ООУ Кире Гаврилоски - Јане

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from ООУ Кире Гаврилоски - Јане, School, Prilep.

Operating as usual

markukule.mk 08/09/2017

Блесна ново игралиште и во ОУ "Kире Гаврилоски - Jaне" (ФОТО) - Маркукуле

markukule.mk ОУ „Кире Гаврилоски – Јане“ со почетокот на учебната година доби ново игралиште. Оваа инвестиција чини илјада и осумстотини илјади денари, средствата се обезбедени од Буџетот на Локалната самоуправа. Градоначалникот Марјан Ристески кој го посети ова училиште, во изјавата за медиумите посочи: „Продол...

09/05/2017

Марјан Ристески

73 години од загинувањето на Народниoт херој Кире Гаврилоски

zenitprilep.com.mk 10/04/2017

ОД ПОД ДО ПОКРИВ, СМЕНЕТО ВО ВТОРИОТ ДОМ

zenitprilep.com.mk Николче Кузевски, директор на ОУ „Кире Гаврилоски - Јане“- Променет е покривот, дограмата, подовите, а поставено е и парно греење- Реконструирани се санитарните ј

07/04/2017

Голема благодарност до Економско училиште - СОЕПТУ "Кузман Јосифоски - Питу"за приемот на нашите ученици и наставници.

02/04/2017

Регионален натпревар по англиски јазик Hippo 2017- најуспешните англисти со своите ментори Рената Андрееска, Златка Кочоска, Делфина Андрејевска во ООУ Ѓорѓија Пулевски-Скопје.

02/04/2017

На државниот натпревар по Информатика за програмирање во С++ ученикот Благојче Павлески освои второ место. Честитки за успехот.

25/02/2017

ПАНТОМИМИЧАРИТЕ од 9то одделение. 25.02.2017

24/02/2017

Маркукуле.мк

Со изложба на маски започна карневалот „Прочка“ во Прилеп

markukule.mk 14/02/2017

Литературно читање во OOУ "Кире Гаврилоски-Јане" за празникот на љубовта и виното: Убавиот пишан збор ги стопли срцата на сите - Маркукуле

markukule.mk На четиринаесетти февруари литературната секција од училиштето “Кире Гаврилоски – Јане”, традиционално го одбележува, празникот на виното и љубовта Св. Валентин. И оваа година, по единаесетти пат, на овој датум учениците од сите основни училишта од градот со убава поезија и прозни текстови ги претст...

markukule.mk 12/02/2017

За прв пат во Прилеп регистрирано Регионално географско Здружение - Маркукуле

На големо задоволство на сите професори по географија во основните и средните училишта од регионот на општините Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Кривогаштани и Доленени, за прв пат е регистрирано Регионално географско Здружение кое е од огромно значење. Овој настан се одвиваше во нашето основно училиште Кире Гаврилоски-Јане.

markukule.mk За прв пат во регионот на општиноте Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Кривогаштани и Долнени е регистрирано Регионално географско Здружение. На големо задоволство на сите професори по географија во основните и средните училишта од регионот на општините Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Кривогаштани…

23/01/2017

Марјан Ристески

20/12/2016

После одлична изиграна утакмица на одбојкарките од 9то одделение, нашето училиште го зеде второто место.

markukule.mk 20/12/2016

Започна доделувањето на новогодишните пакетчиња за првачињата во Прилеп - Маркукуле

markukule.mk Традицонално веќе 12-та година по ред, во Прилеп, денеска започна доделувањето на новогодишните пакетчиња за првоодделенците. Градоначалникот Марјан Ристески заедно со Дедо Мраз денеска ги посетија основните училишта „Гоце Делчев“, „Кире Гаврилоски“, „Добре Јованоски“, „Св. Климент Охридски“, како и...

02/12/2016

Деветтоодделенците ни презентираат за знаењето што го стекнаа при посета на Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите во Македонија заедно со наставничката Милена Плетварец на часот по историја.

pinkovezvezdice.info 18/11/2016

Aleksandra Trajčeska – Over the rainbow (11. 11.) – osma emisija | PINKOVE ZVEZDICE 2016 - 2017 | Pinkove Zvezdice UZIVO | Cela emisija | Pinkove Zvezdice ziri | Zadnja emisija - YouTube

Вториот настап на ученичката Александра Трајческа.

pinkovezvezdice.info Aleksandra Trajčeska - Over the rainbow (11. 11.) - osma emisija Aleksandra dolazi iz Prilepa i ima 12 godina. Ova takmičarka je osvojila srca svih članova žirija i dobila pet glasova. – Prava b

16/11/2016

Нашите првачиња во ликовниот караван со Ивце Пивце и Ladna 04.11.2016.

02/11/2016

Екскурзија деветто одделение

02/11/2016

Времето брзо поминува.. Деветтооделенците 2013 и 2016

02/11/2016

Музеј на вмро и музеј на жртвите на комунистичкиот режим.. нашите деветтоодделенци во 2013 и сега.

26/10/2016

Временските услови не беа пречка за нашите ученици и нивните наставници да се дружат и одлично да ја реализираат еднодневната екскурзија во месноста Селце.

21/10/2016

Државниот празник 23-ти Октомври, денот кога е оформена Македонската револуционерна организација, ќе се одбележи со низа свечености и настани во градот под Марковите Кули. Нашето училиште, заблеска во центарот на градот, на плоштадот “Методија Андонов-Ченто”, каде што беше формирано држаното знаме.

markukule.mk 14/10/2016

Денот на здрава храна одбележан во ООУ "Кире Гаврилоски" во Прилеп - Маркукуле

markukule.mk По повод  14-ти октомври “Денот на здравата храна”, колективот на основното општинско училиште “Кире Гаврилоски-Jaне” – Прилеп, во соработка со овластен нутриционист, организираше настан за поттикнување на свеста кај младите за тоа што точно значи здравата храна. Во училишниот двор учениците изложиј...

pink.rs 03/10/2016

KAO NA SVETSKOJ SCENI Leontina POHVALILA Aleksandru: Ti si PROFESIONALAC! (VIDEO)

Талентираната Александра Трајческа го остави жирито без зборови.Малата прилепчанка со својот шарм и талент доминираше на сцената во Србија. Тоа значи дека од нашето прекрасно училиште излегувале и ќе излегуваат "ТАЛЕНТИ"

pink.rs Aleksandra Trajčeska ima dvanaest godina i predstavila se peta po redu. Aleksandra dolazi iz Prilepa, iz Makedonije a otpevala je pesmu Megan Trejnor "Like

23/09/2016

Вториот експеримент на деветто одделенците од новата програма "кембриџ", "Зависноста на брзината на фотосинтезата од интезитетот на светлината".

23/09/2016

Учениците од 5то одделение со својата наставничка по англиски јазик Златка Кочоска одговорија на прашањето: How can I get to? (Како можам да стасам до?)

21/09/2016

Нова наставна програма "Кембриџ", час по биологија со учениците од 9то одделение. Истражување на фактори кои влијаат на интезитетот на фотосинтезата.

02/06/2016

Градоначалникот Марјан Ристески, денеска оствари средба со наргадените ученици на државни и меѓународни натпревари од основните училишта во градот и во населените места.

28/04/2016

Велигденски панаѓур!

28/04/2016

28.04.2016 Искористен уште еден сончев ден за велигденскиот панаѓур преку кој учениците се истакнаа со нивните изработки, за многу години Велигден (Христовото воскресение) среќни и бериќетни празници!

25/04/2016

25.04.2016 учениците од осмо одделение со своите класни раководители на одделенскиот час одржаа еко-акција.

24/04/2016

Девојките од осмо одделение, за неделата на солидарноста 18-24 април 2016 собираа парични средства за децата со посебни потреби и социјалните семејства за да им подарат пакетчиња. Повторно хуманоста пред сè.

24/04/2016

Еко-ден со третоодделенците

www.zenitprilep.com.mk 10/04/2016

ПОТЕЊЕ НА ТАТАМИТЕ ЗА 11 ЏУДО МЕДАЛИ

www.zenitprilep.com.mk ОУ „Кире Гаврилоски - Јане“ Од 15 учесници, дури 11 од ОУ „Кире Гаврилоски - Јане“ под менторство на Борис Митрески и Благојче Илиески, се вратија со медали од Држав

www.zenitprilep.com.mk 10/04/2016

ОД ПОД ДО ПОКРИВ, СМЕНЕТО ВО ВТОРИОТ ДОМ

www.zenitprilep.com.mk Николче Кузевски, директор на ОУ „Кире Гаврилоски - Јане“- Променет е покривот, дограмата, подовите, а поставено е и парно греење- Реконструирани се санитарните ј

Location

Category