Zagrajmy w klasy

Zagrajmy w klasy

Udostępnij

Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Zagrajmy w klasy, Strona poświęcona edukacji, Łódź.

•uczę dzieci •wspieram nauczycieli •towarzyszę rodzicom •buduję relacje
❤️️ nauczycielka 1-3
❤️ tutor w LO
❤️ terapeuta ręki&terapeuta pedagogiczny
❤️ nauczyciel technik uczenia się i kodowania
❤️ trener TUS
❤️ kocham PLANSZÓWKI

18/05/2026

Chcę się Was poradzić. Może ktoś się z Was zna na ptakach? Znalazłam takie gniazdo tuż przy drzwiach do klatki. Podniosłam, aby nikt go nie zdeptał i nie zniszczył, bo było w takim miejscu. Drzewa są dość oddalone od wejścia do bloku. Może wiatr je zdmuchnął? Jajek ani piskląt nie widziałam. Czy powinnam je gdzieś odłożyć? Co mogę z nim zrobić? Czy ono będzie jeszcze przydatne dla ptaków? Macie jakieś porady? Kurcze, może nie powinnam go ruszać, ale na bank ktoś by w nie wszedł, bo leżało "w drzwiach". Ale mam rozterki...☹️ Help!

18/05/2026

"Pełnym zdaniem."
"Słówko "fajnie" jest zakazane."
"Nie używaj mowy potocznej w swoich wypracowaniach (chyba,że tekst tego wymaga)."
"Unikaj powtórzeń. Stosuj synonimy."
"Użyj przymiotników, jak malarz używa pędzla; opisuj nimi świat."
"Czasowniki nadają rytm akcji."

Moi uczniowie nie raz słyszeli takie wskazówki. Kultura wypowiedzi, umiejętność żonglowania słowem, tworzenie pięknych tekstów to coś, na co zwracam uwagę od pierwszych chwil w szkole. Powoli, we właściwym kierunku.

Zanika nie tylko umiejętność rozmowy, ale i posługiwania się słowem pisanym. Dłuższe teksty są kłopotliwe. Od najmłodszych lat jest nastawienie na szybko, krótko, do sedna. Pyk i już. Dłuższy tekst jest dla wielu męczący. Omijają go. Nie podejmują wysiłku.

Nawet tutaj. Liczy się kilka pierwszych sekund, pierwsze zdanie. Nie ma haczyka? Nie warto. Lecisz dalej.

Dokąd to zmierza?
Jak zachęcić uczniów do dbałości o słowa?
Jak kształtować te umiejętności?
Jak ukazywać wartość w podejmowaniu wysiłku?
Wciąż poszukuję odpowiedzi i nie ustaję w podejmowaniu różnych działań w tym kierunku.

Uważam to za jeden z fundamentów mojej pracy.

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •słowa •rozmowa •teksty pisane

17/05/2026

Koniec naszej wspólnej przygody zbliża się wielkimi krokami. Niedługo wyfruną z tego bezpiecznego wczesnoszkolnego gniazda i zaczną szybować samodzielnie.

Powoli siadam do pisania ocen.
Przyglądam się dzieciom.

Jest we mnie dużo pytań i wątpliwości:
🔴 Czy są gotowe?
🔴 Jak sobie poradzą?
🔴 Czy zrobiłam wszytko, co mogłam?
🔴 Co powinnam zrobić lepiej?
🔴 Co jeszcze mogę zrobić dla nich?

Staram się odcinać grubą kreską czas pracy od czasu prywatnego, ale są takie momenty, chwile, gdy jest intensywnie, gdy pewien etap się domyka, że nie jestem w stanie tego uniknąć.
Te dwa światy się przenikają. Praca wkrada się w moje myśli, angażuje mój wolny czas.

Tyle lat już uczę i nadal, w takich momentach, czasami nie umiem się od tego odciąć.

Ale to chyba oznacza, że mi na tych dzieciach naprawdę zależy🤔❤️?
~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •koniec roku szkolnego •oceny •szkoła •uczniowie •nauczyciel

16/05/2026

Zapach bzu, konwalii, fiołki, tulipany, żonkile...
Są z nami na chwilę.
Zatrzymaj się. Odetchnij. Poczuj.
Niedługo znikną.
Następna szansa dopiero za rok.

Czerp radość z tego co tu i teraz🌸
~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •wiosna •bzy •konwalie •tulipany •fiołki •żonkile

15/05/2026

Zaczyna się weekend. Jakie plany? Wiecie,że i odpoczynek warto sobie zaplanować? W tym momencie wszystko przed Tobą! Od Ciebie zależy, jak będzie ten czas wyglądał!
To jak? Są już jakieś pomysły?
~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •odpoczynek •reset •relaks •weekend

Photos from Zagrajmy w klasy's post 15/05/2026

Wracam zmęczona do domu. Przy wejściu do klatki jedna z moich sąsiadek pielęgnuje różę.
Z sąsiadką, pomimo wieeelu lat mieszkania w jednym bloku, jestem tylko na "dzień dobry" "dzień dobry". Nic więcej.

Nie mogłam się powstrzymać. Zagaduję:
-Muszę Pani powiedzieć, że w moim prywatnym rankingu, ta róża jest najpiękniejsza na całym osiedlu i w zeszłym roku, kiedy był czas kwitnienia,za każdym razem, zanim weszłam do domu, stałam chwilkę przy niej i napawałam się tym widokiem. Dziękuję, że Pani o nią dba.

To wystarczyło, by rozmowa zaczęła płynąć dalej. Okazało się,że mamy wspólnych znajomych, że to, że tamto. I obie wyraziłyśmy taki smutek, że ludzie zaczęli się od siebie oddalać. Tyle lat mieszkania w jednym budynku i co? I tylko dzień dobry?

Lubię zagadywać do ludzi: w sklepie, w kolejce u lekarza, na spacerze z psem czy w innych, przypadkowych sytuacjach. Nie chodzi o zamęczenie innych sobą i o to, aby ktoś sobie pomyslał: no czemu akurat mnie się baba czepiła🤪, ale o taką chwilę bycia z drugim człowiekiem. Wymiany serdeczności, dobrego słowa, zauważenia, że ktoś jest obok nas.

Szkoda,że coraz bardziej żyjemy osobno pozamykani w czterech ścianach. Niestety, czasami nawet z najbliższymi nie potrafimy rozmawiać od serca.

Może warto to zmienić? Przynajmniej w swoim otoczeniu.

Ps na drugim zdjęciu owa róża. Nie kłamałam. Naprawdę uważam,że jest prześliczna. Prawda?
~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •rozmowa •ludzie •sąsiedzi •relacje •wspólnota •drugi człowiek •bycie blisko

14/05/2026

Wiem, nie ma zadań domowych. Dlatego jest to praca dla chętnych, jednak z całego serca namawiałam wszystkie dzieci, aby każdy się w to zaangażował. Dałam im dużo czasu na realizację i pełną swobodę wykonania.

Mają za zadanie wykonać w domu drzewo genealogiczne. Ale to nie o samo drzewo mi chodzi. Zależy mi bowiem na tym, aby to zadanie było świetną okazją do budowania więzi rodzinnych i pokazania dzieciom, skąd są, gdzie są ich korzenie, kto i co jest fundamentem, z którego czerpią.

To szansa na spotkanie rodzinne, na opowieści, na telefon do bliskiej osoby mieszkajacej daleko,
na wspomnienia tych, których już nie ma. Poprosiłam rodziców o wsparcie. Powiedziałam,że przy tym zadaniu, wyjątkowo, im więcej osób z rodziny się zaangażuje, tym lepiej. Dodatkowo podpowiedziałam dzieciom,że mogą przy okazji np.przeprowadzic rozmowy z członkami rodziny, nagrać czy spisać je w formie książeczki co będzie piękną, rodzinna pamiątką.

Ale uwaga! To zadanie nie jest dla każdej klasy. Musisz wiedzieć, jaką jest sytuacja rodzinna u Twoich uczniów.
Może ktoś stracił rodzica?
Może mama i tata właśnie burzliwie się rozwodzą?
Może masz dziecko z Ukrainy, które tęskni i drży o swoich bliskich? Zadanie ma być przyjemnością. Uważaj, aby przez niedopatrzenie nie sprawiło bólu.

Aby tego uniknąć możesz najpierw napisać do rodziców, co planujesz i zapytać, czy możesz to zrealizować. Jeśli ktoś wyrazi wątpliwość, odpuść.

Ale jeśli będziesz mieć zielone światło-działaj! Może z tego wiele dobrego wyniknąć!
~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •rodzina •drzewo genealogiczne •mama •tata •dziadkowie •przodkowie •genealogia •korzenie •historie rodzinne

14/05/2026

Połowa maja, a ja zaczynam się czasami czuć, jakby brakowało mi powietrza. Wszystko się zaczyna spiętrzać. Coraz więcej obowiązków, spraw, napięcie wzrasta, termin realizacji na już lub na tuż,tuż.
Przemęczenie odzywa się coraz głośniej.

Czy tylko ja tak mam?
Macie podobnie?
Jak się czujecie?

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •przemęczenie •nawał obowiązków •maj •nauczyciel •szkoła

Photos from Zagrajmy w klasy's post 13/05/2026

Bardzo ważne jest dla wyrobienie w dzieciach zachwytu nad otaczającym nas światem, nad przyrodą. Nie da się tego zrobić bez odrobiny uważności.

Wspominałam Wam,że będąc na wycieczce uczyliśmy się dostrzegać piękno w sztuce. Otwieraliśmy też oczy szeroko na naturę. Zatrzymywaliśmy się, aby posłuchać śpiewu ptaków, a także patrzyliśmy pod nogi, bo tam...

No właśnie,pod nogami spotkaliśmy gospodarzy miejsca, w którym byliśmy. Wśród nich największą furorę zrobiła salamandra plamista. Gdyby nie uważność, pewnie nie dane by nam to było. I pewnie z całej naszej grupy, liczącej 40 osób, ktoś na pewno rozdeptał by niechcący pana ślimaczka przemierzającego powolutku dróżkę. Na szczęście moi mali obserwatorzy przyrody spisali się na medal i Pan ślimaczek wyszedł z tego cało i zdrowo!
~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •przyroda •natura •salamandra plamista •ślimak •uważność •wrażliwość

13/05/2026

Czeka nas test trzecioklasisty. W ramach przygotowania, przed testem, rozmawialiśmy o tym, jak sobie radzić ze stresem. Przypomnieliśmy, jakie poznaliśmy już sposoby na niego, opowiadaliśmy, o swoich pomysłach na odprężenie.

Zrobiliśmy trening Jacobsona dla dzieci. To sposób na redukcję stresu i napięcia, poprzez pracę z ciałem. A na koniec, na prośbę dzieci, wysłuchaliśmy sobie bajki relaksacyjnej.

Stres pożegnany. Dzieci gotowe do pracy. Trzymam za nie kciuki🦋❤️

Ps korzystaliśmy z wersji treningu przygotowanej przez Pokój spokój na YT.
Dzieciom się bardzo podobała😍
~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •redukcja stresu •odprężenie •spokój •relaksacja •napięcie •odprężenie

12/05/2026

W zeszłym tygodniu byłam z dziećmi na wycieczce. Zwiedzaliśmy Wawel. Spacer z przewodnikiem trwał ponad godzinę. Pani dostosowała język i starała się zaciekawić dzieci królewskimi opowieściami.

To, co mnie szczególnie wzruszyło, to wrażliwość dzieci na detale i ich piękno. Dostrzegały zdobienia, mozaiki, podobały im się motywy na arrasach, szczegóły na obrazach czy pięknie dekorowane meble. Uczę ich tej wrażliwości od pierwszej klasy.

Zatrzymaj się, przypatrz, zwróć uwagę na zdobienia, na kunszt artysty wyrażajacy się w jego dziele. Zobacz jak misternie jest coś wykonane. Cieszę się,że widzę efekty tych działań. Tego też trzeba się w życiu nauczyć.

Teraz wszystko jest w biegu, na wyciągnięcie ręki. Często płaskie, byle jakie, krótkotrwałe, niczym wydmuszka.

Sztuka wymaga czasu, talentu, cierpliwości. Docenienie jej to umiejętność bardzo wzbogacająca nasze życie. Od najmłodszych lat uczmy dzieci tego spojrzenia.

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

●nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ●lubię to,co robię ●uważam, że najważniejsze są relacje

~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

❗️Uważasz te treści za wartościowe❓️
Zostaw po sobie ślad👣

Polub❤️
Skomentuj 💬
Zapisz🔺️
Udostępnij◼️

~•~•~•~••~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~•~

•edukacja •Wawel •Kraków •sztuka •arrasy •meble •obrazy •detale •malarstwo •rzeźba •dekoracja

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Łódź?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Adres

Łódź