Haapsalu Vanalinna Lasteaiad, Päikesejänku maja

Haapsalu Vanalinna Lasteaiad, Päikesejänku maja

Haapsalu lasteaed Päikesejänku tegutseb aastast 1982 ning 2017 aasta novembris tähistasime oma 35. sünnipäeva. Haapsalu Lasteaed Päikesejänku on Haapsalu Linnavalitsuse hallatav haridusasutus. Meie lasteaias töötab 6 rühma: Piilud, Kiisud, Mõmmikud, Siilid, Oravad ja Lepatriinud. Lasteaial on oma arengukava ja õppekava, mis lähtub riiklikust õppekavast. Lasteaial on ilus suur hooviala, eemal suurest liiklusest. 2001.a aastast kuulub lasteaed Tervistedendavate Lasteaedade võrgustikku. 2012.a. on lasteaias kasutusel metoodika “Kiusamisest vabaks!” 2015.a. detsembrist on lasteaed liitunud e-lasteaed.ee `ga Kogu info liigub selles keskkonnas.

Täna käisid meil külas Läänemaa Ühisgümnaasiumi 10.klassi õpilased. Lastega koos meisterdati, mängiti laulumänge, kaunistati piparkooke ja tehti palju muud põnevat.
Loodame, et see kujuneb teie kooli uueks armsaks traditsiooniks. Üks päev aastas kingida lasteaiale oma aega ;) Lastel oli koos teiega tõeliselt põnev.

Aitäh teile!

Rohkem pilte leiate ELIIS.ee keskkonnast.

online.le.ee

Galerii: Rannarootsi jõulumaa viib lapsed päkapikkude töökodadesse - Lääne Elu

Päikesejänku Mõmmikud käisid Rannarootsi muuseumi jõulumaal.

online.le.ee Rannarootsi muuseumis on jõulumaa, kus erinevates töötubades valmivad piparkoogid, lumememmed ja kindad. Reede hommikupoolikul oli Rannarootsi muuseumi jõulumaad külastamas Päikesejänku lasteaia 5-6aastased lapsed. Juba jõulumaale sisenedes täitis ninasõõrmed äsja küpsetatud piparkoogi ...

[12/03/19]   Tänane päev pildis 🥰

Täna esines lastele orkester Nissi trollid. Eri rahvaste helinüanssidega kujutati loomade liikumist ja häälitsusi loos “Trollid kutsuvad loomaaeda”.

Sügise tulekuga jõuab kätte aasta kõige pimedam aeg. Valge aja vähenemine seab helkuri kandmise liikluses kesksele kohale. Helkur on lihtsaim viis ennast pimedas liikudes nähtavaks teha.
Jagasime Haapsalu Vanalinna Lasteaedade lastevanematele ja töötajatele laiali 200 helkurit.

Meie eesmärgiks oli meelde tuletada helkuri vajalikkust ja seda, et meie kõik oleme helkuri kandmisega eeskujuks oma lastele.

Helkuritega varustas meid USS Security Eesti. Aitäh!

Päikesejänku ühisel isadepäevapeol said isad koos lastega mööda lasteaeda seigelda, paberlennukeid voltida, maitsvaid võileibu teha, voolida ja robotitega mängida. Saalis kõlanud laulud ja tantsud pühendati armsatele isadele.

Aitäh isad ja vanaisad, et tulite koos lastega lustima!

Palju õnne Päikesejänku!

Reedel 1.novembril tähistasime karnevaliga lasteaia sünnipäeva. Kohal olid haldajad, nõiad, superkangelased, loomad ja paljud muud põnevad tegelased. Üheskoos lauldi, tantsiti ja mängiti. Peale pidu said lapsed majas vabalt kulgeda ja kõikides rühmades ning kabinettides uudistada. Pidu lõppes kogunemisega õus, kus avati pidulikult lasteaia uus silt.

Eile tuli lasteaeda pintslimees käes värvinõud, ja kattis kõik värviga.
Üheskoos tähistati vahva mängupeoga kolletamispäeva, mis tähistab talve saabumist loodusesse.

Haapsalu Vanalinna Lasteaiad, Päikesejänku maja

Haapsalu Vanalinna Lasteaiad, Päikesejänku maja's cover photo

Mõmmikud ja Siilid käisid kolmapäeval KIK-i keskkonnahariduse õppeprogrammi raames väljasõidul Peraküla rannas ja RMK Nõva külastuskeskuses. Programmi eesmärk oli tundma õppida metsataimi, söödavaid ja mürgiseid seeni ning marju. Teadvustada loodust hoidvat käitumist ja loodussõbralikku metsas liikumist.

Sa minus elad
Ruth Kerov

Õpetaja, kas sa kunagi ei väsi?
Ikka toetab meid su soe ja pehme käsi.
Meiega vestled, koos meiega mõtteid mõlgutad,
kui vaja, siis väikest nagamanni nahutad.

Õpetaja, kust võtad selle jõu,
et olla hooliv, sõbralik ja annad nõu?
Tead täpselt, mida vajame
ja leida igaühe juurde tee - sul pole iial raske see.

Õpetaja, mis teeb sust suure meistri?
Kas see, et hästi tarkust jagad?
Või see, et sinus lapsemeelsus alles
veel ka siis, kui juuksed läinud halliks.

Õpetaja, mu armas õpetaja,
kui suureks saan, siis hinges soov sind kallistada.
Su mured tahaks võtta enda kanda
ja et su soovid viiks sind unelmate randa.

Imelist õpetajate päeva!

Pildil tänane üllatus meie personalile 🥰

Täna toimus traditsiooniline sügisene tervisematk, millest võttis osa 59 last. Matkati lasteaiast Vasikaholmi randa, kus ootas liikumisõpetaja Mikk. Lastele olid valmis pandud erinevad põnevad ja arendavad ülesanded. Rännakult kogutud looduslikust materjalist tuli rannale kujutada midagi sügisega seonduvat , rühmitati tervislik ja ebatervislik toit, mängiti langevarjumänge ja lustiti liumäel. Rännaku pikkus oli 2,8 km ja kõige noorem matkasell oli 2 aastane.

OLGU VÄLJAS TALV VÕI SUVI
SPORDI VASTU TUNNEN HUVI.
HÜPPAN, JOOKSEN, PALLI VISKAN
SEE TEEB PAREMAKS MU TUJU.
MUSKEL KASVAB, TERVIS HEA,
EI MA HAIGEKS JÄÄ NIIPEA.

Sügisene spordipäev toimus lossipargis.

Uuest õppeaastast on lasteaia hoovis märgistatud jalgrattatee. Rattapäeva kohta saab infot rühmast.

Turvalist liiklemist!

Haapsalu Vanalinna Lasteaiad, Päikesejänku maja's cover photo

Haapsalu Noorte Huvikeskus

Aitäh tublidele noortele :)

Täname kõiki tublisid töölaagrilisi, juhendajaid, tööandjaid (Haapsalu Linnahooldus, Haapsalu linnus / Haapsalu Castle, Iloni Imedemaa / Ilon's Wonderland, Haapsalu lasteraamatukogu, Haapsalu lasteaed Tareke, Haapsalu Lasteaed Tõruke, Haapsalu Lasteaed Päikesejänku) ja rahastajat, Haapsalu linna!

Armsad emmed, imelist emadepäeva!

Mõned pildid ka neljapäeval toimunud seiklusrikkast peost ;)

23.aprill tähistasime linnuses jüripäeva igati sportlikult - Jüripäeva krossijooksuga! Rada oli korralik katsumus, kuid mitte meie laste jaoks! Enamik lapsi jooksis raja peale kosutavat vahepala uuesti läbi :)
Rohkem pilte www.eliis.ee

Kevadpühade mängupidu toimus 22.aprillil - saime teada kevadpühade kommete kohta, mängisime ja lustisime! Avastamist oli ka õues, kus sai tutvuda erinevate lindude munadega
Rohkem pilte www.eliis.ee

Ilusaid kevadpühasid!

Eile käis meil külas terve Tõrukese lasteaia perekond! Saalis esitasid meie õpetajad Tõrukese lastele toreda näidendi "President kinnas", peale etendust mängis "Karjatüdruk" Tõrukestega mõned toredad mängud. Külalised uudistasid veidike majas - vaatasid meie rühmaruume ja mänguasju. Ning veel samal päeval külastas meie Mõmmikute rühm omakorda Tõrukese lasteaeda, kus muusikaõpetaja Liivi tutvustas lastele kandleid ning lasi lastel kandlemängu proovida.👍

Emakeele kaunis kõla!

Eesti Vabariigi sünnipäeva ühisüritus algas nii nagu üks tõeline pidulik aktus ikka- Eesti ja Päikesejänku lasteaia lippude saali toomisega, Eesti hümni laulmisega ning direktori aastapäeva tervitusega. Mis puudutab aga lippude saali toomist, siis see kord oli Oravate rühma tugevatel poistel au kanda lipud saali. Eesti sünnipäevaks olid lasteaia õpetajad ettevalmistanud nukuteatri "President kinnas" (A. Kivirähk ainetel), mis rääkis loo sellest, kuidas meres elavad kalad endale ühe isemoodi presidendi valisid. Millise täpselt, seda saate oma lastelt küsida (või siis üheskoos raamatust lugedes.
Üks tõeline Eesti Vabariigi sünnipäev pole aga päris see ilma piduliku kontserdita. Seega olid kõik aiarühmad ette valmistanud väikesed kodumaa teemalised etteasted, et oma julgus proovile panna. Samuti ei puudunud Eesti sünnipäeva peolt rahvuslikud mängud, mis lastes palju elevust tekitasid...

Eile, 20.veebruaril toimus Haapsalu kultuurikeskuses Eesti vabariigi aastapäeva puhul aktus Haapsalu lasteaedade koolieelikutele. Loe täpsemalt: https://online.le.ee/2019/02/20/galerii-haapsalu-lasteaedade-koolieelikud-tahistasid-uhiselt-vabariigi-aastapaeva/

Reedel, 15.veebruar jagati Haapsalu linna haridus- ja kultuuripreemiaid. Päikesejänku lasteaiast pälvis tunnustuse õpetaja Riina Reintal :) Palju õnne!

Lumi, lumi, lumi! Mida kõike sellest teha saab! Kindad kätte ja kõik ehitama!

11. veebruar on Euroopa 112 päev. Päikesejänku tähistas seda loominguliselt. Oravate ja Siilide ühistöö "Ei uisusõitu kartma pea kui hädaabinumber hästi peas!", Mõmmikute "Laevahukk" ja Lepatriinude "112 Appi!"

Siili ja Orava rühma lapsed käisid täna Aitan Lapsi programmi raames Tallinnas, NUKU teatris! Etendus "Miisu" meeldis lastele väga. Laste kiituseks võib öelda, et teatris käitumine on neil selge ;)

Haapsalu linn

Jõuluetendus Haapsalu linna lastele „Piip ja Tuut Piparköögis“

11. detsembril kell 18 Haapsalu kultuurikeskuses

Kaugemal elavaid lapsi aitab teatrisse eribuss. Bussile registreerimine 9. detsembrini meiliaadressile: [email protected]

Toetajad: LC Haapsalu Valge Daam, Haapsalu Rotary klubi, Eesti Kultuurkapital ja Haapsalu linn

Rohkem infot etenduse kohta: www.kultuurimaja.ee

Eile käis meil külas Solveig Edasi, kes rääkis õpetajatele ja õpetaja abidele liikluskasvatusest lasteaias. Õhtul oli aga õpetlik koolitus vanematele lapse arengulistest iseärasustest, millega tuleb liikluses arvestada. Aitäh kõikidele osalejatele!

/...Kadri toob lauta lambaõnne,
Keset lauta kitseõnne,
Kadri toob põllule põrsaõnne.../
reedel liikusid majas ringi kadrisandid, kes jagasid ohtralt õnne ja tervist. Päikesejänku kadrisandid külastasid lisaks Tõrukese lasteaeda, kus peeti ühiselt maha lõbus kadripäeva-trall!

Päiksejänku suured ja väiksed toimetavad väsimatult!

Armas lapsevanem, tule koolitusele!

Päikesejänkus paistab päike nüüd iga ilmaga 🌞🌻Laste kasvatatud ja istutatud päevalilled on suureks sirgunud!

Meie BeeBot robotid said endale seltsilisi!
Suur tänu HITSAle, kelle kaasabil saabusid meie lasteaeda mõned uued haridusrobotid - BlueBot, Dash and Dot ja Ozobot robotid.

Päikesejänku kevadine tervisematk ja ühtlasi õppeaasta lõpetamine, toimus sellel aastal Väikese Viigi ümber matkates, läbides erinevad väärtuste-tegevuspesad. Saime teada veelindude kohta (kas ja millega neid toita tohib?), mängisime, jooksime, viskasime kividega kaugust, tegime looduslikest materjalidest suviseid pilte.
Ühes tegevuspesas tervitas lapsi Päästeamet, kes rääkis põhjalikult veeohutusest! Matka lõpetasime mõnusalt jäätise söömisega. Matkata on mõnus!

hitsa.ee

#HITSA

Uuest õppeaastast saavad meie BeeBot robotid endale robotitest seltsilisi!
Kirjutasime projekti HITSA ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvooru ja saime toetust. HITSA toetab meie lasteaeda Blue-Bot, Dash ja Dot robotite ja Ozobot robotite ostul! 🤖 https://www.hitsa.ee/ikt-haridus/progetiiger/taotlusvoorud-ja-hanked/seadmete-taotlusvoor/2018

hitsa.ee

Päikesejänku lasteaiapere on võrratu!
Reedel, kell 16.00 olid lasteaias talgud! Värske jume said laste mängumajad, lille- ja taimekastid. Vana sõimeaed lammutati hoopiski ära ja osavate isside abiga kerkis asemele uus ja korralik aed :) Talgulisi "toitlustasid" Mõmmikute, Lepatriinude, Oravate ja Siilikeste rühmade lapsed - nende valmistatud võileivad kadusid taldrikutelt nagu võluväel. Talgulisi oli kokku umbes 25-27, lisaks veel ülimalt tublid lapsed!
Aitäh armsad lapsed, lapsevanemad ja kogu Päikesejänku kollektiiv!

Täna korraldas MTÜ Spordirõõm Haapsalu staadionil jalgpallipäeva, kus osalesid lasteaialapsed üle terve maakonna. Selgus, et sellel aastal olid jalgpalliga kõige osavamad Päikesejänku lapsed! Milline rõõm!
Tomi, Kristo, Mihkel, Ken-Martin ja David tõid lasteaeda uhked diplomid ja särava rändkarika ;) Tublid poisid!

Päikesejänku kevadine talgupäev toimub 18.mail, algusega kell 16.00. Ootame Sind ja Sinu perekonda, et veeta koos tegus õhtupoolik 🌞
Registreeri end talgudele siin: https://www.facebook.com/events/1188640861272889/

innove.ee

Osale 2018. aasta lasteaedade rahuloluküsitluses lapsevanemale

Olete Te rahul? 🤔
SA Innove korraldab rahulolu küsitluse, mille käigus kogutakse infot lasteaia õpetajate ja lastevanemate rahulolu kohta!
Armas lapsevanem, palun leia aega ja täida järgnev küsimustik 🌻
https://www.innove.ee/LapsevanemaRahulolu

innove.ee Viime läbi rahuloluküsitlust, et selgitada välja lastevanemate rahulolu lasteaia ja sellega seotud teguritega. Küsitlusele on perioodil 7. mai kuni 10. juuni oodatud vastama kõik lastevanemad, kelle laps käib Eestis lasteaias. Küsimustikule vastamine on anonüümne – küsitluse

Väikesed ja suured Päikesejänkud istutasid täna lasteaia ette päevalilli, et meie maja oleks veelgi päikeselisem.

Päikesejänku lasteaiapere suured ja väikesed annavad oma panuse, et kinkida Haapsalule ilus lillevaip! Täpsemat infot küsi rühmast! 🌻🌺🌷🌼🥀

Haapsalu staadionil toimus reedel korralik volbri-trall! Koolieelikud said end proovile panna erinevate ülesannete juures.

Videos (show all)

Address


Endla 9
Haapsalu
90504