Športna vzgoja Gimnazija Velenje

Stran aktiva Športne vzgoje Gimnazije Velenje

Aktualne informacije o dogajanju na šoli in zadnje informacije v zvezi s športno vzgojo

Mission: ....to reach pupils, who were never reached before.....

Rogla in CŠOD Gorenje, januar 2020:
nepozaben teden adrenalinske zimske šole v naravi, 2. Š in vodja Vojko Tovornik.😀💪🇸🇮

Heiligenblut, Avstrija,
15. 1. -18.1.2020: izbirno smučanje naših gimnazijcev.
Vodja: Vojko Tovornik

ODBOJKA DIJAKINJE, ČETRTFINALE, CELJE 14.1.2020

GIMNAZIJA CELJE – CENTER : ŠOLSKI CENTER VELENJE (GIMNAZIJA)

0 : 2 (15 : 25, 22 : 25)

ŠOLSKI CENTER VELENJE (GIMNAZIJA) : III. GIMNAZIJA MARIBOR

1 : 2 (25 : 23, 18 : 25, 8 : 15)

III. GIMNAZIJA MARIBOR : GIMNAZIJA CELJE – CENTER

2 : 1 (25 : 22, 21 : 25, 17 : 15)

Ekipa Gimnazije Velenje je na državnem četrtfinalnem šolskem tekmovanju v odbojki prikazala odlično igro, tekme pa so bile zelo izenačene. Na koncu so osvojile 2. mesto, kar ni zadoščalo za polfinale.
Čestitamo za prikazano in borbeno igro ter z vami delimo nekaj lepih utrinkov!

NAPOVEDUJEMO:
ODBOJKA - dijakinje, ČETRTFINALE ŠOLSKEGA ODBOJKARSKEGA TEKMOVANJA.
CELJE, TOREK, 14.1.2020.

Dijakinje Gimnazije Velenje se bodo jutri v četrtfinalu pomerile z ekipo Gimnazije Celje - Center in III. Gimnazijo Maribor.
Držimo pesti, da se uvrstijo v polfinale.

Nekaj utrinkov s področnega tekmovanja:

ROKOMET, ČETRTFINALE ŠOLSKEGA
ŠPORTNEGA TEKMOVANJA, RDEČA DVORANA VELENJE,
13. 1. 2020:

Dijaki Gimnazije Velenje so danes premagali rokometno ekipo III. Gimnazije Maribor in Srednjo zdravstveno šolo Murska Sobota ter se tako uvrstili v polfinale šolskega športnega tekmovanja v rokometu.

Čestitamo in želimo veliko uspeha v nadaljevanju tekmovanja!

Nekaj utrinkov, foto: Nika Geršak, 3. Š

NAPOVEDUJEMO: V ponedeljek, 13.1.2020 ob 9.30 je v Rdeči dvorani četrtfinale šolskega športnega tekmovanja v rokometu. Nastopili bodo: Gimnazija Velenje, Strojna šola Ptuj, Murska Sobota in III. Gimnazija Maribor.

Gledalci vljudno vabljeni!

Nekaj lanskih utrinkov 😀

Utrinki s plesnih vaj.....športniki,
1. ,2. Š.

Velenje, 13. 12. 2019: področno tekmovanje v košarki za dijake:
Ekipa Gimnazije Velenje se je uvrstila v četrtfinale šolskega košarkarskega tekmovanja. Premagali so ekipo Gimnazije z Raven na Koroškem in ekipo Gimnazije iz Slovenj Gradca.

Čestitamo!

[12/13/19]   NAPOVEDUJEMO: danes, 13.12. 2019 je v športni dvorani ŠCV področno tekmovanje v košarki.

Gledalci vljudno vabljeni!

Celje, 7.12 . 2019: NOVOLETNI JUDO TURNIR, kjer je nastopilo 280 tekmovalcev, 41 klubov iz 6 držav.
V starostni kategoriji U 14 in U 16, mlajši kadeti do 73 kg, je nastopil tudi Tjaž Medved ( JUDO KLUB VELENJE) iz 1. Š ter osvojil odlično 3. mesto.

Čestitamo!

DRŽAVNO TEKMOVANJE V KARATEJU

V soboto, 23. 11. 2019 je bilo v Celju državno tekmovanje v karateju, kjer so naše dijakinje odlično nastopile.

Pia Cesar, 4. U: 1. mesto kata mlajše članice,
Šuhra Muharemović, 4. Š: 2. mesto kata mlajše članice,
Kaja Česko, 3. Š: 3. mesto kata mladinke,
Alja Kutija, 1. Š: 3. mesto kata kadetinje,
Tia Jakob Kulovič, 1. Š: 5. mesto kata kadetinje.

Čestitamo!

ODBOJKA, PODROČNO TEKMOVANJE ZA DIJAKINJE, RAVNE NA KOROŠKEM, 28. 11. 2019:

Ekipa dijakinj naše gimnazije nadaljuje z zmagami proti koroškim odbojkaricam. Najprej so dramatično premagale gimnazijo z Raven na Koroškem z 2:1, nato še ekipo Srednje zdravstvene šole iz Slovenj Gradca z 2 : 0 ter se tako uvrstile v četrtfinale šolskega športnega tekmovanja v odbojki.

Za šolo so nastopile: Stropnik Brina, Tjaša Penica, Teja Spital, Pia Brusnjak, Maja Marolt, Manca Nahtigal, Enja Tonkli, Zoja Moličnik, Ines Pačnik, Ema Hojan in Lara Ostervuh.
Vodja ekipe: Morena Pergovnik

Čestitamo in želimo veliko uspeha in športne sreče v nadaljevanju tekmovanja!

OBČINSKO TEKMOVANJE V ODBOJKI, 21.11.2019:
Na turnirju so pri dijakih nastopili:
Gimnazija,
Elektro in računalniška šola ter
Šola za strojništvo, geotehniko in okolje.
Pri dijakinjah pa:
Gimnazija in
Šola za storitvene dejavnosti.

Z osvojeno zmago se je na področno tekmovanje uvrstila ekipa GIM pri dijakinjah in ekipa ERŠ pri dijakih.

Čestitamo in želimo veliko uspeha v nadaljevanju tekmovanja!

NAPOVEDUJEMO: ŠPORTNA DVORANA, ŠC VELENJE,
21. 11. 2019:OBČINSKO TEKMOVANJE V ODBOJKI
RAZPORED TEKMOVANJA:

1. 10.15 GIM : ŠSGO
2. 11.00 ERŠ : ŠSGO
3. 11.45 ERŠ : GIM
4. 12.30 GIM : ŠSD - DIJAKINJE

Gledalci vljudno vabljeni!
Nekaj lanskih utrinkov:

Rdeča dvorana Velenje, 12. 11. 2019: Rokometna ekipa Gimnazije Velenje je na turnirju občinskega tekmovanja osvojila 1. mesto ter se tako uvrstila na področno tekmovanje, kjer jim želimo veliko uspeha.
Čestitamo!

12.11. 2019, DANES OB 12.00 JE V RDEČI DVORANI OBČINSKO TEKMOVANJE V ROKOMETU.
Gledalci vljudno vabljeni!
Na turnirju se bodo pomerili: Gimnazija, Elektro in računalniška šola ter Šola za strojništvo geotehniko in okolje.
Nekaj lanskih rokometnih utrinkov....

Športna vzgoja Gimnazija Velenje

Športna vzgoja Gimnazija Velenje's cover photo

ATLETIKA
Na državnem ekipnem srednješolskem tekmovanju v atletiki, je ekipa dijakinj Gimnazije Velenje osvojila 7. mesto.
Za šolo so nastopile:
Nika Jenko, Laura Hrovat, Hana Marovt, Alja Trupej, Tinkara Miklavžin, Sandra Šmerc, Tjaša Prostor, Tia Sulejmanović, Ema Hojan, Manca Svitlica Valoh, Manca Cesar, Nina Kovačević, Katarina Kladnik in Maja Gavrilović.

Čestitke vsem dijakinjam!

Vodja ekipe:
Helena Hliš Bukovnik

KROŽEK ABC SPROSTITVE ZA GIMNAZIJCE

Vabljeni na vadbo joge in sprostilnih tehnik vsak četrtek od 14.30 - 16.00 v malo telovanico športne dvorane.
Začetek je v četrtek, 10. 10. 2019.

Mentorica: Suzana Cesar, prof. športne vzgoje.

Lepo vabljeni!

Športna vzgoja Gimnazija Velenje

ZRKOVCI: ODBOJKA NA MIVKI, POLFINALE ŠOLSKEGA DRŽAVNEGA TEKMOVANJA

Športna vzgoja Gimnazija Velenje

ODBOJKA NA MIVKI, POLFINALE ŠOLSKEGA DRŽAVNEGA TEKMOVANJA:
Za šolo so nastopile: Maja Marolt, Manca Nahtigal, Enja Tonkli, Manca Zaluberšek in Zoja Moličnik. Ekipa je osvojila 2. mesto med osmimi polfinalistkami. Na državni finale pa se uvrsti le prva ekipa. Dijakinjam čestitamo za prikazano igro, v finalu so tesno izgubile z 1 : 2 proti II. Gimnaziji Maribor.
Vodja ekipe: Morena Pergovnik

Zadnji dan, goodbye Piran, Portorož, Fiesa, dom Breženka👍, Čakola in morje...⚽⛹🐚🐳🐡🏊

Odbojka na mivki👍

Portorož, šola v naravi, 4.dan, jadranje z optimisti😃

Jadranje z optimisti in hud inštruktor😬

Pogumni...😃

Piran, šola v naravi, 3. dan.
Spoznavni potop
👍

ATLETIKA:
V torek, 24. 9. 2019, je bilo v Celju področno ekipno atletsko tekmovanje srednjih šol .
Ekipa dijakinj naše gimnazije je dosegla odlično 3. mesto z 8597 doseženimi točkami.
Največ točk je k skupnemu uspehu ekipe prispevala Manca Cesar (1. C) s 1. mestom v skoku v višino (1,49 ), Alja Trupej (2.Š) z 2. mestom v teku na 400m (59,88) ter 4. mestom Hana Marovt (1.Š) prav tako v teku na 400m (1:02,64), Sandra Šmerc v teku na 1000m (3:12,74) in Laura Hrovat v teku na 100m (13,31).

Iskrene čestitke vsem dijakinjam za lep ekipni uspeh.

Vodja ekipe: Helena Hliš Bukovnik

Šola v naravi, športniki,
2. dan 😃.

Lepote Slovenije in GIMNAZIJA VELENJE, ŠOLA V NARAVI, 3.Š, Breženka Fiesa-1.dan, Škocjanske jame in ribogojnica FONDA Sečovlje TOP😃

ATLETIKA:

Slovenj Gradec, september 2019:
PRVENSTVO SLOVENIJE ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U16
Sebastjan Turinek, 1. Š je zmagal v teku na 1000 m in se uvrstil v reprezentanco Slovenije U 16.
Sebastjan Turinek, 1.Š in Tijan Skaza, 1. Š pa sta tudi člana štafete 4 X 300m, ki je prav tako osvojila 1. mesto.

Velenje, september 2019: EKIPNO PRVENSTVO ZA ČLANE IN ČLANICE
Alja Trupej, 2. Š je članica štafete 4 x 400 m, ki je postavila nov državni rekord časom 2:41,22.
Filip Dominković, 3. Š pa je osvojil 2. mesto med člani z metom 63.26 m z 800 g kopjem (člansko).

Čestitamo!

TENIS:

Miha Kastelec, dijak 3. Š, je postal teniški podprvak v kategoriji fantje do 18 let posamezno.
Turnir je potekal od 17.9.-19.9.2019 v TK Svoboda Ljubljana, nastopilo pa je 28 tekmovalcev.

Čestitamo!

Lepote Slovenije in Gimnazija Velenje, športni dan, pohod na Uršljo goro.🌻☀☀☀😀

ŠOLA V NARAVI, 1. Š.
Na Ptuju in njegovi okolici so dijaki preživeli zelo zanimiv podaljšan konec tedna. Dnevi so bili polni doslej večini še nepoznanih športnih aktivnosti, spoznali so kulturno dediščino in zgodovino okolja, v katerem so bivali. V Kurentovi delavnici so izvedeli veliko novih stvari o kurentih, ki preganjajo zimo, na Ptujskem gradu pa veliko zanimivosti iz skoraj 2000 let stare zgodovine najstarejšega slovenskega mesta ter razstavo pustnih mask.
Spoznali so osnove golfa tako v smislu tehnike, pravil, telesne pripravljenost, se seznanili in se vozili s kanuji (dragon boat) po reki Dravi, plezali po plezalni steni, ter opravili del likovne vzgoje. Veliko časa so preživeli tudi na kolesih, ki so nam služila kot transportno sredstvo do posameznih aktivnosti. Srečali so se s trenerji boksarske šole svetovnega prvaka Dejana Zavca, ki so vodili zelo intenziven boksarski trening. To je bil tudi trening, na katerem so se dijaki seznanil z osnovnimi boksarskimi udarci in se na koncu z vsakim posameznikom tudi pomerili v ringu ter delili nasvete, kako stopati po poti vrhunskega športa.
Ob zanimivih spoznavnih in družabnih igrah, kvizu, tomboli in plesu so se dijaki zelo zbližali zato menimo, da je bila ta šola v naravi v začetku septembra dobra popotnica za njihovo prijateljstvo še za naslednja leta šolanja.

DAN ZDRAVJA na Gimnaziji:
Predavanje: Optimizacija trenažnega procesa mladega športnika, prehrana in počitek, preprečevanje poškodb zaradi enostranskih obremenitev....na koncu pa še preiskus vzdržljivosti po Cooperju...1. Š, 2. Š in 3. Š Gimnazije Velenje.

Športniki 1. Š, 2. Š.....tečaj tenisa...

Športniki, 2. Š ....tečaj taekwon-do...

PRVENSTVO SLOVENIJE - ŠOLSKI EKIPNI KROS
Matevž Sušec, 2.Š je osvojil 3. mesto.

V četrtek, 18. aprila 2019, je potekalo v Velenju ob jezeru, prvenstvo Slovenije v krosu za osnovne in srednje šole.
Dijakinje so pretekle 1500m dolgo progo, dijaki pa so se pomerili v teku na 2000m.
Na krosu so za našo šolo tekmovali:
Lara Štramcar je v kategoriji dijakinj letnik 2000 in 2001 dosegla 14. mesto.
V kategoriji dijakinj letnik 2002 in mlajše sta tekli Alja Trupej, ki je osvojila odlično 4. mesto in Sandra Šmerc, ki je dosegla 11. čas.
Ekipno sta Alja in Sandra dosegli 4. mesto.
Dijake je v kategoriji dijakov letnik 2002 in mlajši zastopal le Matevž Sušec, ki je na koncu slavil na zmagovalnem odru na 3. stopnički.
Iskrene čestitke vsem našim atletom!
Helena Hliš Bukovnik

Utrinki z judo tečaja...

Want your school to be the top-listed School/college in Velenje?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Potem je plezal Matija
Plezanje Barbare in Tamare

Location

Category

Telephone

Address


Trg Mladosti 3
Velenje
3320
Other Schools in Velenje (show all)
Šola vožnje Antlej Šola vožnje Antlej
Trg Mladosti 6
Velenje, 3320

Uradne ure: PON.- PET. od 9 do 12 ure ter TOR. in ČET. še v popoldanskem času od 15 do 17 ure

JUKEBOX.app JUKEBOX.app
Podgorje 49/a
Velenje, 2381

JUKEBOX.app je nova plesno-glasbena predstava v produkciji Šolskega centra Velenje in Glasbene šole GVIDO.

Kreativna Jazz Klinika Velenje/Creative Jazz Clinic Velenje 2020 Kreativna Jazz Klinika Velenje/Creative Jazz Clinic Velenje 2020
Jenkova 3
Velenje, 3320

The creative Jazz Clinic in Velenje hosts and at the same time presents outstanding jazz musicians and pedagogues. http://www.jazz-velenje.com/creative-jazz-clinic-velenje/

Medpodjetniški izobraževalni center (ŠC Velenje) Medpodjetniški izobraževalni center (ŠC Velenje)
Koroška 62 A
Velenje, 3320

Medpodjetniški izobraževalni center, Koroška 62 a, 3320 Velenje

Skupnost dijakov Gimnazije Velenje Skupnost dijakov Gimnazije Velenje
Trg Mladosti 3
Velenje, 3320

ŠC Velenje, Višja strokovna šola ŠC Velenje, Višja strokovna šola
Trg Mladost 3
Velenje, 3320

Šolski center Velenje, Višja strokovna šola

malisportnik.si malisportnik.si
Salek101
Velenje, 3320

Varstvo nana Velenje Varstvo nana Velenje
LIPA 43
Velenje, 3320

Varstvo se nahaja v Velenju na Gorici v mirnem urbanem okolju z veliko igralnico in zelenico :-))))) info: 040 / 728- 901 email: [email protected]

Glasbena šola Fran Korun Koželjski Velenje Glasbena šola Fran Korun Koželjski Velenje
Jenkova 4
Velenje, 3320

Glasbena šola Fran Korun Koželjski Velenje je ena največjih, najbolj znanih in uspešnih slovenskih glasbenih šol, tako v slovenskem kot širšem prostoru.

Gustava Šiliha Velenje Gustava Šiliha Velenje
Velenje

Gustava Šiliha