18/10/2024
V posledních dnech jsem zaznamenala jen ve svém blízkém okolí úbytek tří statných stromů.
Jsem ráda, že mohu být partnerem projektu, se kterým, mimo jiné, vracíme stromy krajině tam, kde je to třeba.
Jak u nás, tak v zahraničí.
Ve spolupráci s nadačním fondem jsou letos na podzim napánovány tyto sázecí akce:
🟢26. 10. od 10 hod. - Obec Huť, Morava
🟢26. 10. od 10 hod. - obec Občov u Příbrami
🟢16. 11. od 10 hod. - obec Mokrouše, Plzeňsko
Můžete se zúčastnit i s rodinou a dětmi.
Bude to jistě velmi příjemný pocit si po několika letech společně zavzpomínat a podívat se, jak stromy, kterým jste pomohli do země, sílí a rostou😊
Jste zváni a ráda předám do zprávy podrobnější informace.
28/07/2024
Inspirace na svěží letní dezert 💦🍑🫐
Košíčky z kokosu, oříšků, ovesných vloček s trochou sladu a voňavého koření.
Plněné rozvařenými meruňkami s rozinkami a agarem.
Ovoce lze libovolně kombinovat, nyní jsou například letní jablíčka🙂
13/07/2024
Před několika lety jsem navštívila OSTRAVU. Pouze v krátkosti, aniž bych ji předtím blíže znala. Bylo to na jaře a vzpomínám, jak mne uchvátil krásný park, který byl poblíž.
Vždy, když mám možnost cestovat do nějakého města, hledám, kde je v okolí nějaká zeleň🌿 Už tehdy mě napadlo, jak ráda bych sem vrátila.
Letos se okolnosti sešly a já strávila v Ostravě několik zajímavých
a příjemných dnů. A událost, které jsem se zúčastnila, se konala právě nedaleko Komenského sadů. Také se naskytla příležitost zavítat do centra a okolí, i když z časových důvodů jen zběžně.
A budu se jistě ráda vracet.
Tak jsem trochu pátrala:
KOMENSKÉHO SADY - centrální městský park v srdci Ostravy, patří k nejrozsáhlejším městským parkům v České republice. Má rozlohu okolo 30 ha a roste v něm asi 3000 stromů🌳
Pokud budete mít příležitost, doporučuji alespoň procházku, stojí to za to😉
Stromy mám v úctě za vše, co nám poskytují 💚A tak bylo velmi příjemné tu mezi nimi pobýt.
Samozřejmě les je les, ale v každém městě děkuji za upravené parky a sady🌿
Máte také rádi stromy? Který park nám můžete doporučit?
17/05/2024
🌿Ukázka zeleného pesta z toho, co jsme si mohli sami nasbírat při jarních procházkách – bršlice, mladé lístky lípy, česnáček, kopřiva, ptačinec. K tomu sůl, česnek, dýňové semínko, dýňový olej.
🌿Podáváme s tím, co máme rádi - chléb, tortilly. Na fotce jsou placičky z dlouho máčené a proplachované červené čočky (pro lepší stravitelnost) rozmixované s naklíčenou pohankou. Přidána kopřiva, sezamová semínka, koření.
Zkoušeli jste také nějaké pesto z divokých bylin? Jak vám chutnalo?
23/03/2024
Koláč pro ty, kteří mají v oblibě mák, jako já😊Opět z kvalitních rostlinných surovin, jak mám ve zvyku🙂
Korpus z pohanky a mandlí, ovoněno vanilkou a citronovou kůrou. Náplň tofu, kešu, mák a doslazeno kokosovým sirupem. Vrchní část tvoří rozvařené sušené švestky 🫖☕🌿🪻
17/01/2024
Někteří lidé kolem vás nepochopí vaši cestu. Nemusí, není to pro ně. Paulo Coelho
25/12/2023
Poslední roky jsem pekla cukroví ne zcela tradičně (ale jak pro koho🙂), pouze z vybraných rostlinných surovin, bez bílé mouky a cukru (poslední 2 fotky). Letos jsem zkusila opět něco jiného a vše je zcela bez pečení, některé druhy sušeny do 40°C. Část využiji jako "jedlé dárky“, které letos pro svoje blízké tvořím🎄🎁 Tak moc mě baví ty nekonečné možnosti 😊🌈 Přeji vám sváteční dny v uvolněnosti✨🌟✨
11/12/2023
Verze zimního koláče pro všechny milovníky ořechů ve zdravějším provedení😉 ⛄️❄️
Z kvalitních rostlinných surovin, bez mouky, také s datlemi, ovoněný bio pomerančem a skořicí 🍊🥥☕
11/07/2023
Moje dnešní letní osvěžení ☀️ Domácí mandlové mléko, ovoce, prášek z kořene rostliny Maca, lněné semínko, kakaové boby. Ještě se mi podařilo nasbírat pár posledních pupenů z lípy před rozkvětem, tak jsem si je přidala 🙂 Přeji příjemné letní dny 🌊🍒🌻🌳🌲🏞️🍀