia i pieniędzy rodziców. W dużych placówkach, dziecko zje albo i nie, a potem wszystko z talerzy siup! Do zlewek. My dokładnie wiemy, ile które dziecko zjadło, który talerzyk jest czyj i w efekcie, jak coś dziabnie, ale większość zostanie, to pakujemy rodzicom posiłek na wynos. Do tego często i Rodzice się załapią na zupę, bo mamy więcej, niż Dzieci są w stanie zjeść. :)
✅ Mniej sformalizowania i sztywnych reguł. Jak dyrektor żłobka ma 5 grup i 100 dzieci, to się nie dziwię, że nie pamięta i nie jest w stanie podchodzić elastycznie do różnych potrzeb rodziców. U nas jeśli Rodzic zmienia pakiet to pamiętam o tym i nie musimy podpisywać aneksów, jeśli zgłasza nieobecność po godzinie kiedy można odwołać posiłek, to on nie przepada.

Mamy zapisy na wiosnę i lato 2026 raz jedno miejsce na listopad / grudzień 2025 więc zapraszam. ♥️💚💛
DOM: Dzienna Opieka Maluszka
Iglasta 38 Łódź

22/10/2025

W ramach działalności naszego DOMu wszystkie Mamy i Tatusiowie było zaproszeni do bezpłatnego udziału w warsztacie z metody asertywnej komunikacji czyli Porozumienia Bez Przemocy.
Mamy miały okazję się poznać bliżej, wymienić inspiracjami, pogadać o tym, co dla nich ważne i przy okazji trochę dowiedzieć się co nieco o tej metodzie :)

Zależy nam na tym, aby tworzyć Społeczność, która się zna, wspiera i rozumie. :)

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Łódź?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Strona Internetowa

Adres

Łódź

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 16:30
Wtorek 07:30 - 16:30
Środa 07:30 - 16:30
Czwartek 07:30 - 16:30
Piątek 07:30 - 16:30