02/06/2026
🌍 ICMO 2026 u Crnoj Gori okuplja učesnike, govornike, istraživače, profesore, urednike i lidere iz više od 45 zemalja.
📚 Uz naučni odbor sa predstavnicima iz 46 zemalja i više od 30 međunarodnih govornika, ICMO potvrđuje da crnogorska akademska i menadžment zajednica ima međunarodni domet.
📶 Ovo je događaj koji povezuje znanje, istraživanje, liderstvo, održivost i digitalnu budućnost.
🚀 ICMO 2026 – Globalna konferencija u Crnoj Gori
29/05/2026
📢 Gender, Work & Organization in the Balkans 🌍
U okviru ICMO 2026, biće održana posebna Research Development Session posvećena istraživanjima roda, rada i organizacija u balkanskom kontekstu.
🗓 5. jun 2026.
⏰ 08:00–09:00
📍 Hotel Maestral, Budva | Sala Lovćen
🎓 Sesiju vode:
• Natalia Vershinina (Audencia Business School)
• Amitabh Anand (Excelia Business School)
✨ Ova inicijativa povezana je sa specijalnim izdanjem časopisa Gender, Work & Organization i ima za cilj podsticanje novih teorijskih i empirijskih istraživanja o iskustvima rada i organizovanja u zemljama Balkana.
🔍 Poseban fokus biće na:
• rodnim perspektivama u organizacijama
• društvenim i institucionalnim promjenama
• tranzicionim i postsocijalističkim kontekstima
• razvoju novih teorijskih pristupa i istraživačkih ideja
📚 Više informacija o specijalnom izdanju dostupno je putem linka na story objavi i na našoj LinkedIn stranici.
📌 ICMO 2026
🗓 3–6. jun 2026. | 📍 Budva, Crna Gora
27/05/2026
🎓 Upoznajte govornike | ICMO 2026 🌍
ICMO 2026 okuplja međunarodno priznate istraživače i stručnjake, a sa zadovoljstvom predstavljamo još jednog govornika koji će biti dio konferencije u Budvi.
👤 Stefano Horst Baruffaldi
🎓 Polytechnic University of Milan, Italija
🎓 Max Planck Institute for Innovation and Competition, Njemačka
✅ Stefano Horst Baruffaldi je vanredni profesor menadžmenta na Polytechnic University of Milan (School of Management) i viši pridruženi istraživač na Max Planck Institute for Innovation and Competition u Minhenu.
📚 Njegova istraživanja nalaze se na spoju ekonomije nauke, inovacija i preduzetništva, sa posebnim fokusom na difuziju znanja, mobilnost istraživača i ekonomiju vještačke inteligencije.
🎓 Doktorirao je ekonomiju i menadžment inovacija na EPFL Lausanne.
📰 Njegovi radovi objavljeni su u vodećim međunarodnim časopisima kao što su American Economic Journal: Applied Economics, Management Science, Research Policy i Science Advances.
✨ Profesor Baruffaldi je i koistraživač na međunarodnom projektu finansiranom od strane ESRC, koji se bavi vrednovanjem AI startapa, a trenutno obavlja funkciju predstavnika (Representative at Large) u okviru Technology and Innovation Management Division pri Academy of Management.
📌 ICMO 2026
🗓 3–6. jun 2026 | 📍 Budva, Crna Gora
27/05/2026
🎓 Upoznajte govornike | ICMO 2026 🌍
Sa zadovoljstvom predstavljamo još jednog međunarodno priznatog stručnjaka koji će biti dio ICMO 2026 u Budvi.
👤 Pierre EL HADDAD
🎓 INSEEC Grande École Paris, Francuska
✅ Dr. Pierre EL HADDAD prešao je iz poslovnog sektora u akademsku zajednicu nakon dugogodišnjeg iskustva u industriji ambalaže, neprofitnom sektoru i medijima. Trenutno je profesor menadžmenta na INSEEC Grande École Paris, mentor doktorskih studija na Saint Joseph University u Bejrutu i predsjednik istraživačke kompanije MACH Consultants iz Pariza.
📚 Doktorirao je menadžment na University of Lyon, stekao DBA diplomu na Jean Moulin Lyon III, kao i HDR kvalifikaciju u Parizu.
🌍 Njegova ekspertiza fokusira se na istraživačke metode, socio-ekonomski menadžment, organizacioni razvoj, strategiju i društvenu odgovornost kompanija.
✨ Trenutno obavlja funkcije u okviru Academy of Management, međunarodnih organizacija za organizacioni razvoj i izdavačkih projekata iz oblasti menadžment konsaltinga.
📌 ICMO 2026
🗓 3–6. jun 2026 | 📍 Budva, Crna Gora
27/05/2026
🎓 Upoznajte govornike | ICMO 2026 🌍
ICMO 2026 okuplja međunarodno priznate lidere i stručnjake, a sa zadovoljstvom predstavljamo još jednu govornicu koja će biti dio konferencije u Budvi.
👤 Iryna Tykhomyrova
🎓 Predsjednica Međunarodnog savjetodavnog odbora pri MIM-Kyiv, Ukrajina
✅ Iryna Tykhomyrova je predsjednica Međunarodnog savjetodavnog odbora pri MIM-Kyiv i predsjednica Baltic Management Development Association (BMDA). Ranije je obavljala funkciju predsjednice MIM-Kyiv, gdje je imala ključnu ulogu u razvoju ove institucije u jednu od vodećih poslovnih škola regiona.
🌍 Sa više od 25 godina iskustva, prepoznata je kao ekspertkinja u oblastima biznis obrazovanja, institucionalnog razvoja i međunarodne saradnje, vodeći složene projekte i inicijative u Ukrajini, Centralnoj i Istočnoj Evropi i Centralnoj Aziji.
📚 Njena ekspertiza obuhvata strateško liderstvo, razvoj i realizaciju projekata, kao i povezivanje istraživanja i prakse u uslovima visokog nivoa neizvjesnosti. Takođe je vodila međunarodne istraživačke projekte iz oblasti preduzetništva i razvoja menadžment obrazovanja.
✨ Aktivno je uključena u međunarodne procese akreditacije, uključujući AMBA, kao i u globalne akademske mreže. Godine 2023. prepoznata je od strane Thinkers50.
📌 ICMO 2026
🗓 3–6. jun 2026 | 📍 Budva, Crna Gora
ManagementAndOrganization
27/05/2026
🎓 Upoznajte govornike | ICMO 2026 🌍
ICMO 2026 okuplja međunarodno priznate istraživače i stručnjake, a sa zadovoljstvom predstavljamo još jednu govornicu koja će biti dio konferencije u Budvi.
👤 Jelena Žikić
🎓 York University, School of Human Resource Management, Kanada
✅ Jelena Žikić je profesorica na York University, School of Human Resource Management. Doktorirala je na University of Toronto, Rotman School of Management.
📚 Njena istraživanja fokusiraju se na karijerne tranzicije i izazove različitih grupa zaposlenih, uključujući migrante, radnike na daljinu, nezaposlene i različite generacije zaposlenih. U svom radu povezuje individualna iskustva poput profesionalnog identiteta sa širim organizacionim procesima.
🌍 Posjeduje bogato međunarodno iskustvo u nastavi i istraživanjima, a njeni radovi objavljeni su u vodećim međunarodnim časopisima kao što su Academy of Management Discoveries, Journal of Organizational Behavior i Human Relations.
📰 Njeni stručni savjeti i istraživanja predstavljeni su i u publikacijama poput Harvard Business Review.
📌 ICMO 2026
🗓 3–6. jun 2026 | 📍 Budva, Crna Gora
26/05/2026
🎓 Upoznajte govornike | ICMO 2026 🌍
Predstavljamo još jednu govornicu koja će biti dio ICMO 2026 u Budvi.
👤 Ivana Vranješ
🎓 Tilburg University, Holandija
✅ Ivana Vranješ je docentkinja iz oblasti psihologije rada i organizacije na Tilburg University.
📚 Njena istraživanja fokusiraju se na dobrobit zaposlenih, međuljudske odnose, destruktivno liderstvo, tehnostres i iskustva radnika na digitalnim platformama.
📰 Njeni radovi objavljeni su u vodećim međunarodnim časopisima, uključujući Academy of Management Review i Journal of Applied Psychology.
✨ Pored istraživanja, razvija treninge usmjerene na prevenciju destruktivne dinamike na radnom mjestu i promociju zdravog radnog okruženja.
📌 ICMO 2026
🗓 3–6. jun 2026 | 📍 Budva, Crna Gora
25/05/2026
🎓 Upoznajte govornike | ICMO 2026 🌍
Sa zadovoljstvom predstavljamo još jednu govornicu koja će učestvovati na ICMO 2026 u Budvi.
👤 Natalia Vershinina
🎓 Audencia Business School, Francuska
✅ Natalia Vershinina je profesorica na Audencia Business School i zamjenica direktorice za istraživanja.
📚 Njena istraživanja obuhvataju preduzetništvo, rod, etnicitet, društvenu klasu i porodični biznis.
📰 Članica je uredničkih odbora više međunarodnih časopisa, uključujući Academy of Management Perspectives i Journal of Management Studies.
🏆 Dobitnica je više međunarodnih priznanja za istraživački rad i aktivna članica međunarodne zajednice istraživača preduzetništva.
📌 ICMO 2026
🗓 3–6. jun 2026 | 📍 Budva, Crna Gora
25/05/2026
🎓 Upoznajte govornike | ICMO 2026 🌍
Predstavljamo još jednu govornicu koja će biti dio ICMO 2026 u Budvi.
👤 Kayla Stajković
🎓 University of California, Davis, SAD
✅ Kayla Stajković je predavačica na University of California, Davis i članica odbora časopisa Journal of Applied Psychology.
📚 Njena istraživanja fokusiraju se na liderstvo, rodnu ravnopravnost, motivaciju zaposlenih, samopouzdanje i postavljanje ciljeva.
✨ Sarađivala je sa renomiranim istraživačima poput Alberta Bandure, Garyja Lathama i Edwina Lockea, a koautorka je knjiga o ljudskoj održivosti i kognitivnoj automatizaciji.
🏆 Njen rad prepoznat je kroz Responsible Research Award Finalist priznanje Academy of Management.
📌 ICMO 2026
🗓 3–6. jun 2026 | 📍 Budva, Crna Gora