Gjurmë - Teknologji

Gjurmë - Teknologji

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Gjurmë - Teknologji, Tetovo.

Operating as usual

gjurme.info 27/06/2020

Kasami: Qeveri pa BDI-në, koalicioni "Mundemi" do t'i fitojë 61 deputetë — gjurmë

gjurme.info Lideri i Besës Bilall Kasami së bashku me kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev kanë mbajtur një tribunë me qytetarët, duke thënë se ky koalicion është i pari multietnik dhe ka thyer shumë barriera. Kasami ka deklaruar se votat e Besës kanë vendimtare gjatë ndryshimeve kushtetuese. “Nuk m...

gjurme.info 07/07/2019

Batutat e Ramës, Theresa May shpërthen së qeshuri — gjurmë

gjurme.info Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar në samitin e Poznan në Poloni edhe më kryeministren angleze në ikje, Theresa May. Zyra e shtypit në kryeministri nuk dha asnjë detaj se çfarë është biseduar në këtë takim, por nga një fotografi e siguruar nga Top Channel, kryeminist...

06/07/2019

Amazing designs

Great ideas! Wonderful way to use resources without over consuming and recycle ♻️

05/07/2019

Proper Tasty

Here are some fruit hacks you need to know 🍉

More info.: http://bzfd.it/2eCE1A4

gjurme.info 05/07/2019

BESA: Zaev dhe Arifi harruan premtimet, të zgjidhet problemi i lumit në Poroj — gjurmë

gjurme.info Lëvizja Besa ka reaguar për mosrregullimin e lumit në fshatin Poroj të Tetovës. Sipas tyre, Fshati Poroj edhe më tej rrezikohet nga vërshimet e reja, madje edhe me pasoja më të rënda se ato të vërshimeve të fundit, transmeton Portalb.mk “Ndër vite, vërshime të mëdha po ndodhin në...

05/07/2019

😂

05/07/2019
05/07/2019

Cookat

Oohh I'm so loving this!


▶Follow Cookat for more deliciousness!

[07/05/19]   Komenti juaj mbi politikën në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni?

05/07/2019

Gjurmë

Jeta nuk është filozofi

LEXO:
https://gjurme.info/lifestyle/2019/07/jeta-nuk-eshte-filozofi/

05/07/2019
05/07/2019
05/07/2019

TAG personin që ta kujton këtë...

04/07/2019

Gjurmë

Ushtrimet fizike e zvogëlojnë shtypjen e gjakut

LEXO:
https://gjurme.info/lifestyle/shendet/2019/07/ushtrimet-fizike-e-zvogelojne-shtypjen-e-gjakut/

04/07/2019

Gjurmë

Nëse ke harruar të hedhësh deodorant, ka zgjidhje në zyrë për urgjencat

LEXO:
https://gjurme.info/lifestyle/2019/07/nese-ke-harruar-te-hedhesh-deodorant-ka-zgjidhje-ne-zyre-per-urgjencat/

04/07/2019

Gjurmë

‘Nike’ irriton amerikanët me atletet që hodhi në treg për 4 korrikun

LEXO:
https://gjurme.info/lifestyle/2019/07/nike-irriton-amerikanet-me-atletet-qe-hodhi-ne-treg-per-4-korrikun/

04/07/2019

Gjurmë

Ju sigurojmë që këto janë shpikjet më të pakuptimta që keni parë ndonjëherë

LEXO:
https://gjurme.info/lifestyle/2019/07/ju-sigurojme-qe-keto-jane-shpikjet-me-te-pakuptimta-qe-keni-pare-ndonjehere/

18/05/2019

Gjurmë

BMW 8 Series kapet me shumë pak shtresa kamuflazhi (Foto)

Lexo lajmin në koment.

gjurme.info 01/04/2019

Divorcohet pas 13 vjetësh, gruaja feston në mënyrë të çuditshme — gjurmë

gjurme.info Marie Lollis donte të festonte hapjen e një kapitulli të ri në jetën e saj. Kjo nuk kishte të bënte me fejesën, martesën, ardhjen në jetë të një fëmije, apo diçka tjetër. Marie sapo ishte divorcuar dhe kjo e bënte atë shumë të lumtur. Gruaja është bërë sensacion në internet ...

gjurme.info 01/04/2019

Shtohen deputetët e PD në Kuvend, një tjetër pranon mandatin — gjurmë

gjurme.info Një tjetër kandidat nga listat e PD në Qarkun e Dibrës ka pranuar të marrë mandatin e deputetit, duke shtuar numrin e atyre që opozita e i cilëson si “tradhtarë”. Halil Jakimi, kandidat ne qarkun Dibër i PD ka dorëzuar formularin e dekriminalizmit në KQZ duke shprehur vullnetin për ...

gjurme.info 01/04/2019

ERDOGAN DEKLAROHET PAS REZULTATIT TË ZGJEDHJEVE NË TURQI — gjurmë

gjurme.info Turqia shkoi në zgjedhjet lokale, por që në fakt ishte më shumë një test për popullaritetin e Presidentit Erdogan, i cili u konfirmua fitues në rang vendi. Ndërkohë, ajo që përbën lajm për mediat botërore është humbja në kryeqytetin e vendit Ankara, ku Mansur Yavas fitoi përballë...

gjurme.info 01/04/2019

Nis fushata për president të ri të Maqedonisë së Veriut — gjurmë

gjurme.info Blerim Reka, Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska, sot nisin fushatën për zgjedhjet e gjashta presidenciale në Maqedoni të Veriut. Fushatën Blerim Reka kandidat presidencial i Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa e fillon në Shkup, Siljanovska-Davkova e cila është kandidate pre...

gjurme.info 01/04/2019

Ramush Haradinaj: Federica Mogherini devijoi dialogun me ndërrim territoresh, na shkaktoi traumë politike — gjurmë

gjurme.info Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është Europë jo vetëm në gjeografi por edhe në ideologji politike, pasi Europa është destinacioni i vetëm. Haradinaj këto deklarata i dha në kuadër të shënimit të tre vjetorit të MSA-së, Marrëveshja për Stabilizim Asoc...

24/03/2019

Gjurmë - Teknologji's cover photo

24/03/2019

Gjurmë - Teknologji

20/03/2019

Technology

Can AirPods Cause Cancer?
Read more to find out:
https://www.harpersbazaar.com/culture/art-books-music/a26822078/can-airpods-cause-cancer/

labroots.com 20/03/2019

NASA Acknowledges SLS Rocket Development Issues | Space

labroots.com It’s been several decades since NASA last sent astronauts to the Moon in the name of science, and in an announcement published just last week, the Am | Space

labroots.com 20/03/2019

Virtual Reality Affects Balance | Technology

labroots.com As we age, our vision natural changes—it becomes weaker. Vision changes can also be due to multiple other factors aside from aging which to a degree | Technology

labroots.com 20/03/2019

Will Diamond Nuclear Batteries Power the Devices of the Future? | Technology

labroots.com It’s no secret that the batteries of today suck. Not only do they necessitate frequent recharging, but some variations, including lithium-ion, have b | Technology

gjurme.info 10/08/2018

Vlera e Apple-it tejkalon një bilion dollarë — gjurmë

Vlera e Apple-it tejkalon një bilion dollarë

gjurme.info Kompania teknologjike Apple është bërë kompania e parë me aksione në bursë, e cila vlen një bilion (1000 mliardë) dollarë. Deri në këtë vlerë kompania ka arritur me teknologjinë, e cila e ka ripërkufizuar shoqërinë qëkur dy Stivët, Jobs e Wozniak, e..

gjurme.info 10/08/2018

Mercedes-AMG GT CLS me 4 dyer – veturë e jashtëzakonshme (Foto) — gjurmë

Mercedes-AMG GT CLS me 4 dyer – veturë e jashtëzakonshme (Foto)

gjurme.info Mercedes-Benz nuk ka të ndalur – marka e madhe e prodhimit të veturave ka paralajmëruar edhe një model tjetër për vitin që po vjen. Në 2019, Mercedes Benz do të lëshojë veturën e re AMG GT CLS 53 me 4 dyer e cila synon të përmbushë kërkesat e blerëve..

gjurme.info 09/08/2018

E bukur dhe bishë: Mercedes-Benz së shpejti lëshon modelin G-Class (Foto) — gjurmë

E bukur dhe bishë: Mercedes-Benz së shpejti lëshon modelin G-Class (Foto)

gjurme.info Kjo veturë me të vërtetë është bishë – por edhe e bukur! Mercedes-Benz së shpejti do ta lansojë veturën më të re të modelit G-Class, transmeton Lajmi.net Vetura do të ketë një motor prej 4.5 litra (V8) që mundëson 450 kuaj fuqi dhe shpejtësi 0 – 100..

gjurme.info 08/08/2018

Një lajm i keq për meraklitë e BMW’së — gjurmë

Një lajm i keq për meraklitë e BMW’së

gjurme.info Prodhuesi gjerman do të tërheqë rreth 324.000 makina në Evropë, pas defekteve teknike të perceptuara që mund të shkaktojë një zjarr në motor, shkruan Frankfurter Allgemeine Zeitung. Revokimi i automjeteve të BMW-së me motorë me naftë, pasi në Korenë..

gjurme.info 08/08/2018

Pse telefonat zbrazen shpejt? — gjurmë

Pse telefonat zbrazen shpejt?

gjurme.info Edhe pse prodhuesit e telefonisë mobile pohojnë se çdo version i ri përmirëson jetën e baterisë, ne kemi përshtypjen se është e kundërta. Pse është kështu? Kjo është ndoshta për shkak të “humbjes së kapacitetit ‘, që do të thotë se një pjesë e caktu..

Location

Address

Tetovo
1200
Other Tetovo schools & colleges (show all)
William Shakespeare- Вилијам Шекспир William Shakespeare- Вилијам Шекспир
Blagoja Toska 35
Tetovo, BLAGOJA TOSKA 35, 1200

Ucilishte za stranski jazici.

Dervish CARA "pallcisht" Dervish CARA "pallcisht"
Pallcisht
Tetovo

Kinxhi'' Kinxhi''
Tetovo

Edukimi i pitave

Shkolla e skijimit "LISEC" Shkolla e skijimit "LISEC"
Kodra E Diellit Maqedoni
Tetovo, 1200

Ski instruktor Valon Iljazi