Бејби шоу /Актерска школа на Весна Петрушев

Онлајн програма за сите заинтересирани.Пишете ни во нашето фб сандаче и оставете ни контакт.Актерската игра е постојан сон.

Operating as usual

01/12/2021

Од 1830 денес почнува третата сезона на Дајте музика/ Dajte Muzika на среќата и нема крај📺📺📺❤️❤️❤️уживајте во новите приказни и херои👇👇👇Мрт 1

30/11/2021

Третата епизода на AGENDA21mk оваа сабота од 20 часот на @tvtelma и реприза во 17 часот недела.На наше огромно задоволство овој тв формат наиде на задоволство кај гледачите и форма преку која допираме за најважните нешта, а тоа се нашите животи и што им оставаме на поколенијата.📺📺📺⚡️⚡️гледај со широко отворени очи👇👇👇
КМК Продукција / KMK Production
Бејби шоу /Актерска школа на Весна Петрушевска

Damevska Gorgieva Igor Dzambazov TV Telma @Nula otpad Пакомак
Анастасија Митровска Jovana Miladinova dm drogerie
ќе видите работи кои не сте и виделе никогаш порано 📌✅📣📣📣

28/11/2021

Ива со Горан Стефановски ⚡️вака ние го чуваме и го сакаме❤️❤️❤️КМК Продукција / KMK ProductionVesn Bejbimama Petrusevska👇👇👇

28/11/2021

Теа со Горан Стефановски ❤️вака ние го чуваме и сакаме КМК Продукција / KMK ProductionVesn Bejbimama Petrusevska👇👇👇👇👇

28/11/2021

Луна и Горан Стефановски👇👇вака ние го сакаме и го чуваме ❤️❤️❤️

28/11/2021

Калина со Горан Стефановски ❤️❤️❤️вака ние го чуваме и го сакаме👇👇👇Vesn Bejbimama PetrusevskaКМК Продукција / KMK Production

28/11/2021

Неда со Горан Стефановски неделно ❤️❤️❤️вака ние го чуваме и го сакаме 👇👇👇👇КМК Продукција / KMK ProductionVesn Bejbimama Petrusevska

28/11/2021

Андреа со Горан Стефановски❤️вака ние го чуваме и го сакаме👇👇👇

28/11/2021

Мартин со Горан Стефановски ❤️вака ние го сакаме и го чуваме 👇👇👇👇

28/11/2021

Мила со Горан Стефановски ❤️❤️❤️вака ние го чуваме и го сакаме👇👇👇

28/11/2021

Ангела со Горан Стефановски 📺👇вака ние го сакаме и го чуваме 👇👇👇❤️❤️❤️

28/11/2021

Бобана со Горан Стефановски ❤️вака ние го чуваме и го сакаме 👇КМК Продукција / KMK ProductionVesn Bejbimama Petrusevska

28/11/2021

Огнен со Горан❤️❤️❤️вака ние го сакаме и го чуваме Горан Стефановски👇👇👇

28/11/2021

Уна и Горан неделно ❤️❤️❤️❤️вака ние го сакаме и го чуваме Горан Стефановски👇👇👇👇👇

28/11/2021

Миа со Горан❤️ неделно ❤️вака ние го сакаме и го чуваме 👇КМК Продукција / KMK ProductionVesn Bejbimama Petrusevska

28/11/2021

Срна си кажа збор два со Горан Стефановски ❤️вака ние го сакаме и го чуваме 👇👇👇👇👇

28/11/2021

Михаил многу сака да сподели со Горан Стефановски нешто❤️вака ние го сакаме и го чуваме 👇👇👇

28/11/2021

Вака ние го сакаме Горан Стефановски ❤️Иринеј 👇👇👇👇КМК Продукција / KMK Production Vesn Bejbimama Petrusevska

28/11/2021

Вака ние го чуваме Горан Стефановски ❤️Мила👇👇👇
КМК Продукција / KMK Production
Vesn Bejbimama Petrusevska

26/11/2021

Трета сезона лејдс енд џентлмен❤️❤️❤️❤️

25/11/2021

сабота 27 ноември во 20часот и реприза на 28 ноември /недела/ во 17 часот📺📺📺📺 @kmk_produkcija

23/11/2021

🖤🖤🖤🖤најдлабоко сочуство🖤🖤🖤🖤

🖤🖤🖤🖤најдлабоко сочуство🖤🖤🖤🖤

18/11/2021

Уште 2 дена до премиерааа 😄😄😄
Сакаме да се заблагодариме на нашите поддржувачи кои како опшествено одговорни и еколошки освестени институции и колективи ја поддржаа нашата идеа!
Ви благодариме!
Министерство за животна средина / Ministria e Mjedisit Jetësor
Пакомак TV Telma Osiguruvanje Makedonija AD - Vienna Insurance Group dm drogerie markt Makedonija Arthurs Optika Centar-Ohrid Rebecca Macedonia Green Garden / Грин Гарден GET Caffe & Lounge Bar NINA ART adoraflatiron Skopje Leontic Akademija Vaska Leontic Leontic Алгоритам Центар Luna-plus size fashion Vesn Bejbimama PetrusevskaIgor DzambazovJovana MiladinovaАнастасија Митровска Kristijan Gorgiev КМК Продукција / KMK Production Бејби шоу /Актерска школа на Весна Петрушевска

Уште 2 дена до премиерааа 😄😄😄
Сакаме да се заблагодариме на нашите поддржувачи кои како опшествено одговорни и еколошки освестени институции и колективи ја поддржаа нашата идеа!
Ви благодариме!
Министерство за животна средина / Ministria e Mjedisit Jetësor
Пакомак TV Telma Osiguruvanje Makedonija AD - Vienna Insurance Group dm drogerie markt Makedonija Arthurs Optika Centar-Ohrid Rebecca Macedonia Green Garden / Грин Гарден GET Caffe & Lounge Bar NINA ART adoraflatiron Skopje Leontic Akademija Vaska Leontic Leontic Алгоритам Центар Luna-plus size fashion Vesn Bejbimama PetrusevskaIgor DzambazovJovana MiladinovaАнастасија Митровска Kristijan Gorgiev КМК Продукција / KMK Production Бејби шоу /Актерска школа на Весна Петрушевска

16/11/2021

сабота 20 ноември на @tvtelma @agenda21mk прва епизода 🌺☘️❤️во 20 часот🍀малку да освежиме етер ☘️ @igordzambazov @kmk_produkcija @vikidamevska @tatjanblansi #otocorso

15/11/2021

Колешката Лана има роденден @lanaidana ❤️❤️❤️те сакаме ❤️наше талентирано❤️❤️❤️

Колешката Лана има роденден @lanaidana ❤️❤️❤️те сакаме ❤️наше талентирано❤️❤️❤️

Dajte Muzika - Green Forces - North Macedonia 🇲🇰 - Official Music Video - Junior Eurovision 2021 12/11/2021

Dajte Muzika - Green Forces - North Macedonia 🇲🇰 - Official Music Video - Junior Eurovision 2021

Дајте музика/ Dajte Muzika go go my babes ☘️☘️☘️green forces❤️❤️❤️❤️🌺🌏🌏🌏🌏

Dajte Muzika - Green Forces - North Macedonia 🇲🇰 - Official Music Video - Junior Eurovision 2021 Dajte Muzika will represent North Macedonia in the Junior Eurovision Song Contest 2021 with the song Green Forces.-Read more about the Junior Eurovision Song...

Photos from Бејби шоу  /Актерска школа на Весна Петрушевска's post 12/11/2021

Михаил среќен колега ☘️❤️💕💕💕те сакаме 🌺 @akterskashkolapetrushevska @dajtemuzikaofficial 😍😍😍 @dacenikolovski

Петрушевска и Џамбазов во еко-шоу „Агенда 21“: Нешто многу сме згрешиле штом младите ја нарекуваат нашата татковина Македонија депонија 10/11/2021

Петрушевска и Џамбазов во еко-шоу „Агенда 21“: Нешто многу сме згрешиле штом младите ја нарекуваат нашата татковина Македонија депонија

https://umno.mk/petrushevska-i-dzambazov-vo-novo-shou/

Петрушевска и Џамбазов во еко-шоу „Агенда 21“: Нешто многу сме згрешиле штом младите ја нарекуваат нашата татковина Македонија депонија Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов се во нова мисија, овојпат како водители на еколошкото шоу „Агенда 21“ во продукција на КМК. Емисијата ветува добра заба....

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов со еколошко шоу ќе апелираат за грижата за животна средина 10/11/2021

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов со еколошко шоу ќе апелираат за грижата за животна средина

https://republika.mk/zivot/kaleidoskop/vesna-petrushevska-i-igor-dzambazov-so-ekoloshko-shou-kje-apeliraat-za-grizata-za-zivotna-sredina/

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов со еколошко шоу ќе апелираат за грижата за животна средина Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов во улога на водители на еколошкото шоу Агенда 21, ќе апелираат за грижата за...

Актерите Петрушевска и Џамбазов преку еколошкото шоу „Агенда 21“ ќе апелираат за грижата за животна средина 09/11/2021

Актерите Петрушевска и Џамбазов преку еколошкото шоу „Агенда 21“ ќе апелираат за грижата за животна средина

https://www.fakulteti.mk/mobile/news/09112021/akterite-petrushevska-i-dzhambazov-preku-ekoloshkoto-shou-agenda-21-kje-apeliraat-za-grizhata-za-zhivotna-sredina?fbclid=IwAR39g_H_r3z52tXj9hH-YR4yF1KxY3WU2zb6YPR8aW-7I_ea6t3vunjPLSY?fbclid=IwAR39g_H_r3z52tXj9hH-YR4yF1KxY3WU2zb6YPR8aW-7I_ea6t3vunjPLSY

Актерите Петрушевска и Џамбазов преку еколошкото шоу „Агенда 21“ ќе апелираат за грижата за животна средина Емисијата ветува добра забава, факти и повик за акција за ублажување на климатските промени, глобалното затоплување и деструктивноста кон природата од страна на ч....

09/11/2021

најава за новиот тв формат кој да го гледате веќе од 20 ноември на TV Telma /секоја сабота и реприза во недела/сите емисии после премиерата ќе бидат ставени на нашиот канал👇👇

@agenda21mk @kmk_produkcija
@tvtelma
#climatechange #ecoconcious
music by @gjokicazafirovski
#betweenthewords

https://youtu.be/jgodSfw9LGY
музика Gjokica Zafirovski
https://gjokica.bandcamp.com/album/between-the-words

AGENDA 21-najava 09/11/2021

AGENDA 21-najava

најава за новиот тв формат кој може да го гледате веќе од 20 ноември на TV Telma /секоја сабота и реприза во недела/сите емисии после премиерата ќе бидат ставени на нашиот канал👇👇
https://youtu.be/jgodSfw9LGY
музика Gjokica Zafirovski
https://gjokica.bandcamp.com/album/between-the-words
КМК Продукција / KMK ProductionTV TelmaAGENDA21mk

AGENDA 21-najava

Photos from Бејби шоу  /Актерска школа на Весна Петрушевска's post 08/11/2021

Драги деца и родители, ве известуваме дека уписите во актерската школа на Весна Петрушевска за 2021/2022 година се започнати! Запознајте се со магијата на актерската игра и бидете дел од успешните млади актери кои земаат учество во ТВ проекти 📽️ реклами 📺 музички спотови🎬 кастинзи.
Предавањата се одржуваат во простор кој овозможува одржување на дистанца и спроведување на сите безбедносни протоколи!
🔺изучување на актерска игра, литературно говорење и дикција
🔻времетраење: 60 минути
🔻пауза меѓу часовите: 30 минути за вршење на дезинфекција и проветрување
🔻групи од 10 деца
🔻ЗАДОЛЖИТЕЛНО носење на маски
🔻честа дезинфекција на раце и површини
🔺информации на телефон 078227316
🔴ПОБРЗАЈТЕ местата се ограничени🔴

North Macedonia tunes in to Dajte Muzika 🇲🇰 22/10/2021

North Macedonia tunes in to Dajte Muzika 🇲🇰

🌏🌏🌏🌏☘️🍀☘️yeah😍

North Macedonia tunes in to Dajte Muzika 🇲🇰 North Macedonia has chosen to send representatives from the hit TV show 'Dajte Muzika' to Junior Eurovision in Paris.

04/08/2021

@gigovmalin Среќен бејб❤️❤️❤️❤️жив,здрав и учи сценарија се гледаме од наредна недела❤️❤️❤️те сакаме🎂🎂🎂

@gigovmalin Среќен бејб❤️❤️❤️❤️жив,здрав и учи сценарија се гледаме од наредна недела❤️❤️❤️те сакаме🎂🎂🎂

Нашата приказна

Актерската школа на Весна Петрушевска почна со работа во 2007 година. Имавме период на пауза, но веќе од 2016 пак сме со сите оние кои сакаат да научат повеќе, да се радуваат на пробата љубов моја, да читаме книги, да научиме текстови. Можеби најважната мисија на нашите проби е стекнување самодоверба, подобрување на концентрацијата кај детето како и вежби за повеќе да паметиме. Преку игра и насмевки постигнуваме одлични резултати. МНТ е нашето место за љубов, дружба и бескрајни проби. Кога работиме нема граници за се она што може да го постигнеме. Сонуваме, креираме и забораваме на мобилните телефони. Кај нас светот е реален, а виртуелноста ја оставаме кога ќе се измориме од нашите фантазии и креирање на ликови во нашите претстави.

Videos (show all)

Location

Telephone

Address


ул."Коста Шахов" број 6
Skopje
1000
Other Performing arts education in Skopje (show all)
Art Ballet - Skopje Art Ballet - Skopje
Nikola Parapunov
Skopje, 1000

Ballet school for classical and modern ballet

Студио МАРБАЛ -  Танц и аеробик Студио МАРБАЛ - Танц и аеробик
Park Residence
Skopje, 1000

Танцувањето е забавно но истовремено и ефективно вежбање и помага во одржување на витка линија.

Центар за Уметност и Слободно Изразување - В Центар за Уметност и Слободно Изразување - В
Ванчо Мицков
Skopje, 1000

Твојот креативен дом. Your creative home.

Balkan Theatre Networks for EU Integration Balkan Theatre Networks for EU Integration
M.T Gologanov 54/1-7
Skopje, 1000