22/12/2021
S blížícím se koncem roku mě to vede k bilancování. Pořád jsem kouč a terapeut, jen jsem se posunula už před pár lety dovnitř do firmy. Moje cesta byla pestrá, potkalo mě hodně zajímavých dobrodružství. Teď jsem tam, kde to mám ráda. Je tu velká míra svobody a odpovědnosti, jak tu říkáme - jaký si to uděláš, takový to budeš mít. Mám skvělý tým, kolem mě je hodně zajímavých lidí. Napadají mě desítky jmen, kterým bych chtěla poděkovat. Co si dále přát? Snad jen to, abych po této cestě tako mohla kráčet dál. A co vaše cesty, kam vás dovedly a kam se chcete vydat? A pokud hledáte průvodce, moc ráda se s vámi potkám.
30/07/2021
Léto v plném proudu, další změna na obzoru. Tak jak Karlův most spojuje dva břehy Vltavy, věřím, že to, co mě čeká, spojí dvě strany. A že to, co umím a jak věci dělám, se potká s tím, co je užitečné na místě, kde začnu pracovat. Moc se těším!!! A kam vedou vás vaše letní cesty? Jaké změny jste udělali a ještě uděláte?
31/12/2020
Novým rokem lehkým krokem, PF 2021🍀
13/09/2020
Celé leto je ve znamení objevování nových cest. Je to trochu jako jet na paddleboardu, velká zábava, můžete se pustit kam chcete. Směr je jen na vás. Zároveň je třeba se zorientovat, dívat se dopředu, držet rovnováhu.... Potkala jsem svého učitele a kouče Petra Parmu (napsal taky Umění koučovat), se kterým jsem tyto kvality kdysi dávno rozvíjela. A jak se teď hodí! Pustila jsem se do něčeho nového, paddleboard a Rohlík.cz,, kde mám na starosti vzdělávání. Chci tam věci posouvat dopředu. Pořád jsem tu pro vás, odpoledne a večer pomáhám svým klientům s jejich pohledem vpřed...
09/05/2020
Kráčím volně jarním krajem, přemýšlím o změnách, o životních volbách... Jak dolehly změny letošního předjaří a jara na vás? Co vzaly a co přinesly? Co pomohly odhodit a co chcete ve svém životě zachovat, nebo toho mít dokonce víc?
01/01/2020
Ať vás v novém roce vaše cesta vede právě tam, kam je třeba, PF2020 ❤
25/12/2019
Koncem roku mě cesty zavedly do Lancasteru, kde moje sestra vede mezinárodní magisterský program. Práce se skupinou zvídavých studentů mě nadchla a ráda sdílím, jak si svoje úvahy pro sebe shrnuli
13/09/2019
Ráda bych doporučila akci, kterou dělají moji kamarádi .cz . Pokud se tedy chcete naučit lépe pracovat se skupinami lidí, ať už jako facilitátor, manažer, kouč a potkat se s lidmi, kteří vás povedou tak, že se OPRAVDU posunete, šup na kurz Lektorské a facilitační dovednosti!!!
26/08/2019
Takže krátce k tomu, co mě v poslední době vedlo k přemýšlení a chytlo za srdce... a už to mám. Jsem součástí velké agilní transformace, podporuji lidi v ní svým koučovským a facilitačním uměním, snažím se jim pomáhat s přijetím té změny, aby ji využili jako příležitost jít k výsledkům a větší spokojenosti. Mnohým z nich se kouří z hlav, jak makají, dávají do akce celá srdce. Jeden z mých kolegů udělal moc prima věc - natočil videoprogram, kde mluví o tom, o čem je agilní transformace a jak se v ní může člověk zorientovat. Je to Josef Lhotský , už jsem tady o něm psala, a ten jeho program hledejte na Seduo. Vřele doporučuji, povede vás k zamyšlení hlavou a i vaše srdce osloví...
28/07/2019
Nějakou dobu jsem přemýšlela, jak to vlastně mám já s cíli. Vedly mě k tomu i četné otázky mých známých a přátel. Proč jsi teď v korporátu? Nějak tak uvnitř vím, že jsem se ocitla na dobrém místě v životě, je to další krok na mé cestě. Ale že by byl můj cíl "pracovat v korporátu"? To tak úplně ne...
Pomáhám lidem, aby měli výsledky (takové, jaké chtějí) a byli zároveň spokojení. K tomu je často potřeba se odhodlat ke změnám.V tom jsem pro své klienty nebo kolegy parťákem, jdu do toho hlavou i srdcem.
A v tom korporátu jsem v situaci, kde se to změnami hemží. Snažím se být smysluplně užitečná. Dává mi to velký smysl. Ale SMART to nějak nezní... Jestli někdo z vás, kdo děláte v pomáhající profesi, máte zkušenost se SMART cíli pro sebe samé, podělíte se?
23/06/2019
Takový den prožitý srdcem...
Nejdřív Spořkafest. Nebyl to jen tak obyč fesťák s výbornou muzikou... kolotoč radosti, dojetí, součástí byl i kus sportovního ducha a taky dobré skutky... Tleskám organizátorům!
A pak Letná, sounáležitost, lidskost, další emoce... A to, jak respektuplně lidi odcházeli a nastupovali do metra, to bych ráda zažila při ranní špičce častěji :-)