Mini Market ILIRI

Tetovë

Operating as usual

19/09/2021

[09/19/21]   Edward Heath, ish kryeministri britanik, gjatë një interviste tregoi:”Në shtëpinë time nuk kishte energji elektrike, prandaj dhe mësimet e shkollës i bëja nën dritën e qiriut. Im atë hidhërohej me mua dhe më thoshte gjithmonë:”Hiq dorë nga shkolla dhe gjej një punë të ndershme!”
Gazetari qeshi dhe duke e ndërprerë e pyeti:”Po tani që je bërë kryeministër, çfarë të thotë babai?”
Heath u përgjigj:”Më thotë:”Gjithmonë të kam këshilluar të gjesh një punë të ndershme.” 🤣🤣🤣

✍️ Elmaz Fida

18/09/2021

Për dallim nga kandidatët tjerë, Bilall Kasami është i vetmi që mbetet i pakorruptuar. Ai vazhdon të jetoj në shtëpinë që e ka nga babai i vet.
Nuk u korruptua kur ishte ne doganë, nuk u korruptua kur ishte ne universitet, nuk u korruptua kur ishte në opozitë, nuk u korruptua në pozitë.
Kjo është garanca se nuk do të korruptohet as si kryetar komune.
Tetovarët tani më kan zgjidhje!

#Bilall_Kasami_për_Tetovën ✅

Për dallim nga kandidatët tjerë, Bilall Kasami është i vetmi që mbetet i pakorruptuar. Ai vazhdon të jetoj në shtëpinë që e ka nga babai i vet.
Nuk u korruptua kur ishte ne doganë, nuk u korruptua kur ishte ne universitet, nuk u korruptua kur ishte në opozitë, nuk u korruptua në pozitë.
Kjo është garanca se nuk do të korruptohet as si kryetar komune.
Tetovarët tani më kan zgjidhje!

#Bilall_Kasami_për_Tetovën ✅

17/09/2021

Seria "Ky është Krijimi i Allahut." Shembuj krijesash në video të shkurtëra 1 minutëshe!

3. Qukapiku

Qukapiku mund të godasë një trung të fortë me sqep 38-43 herë brenda 2.10 deri 2.69 sekondave, çukitjet e tij në ditë arrij deri në 8-12.000 herë. Gjithashtu qukapiku ka një tru të vogël dhe kjo zvogëlon mundësinë e dëmtimit të tij.

t.me/muslimani_ideal 🌙

Photos from Mini Market ILIRI's post 16/09/2021

Detaje që nuk i keni ditur për Omar Muhtarin (Luanin e shkretëtirës)

Babai i Omer Muhtarit vdiq ndërsa Omeri ishte akoma i ri, kështu që ai u rrit si një jetim. Ai u bë hafuz në moshën nëntë vjeç.
Omer Muhtari nuk u bë Muxhahedini dhe Heroi i patrembur në pleqërinë e tij, siç besojnë disa, por ai ka qenë gjithë jetën e tij.
Si i ri, ai shkoi në Çad për të luftuar kolonialistët francezë, të cilëve u dha mundime të mëdha dhe u shkaktoi shumë humbje.
Omer Muhtar udhëtoi nëpër Afrikën Lindore dhe Shkretëtirën e Madhe për të ndërtuar xhami, përhap Islamin dhe për t'i mësuar muslimanët fenë e tyre.

Pas pushtimit italian të vendit të tij Libisë në 1911, Muxhahidi me përvojë Omer Muhtar u kthye në atdheun e tij dhe luftoi kundër italianëve. Ai luftoi 267 beteja të vogla e të mëdha kundër tyre, dhe ai fitoi çdo betejë, duke shkaktuar humbje të mëdha për italianët, kështu që qeveria italiane u ndërrua katër herë për shkak humbjeve në Libi.

Italianët vranë gruan e tij, faji i vetëm i së cilës ishte se ajo ishte gruaja e "luanit të shkretëtirës", Omer Muhtar, dhe trupi i saj u dogj në çadrën ku banonte.

Omer Muhtar, edhe gjatë xhihadit dhe betejave më të ashpra kundër okupatorit italian, bënte hatme Kuranin një herë në javë, u mësoi fëmijëve Kuran, falte namaz nate, agjëronte të hënën dhe të enjten dhe flente vetëm 5 orë në ditë.

Më e zakonshme nga ushqimet e tij ishte qumështi i dhisë, hurmat dhe buka, dhe ai veçanërisht e donte qullin e elbit, të cilën gruaja e tij përgatiste posaçërisht për të.

Italianët i ofruan atij një shtëpi luksoze dhe një pagë prej 5000 £, dhe të dërgonin fëmijët e tij në Itali për shkollim në këmbim të largimit të xhihadit dhe luftimit të italianëve, por ai refuzoi rreptësisht.

Italianët e kapën Omer Muhtarin pasi ai ra nga kali i tij dhe u plagos rëndë. Forcat që e kapën atë përbëheshin kryesisht nga tradhtarë arabë dhe mercenarë nga Etiopia.

Oficerët italianë nuk e dinin që e kishin kapur Omer Muhtarin sepse nuk kishin një fotografi të tij, por ai ishte raportuar nga një prej tradhtarëve që kishte qenë më parë me Omer Muhtar, deri sa ai organizoi një luftë kundër ushtrisë okupuese italiane.

Kur italianët e sollën në vendin e ekzekutimit, poeti Ahmed Shevki recitoi vargje duke vajtuar për vdekjen e Omer Muhtar, të cilat, thonë ata, e trishtuan madje edhe ekzekutorin e Omerit, gjeneral Graciani, i cili u përpoq të bindte Omer Muhtar që të urdhëronte ndjekësit e tij të dorëzoheshin në këmbim të lirimit të tij.

Por fjalët e fundit të "luanit të shkretëtirës" dhe Muxhahidit të famshëm Omer Muhtar përballë vrasësit Graciani ishin:

"NE NUK DORËZOHEMI.
NE FITOJMË OSE VDESIM.
Ky nuk është fundi.

Ju do të duhet të luftoni me gjeneratën tonë të ardhshme dhe ata që i ndjekin ata.
Sa për mua, unë jam i sigurt se do ta përballoj ekzekutimin tim."

*** Përpunoi:
Hoxhë Abdusamed Bushatliç

15/09/2021
12/09/2021
12/09/2021

[09/10/21]   Rrallë kush e bën këtë akt moral!
Respekte pafund Artan Etemi 👍

09/09/2021
09/09/2021

Të vdekurit në Spitalin e Tetovës Allahu i gradoftë me xhenet, kurse familjarëve u dhashtë durim dhe forcë për ta përballuar këtë dhimbje të madhe. Amin 🤲

Të vdekurit në Spitalin e Tetovës Allahu i gradoftë me xhenet, kurse familjarëve u dhashtë durim dhe forcë për ta përballuar këtë dhimbje të madhe. Amin 🤲

07/09/2021
Photos from Bilall Kasami's post 06/09/2021

Photos from Bilall Kasami's post

05/09/2021
05/09/2021
05/09/2021
Photos from Arjanit Hoxha's post 05/09/2021

Photos from Arjanit Hoxha's post

03/09/2021

Me këto goditje kaq të ulëta, që me çdo kusht tentoni të krijoni huti në publik, edhe njëherë e dëshmoni mentalitetin e prapambetjes politike dhe mungesës së Platformës dhe Planprogramit zhvillimor të komunës.
Qytetarët e dijnë në cilën kohë janë sh*tur toka!
Qëllimi prioritar i yni ka qenë, është dhe do të jetë zhvillimi dhe ngritja e vetëdijes së përgjithshme. Politikat tona zhvillimore, kanë bërë që komuna e Zhelinës nga vendi i 78-të (që ishte deri në vitin 2017), sot të renditet ndër 10 komunat e para shembullore në Maqedoninë e Veriut, ndërsa me transparencë të renditet e para.

01/09/2021

Suporto nje student...

Viti i ri akademik...nje vit i ri per tu ndertuar, per tu avancuar e per tu ngritur per neve si popull.
Te gjithe nxenesit tane e ne vecanti pjesa me e dobet e shoqerise tane-studentet tane jane ne fazen e tyre me te pafuqishme, pra ate te studimeve...

Ne perseri kete vit si shoqate duam te jemi afer tyre per tua lehtesuar simbolikisht rrugen e te fituarit neser epitetin - sherbyes te popullit me profesionin e tyre...

Pasi qe vitin e kaluar elhamdulilah mberitem deri ne 60 bursist ti mbeshtesim per 6 muaj, kete vit duam e synojme qe ta mbrijme kete numer, madje edhe ta tejkalojme e pse mos te mbrijme edhe 100 bursist...

Cdo here pas ndihmes dhe suksesit te kerkuar nga Allahu, u kemi njohtuar edhe juve vllezer dhe motra per projektet tona, e ata asnjehere skane mbetur pa perkrahje, prandaj sonde po e bejm publike edhe kete projekt qe se bashku te mbrijme edhe me shume se viti i kaluar, pra "te investojme ne te ardhmen", tu jemi ne ndihme studenteve tane meritor dhe nevojtare...

O Allah na jep sinqeritet ne tendencat tona e na bashko me te miret ne punet e hajrit, vetem e vetem tu jemi ne ndihme atyre qe i njohim mire - studentet, sepse dje edhe ne ishim si ata, pra NEVOJTARE !

#suportonjestudent
#meshiroqetemeshirohesh
#agimiibamiresise

29/08/2021

Mendojnë se me VMRO-DPMNE do vendosin të ardhmen e Tetovës, Gostivarit, Çairit, Strugës etj… ndërkohë harrojnë thënien popullore: “ujku qimen e ndron por zanatin nuk e harron”. Dallimi mes ne dhe atyre është se BESA në zgjedhjet e fundit vendosi të ardhmen e shtetit, kurse këta me VMRO-DPMNE duan të vendosin vetëm të ardhmen në karriken e komunës!

#meBESË #KaDallim

Photos from Lëvizja BESA's post 28/08/2021

KOMUNIKATË

Në prezencë të strukturës më të lartë të Lëvizjes BESA, kryetarit Bilall Kasami si dhe sekretarëve të partisë, Arjanit Hoxha dhe Adnan Azizi u mbajt Kuvendi themelues i degës së Zhelinës. Kuvendarët zgjodhën kryetarin e ri të degës, Suad Alilin si dhe kryesinë e degës.

Kuvendi i kësaj dege me unanimitet vendosi që kryetari aktual i komunës Blerim Sejdiu të garoj edhe për një mandat.

Suksese në zgjedhjet e 17 tetorit.

Lëvizja BESA
28.08.2021

[08/27/21]   🔴🔴🔴——LEXOJE——🔴🔴🔴

Nje djalosh pyeti gjyshin e tij:
"O gjysh, si ke mundur te jetosh me para....
- Pa teknologji
- Pa internet
- Pa kompjuter
- Pa drone
- Pa bitcoin
- Pa telefona celulare
- Pa Facebook

Gjyshi iu pergjigj:
"Fiks ashtu si jeton brezi jot sot...
- Pa njerezillek
- Pa dinjitet
- Pa bashkepunim
- Pa turp
- Pa nder
- Pa respekt
- Pa personalitet
- Pa karakter
- Pa dashuri
- Pa modesti

Ne, qe ju sot na quani te "vjeter", kemi qene te bekuar, prove per kete eshte jeta jone.

👉 Ne biciklete nuk kemi perdorur kurre kaske.

👉 Pas shkolles, i kemi bere detyrat vetem, dhe gjithmone kemi shkuar te luanim ne lendina deri ne perendim te diellit.

👉 Kemi luajtur me miq te vertete, jo me miq ne internet.

👉 Kur kishim etje, kemi pire uje burimi, jo uje ne shishe plastike.

👉 Nuk jemi semurur kurre kur pinim ne te njejten gote me shoket tane.

👉 Nuk jemi shendoshur (trashur) kurre, kur hanim buke e fasule.

👉 Nuk i ka ndodhur asgje kembeve tona edhe pse ecnim zbathur.

👉 Nuk kemi perdorur kurre perberes kimik per te qene te shendetshem.

👉 I kemi krijuar me duart tona lodrat me te cilat luanim.

👉 Prinderit tane nuk ishin pasanike por na kane dhene aq shume dashuri, dhe jo videolojra qe te rrinim urte.

👉 Prinderit tane nuk divorcoheshin, ata i zgjidhnin gjerat me njeritjetrin. Dhe ne nuk ishim te detyruar te jetonim nje dite me mamin e nje dite me babin. Ne jetonim cdo dite bashke.

👉 Vertet nuk kemi patur kurre telefona, DVD, Play Station, Xbox, videolojra, kompjuter personal, internet... por kemi patur shoke dhe miq te vertete.

👉 Shkonim tek shtepia e shokut pa ftuar dhe shijonim buken e tij me vaj e me sheqer.

👉 Kushurinjte i kishin shtepite afer njeritjetrit per te shijuar kohen bashke dhe per t'iu gjendur njeritjetrit prane ne cdo hall.

👉 Vertet jemi ne foto bardhezi, por ne ato foto kemi kujtime plot ngjyra.

👉 Jemi nje brez unik dhe i mirekuptueshem, sepse jemi brezi i fundit qe ka degjuar prinderit... dhe jemi brezi i pare qe ka degjuar femijet e tij.

Jemi nje prodhim i LIMITUAR!
Na shijoni dhe na ruani si syte e ballit.⭐

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

✍️ Nexhmedin Kalisi

27/08/2021

As vetë BDI nuk i beson fitores në Tetovë sepse e dinë se nuk i ka hije Tetovës që të udhëhiqet nga Teuta Arifi.
Pa hyrë shumë në polemika, si pjesëtar i Qeverisë e kam patjetër të them se Teuta Arifi ka mbështetjen vetëm të ministrave nga partia e vet (edhe aty nuk e di sa e ka mbështetjen por tek e fundit ajo është çështje e brendshme partiake e tyre).
Me një fjalë, partnerët e koalicionit qeveritar garojnë me kandidatët e vet në Tetovë dhe komunat e tjera, prandaj nuk është korrekte që të krijohet huti ashtu si dëshiron BDI.
Është e vërtetë se kjo qeveri ka ndimuar shumë Tetovën po për fat të keq, keqmenaxhimi i Teuta Arifit edhe atë ndihmë nuk ka arritur që ta përdorë në shërbim të Tetovës dhe Tetovarëve.
Tetova ka nevojë për të ecur para, ka nevojë për Lëvizje dhe jemi të bindur se kryetari Bilall Kasami është zgjidhja e duhur për Tetovën.

27/08/2021

Prof.Dr. Bilall Kasami për TETOVËN ✅

Prof.Dr. Bilall Kasami për TETOVËN ✅

Photos from Adnan Azizi's post 27/08/2021

Ju lumtë Drejtor - Adnan Azizi

Kështu menaxhohet me institucionet 👍
VEPRA JO FJALË ✅

18/08/2021

Building Outdoor Stove and Cooking Calzone Pizza

18/08/2021

Traditional Way to Make Walnut Oil

Rruga tradicionale për të prodhuar vaj nga arrat

[08/18/21]   Disa njerëz janë shumë zemërgjerë, arsyetojnë dhe falin shumë. Por, të këtillët po vendosën të ikin nuk kthehen më. As arsyet e pranuara pastaj nuk i dëgjojnë.

✍️ Hoxhë Ekrem Avdiu

[08/17/21]   Këshillë nga Sufjan Eth-Theuri Allahu e mëshiroftë
🌹Pastroje të brendshmen (shpirtin) Allahu ta pastron të dukshmen, përmirësoji lidhjet me Allahun, Allahu t’i përmirëson lidhjet me njerëzit.

Qfarë mendoni Hoxhë, a duhet me i marrë vaksinat? Përgjigjët Hoxhë Fadil Musliu 15/08/2021

Qfarë mendoni Hoxhë, a duhet me i marrë vaksinat? Përgjigjët Hoxhë Fadil Musliu

Dëgjojeni...

https://youtu.be/hIMwqxFEQ5M

Qfarë mendoni Hoxhë, a duhet me i marrë vaksinat? Përgjigjët Hoxhë Fadil Musliu

14/08/2021

Ndodh edhe kjo, shtëpia botuese "Gjon Nikoll Kazazi" p***a botu librin "Bubullimë në shpirt" të autorit Gjin Morina, ku thërret për dhunë ndaj muslimanëve dhe rrënim të xhamive.

Dhasht Zoti e sa më parë të reagoj prokuroria.

Ky ekstremizëm dhe kjo përqarje nuk na takon neve si popull.

Ndodh edhe kjo, shtëpia botuese "Gjon Nikoll Kazazi" p***a botu librin "Bubullimë në shpirt" të autorit Gjin Morina, ku thërret për dhunë ndaj muslimanëve dhe rrënim të xhamive.

Dhasht Zoti e sa më parë të reagoj prokuroria.

Ky ekstremizëm dhe kjo përqarje nuk na takon neve si popull.

[08/12/21]   Jam shqiptar e musliman
500 vjet e kam rujt kët vatan
e rujta gjuhën e rujta nderin
e rujta shqipen si minberin

E sot ka dal një pjellë e re
ta bëjnë me gisht të thonë kush je?!
shko n'turqi shko n'arabi
se kjo tokë nuk është për ty

Po vallë me gjak kush e ujiti
këtë tokë t'bekune, vallë kush e ndriti
kush bij e bija i flijoi
kush kripë hante e vatanin nuk tradhtoi

Qe 100 vjet vendin e keni ndorë
qe 100 vjet na keni ba horë
qe 100 vjet popullin e keni poshtëru
për tradhtit e juaja më akuzoni mu!

U lidhët me rusin u lidhët me kinën
u lidhët me armiqë coptuat janinën
u bët lecka n'çorapë të shkjaut
si zënit besë më as vëllaut

E sot kët tokë rinisë kush ua gërditi
kush lotët e mjerimit nënave ua qiti
kush bijtë tanë i helmoi
kush vendin e tij me dy duar shkatërroi!!

Ju mund t'më akuzoni e t'më gjykoni
mund t'më vrisni a t'më dënoni
këto fyerje qe 100 vjet po i durojë
por dashurinë time për këtë vatan ...
askush kurrë s'mund t'ma ndryshojë

✍️ Dr. Rijad Imeri

Thehet rekordi i të gjitha kohërave për temperatura të larta në Evropë! 12/08/2021

Thehet rekordi i të gjitha kohërave për temperatura të larta në Evropë!

Thehet rekordi i të gjitha kohërave për temperatura të larta në Evropë! Stacioni meteorologjik në Siracusa të Italisë posa ka regjistruar temperaturen më të lartë ndonjëherë në Evropë e që ka arritur

09/08/2021

Bota është në Shok!

#Amerika: Nëse do të arrinim të largonim Erdoganin, muslimanët do të ishin në humbje dhe ne do të fitonim. Plani ynë prej 40 vetësh u prish nga Erdogan dhe turqit në 4 orë.
#Izrael: Plani i Madh është shkatërruar. Është e pamundur të kuptohet Erdogan. Ai pushtoi së pari Izraelin dhe më pas Amerikën. Turqit na trembin.
#Angli: Ne kemi arritur të ndryshojmë rregullin në të gjitha vendet myslimane. Erdogan arriti të luftojë vetë. Planet tona dështuan. Turqit janë tepër trima.
#Germani: isshtë e pamundur të ndalosh Erdoganin dhe Turqinë. Turqit janë të pandalshëm.
#France: Nëse Erdogan sundon edhe 10 vjet të tjera, Evropa do të jetë shumë prapa.
#Armenia: Turqit po bëjnë përparim të jashtëzakonshëm dhe kjo është e frikshme. Ata i japin një mësim gjithë botës. Njerëzit e vetëm që nuk kanë frikë nga vdekja. Le ta ndalojë dikush, është koha.
#Kina: Edhe turqit na rrahën. Tani pronarët janë në Lindjen e Mesme. Erdogan është shumë i guximshëm.
#Republika Çeke: Askush nuk mund t'i mundë turqit. Askush nuk mund t'i kapë ata. Ata do të konkurrojnë për të qenë dëshmor. Spiunët amerikanë u shkatërruan brenda një nate. #Turkmenia: Turqia sundon botën. Ato janë një temë në çdo vend. Erdogan është bërë një udhëheqës botëror.
#Azerbajxhani: Ne nuk njohim një udhëheqës më të madh se udhëheqësi turk. Çfarëdo që dëshiron Erdogan, ne jemi këtu për ta bërë atë. #Libya: Ne shpëtuam nga grushtet ushtarake, por turqit i ndoqën me koston e vdekjes. Isshtë e pamundur të mposhtësh këtë popull. Spiunët amerikanë u shkatërruan.
#Katar: Erdogan është shumë i guximshëm. Ata fillimisht u përballën me Izraelin dhe më pas me Amerikën. Ne jemi me Turqinë. Ekonomikisht, çfarëdo që duam, ne jemi gati të bëjmë.
#Arabia; Lutja myslimane është Erdogani dhe Turqia. Turqit janë një popull me një zemër shumë të madhe. Allahu i ndihmoftë. Ata janë njerëz heroikë.
#Rusi: Erdogan shkatërroi planin e spiunazhit. Ne jemi të detyruar të kemi negociata me Turqinë. Turqit janë shumë trima, ata vërsulën në tanke dhe plumba me koston e vdekjes. Turqit janë gati të japin jetën për vendin e tyre. #Pakistan: Lëreni Erdoganin të qeverisë vendin tonë për 5 vjet dhe ne do të sundojmë botën. Turqit janë gati të vdesin me një urdhër.
#Turqi: Derisa të themi se ka mbaruar nuk ka mbaruar. Ejani me çfarë dhe me kë dëshironi me ne miliona banorë është gati të jetë dëshmor. Ne jemi gati për çdo lloj lufte për liri dhe pavarësi. Ne jemi gati të vdesim, por kurrë nuk do t'i dorëzohemi spiunëve. Bota do të dridhet dhe turqit do të shkruajnë përsëri. Nipërit dhe mbesat osmane do të sundojnë përsëri botën. Allahu na mjafton.
#Merhaba #Burra

Bota është në Shok!

#Amerika: Nëse do të arrinim të largonim Erdoganin, muslimanët do të ishin në humbje dhe ne do të fitonim. Plani ynë prej 40 vetësh u prish nga Erdogan dhe turqit në 4 orë.
#Izrael: Plani i Madh është shkatërruar. Është e pamundur të kuptohet Erdogan. Ai pushtoi së pari Izraelin dhe më pas Amerikën. Turqit na trembin.
#Angli: Ne kemi arritur të ndryshojmë rregullin në të gjitha vendet myslimane. Erdogan arriti të luftojë vetë. Planet tona dështuan. Turqit janë tepër trima.
#Germani: isshtë e pamundur të ndalosh Erdoganin dhe Turqinë. Turqit janë të pandalshëm.
#France: Nëse Erdogan sundon edhe 10 vjet të tjera, Evropa do të jetë shumë prapa.
#Armenia: Turqit po bëjnë përparim të jashtëzakonshëm dhe kjo është e frikshme. Ata i japin një mësim gjithë botës. Njerëzit e vetëm që nuk kanë frikë nga vdekja. Le ta ndalojë dikush, është koha.
#Kina: Edhe turqit na rrahën. Tani pronarët janë në Lindjen e Mesme. Erdogan është shumë i guximshëm.
#Republika Çeke: Askush nuk mund t'i mundë turqit. Askush nuk mund t'i kapë ata. Ata do të konkurrojnë për të qenë dëshmor. Spiunët amerikanë u shkatërruan brenda një nate. #Turkmenia: Turqia sundon botën. Ato janë një temë në çdo vend. Erdogan është bërë një udhëheqës botëror.
#Azerbajxhani: Ne nuk njohim një udhëheqës më të madh se udhëheqësi turk. Çfarëdo që dëshiron Erdogan, ne jemi këtu për ta bërë atë. #Libya: Ne shpëtuam nga grushtet ushtarake, por turqit i ndoqën me koston e vdekjes. Isshtë e pamundur të mposhtësh këtë popull. Spiunët amerikanë u shkatërruan.
#Katar: Erdogan është shumë i guximshëm. Ata fillimisht u përballën me Izraelin dhe më pas me Amerikën. Ne jemi me Turqinë. Ekonomikisht, çfarëdo që duam, ne jemi gati të bëjmë.
#Arabia; Lutja myslimane është Erdogani dhe Turqia. Turqit janë një popull me një zemër shumë të madhe. Allahu i ndihmoftë. Ata janë njerëz heroikë.
#Rusi: Erdogan shkatërroi planin e spiunazhit. Ne jemi të detyruar të kemi negociata me Turqinë. Turqit janë shumë trima, ata vërsulën në tanke dhe plumba me koston e vdekjes. Turqit janë gati të japin jetën për vendin e tyre. #Pakistan: Lëreni Erdoganin të qeverisë vendin tonë për 5 vjet dhe ne do të sundojmë botën. Turqit janë gati të vdesin me një urdhër.
#Turqi: Derisa të themi se ka mbaruar nuk ka mbaruar. Ejani me çfarë dhe me kë dëshironi me ne miliona banorë është gati të jetë dëshmor. Ne jemi gati për çdo lloj lufte për liri dhe pavarësi. Ne jemi gati të vdesim, por kurrë nuk do t'i dorëzohemi spiunëve. Bota do të dridhet dhe turqit do të shkruajnë përsëri. Nipërit dhe mbesat osmane do të sundojnë përsëri botën. Allahu na mjafton.
#Merhaba #Burra

Videos (show all)

Hoxhë Irfan Salihu

Location

Category

Telephone

Address


Xhepçisht, Tetovë
Tetovo
1200
Other Education in Tetovo (show all)
Hesat Rushani Hesat Rushani
Tetovo, 1200

DISCO Digital Schools Contest DISCO Digital Schools Contest
Tetovo

KA2 - Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices Strategic Partnerships for school education

Learning Center Gauss Learning Center Gauss
Ilindenska, 3
Tetovo, 1200

A private learning center in Tetovo, giving courses in Mathematics and Computer Science. We give courses for high school and college students.

Allahu Edhe 1 Allahu Edhe 1
4
Tetovo

Xhi ka Tetova ma Sham Pi Odrit Xhi ka Tetova ma Sham Pi Odrit
Tetovo, TETOVAA

Tetovë-Odri

American Corner Tetovo/ Educationusa Center American Corner Tetovo/ Educationusa Center
Str. Iliria Nn
Tetovo, 1200

The American Corner program is sponsored worldwide by the U.S. Department of State. American Corner Tetovo is a partnership between the NGO "Aurora", The House of Culture, the Municipality of Tetovo and the U.S. Embassy in Skopje.

STEMLab STEMLab
Ilindenska 177
Tetovo, 1200

Qendra për Edukim dhe Mësim Inovativ - STEMLab. Center for Education and Innovative Learning - STEMLab.

Kafja e Grave - Kamjan Kafja e Grave - Kamjan
Kamjan
Tetovo, 1234