Lingua Franca M&M

Курсеви по англиски и италијански јазик, дополнителна

Лингва франка врши уписи на курсеви по англиски јазик за сите возрасти; деловен англиски, стручен англиски, подготвителна настава за матуранти и студенти; курсеви по италијански јазик; дополнителна настава по македонски јазик; секаков вид на превод.

Operating as usual

14/03/2016

how fast can you speak

26/02/2016

and if you come to Lingua Franca, we'll show you it's not that difficult either

31/10/2015

the best vampire ever

31/10/2015

American Corner Stip

Halloween is an opportunity to be really creative.
Judy Gold

06/10/2015

American Corner Stip

The Global Cardboard Challenge Just Build It!

Today American Corner Stip invited kids of all ages to build something amazing out of cardboard, recycled materials and imagination.
Inspired by the short film, ‘Caine’s Arcade’, the Global Cardboard Challenge is an annual event presented by the Imagination Foundation to celebrate child creativity and the role communities can play in fostering it.

01/09/2015

Им дојде крај на безгрижните летни дни. Време е да им се вратиме на обврските. Придружете ни се во Лингва Франка за да го совладате, подобрите или усовршите вашиот АНГЛИСКИ, или пак да се збогатите со втор ИТАЛИЈАНСКИ јазик. Јавете се на 071 247 041 или пишете ни во Inbox за да си го обезбедите вашето место во нашите клупи.

12/04/2015

Lingua Franca was visited by the pupils from OU Vancho Prche and they decorated our classroom.

31/03/2015

:)

01/01/2015

Лингва Франка ви посакува многу здравје, среќа, љубов и радосни моменти поминати со саканите во Новата 2015. СРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ!

24/12/2014

We are done with school here . It's all fun and games till the .
Thank you for the board games. We wish you all a very Merry Christmas and a Happy New Year, too.

31/10/2014

Yup, we were there, too!!!

Trick or treat time! :)

Today AC Stip was visited by more than 20 kids that had a chance to learn more about Halloween from AC Stip's Resource Center Specialist Marija Mihailova as well as to work on some incredible unique crafts related to Halloween!

Special thanks to the private English school Lingva Franka M&M!

01/10/2014

you know you love your job when you don't press the snooze button in the morning :)

19/09/2014

we also took part in the celebration :)

Today AC Stip celebrated International Talk like a pirate day! Such a great occasion for learning interesting words in Pirate's language, making pirate hats and pirate eye patches.

04/09/2014

Timeline Photos

01/09/2014

“Образованието е најмоќното оружје коешто можете да го употребите за да го смените светот..“-Нелсон Мандела

Започна уште една учебна година. Заврши одморот и безгрижноста, сега е време да почнеме со работа. Ве очекувам да дојдете, да продолжиме со она што го започнавме.

"Кој сака да научи ќе најде начин, а кој не сака ќе најде изговор."-Пабло Пикасо

01/07/2014

Здодевно ви е дома криејќи се од летните горештини? Барате нешто да ви го исполни слободното време? Сакате да ги направите летните денови незаборавни? Престанете да барате! Лингва Франка го има одговорот. Придружете ни се на летна забава во најжешкиот период во годината. Дојдете да се дружиме, да споделуваме, да се забавуваме. Лингва Франка М&М ви нуди летни часови по англиски јазик исполнети со многу настани и игри, преку кои ќе си го зголемете вокабуларот, но и ќе се потсетите на она што веќе сте го научиле и ќе бидете спремни за да ја започнете новата учебна година од Септември! Јавете се на 071 247 041 или посетете не на ул. Гоце Делчев 67 (над Автобуската Станица) за да дознаете повеќе! Ве очекуваме!!!

27/06/2014

HUGE THANKS to the American Corner Stip for the board games, we had FUN playing

27/06/2014

Последен час од вротиот Курс по Англиски јазик во Општина Карбинци. Си игравме игри, си грицкавме, се освежувавме, СЕ ЗАБАВУВАВМЕ!

13/06/2014

Lingua Franca M&M

Придружете ни се на летна забава во Лингва Франка. Учиме англиски преку едукативни игри, интерактивни табли, сложувалки, крстозбори, песни, и многу други интересни настани. Дојдете и поминете го вашиот летен распуст во дружење и забавување. Ве очекуваме!

13/06/2014

Придружете ни се на летна забава во Лингва Франка. Учиме англиски преку едукативни игри, интерактивни табли, сложувалки, крстозбори, песни, и многу други интересни настани. Дојдете и поминете го вашиот летен распуст во дружење и забавување. Ве очекуваме!

09/05/2014

the best reward for a hard work

04/04/2014

20 креативни одговори на школски тестови од големи паметковци

kafepauza.mk Точниот одговор не е секогаш и најдобриот, барем ако споредуваме со овие паметни одговори за кои мора да се даде признание.

03/04/2014

a donation from Amerikansko Katche Shtip thank you guys, you're the BEST!

13/03/2014

gifts from my wonderful students

03/03/2014

Happy B-day American Corner Stip

03/03/2014

American Corner Stip

24/02/2014

American Corner Stip

American Corner Stip had a presentation to high school students that visit the courses of English language at "Lingva Franka M&M". They learned new things about the American Corner, but also about the possibilities of studying in the USA.

12/02/2014

Лингва Франка М&М врши уписи на курсеви по англиски и италијански јазик, како и дополнителна настава по англиски и македонски јазик, подготовка за матурски испит, подготвителна настава за студенти, превод на секаков вид на текстови и судски превод. Покрај курсевите кои се организираат на сите нивоа, нашата работа вклучува и подготовка за TOEFL тест, издавање потврди за познавање на странски јазици и индивидуална интензивна настава. Нашата цел е да обезбедиме професионален пристап и пријатна и позитивна атмосфера која ќе ве поттикне да ја совладате уметноста на зборување, слушање, пишување и размислување на странски јазици.

07/02/2014

having fun in the classroom :)

Want your school to be the top-listed School/college in Stip?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Telephone

Website

Address


Улица Гоце Делчев 67
Stip
2000
Other Stip schools & colleges (show all)
Istip Hamidiye Medresesi Istip Hamidiye Medresesi
Straso Pincur
Stip

MEDRESEMIZDE YOL PARALARI,3 OYUN YEMEK,YATAKANE,KUTUPHANE VE BILGISAYAR ODASI,VE KITAPLAR BEDAVADIR

Malac Genijalac Stip Malac Genijalac Stip
Kuzman Josifov 2
Stip, 2000

Училиштето за Ментална аритметика Малац Генијалац (Malac

DSD - Sprachzentrum / Јазичен центар "DSD" DSD - Sprachzentrum / Јазичен центар "DSD"
Џемал Бједиќ бр. 19/2
Stip, 2000

Специјализиран центар за современа настава по германс

IQ UP - Shtip IQ UP - Shtip
Ulica General Mihajlo Apostolski Br. 3
Stip, 2000

Со IQ Up! ги воведуваме децата во магичниот свет на наука

Факултет за Информатика - УГД-Штип Факултет за Информатика - УГД-Штип
Крсте Мисирков бр. 10
Stip, 2000

Факултет за информатика - УГД, препознај ја својата иднина

Edukativen centar Smart and happy kids Edukativen centar Smart and happy kids
Иво Лола Рибар 34
Stip

Целодневен престој за деца од 5 до 11 години

Економски Факултет, УГД - Штип Економски Факултет, УГД - Штип
General Mihajlo Apostolski 32
Stip, 2101

Официјална Фејсбук страница на Економски факултет Штип

Локално координативно тело за заштита од дискриминација - Општина Штип Локално координативно тело за заштита од дискриминација - Општина Штип
Stip

„Заштита од дискриминација на локално ниво“

kvizovi za site znaminja kvizovi za site znaminja
Gorcepetrov 8/5
Stip

Jazicen centar EVIVA  -  Shtip Jazicen centar EVIVA - Shtip
Vancho Prkje
Stip

Современа настава по англиски и германски јазик!

Sata Makedonya Eğitim Koçluğu Sata Makedonya Eğitim Koçluğu
Ulica Leninova Broj 17
Stip, 2000

LİSE DİPLOMANIZ İLE İSTEDİĞİNİZ BÖLÜME KAYIT OLMA İMKANI ! MEZUN OLDUGUNUZDA TÜM AVRUPA'