Shpëtimtari

Shpëtimtari

Mir se vini ne faqën "Shpëtimtari" ku do të postojm gjithçka rreth islamit. Lajme nga bota Islame, Ligjerata, Ajete Kuranor dhe ilahi.

Operating as usual

17/05/2022

Tagg dajën ♥️

16/05/2022

Flet i mbijetuari i luftës 🥺💔

16/05/2022

Kush ka vajza, botën ka ❤️

16/05/2022

Ah Gurbet ... 😢💔

16/05/2022

subhanaAllah

16/05/2022

SubhanaAllah cfar dhimbje 🥲🥹😪😪

16/05/2022

MashaAllah ja vlen te ndegjohet

16/05/2022

Gruja kur esht shtatzane
subhanaAllah ndegjoje deri ne fund

16/05/2022

Nese ti je burri mir

16/05/2022

Ti kujtojmë me mallë gjyshërit tanë 😍😍😊😊

15/05/2022

Mendimi juaj rreth nuseve te sotit?

14/05/2022

Le të jetë pak, le të jetë vështirë, por le të jetë hallall!🤲

Allahu lëshoftë të mira mbi ata që kafshatën e gojës për vete dhe për familjen e nxjerrin me Hallall.

14/05/2022

lej njerzit qka thojn e qka flasin
hec te para puno

13/05/2022

O lënësi i namazit

A nuk i xhelozon ata të cilët e duan Allahun dhe e shpresojnë kënaqsin e Tij!!

A nuk ndikon thirrja e Allahut drejtuar ty?

Eja në namaz Eja në namaz

Përse ti je larg Allahut?

A deri në këtë gjendje ka luajtur me ty shejtani!!!

O Allah bëna nga falësit e namazit dhe bëna nga ata që kurrë se lënë deri në vdekje...

Shpëtimtari

13/05/2022

Emisionet të cilat po i degjenerojnë familjet….!

Photos from Shpëtimtari's post 11/05/2022
11/05/2022

Kur njeriu esht nervoz

11/05/2022

subhanaAllah e jep nanen per gruen ne cfar derexhe kemi ardh 🥹🥹

11/05/2022

Kur emer nje nuse se ke rob

11/05/2022

Jam i lumtur me at qka ma ka dhan Zoti elhamdulilah🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

11/05/2022

Allahu edin se cka te fal mos thuaj se si dua vajzat se ata jan dyert e xhennetit

11/05/2022
09/05/2022

Hoxhë Jakup Asipi
Allahu e mëshiroftë

07/05/2022

Vrapojm pas ksaj bote te rejshme, me qellim me arit suksesin e ne fakt eshte e kunderta,gjdo hap para qe e qesim më shum vdekjes i afrohemi e nga kjo bot po largohemi🥺

Shpëtimtari

07/05/2022

Mos i urreni vajzat sepse ato janë të këndshme, të çmuara!
‎Pejgamberi Muhammed ﷺ
‎Sahih el-Xhami, nr. 3206.

06/05/2022

🔴 MASHA'ALLAH
Sot me date 06.05.2022 u be rivarimi dhe obdukcioni si pasoje e dyshimeve me rastin e vdekjes ne ata rethana te Muftiut Muamer Zukorlić ..dhe me kete rast Djali i ti Usame Zukorlić Zukorlić dhe Muftiu i tanishem deklaruan se:Sic e kemi varosur para 6 muajsh me ate Nur me ate buzeqshje ,dhe sod e kishte po ate Nur po ate buzeqshje "Allahu ja ka bere te ndaluar tokes te prish trupin e Deshmorit-shehidit... SubhanAllah ,Elhamdulilah Shehid.. El-Fatiha ..🤲🤲

06/05/2022

Çdo mbrëmje ky baba pret vajzën e tij në stacionin e autobusit për të mos e bërë të shkojë vetëm në shtëpi.

Burri është 72 vjeç dhe nga e hëna në të premte, prej tre vitesh, ka ardhur në orën 20.30 në stacionin e autobusit për të pritur me durim vajzën e tij që kthehet nga puna me transport publik nga ora 20.30 deri në 21.00. Synimi i saj është të mbrojë "vajzën e tij të vogël" nga çdo rrezik, kështu që ata ecin në shtëpi së bashku dhe kjo i lejon vajzës të ndihet shumë më e sigurt.

"Çdo burrë mund të bëhet prind. Por duhet diçka e veçantë për t'u bërë BABA"

05/05/2022

Respekte për Diasporën ton!
Zoti ju ruajt kudo qe jeni

Want your school to be the top-listed School/college?

Videos (show all)

Website