Klasy polskie w Ringsted

Klasy polskie w Ringsted

Uczymy się języka polskiego

31/03/2024

Pragnę złożyć Państwu i dzieciom życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
Przy okazji przekazuję wiadomość o wznowieniu lekcji od dnia 4 kwietnia.

Photos from Klasy polskie w Ringsted's post 17/03/2024
Photos from Klasy polskie w Ringsted's post 04/03/2024

Karnawał w tym roku skończył się niesłychanie szybko, a mianowicie już 13 lutego. Na lekcjach oglądaliśmy, w jaki sposób obchodzony jest ten czas w Brazylii i w Wenecji we Włoszech. Dzieciom zdecydowanie bardziej podobał się karnawał w Ameryce Południowej ze względu na widowiskowość. Maski i kostiumy weneckie spodobałyby się raczej dorosłym.
W młodszych grupach czytaliśmy krótką opowieść o wielkim balu Smerfetki. W czasie lektury poznaliśmy nowe, ciekawe słowa takie jak : klasyka, elegant, fantazja, kreacja, segregować, montować, fanfary. Nasz zasób słownictwa stał się bogatszy. 🙂
Przy każdej okazji dzieci błyszczą talentem plastycznym. Stało się to i tym razem, gdy powstały niepowtarzalne, prześliczne karnawałowe kotyliony. Zapraszam do ich obejrzenia ! 🙂

Photos from Klasy polskie w Ringsted's post 26/02/2024

Kiedyś nie było komputerów. Kiedyś były książki, gdzie świat stał otworem przed ciekawskimi. Książki uczą i bawią. Trzeba je tylko znaleźć na półce w bibliotece, w księgarni, pożyczyć od znajomego. A potem wygodnie usiąść w fotelu i zagłębić się w lekturze. Na szczęście nasi uczniowie często goszczą w biliotece szkolnej. Znajdują tam niekończące się pokłady wiedzy, zawarte na kolorowych stronicach pięknie wydanych albumów. Inni wolą czytać książki przygodowe i podróżnicze. Wybór jest doskonały ! 📔
Adaś, jeden z naszych przodujących czytelników przynosi często na lekcje albumy o zwierzętach i zjawiskach przyrody. To doskonały sposób, by ,, zarażać ,, innych pasją czytania. Adam wypożycza jednorazowo kilkanaście książek, między którymi ostatnio znalazła się także książka kucharska. Bo jak twierdzi nasz mały czytelnik : ,, Mama musi też mieć coś do poczytania " .
Na jednej z ostatnich lekcji uczniowie z najmłodszych grup dowiedzieli się, w jaki sposób produkuje się papier. Bez niego nie można by było przecież wydawać książek i czasopism. Wszyscy byliśmy zgodni, że książki trzeba szanować. Aby nie zaginać rogów, znacząc w ten sposób stronę, na której skończyliśmy czytać, stosujemy zakładki. Powstało ich wiele, naprawdę śliczne. Czekamy na więcej zdjęć, by zaprezentować te wszystkie cudeńka. 🙂 Mam jeszcze jedną wielką prośbę do wszystkich moich milusińskich, by po całym, ciężkim dniu w szkole nie zapomnieli przytulić także czasem do poduszki książki, zapisanej w naszej pięknej, ojczystej mowie. 🇵🇱🌛 👩‍🏫

08/01/2024
07/01/2024

W przedświątecznej gonitwie brakło mi niestety czasu na złożenie Państwu życzeń. Mam nadzieję , że spędzili Państwo Święta spokojnie i radośnie w gronie rodziny.
Obecna aura trzyma nas w baśniowym, śnieżnym świecie. Dzieci na pewno się cieszą i korzystają z zimowych zabaw. Pragnę przekazać mocno spóźnione, lecz szczere życzenia dla Państwa i dzieci, by Nowy Rok był pomyślny, by spełniły się wszystkie plany i marzenia, by dopisywało dobre zdrowie. Załączam zdjęcia zachwycających prac plastycznych wykonanych przez dzieciaki przed Bożym Narodzeniem. Pomysłowość i piękne wykonanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Spójrzcie sami !!

Photos from Klasy polskie w Ringsted's post 05/12/2023

W nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja, podążając za wielowiekową tradycją, spotykamy się na imprezach oraz zabawach tanecznych, aby spędzić w radosnej atmosferze ostatnie dni przed nadejściem adwentu. Imieniny Andrzeja to także czas na andrzejkowe obrzędy, wróżenie i patrzenie w przyszłość.
Na naszych klasowych Andrzejkach powstały piękne figury woskowe, nie brakło wróżb imiennych, wyścigu butów, wróżenia z kostek do gry, wesołych przepowiedni zdradzających przyszłość. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka i dużą dozą uśmiechu. Prezentujemy zdjęcia niektórych naszych figur woskowych i zapraszamy do rozwikłania zagadki. Co przedstawiają ? Życzymy udanej zgaduj zgaduli i zachęcamy do pisania komentarzy 🙂

Photos from Klasy polskie w Ringsted's post 26/11/2023

EDIT : Pięknie przyozdobione przez dzieci pudło wypełniło się niemalże po brzegi darami dla podopiecznych pani Barbary.
Serdecznie dziękuję jeszcze raz wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w akcji. Dziękuję za życzliwość panu Dariuszowi R. , który zabrał paczkę do Polski. W kraju przesyłka powędruje pocztą kurierską do rąk pani Barbary. Serdecznie dziękuję paniom Emilii Kaczorowskiej i Magdalenie Siuchta za wiele kilogramów karmy i wszelką pomoc.
Przekazuję jednocześnie ogromne podziękowania od pani Barbary, która jest przeszczęśliwa, że udało się zebrać karmę dla kotków. To dla niej wielka pomoc. Dała temu wyraz podczas naszej ostatniej rozmowy telefonicznej.
Zgodnie z prośbą pani Barbary przesyłam najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne dla państwa i dzieci.

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, dzielimy się dobrem z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. Pani Barbara Rudek z Włocławka jest karmicielką bezdomych zwierząt, którymi opiekuje się od wielu lat. Dzieci przyozdabiają pięknie pudło na dary dla kotków. Zawartość pomału się wypełnia. Chciałabym podziękować wszystkim dzieciom, a zwłaszcza Marysi Kowolik, Adamowi i Janowi, którzy przynieśli całe siatki z jedzeniem dla kotków. Paczka powędruje do Polski koło 10 grudnia dzięki zaprzyjaźnionej osobie i zostanie nadana w kraju do pani Barbary.

Photos from Klasy polskie w Ringsted's post 20/11/2023

Jesień to pora roku, która przynosi niekoniecznie tylko szarugę i smuteczki. Jesień przynosi wiele darów w postaci: kasztanów, żołędzi, pięknych , kolorowych liści, z których dzieci wyczarowały cudne ludziki i zwierzaczki - cudaczki: jeżyki, żyrafy, wiewiórki, zajączki i piękne miejsca: rzeczki, kamyczki, mosteczki i co tylko dziecięca wyobraźnia zdolna była stworzyć. Popatrzcie tylko na te niesamowite arcydzieła ! Czyż nie jedyne ? 😮👏🦔 Zapraszamy do obejrzenia albumu ,, Jesienne stworki ,,

20/11/2023

Niedawno obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Stało się to 11 listopada 1918 roku. Wielką rolę w walce o wolną Polskę odegrał Józej Piłsudski, który po zakończeniu I wojny światowej stanął na czele państwa polskiego i polskiej armii. Powierzono mu dowództwo nad Wojskiem Polskim. Otrzymał także pełnię władzy w Polsce jako Naczelnik Państwa.
Na lekcji z najstarszą grupą zapoznałyśmy się z biografią Józefa Piłsudskiego, obejrzałyśmy zdjęcia dworku marszałka w Sulejówku i pomnika Piłsudskiego z córkami. Prześledziłyśmy na mapie, w jaki sposób kształtowały się granice Polski w latach 1918 - 1922. Porównałyśmy je do obecnych granic naszego państwa.

12/11/2023

Piękne laurki i pamiątki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Dziękuję ! 🙂

12/11/2023

Czerwiec 2023
Każde zakończenie roku szkolnego to dla mnie ważna chwila, gdy rozdaję świadectwa moim pilnym uczniom za wytrwałą naukę języka ojczystego. Podziwiam dzieci, że mimo innych, kuszących zajęć pozalekcyjnych znajdują czas i chęć na to, by uczestniczyć w lekcjach polskiego. Często moi uczniowie zaskakują mnie swoją wiedzą, dociekliwością, spostrzegawczością, wnoszą na zajęcia wiele optymizmu i dobrego humoru. Bo jak się nie uśmiechać patrząc na zaciekawione, dziecięce spojrzenia i uśmiechnięte buzie? To dla mnie wielka nagroda za pracę, którą wykonuję. Gdy podziwiam te wszystkie cudowne bukiety polnych kwiatów i laurki od moich uczniów, już za nimi tęsknię na kolejny szkolny rok.

Want your school to be the top-listed School/college?

Website