01/01/2026
W Nowym Roku życzymy Wam wszystkim - Maluszkom, Rodzicom, obserwującym nas i sympatykom - miłości, radości, spełnienia marzeń, wielu okazji do rodzinnego świętowania, wiary i wytrwałości.
Życzą Ciocie i Dzieci DOM: Dzienna Opieka Maluszka
21/12/2025
Zapraszam na WSPÓLNE KOLĘDOWANIE!
Już w najbliższy wtorek, o 14.30, w naszym DOM: Dzienna Opieka Maluszka na Iglastej 38.
Można przyjść całą rodziną. 🥰
16/12/2025
Small hands change the world.
Takie hasło (po angielsku, a co) mamy na wejściu z szatni.
Każdego dnia możemy zmieniać świat, po trochu, po mały, po kawałku. Gestami, słowami, uczynkami, staraniami.
Śpiewem, uśmiechem, przytulaniem, przeczytaną książką i radością.
DOM to mój sposób na zmianę. Jest takie piękne hasło "lokalnie, ale globalnie". Każdy z naszych Maluszków jest przyszłym dorosłym, który będzie wpływał na kolejnych małych Ludzików.
Marzę o tym, aby wyszli od nas z dobrym startem w kolejne lata swojego życia. Okres 0-3 to najważniejszy okres rozwoju dziecka, od niego zależy wiele schematów, które będą się w człowieku kształtowały.
Czuję ciężar i dumę z tego, że nam, mi, zostały powierzone te Małe Życia, w pełnym zaufaniu.
10/12/2025
Pada śnieg, pada... A nie, jednak nie pada. Ale jak to tak, grudzień bez śniegu???! No więc zrobiłyśmy naszym Maluchom śnieg! I zabawa sensoryczna dla stópek i dłoni :) ❄️
10/12/2025
Chodząc na spacerki dbamy o bezpieczeństwo naszych Maluszków. Podobno z drugiego końca ulicy nas widać, że spacerujemy ;)
06/12/2025
W takie dni zastanawiam się "kiedy mi się przestanie chcieć i staniemy się kolejnym, zwykłym żłobkiem..." I wtedy mam w sobie dużo buntu, motywacji i nadziei. Oby nigdy!
Marzy mi się, że DOM:ów będzie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, a każdy z nich prowadzony z Sercem, z troską i dbałością o szczegóły. A sobie w ten Mikołajkowy dzień życzę, żebym nigdy nie straciła tych wartości, którymi kieruję się otwierając ten DOM.
A Wam życzę, żebyście czerpali z rodzicielstwa garściami, żeby potem nie było "a pamiętasz, jak był/a mały/a..."
01/12/2025
23 grudnia o 14.30🌟 zapraszamy na wspólne kolędowanie! 🎤🪇
Co**ha będzie grać 🎹
Będzie świąteczna "jaka to melodia❓🎧
I standardowo czas na integrację i miło spędzony czas w DOMu💫🏠💫
Jest to też okazja zobaczyć nasz "żłobek" od środka 😍
Chętnych proszę o zgłoszenie się przez wiadomość lub w komentarzu :) 📱
29/11/2025
Zwolniło się miejsce dla nowego dziecka!
Najlepiej dla 1.5-2.5 letniego :) jeszcze na grudzień lub styczeń.
Tel. 795449481
23/10/2025
Zalety małej grupy, takiej jak nasza:
✅ Czasem jest nas 7 a czasem 2 dzieci. Możemy indywidualnie pracować, obserwować i podchodzić do każdego Malucha.
✅ Mniejsze przekazywanie sobie wirusów i zarazków. Wiadomo, że jesień to okres kataru, nas też nie omija, ale mimo wszystko mniej dzieci = mniejsze narażenie na infekcje.
✅ Mamy dobry kontakt z każdym rodzicem. Nie widujemy się z Rodzicami tylko w szatni mówiąc "do widzenia", ale Mamy są częścią Nas i naszej społeczności. Często wchodzą na salę, rozmawiamy o tym co u nas, służymy sobie dobrymi radami.
✅ Łatwiej wyjść na dwór! Nie ma problemu, że połowa dzieci już się zagrzewa w kurtkach, a druga połowa jeszcze nie gotowa.
✅ Możemy bardziej "domowo" a mniej "placówkowo" funkcjonować. Np dzieci rano czasami idą ze mną do kuchni "wspólnie" przygotowywać śniadanko.
✅ Jest... Ciszej. Kto nie był w przedszkolu /żłobku w trakcie dnia, ten nie zrozumie. 20-50 dzieci bawiących się, gadających, śmiejących się czy płaczących to naprawdę jest duży harmider. U nas bywa bardzo cicho, a na codzien jest normalnie, jak w domu z 2/3 dzieci.
✅ Ścisła współpraca Cioć. To są "nasze maluchy" , nie przychodzą Ciocie z innych grup na zastępstwo, nie wchodzą obce osoby np prowadzić zajęcia. Dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, bo są codziennie z swoimi Ciociami.
✅Większy szacunek do jedzenia i pieniędzy rodziców. W dużych placówkach, dziecko zje albo i nie, a potem wszystko z talerzy siup! Do zlewek. My dokładnie wiemy, ile które dziecko zjadło, który talerzyk jest czyj i w efekcie, jak coś dziabnie, ale większość zostanie, to pakujemy rodzicom posiłek na wynos. Do tego często i Rodzice się załapią na zupę, bo mamy więcej, niż Dzieci są w stanie zjeść. :)
✅ Mniej sformalizowania i sztywnych reguł. Jak dyrektor żłobka ma 5 grup i 100 dzieci, to się nie dziwię, że nie pamięta i nie jest w stanie podchodzić elastycznie do różnych potrzeb rodziców. U nas jeśli Rodzic zmienia pakiet to pamiętam o tym i nie musimy podpisywać aneksów, jeśli zgłasza nieobecność po godzinie kiedy można odwołać posiłek, to on nie przepada.
Mamy zapisy na wiosnę i lato 2026 raz jedno miejsce na listopad / grudzień 2025 więc zapraszam. ♥️💚💛
DOM: Dzienna Opieka Maluszka
Iglasta 38 Łódź
22/10/2025
W ramach działalności naszego DOMu wszystkie Mamy i Tatusiowie było zaproszeni do bezpłatnego udziału w warsztacie z metody asertywnej komunikacji czyli Porozumienia Bez Przemocy.
Mamy miały okazję się poznać bliżej, wymienić inspiracjami, pogadać o tym, co dla nich ważne i przy okazji trochę dowiedzieć się co nieco o tej metodzie :)
Zależy nam na tym, aby tworzyć Społeczność, która się zna, wspiera i rozumie. :)