17/10/2023
Onze medewerkers zijn bijzonder actief dit schooljaar! Na de nascholing afgelopen weekend in Kortrijk over de talige kant van latere teksten in het Latijn, kwam vandaag de Afdeling Grieks UGent in actie.
Katrien Vanacker gaf een nascholing in Antwerpen over evaluatie (https://cno.uantwerpen.be/nl/opleiding/toetsen-met-tekst-latijn-en-grieks-geintegreerd-evalueren-herhaling-1-79711) en Evelien Bracke sprak op de GO! Dag van het Grieks in Brussel over het vak Grieks als democratiserende factor in het onderwijs (https://pro.g-o.be/kalender/detail/7547/14387).
Op 18 april herneemt Katrien de nascholing over evaluatie in Antwerpen, en op 25 januari verzorgt ze er een nascholing over woordenschatdidactiek (https://cno.uantwerpen.be/nl/opleiding/verba-volant-leerstrategieen-voor-een-betere-woordenschatkennis-in-klassieke-talen-79059).
Op 26 oktober vertelt ze bij CVO Groeipunt in Gent dan weer over Oudgriekse literatuur (https://www.groeipunt.be/events/inschrijven/685), terwijl Simon Aerts in Brussel op de GO! Dag van het Latijn opnieuw en in meer detail ingaat op de taal en het belang van latere teksten in het vak Latijn, die op die dag centraal staan (https://pro.g-o.be/kalender/detail/7559/14400).
Sinds dit schooljaar heeft in het Vlaamse onderwijs de groeiende trend om - naast klassiek gekende auteurs zoals Caesar, Cicero, Vergilius en Ovidius - ook andere stemmen en verhalen uit de eeuwenlange literaire traditie in het Latijn aan onze leerlingen aan te bieden, een verankering in de leerplannen.
Om leerkrachten waar nodig ondersteuning en inspiratie aan te reiken bij de didactiek van deze 'latere' teksten, is onze afdeling dit jaar goed vertegenwoordigd op nascholingsdagen. Deze ochtend gaf collega Simon Aerts op de Dag van de Klassieke Talen in Kortrijk tekst en uitleg (letterlijk) bij mogelijke problemen die zich op talig vlak zouden kunnen stellen maar vooral bij de voordelen van deze nieuwe inhouden voor ons vak en voor onze leerlingen.