Słodkie kotki w służbie edukacji

Słodkie kotki w służbie edukacji

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Słodkie kotki w służbie edukacji, Education Website, .

14/03/2023
18/02/2023

Nie jeden, a niejeden!

622 pomysły na lekcje języka polskiego - na tej stronie znajdziecie nie jeden pomysł na lekcje języka polskiego, a wiele, czyli niejeden. Podobno sześćset sześćdziesiąt dwa pomysły, więc na pewno nie jeden!

😼🐶 „Nie” z liczebnikami zapisujemy oddzielnie: nie dwa, nie pięcioro, nie pierwszy etc.

🐷 Wyjątek stanowi „niejeden” w znaczeniu „wiele” oraz zaprzeczenia liczebników nieokreślonych: niemało, niedużo, niewiele.

17/02/2023

😺 Partykuła „nie” z rzeczownikiem to nierozłączna całość, jednia, nierozerwalność; też w przypadku nazw utworzonych doraźnie jak: niepies, niespodnie, niechmura.

😼 Chyba że „nie” występuje jako przeciwstawienie, np.: Nie nauczycielka, ale uczennica. Nie krzesło, a leżak.

😽 Pamiętajmy też, że rzeczowniki pochodzące od czasownika jak np.: niemarudzenie, nieśpieszenie się, niewstawanie - piszemy łącznie.

🤖 👮🏼‍♀️🦸🏻‍♀️ 🧟‍♂️ 👑🐷🌵🌍🌈⛈️🍕🤾🏽‍♀️🏔️🇪🇺Rzeczowniki to wszystkie nazwy - zjawisk, przedmiotów, osób, organizmów, obiektów, pojęć abstrakcyjnych, też czynności!


Słodkie kotki w służbie edukacji.
W roli partykuły „nie” zespolonej z rzeczownikiem - Ryzio. W roli rzeczownika - lokalne podłoże liściaste, dębowe.

Jesień 2022, archiwum rodzinne.

17/02/2023

🫶🏽 Partykuły „nie” z przymiotnikami w stopniu równym są jak papużki nierozłączki (patrz: zdjęcie poglądowe niżej) - zapisujemy łącznie! Np. niewielka, niegłośny.

Dla przypomnienia przymiotniki to wyrazy określające cechy (czyli przymioty - stąd nazwa), czyli nazywające, jakie coś lub jaki ktoś jest.

Przesada jest niedobra dla związku, więc kiedy cecha ulega natężeniu - przymiotniki w stopniu wyższym i najwyższym - zapisujemy osobno💥Więc:

🦖 nie większa oraz nie największa
🧨 nie głośniejszy oraz nie najgłośniejszy

Na zdjęciu słodkie kotki w służbie edukacji: Pierożek i Syrenka.

17/02/2023

Dzień kota to znak, żeby uruchomić Słodkie kotki w służbie edukacji 😸

🙀💥🐶 Partykuła „nie” z czasownikami i wyrazami o znaczeniu czasownikowym (trzeba, warto, można, brak) zawsze będzie jak przysłowiowy pies z kotem - zapisywana OSOBNO, więc np.:

👍🏾 nie oceniam, nie wyręczam, nie zmuszam, nie warto!

UWAGA! Nie dajcie się złapać na tak zwane rzeczowniki odczasownikowe (utworzone od czasowników). Rzeczowniki z „nie” piszemy łącznie, czyli:

👍🏾 nieocenianie, niewyręczanie, niezmuszanie

(rzeczowniki to nazwy i można je odmienić przez przypadki, czego nie da się zrobić z czasownikami)

Want your school to be the top-listed School/college?

Videos (show all)

Nie jeden, a niejeden!622 pomysły na lekcje języka polskiego - na tej stronie znajdziecie nie jeden pomysł na lekcje jęz...

Website