Empatikus

Empatikus

Sdílet

Učíme lidi si rozumět

29/12/2025

JÁ TAM NĚJAK NEZAPADÁM...

Včera jsem dostala fotku jedné části naší rodiny. Byli na ní všichni kromě mě.
Přišla zrovna v době, kdy jsem byla součástí fotky jiné části mojí rodiny.

Koukala jsem na obě ty fotky a říkala si, že odlišnější ty moje 2 rodiny být nemůžou. Jak se v jedné cítím úplně přirozeně a ve druhé ne. I když se o to mnoho let snažím.

A pak mi to došlo.

V první rodině je víc jak polovina členů z 2.kvadry. Zatím co v té druhé převládá kvadra 4. Já jako Huxley Moderátor jsem 4.kvadra. To znamená, že nejlépe se cítím právě se členy 4.kvadry.

Proč?

Protože každá kvadra má nějaké hodnoty, které jsou pro ni stěžejní.

Jak to na společných setkáních vypadá?

2.KVADRA

Zásadní je sranda.
Historky a drby.
Oceňuje se výkon, výdrž, schopnost překonávat těžkosti.
Hodně se mluví o tom, kdo je borec a kdo je slaboch.
Oceňují se dobře vypadající lidé.
Hodně se řeší zdraví, sport, udržitelnost.
Moc se na sebe nesahá.
Ženy sdílí recepty, jak upéct zdravé cukroví z kvalitních surovin.
Hodně se soutěží, hýbá, nebo naopak pije a křičí.
Výhra je důležitá.
Politika nebo jiné světové systémy jsou vždycky téma.

4.KVADRA

Zásadní je prohloubení vztahů.
Řeší se, co kdo prožívá a dost se v tom pitvá.
Hodně se na sebe sahá, objímá a tulí.
Zásadní je požitek -jídlo, pití, pohodlí.
U řešení zdraví je tendence si stěžovat.
Pohyb - maximálně procházka.
Soutěží se, ale jde hlavně o společný čas.
Od 12 let není důležitá výhra.
Ženy řeší, co se děje v jejich vztazích.
Politika a systémy se řeší minimálně.

Znáte to? Děje se vám to, že máte občas pocit, jako byste měli za barákem zaparkovaný létající talíř? :-)

Více o kvadrách najdete na našem eshopu. Spousta z vás ještě nevyužila kupon na slevu, tak neváhejte. :-)

19/12/2025

DĚKUJI!!!

Je to rok a 3 měsíce, co jsem přestala být zaměstnancem a stala se naplno ičařem.
Je to 7 měsíců, co jsem se rozhodla ukončit By Huxleys a rozjela Empatikus, protože jsem potřebovala naplno roztáhnout křídla a letět jinudy.

A je to teda let.

Až teď vím, co je to makat...
Vím, jak těžké je se odseknout od práce, protože ještě toto. A tamto. A ještě v pyžamu o půlnoci znova zapínat komp, protože sakra ještě tohleto...
Vím, jak neoddiskutovatelně nutné je mít vedle sebe někoho, kdo umí to, co vy ne...
Nechápu, kolikrát je člověk schopen i přes pochyby o sobě a své službě znovu vstát a jít...
Bože, vůbec nechápu, kolikrát se dá přežít nervozitou sevřený žaludek z dalšího představování před lidmi na téma "kdo jsem a jak je moje služba úžasná"... (Do minuty!)

A už vůbec nespočítám kolikrát jsem cítila vděčnost za to, že tohle všechno můžu zažívat a dělat to, co mi tady bylo přiděleno.

Nebylo by to ale možné bez lidí. Bez vás, kteří jste mě uviděli. Dali mi důvěru a vyzkoušeli, co je ten dar, co nesu. Neskutečně si vážím vašich doporučení, podpory a mnohdy i přátelství.

Za 14 dní v prosinci jsem poprvé na konzultacích vydělala dvojnásobek, než jsem měla před rokem za celý měsíc v korporátu.

Beru to jako ano. Ano, že mám pokračovat.

A těším se. Mám spoustu nápadů!

Děkuji vám ze srdce za tento pro mě převratný rok a přeji vám i vašim blízkým vše dobré. Teď i v roce příštím.

Krásné Vánoce.
Lucy ❤️

14/12/2025

ODESLALA JSEM POSLEDNÍ VÁRKU TESTŮ. KDO NEDOSTAL A CHTĚL, NECHŤ SE OZVE.

12/12/2025

HLEDÁM NADŠENÉ SOCIONICKÉ OTYPOVANCE!

Klienti mí drazí, přátelé.

Protože to s tím šířením socioniky myslíme fakt vážně, pracujeme na online testu, kde si s jakousi pravděpodobností zjistíte svůj typ sami.

K typu pak samozřejmě budete potřebovat KOMPLEXNÍ MAPU OSOBNOSTI, aby vám to v praxi ku čemusi bylo, ale aspoň už na ni ke mě přijdete jaksi připraveni a nachytřeni.

A tak tedy k otestování testovací verze testu sháníme dobrovolníky,

KTEŘÍ ZNAJÍ SVŮJ SOCIONICKÝ TYP A ZNAJÍ HO ODE MNĚ.

Cílem je odpovědět na 40 otázek a zaslat nám výsledek testu.

Zabere to:
10 minut EXTROVERTŮM x 20 minut INTROVERTŮM
10 minut ETIKŮM, protože na testu zatím není nic hezkého k vidění, za to k analýze struktury tam toho je dost, takže LOGIKŮM minut 20.
INTUITI se napojí a sfouknout to za 10, SENZORIKŮM než si vzpomenou, kdy to zažili, dávám minut 15.

Ať tak či onak do 20 minut to máte.

Kdo se chce podílet na malém kroku pro otypovance, ale velkém pro populaci socionicky nepolíbenou

NAPIŠTE MI DO KOMETÁŘE slovo JÁ a já pošlu odkaz.

Díky všem!
Lucille du test

11/12/2025

PAN ŽUKOV

"Tak prej jsme my typy 4.kvadry povrchní a hned by nás jako obchodníky vypoklonkoval ze dveří," zlobila se včera na Žukova jedna klientka Dostojevská.

Kdo je pan tvorstva?

Ano. Žukova nepřehlédnete. Velmi sebevědomý v chůzi, stoji i sedu, jde z něho respekt. A ví co chce. Vždycky. Takový malý Arnie Schwarzů, Karlos Vémolů nebo Donnie Trumpetů.

Protože je jejich slabinou vnímání a chápání druhých, jejich chování a motivů, mají tendence lidi zařazovat do logických struktur, jejich chování objektivizovat, prostě je házet do pověstného jednoho pytle.

Často do pytle LIDI
hodní a nehodní respektu
silní a slabí
hloupí a chytří
moji a cizí
A pod.

Špatně odhadují, jak se druhý zachová. Dlouho si budují důvěru a stejně dlouho její porušení neodpouští. Dlouho do vztahu z obav vstupují a stejně dlouho drží, i když už vztah nefunguje.

Jsou však mistři změn. Expanze. Vůdci, u kterých víte, že jste s nimi v bezpečí. (Pokud tedy patříte do skupiny "moji". Za nepřítele ho nechcete 🙂.) Bez nich bychom asi ještě třeli pazourkama v jeskyni.

A jo. Dokážou být i milí. A namasírují vás. A zbourají kvůli vám půlku světa, když budete v nebezpečí.

Tak jim odpusťte, že se občas chovají necitlivě. 😉

02/12/2025

KUPÓN V HODNOTĚ 500 Kč ZDARMA!

Každému, do napíše do komentáře slovo eshop a přesdílí tento příspěvek, zašleme na email slevu v hodnotě 500 Kč.

Náš nový eshop je tady! Najdete zde vše k typům osobností a základům socioniky.

Pokud znáte svůj typ:
Najdete zde spoustu informací k vašemu typu, k vašim silným stránkám, ideálním partnerům a mnoho dalšího.

Pokud neznáte svůj typ:
Zkuste zdarma v záložce SOCIONICKÉ TYPY zjistit, co by na vás sedělo a pak si to ověřte videem z eshopu.

Pokud cokoli:
Dejte mi vědět.

Po roce snažení je to konečně tady! Máme radost!

Dejte vědět, jak se vám eshop líbí, případně nám napište, co byste udělali jinak.

Děkujeme.
L a D

PS: Odkaz je v komentáři!

01/12/2025

Vyvracet Balzacovi, že má na to zvládnout přijímačky, když je přesvědčený, že to nedá, jen zhorší situaci.

Pokud tedy nejste Huxley, který mu ve vteřině přesvědčivě vysvětlí velikost jeho potenciálu.

Řekněte jen, ŽE VĚŘÍTE, ŽE TO ZVLÁDNE A ŽE HO MÁTE RÁDI.

Jo i takhle málo často funguje.

Co ještě funguje, můžete zjistit na zítřejším online Jak dostat dítě na správnou školu.

Na přihlášení máte čas do zítřejších 15:00. https://forms.gle/WLcFzvmvyj99DHj96

Předvánoční atmosféra nás pěkně ždíme, ale na možnost lépe rozumět svému dítěti, bychom měli najít čas vždycky.

Těším se na vás.
L.

26/11/2025

MÍSTO ŘEVU POHLAZENÍ?

Můj syn furt něco ztrácí. A je mu to jedno. Lépe řečeno se chová, jako by mu to bylo jedno. Protože to je jeho způsob obrany. Zapne sílu a sebevědomí, aby na něj nikdo nemohl. Jako když ježek vystrčí ostny.

Když začnu křičet a být drsná, tak to s ním nehne. Protože tlak na něj prostě neplatí. Sám ho totiž umí velmi dobře vyvinout, je to jeho silná stránka. Takže "spustí" protitlak a je v obranném módu, zjednodušeně PŘESTANE MĚ VNÍMAT

Co s tím?

Spolehlivě ho odzbrojí pohlazení, laskavá mluva a vyjádření, jak se cítím, když pořád něco ztrácí.

"Víš, já toho mám teď hodně a když musím často řešit nákupy nových věcí, tak jsem z toho úplně vyšťavená. Vím, že to neděláš schválně (protože nedělá!), ale fakt potřebuju, aby ses na to více soustředil, jo?

ŽÁDNÁ OBRANA, ŽÁDNÉ ODPOJENÍ, ALE JAKO FAKT VĚTŠÍ SNAHA VĚCI NEZTRÁCET.

A pokud potřebuje řvát, tak řvěte. Ale až dořvete, zkuste to podle popisu výše. Třeba máte typ dítěte, které to potřebuje stejně.

A pokud nemáte, přijďte se dozvědět, jak svému dítěti lépe rozumět.
2.12. v 17:00 máme v Letokruhu s kolegyní workshop Jak dostat dítě na správnou školu.

Jste zváni. Odkaz na událost je v komentáři.

21/11/2025

UŽ TO BUDE!!!

Je to rok, co se dotočilo poslední video. Téměř 11 hodin socionického obsahu. Těhotenství bylo delší, než jsem čekala, ale už balíme tašku do porodnice!

PŘICHÁZÍ EMPATIKUS E-SHOP!

Každý typ si najde šuplíček, kde se dozví vše o svém typu.
Do košíčku si může naklikat i ostatní socionické parťáky a fajnšmekři si jistě dohodí i kus, v mém podání šťavnaté, jinak suché, teorie.

Nebudou chybět dárkové poukazy. Mimo jiné i s možností že zaplatíte vy, ale přijdou do mailu někomu jinému. Krásné to překvapení, že?

No když už jsme u těch překvapení, tak pro vás, moje klienty, mám taky malý dáreček. Ale to až před Vánoci, ať se trochu těšíte taky.

Krásný den!
Hrdá mamka Lucka

Photos from Empatikus's post 20/11/2025

Tak tady máte ty 2 poslední bobiky. 😁

Photos from Empatikus's post 19/11/2025

Dnešní zcela zřejmá várka. 😁

18/11/2025

"Když zjistím svůj typ, tak mě to omezí v tom, co dělám, protože můj typ to třeba dělat nemá..."

"Nevěřím typologii, protože mi jednou řekli, že nejsem kreativní a pak jsem byla lepší než ti, kteří kreativní být měli..."

Nepronáším verdikty. Rozvíjím osobnost na základě toho, kdo jste právě vy.

KOMPLEXNÍ MAPA OSOBNOSTI je velmi INDIVIDUÁLNÍ SLUŽBA, která zahrnuje vše, čím jste si doposavad prošli, vaši vyzrálost, nastavení mysli, sebevědomí a mnoho dalšího.

A ano. Není to pro každého. Někdo má radši rychlý test z internetu.

Moje služba je pro toho, kdo chce osobní INDIVIDUÁLNÍ přístup.

Prostě pro ty, kdo radši teplé lidské slovo... 😁
Více v komentáři.

Chcete, aby vaše škola byla nahoře v seznamu automobilových společností ve měste škola?

Klikněte zde pro získání vašeho sponzorovaného zápisu.

Poloha

Kategorie

Telefon

Internetová stránka

Adresa

Brno
Brno