Prosto o Marketingu Sieciowym

Prosto o Marketingu Sieciowym

Marketing sieciowy - co to jest? Dlaczego zyskuje coraz większą popularność? Co widzą w nim świeżo upieczone mamy?

Z czym to się je i dlaczego może przydać się również Tobie? Na te inne pytania sukcesywnie postaram się dać odpowiedź

07/06/2020

Drodzy obserwatorzy!
Napisałem do Was prywatną wiadomość. Sprawdźcie proszę folder wiadomości/inne :)

12/01/2020

Konsument czy prosument? 🤔

Każdy prosument jest klientem, ale nie każdy klient jest prosumentem. Korzystając z książkowej definicji ✍️ prosument to osoba, która jest zarówno producentem jak i konsumentem.
W marketingu sieciowym prosumentem zostaje się dość szybko ⏱ W momencie zamawiania produktów przyczyniamy się do rozwoju danej firmy, a firma wynagradza nas dodatkowymi korzyściami w postaci:
📌 pieniędzy - prowizja wpływa na nasze konto co pozwala np. obniżyć koszty kolejnych zakupów
📌 zniżek - sięgają one nawet kilkudziesięciu procent i są dożywotnie
📌 gratisów - dodatkowe produkty z asortymentu firmy

Każdy z Nas wydaje gdzieś pieniądze, dlaczego nie mieć z tego dodatkowych korzyści? 🤝

07/01/2020

Czas – najcenniejsza wartość ⏳⌛️

Świat biegnie nieubłaganie do przodu, a czasy szybko się zmieniają ⏱Od momentu narodzin nasza klepsydra zostaje odwrócona. Teraz piasek przelatujący przez małe przewężenie oznacza mijające dni, miesiące, lata naszego życia. Tak się składa, że świadomie podejmujemy nasze decyzję, gdy dużo piasku znalazło się już na dole klepsydry. Jeśli uwzględnimy rzeczywisty czas ,,kiedy żyjemy”, zauważymy, że życie wcale nie jest takie długie. Zastanówmy się. Odejmijmy czas, gdy byłeś bardzo mały i nie pamiętasz nawet tych lat 👶, później czas spędzony w szkole 👨‍🎓👩‍🎓, sen 🌙, praca 📌, dojazdy do pracy 🚘.
Jeden z najsłynniejszych bokserów powiedział kiedyś: ,,za 30 lat będę miał 65 lat. W tych 30 lat będę spał 9 lat. Nie mam 30 lat dnia. Będę się przemieszczał i zajmie mi to około 4 lat, TV i rozrywka zajmą około 3 lat. Z 30 lat życia pozostanie mi około 16 lat na bycie produktywnym” M. Ali

Czy to co robisz teraz przynosi Tobie radość❓Czy czas spędzony w pracy wart jest ceny Twojego czasu❓Co by było, gdybyś nie musiał wymieniać swojego czasu na pieniądze❓

05/01/2020

Powód dla którego wstajesz rano.

U podstaw naszych działań leżą nasze motywacje, czyli motywy, czyli powody ✍️ Nasze fizjologiczne pragnienia można powiedzieć, że załatwiają się same :) ale co z potrzebami wyższego rzędu. Po co wstajesz rano? ⏰Pewnie część z Was chodzi do szkoły, pracy itd. 👷‍♀️👩‍🎓W takim razie wyobraź sobie wolny dzień. Co Tobą kieruje? Dlaczego robisz w życiu to, co robisz? 🤔

03/01/2020

Rozwój technologii. Dobrze czy źle?
Odpowiedź na tego typu pytania zwykle oznacza ,,to zależy" :)
Jeśli jesteś bardzo dobrym specjalistą w wąskiej dziedzinie np. konstruujesz łaziki na Marsa, to prawdopodobnie nie zabraknie Tobie ,,miejsc pracy", ponieważ niewiele osób jest w stanie Cię zastąpić. Jeśli jednak wykonujesz pracę, która wymaga jedynie krótkiego przeszkolenia warto się zastanowić co dalej. Pamiętam, jak kilka lat wstecz, wielkie supermarkety stały się czymś normalnym. Małe osiedlowe sklepiki zaczęły powoli ustępować dużym gigantom. Osiedlowi właścicieli stanęli przed dylematem upadłości. Osoby z właścicieli własnego biznesu (sklepu osiedlowego) stali się pracownikami dużych hipermarketów. Nie minęło jednak dużo czasu, a pojawiły się kasy samoobsługowe. Początkowo była to nowość, jednak obecnie wielokrotnie spotykam się z sytuacją, gdzie w ogromnym sklepie znajduję się jeden ,,namacalny" człowiek, a reszta to kasy samoobsługowe. Jeśli pracujesz w takiej branży, czy istnieje ryzyko, że zostaniesz zastąpiony przez maszynę? Jeśli tak, czy masz plan B?

17/11/2019

Zmęczeni reklamą (i nie tylko!)☝️

W dzisiejszym świecie z każdej strony jesteśmy bombardowani reklamami oraz informacjami. Zjawisko to nawet dorobiło się już swojej nazwy. Po polsku brzmiało by mniej więcej tak: przeładowanie informacyjne 🤔.
🔈Przeciętny człowiek widzi kilkaset komunikatów dziennie, a dokładając do tego reklamy robi się tego bardzo dużo. Przed erą internetu, smartfonów i pływających powiadomień trudno było zetknąć się z tyloma informacjami 📺📲
Nie przeszło to bez echa wśród reklamodawców. Jedna reklama już nie wystarczy, bo szybko zniknie ona pod masowym opadem reklamówek innych firm. Zbudowanie marki, dotarcie do klienta, przedostanie się do odbiorcy i bycie ,,na wierzchu" wymaga zwiększenia częstotliwości wyświetlania reklamy 📈 To jednak jest jeszcze za mało.
🔈Zdarzyło się Tobie oglądać kiedyś coś w telewizji? Ostatni raz oglądałem jakiś film w ten sposób około 10 lat temu i zauważyłem jedną wspólną cechę reklam: pojawiają się w NAJCIEKAWSZYCH momentach filmu i zwykle były dość głośne 📣📣
Przypadek? Nie sądzę. W reklamie chodzi o zwrócenie uwagi i wywołanie emocji. Wiem, można się wkurzyć, gdy bohater filmu może zaraz umrzeć, a Ty czekasz na wypranie tych gaci i osiągnięcie przez nie boskiej bieli 🌝 Jednak takie są realia budowania świadomości istnienia marki w obecnych czasach, gdzie odbiorca jest atakowany setkami komunikatów i dlatego zapamięta tylko kilka z nich.
🔵Co to ma wspólnego z marketingiem sieciowym? Zapewne domyślasz się, że kilka sekund reklamy w dobrym czasie reklamowym to bardzo duże pieniądze 💲 Wyemitowanie takiej reklamy za kilkadziesiąt tysięcy złotych nie jest wcale kwotą przesadzoną. Są większe.
Z tego powodu część firm stawia na świadomego konsumenta i woli swoje zasoby pieniężne przeznaczyć na udoskonalenie produktu oraz na prowizję osób, które do takich konsumentów pomogą im dotrzeć 🤝🎯 Regularne wypłacanie prowizji np. 200 zł, 2000 zł, 20000 zł nadal jest bardziej opłacalne niż wypuszczenia kilkudziesięciu reklamówek w miesiącu z nie do końca wiadomym skutkiem.

16/11/2019

Cześć 👋
Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest marketing sieciowy. Miało być prosto, więc będzie.
Marketing sieciowy - jest to sposób pozasklepowej dystrybucji towarów 🛒 Oznacza to, że producent nie posiada sklepów stacjonarnych, a jedynie wysyła produkty/usługi bezpośrednio do konsumenta 🤝 Pozwala to ograniczyć koszty związane z obsługą sklepów stacjonarnych (czynsz 💸, pracownicy 👷‍♂️, infrastruktura 🏢🧹itp.)
Firmy oferujące produkty w tym systemie dystrybucji nie korzystają z reklamy w głównych mediach jak TV 📺, radio 📻, prasa 📰.
Oferty/usługi takich firm można kupić najczęściej poprzez sklep internetowy 📲💻📡 lub osobę, która ma dostęp do oferowanego asortymentu.

🤔Głodnych dodatkowej wiedzy odsyłam do nagrania na YT (link znajduje się w komentarzu). Zwięźle nakreśla całą genezę powstania i kilka dodatkowych kwestii 👇

Want your school to be the top-listed School/college?

Website