پارس،پارت،ماد ملیت ایران من. تمـــــــــــ

پارس،پارت،ماد ملیت ایران من. تمـــــــــــ

ایرانی سبز و همیشه آباد با و جود هر ملیتی همه جای ایران سرای من است..تمام درود به دوستان و بازدید کنندگان هدف از ساخت این برگه حمایت از فرهنگ و تاریخ باستانی مردمان پارس،پارت و ماد ایران زمین و پرداختن به سبک زندگی،پوشش و اشیا باستانی و مهمتر از همه آشنایی بیشتر با پوشش و جنگ افزارهای سربازان ایران باستان میباشد ..سپاس از نگاه شما

05/09/2016

حضرت دانيال (ع) در بيت المقدس متولد شد و در سن 12 سالگي بود که سپاه بخت النصر، پادشاه بابل به سرزمين بيت المقدس حمله و آن سرزمين را فتح کرد به رسم آن زمان تعداد زيادي از مردم آن سرزمين از جمله حضرت دانيال را به همراه خود به اسارت برد.
پادشاه در ابتدا دستور داد تا تعدادي از افرادي را که به اسارت برده اند انتخاب کرده و به آنها تعليم داده شود تا در آينده از آنها در دربار استفاده کنند و يکي از کسانيکه انتخاب شد حضرت دانيال (ع) بود.
در اين مدت، روزي پادشاه بابل خوابي ديد و تمام خوابگزاران از تعبير آن خواب عاجز ماندند و پادشاه دستور داد تا همه آنها را بکشند.
خبر به گوش حضرت دانيال (ع) رسيد او به مامورين سلطنتي گفت که مي تواند خواب را تعبير کند. حضرت دانيال را پيش پادشاه بردند و پادشاه به او گفت که تو هم بايد خواب را تعريف کني هم اينکه آن را تعبير کني و دانيال پذيرفت و او خواب را براي پادشاه تعبير کرد و به همين سبب مورد احترام واقع شد.
زمان گذشت تا اينکه کوروش بزرگ، پادشاه ايران به بابل حمله کرد و توانست بابل را فتح و يهوديان را از اسارت حکومت بابل آزاد کند و دانيال (ع) را به همراه خود به ايران آورد و در دربار پادشاهي ايران نيز مورد تکريم قرار گرفت در اين مدت حضرت دانيال مي توانست به طور مستقيم و بدون اجازه و وقت قبلي با پادشاه ديدار کند و مي توان گفت که به عنوان دومين فرد مملکتي محسوب مي شد.
بعد از مرگ کوروش بزرگ يک دوره کوتاه در زمان بردياي دروغين به وجود مي آيد که در تاريخ چيزي از دانيال (ع) نيامده است اما بعد از روي کار آمدن داريوش بزرگ دوباره حضرت دانيال (ع) باز به همان مقام و مرتبه رفيع دست پيدا مي کند تا اينکه احتمالا در سن 83 يا 85 سالگي دار فاني را وداع مي کند و به رسم بزرگان آن زمان جسد آن حضرت را به صورت موميايي شده در همين منطقه که هم اکنون آستان دانیال است نگهداري مي شده و بالاي سر آن جعبه اي قرار داشته که هر کس احتياج به پول پيدا مي کرد از آن جعبه به قرض مي برده و بعد از اينکه مشکلاتش برطرف مي شده دوباره قرض را پس مي داد.
.
.
پیش بینی دانیال نبی از آمدن کورش بزرگ
در کتاب دانیال نبی از رویا و خواب دانیال نبی درباره ی نیرو گرفتن کورش هخامنشی, چنین یاد می شود :
پادشاهی به نام ذو القرنین(لوقرانائیم)،پدیدار شود و دو کشور ماد و پارس با هم یکی شوند و بر بابل پیروز گردند و یهود را آزادی بخشند.و ذو القرنین (کورش) همان پادشاهی است که خداوند او را برای کمک به‏ اقوام اسیر و قوم یهود و نیز تجدید بنای اورشلیم بر می‏ انگیزاند. دانیال در رؤیا دید،قوچی در کنار رودخانه‏ اولائی(به یونانی ابؤلایوس) یا رودخانه کارون ایستاده و دو شاخ بلند دارد که‏ یکی به طرف جلو و یکی به طرف پشت خم شده و با دو شاخ خود شرق و غرب و جنوب را شخم می‏زند.زمانی گذشت،و از سوی مغرب بزی کوهی پیدا شد که زمین را با شاخ‏ بزرگ و نخراشیده خود که میان پیشانیش بود کند و پیش آمد.کم کم به قوچ‏ دو شاخ نزدیک شد و خشمناک بر او تاخت و دو شاخ او را خرد کرد. آنگاه دانیال،با الهام از این رؤیا اظهار می‏دارد،قوچ همان ذو القرنین و دو شاخ،نمایانگر همبستگی و یکی شدن ماد و پارس است. «و بر این دو کشور،پادشاهی نیرومند به نام کوروش،فرمانروایی می‏کند و آن بز کوهی نشانگر یونان و نخستین پادشاه آنجا به نام اسکندر می‏باشد که خاندان‏ هخامنشی را در زمان داریوش سوم(دارا)مغلوب خواهد کرد.»(1) در رؤیای دانیال،کوروش همانند قوچی دو شاخ(ذو القرنین)در می‏آید و ظهور او به مردم اسیر و تشنه آزادی،نوید داده می‏شود.پس کوروش پادشاهی‏ است که،دانیال او را بصورت قوچی تصور نموده و(لوقرانائیم)نامیده است. لوقرانائیم همان است که ترجمه آن از عبری به عربی ذو القرنین است.«قرن»در عبری و عربی هر دو به معنی شاخ می‏باشد و یهودان عرب چون زبانشان عربی بود،کوروش را ذو القرنین یعنی صاحب دو شاخ نامیدند.و دو شاخ او علامت قدرت‏ ماد و پارس است.در کتیبه کوروش در پاسارگاد(پارسگرد)پیکره کوروش را با دو شاخ نشان داده‏اند که یکی به سوی جلو و دیگری به سوی عقب و بین آنها سه‏ (1).نقل از هخامنشیان در تورات،نوشته محمد قائمی،ص 114 به بعد. گل بلند همچون تاجهای مصر دیده می‏شود.در حقیقت مجموعه این دو شاخ و گلها، تاج کوروش را نشان می‏دهد.بر بالای نقش،کتیبه‏ای وجود داشته که با سه زبان‏ و خط پارسی باستان،عیلامی و بابلی بر روی آن نوشته شده بود«منم کوروش شاه‏ هخامنشی»که امروز این خط بر جای نمانده است. «این پیکره،عینا مانند همان رؤیایی است که دانیال دیده بود.همچنین‏ این پیکره دارای چهار بال می‏باشد و مانند همان تصوری است که اشعیای نبی در کتاب خود از آن سخن گفته و به نام عقاب شرق یاد کرده است.»

[05/18/16]   تحول= تغییر با بار مثبت
تاریخ رویدادی که باید از آن تجربه گرفت و از اتفاقاتی که رخ داده درس عبرت گرفته و آن را تکرار نکنیم اما مسئله ای که هست اینه که ما ایرانی ها با نگاه به تاریخ فکر میکنیم آینده هست در واقع در گذشته خود غرق شده ایم با نگاه کردن به عکس 4 سال پیشمون خندمون میگیره ولی از آینده نمیترسیم این محدودیتی است که خودمان برای خود ایجاد کرده ایم دیواری که خود برای خود ساخته ایم در حالی که باید از گذشته دل کند در حال زندگی کرد و تصویری از آینده برای خود ترسیم کنیم حال همین الآن است هدیه بزرگی که خداوند به ما داده یعنی زمان و برای آینده برنامه ریزی کنیم.
گذشته را نباید نادیده گرفت بلکه از آن یاد بگیر و تجربه کسب کن و به حال فکر و زندگی کن در آینده بودن هم عاقلانه نیست ولی برنامه ریزی برای آینده حائز اهمیت هست.
مطالبی که من در صفحه خودم میذارم فقط برای اینه که ارزش خودمون رو فراموش نکنیم ولی دلیل بر این نیست که در آن غرق شویم و به نکاتی که دربالا نوشتم ختم میشود باید یاد بگیریم که اگه به دستاوردی رسیدیم مغرور نشویم زیرا اگه در خوشحالی اون دستاورد موندیم پیشرفتی نمیکنیم بلکه باید از آن دل کند و به سمت پیشرفت های بعدی خیز برداریم.
اعتقاد دارم که چیزی که الان هستیم نتیجه تصمیمات و تفکرات قبل ما هست و چیزی که در آینده میشویم نتیجه تصمیمات و تفکراتی است که الآن میگیریم..
همه چیز از خودمان شروع میشود.. تـــــــــــــــــــــــــمام
..یا حق..

06/12/2015

زادروز بابك خرمدين است‌:
رسانه باشید، بهتر است اسطورهایمان را از یاد نبریم. heart emoticon
محل تولد : سبلان
علت مرگ: بريده شدن دست و پايش و قطع شدن سر
آرامگاه: ندارد
مليت: ايرانی
شناخته شده:
مبارزه برضد اشغالگری اعراب پس از حمله ی اعراب به ایران
جنبش :رهبر انقلابی جنبش سرخ جامگان
مخالفان :خلیفه عباسی ؛ مامون و معتصم هست
چگونگی دستگیری : خیانت افشین مازندرانی یک ایرانی که بخاطر مقام و ثروت خود را به معتصم فروخت
خلیفه مسلمانان معتصم : اگر توبه کنی می بخشمت!
بابک: گنهکاران توبه می کنند نه وطن پرستان.
خلیفه مسلمانان : تو اکنون در چنگ ما هستی!
بابک: جسمم آری ولی روحم نه، دژ آرمان من تسخیر ناپذیر است...
خلیفه:جلاد قطعه قطعه اش کن تا با زجر بمیرد!جلاد با یک ضربت دست راست بابک را قطع کرد...
بابک به زمین نشست و با خون کتفش صورتش را غرق خون کرد...
خلیفه: کافر! این چه بازیست!
بابک: پیش نامرد باید مردانه مرد...با رفتن خون از تنم رخسارم زرد می شود و تو گمان می کنی از ترس است!اما مرا ترسی از گله ی روباهان نیست...با قطع هر عضوم بابکی در این سرزمین متولد می شود...
با هر جمله ای که بابک می گفت عضوی از بدنش بر زمین می افتاد...
خلیفه: جلاااااااااااد ببر صدایش را!
و شمشیر فرود آمد...
و سرش ، سری که پیش هیچ ظالمی خم نشده بود به زمین افتاد...
به یاد بابک خرمدین؛ غیور مرد ایران زمین .
ﺯﻧﺪﻩ باد هر شهیدی که به عشق مردم و وطن با جان خویش عشق بازی میکند

arq.ir 05/12/2015

تاريخ شمشير و تفنگ در ايران |

شمشیر کوپی kopi ــ یا کوپیس، مطابق معمول بعلت کم کاری تاریخ نویس های ایرانی، این نوع شمشیر را نیز از دست آورده های یونان باستان اروپایی می دانند، در صورتی که خود یونان باستان در جای دیگری بوده است در اینجا. شمشیر کوبی هان داس کشاورزی است، که بصورت بلند تر و بهتر برای مبارزه جنگی سخته اند. کشاورزان چون با داس بهتر کار می کردند، و در هنگام مراسم و تفریح از رزم با داس استفاده می کردند، بنابراین بهتر می توانستند از شمشیر کوپی استفاده کنند. این شمشیر در طول تاریخ در کشورها مختلف نام های متفاوتی گرفته کوپیس در غرب و یاتاقان در عثمانی و غیره، ولی همه آنها ریشه در کوپی دارند.
ــ کوپی = کاپا = کو = سنگ برنده کوه + پی = یک سوم گرد = داس، مشروح در اینجا.
ــ چاقو = کاکو = کا = همدم + کو = سنگ برنده کوه. اولین چاقو های بشر، سنگ های شیشه کوهی بودند، که هنگام تیز کردن دو لبه تیز می شدند.

بیشتر بخوانید.. http://arq.ir/
توسط.. «انوش راوید»

arq.ir

26/11/2015

با پهناورترین کشور جهان آشنا شوید..

10/11/2015

سرباز ساسانی..sassanid soldier

10/11/2015

سرباز هخامنشی..

28/10/2015

بابل

27/10/2015

دلیل پیروزی کوروش بزرگ بر کرزوس تدبیر و تجربه پادشاه ایران بود از آنجایی که سپاهیان کرزوس اسب سواران ماهری بودند کوروش بزرگ برای مغلوب کردن سوارکاران از نقطه ضعف آنان استفاده می کند و از آنجایی که اسب از شتر می ترسد برای این جنگ به دستور کوروش بزرگ 14000 راس شتر سوار به سپاه ایران ملحق شده و با رم کردن اسب های دشمن پیروزی بزرگی نسیب ایران می شود..
پس از آنکه تهاجم کیمیری‌های آناتولی، گردیوم پایتخت فریگیه را در سال ۶۷۶ پ. م ویران ساخت، لیدیه مهم‌ترین پادشاهی منطقه بود. سارد، پایتخت لیدیه، در حدود هفتاد کیلومتری کرانهٔ غربی ترکیه کنونی قرار داشته است. کرزوس افسانه‌ای بر لیدیه فرمان می‌راند و به سبب داشتن طلا و دادن هدیه‌های سخاوتمندانه به کاهنهٔ عبادتگاه دلفی مشهور شده بود. کرزوس پس از شنیدن پاسخ دو پهلوی دلفی که: «کرزوس پس از گذشتن از رود هالیس یک امپراتوری بزرگ را نابود خواهد کرد.» تشجیع شد که به ایرانیان حمله برد.[۲۵]

عمومأ، آغاز جنگ ایران ولیدیه را در سال ۵۴۷ پ. م دانسته‌اند. در جنگی که بین کورش بزرگ و کرزوس پادشاه لیدیه در گرفت، کوروش در «کاپادوکیه» به کرزوس پیشنهاد کرد که پیرو پارس شود. کرزوس این پیشنهاد را نپذیرفت و جنگ بین‌شان آغاز گردید. سرانجام جنگ سختی در «پتریوم» پایتخت هیتی‌ها روی داد، در این نبرد نظم اسبان لیدیایی بر اثر بوی شترهای ایرانیان از هم گسیخت. کرزوس به سمت سارد فرار کرد و در آنجا بست نشست. کورش شهر را دوره کرد و کرزوس را دستگیر نمود. لیدیه گرفته شد و به عنوان یکی از استان‌های ایران به شمار آمد. هر چند باستانشناسان پس از هجده حفاری نتوانستند به ارگ کرزوس دست پیدا کنند، اما لایه‌های سوخته و پیکان‌های مانده از حملهٔ ایرانیان را یافتند.[۲۶] کرزوس از این پس مشاور بزرگ هخامنشیان شد. پس از گرفتن لیدی، کوروش متوجه شهرهای یونانی شد و از آنها نیز، تسلیم بی اما و اگر را خواست که یونانیان نپذیرفتند. در نتیجه شهرهای یونانی یکی پس از دیگری گرفته شدند. رفتار کوروش با شکست‌خوردگان در مردم آسیای صغیر اثر گذاشت.[۲۷] کورش، گرفتن آسیای صغیر را به پایان رساند و سپس متوجه مرزهای خاوری شد. زرنگ، رخج، مرو و بلخ، یکی پس از دیگری در زمره استان‌های تازه درآمدند. کوروش از جیحون گذر کرد و به سیحون که مرز شمال خاوری کشور بود، رسید و در آنجا شهرهایی سخت‌بنیاد، برای جلوگیری از یورش‌های مردم آسیای مرکزی ساخت. کوروش در بازگشت از مرزهای خاوری، عملیاتی در درازای مرزهای باختری انجام داد. ناتوانی بابل، به واسطه بی‌کفایتی نبونید، پادشاه بابل و فشارهای مالیاتی، کوروش را متوجه آنجا کرد. بابل بدون جنگ شکست خورد و پادشاه آن دستگیر شد. کوروش در همان نخستین سال پادشاهی خود بر بابل، فرمانی بر اساس آزادی یهودیان از بند و بازگشت به کشور و دوباره‌سازی پرستش‌گاه خود در بیت‌المقدس پخش کرد. او دیگر بردگان را هم آزاد کرد، و به گونه‌ای برده‌داری را از میان برداشت.

22/08/2015

کتیبه پی بنای تخت جمشید
.
.
کتیبه‌های پی‌بنای کاخ آپادانا تخت جمشید هشت کتیبه باستانی است که از دوران زمامداری داریوش بزرگ به جا مانده‌است. این کتیبه‌ها از زیر ستون‌های کاخ آپادانا تخت جمشید کشف شده‌است. چهار کتیبه از این کتیبه‌ها از جنس طلا و چهار کتیبه دیگر از جنس نقره می‌باشند.
بزرگترین و باشکوهترین کاخ داریوش اول، کاخ آپادانا تخت جمشید بوده‌است. بنای این کاخ در تاریخ ۵۱۵ پیش از میلاد آغاز شد و تکمیل آن سی سال طول کشید. ساختمان این کاخ بزرگ و با شکوه، کاری ماندنی محسوب می‌شد، به همین سبب داریوش بزرگ فرمان داد تا نام و نشان و ویژگی‌های ایرانشهر (ایران) را بر چهار کتیبه (خشت) طلایی و چهار کتیبه نقره‌ای، به سه زبان و خط پارسی باستان، بابلی و ایلامی حک کنند و چهار جعبه سنگی که هر کدام ۴۵ سانی‌متر طول و عرض و ۱۵ سانتی‌متر بلندی داشت، ساختند و در هر جعبه، یک کتیبه طلایی و یک کتیبه نقره‌ای به همراه چند سکه، از نوع سکه‌های ایونیه و لودیه و یونان، که در آن روزگار رواج داشت (در سال ۵۱۵ پیش از میلاد هنوز سکه‌های داریوش، موسوم به داریک یا داریوشی، ضرب نشده بود) قرار دادند و در چهار گوشه تالار کاخ، زیر پی دیوار آپادانا، با تخته سنگ‌هایی گران مدفون ساختند.

کاشف این آثار فردریچ کرفتر بود.
از میان این جعبه‌ها و گنجینه‌های داخل آنها، دو عدد در طول ایام به تاراج رفته‌است. و جای خالی یکی از آنها در گوشه شمال غربی آپادانا، در دل سنگ کوه آشکار مانده بود. فردریک کرفتر در سال ۱۳۱۳ خ به بررسی این جای خالی پرداخت و نتیجه گرفت که باید در سه گوشه دیگر تالار نیز نمونه آن یافت شود. پس از کنده‌کاری و حفاری در گوشه شمال‌شرقی و جنوب شرقی، جعبه‌ها و گنجینه‌های درون آنها را یافتند و به تهران فرستادند. هم اینک یک جفت از کتیبه‌ها در موزه ملی ایران نگهداری می‌شود.

[01/06/15]   چقدر هفتاد هشتاد سال کم است برای دیدن تمام دنیا!
برای بودن با تمام مردم دنیا!
چقدر حیف است که من میمیرم و غواصی در عمق اقیانوس ها را تجربه نمی کنم !
میمیرم و حداقل یکبار زمین را از روی کره ماه نمی بینم !
دلم می خواست چند سال در یک جنگل یا یک روستا زندگی کنم .
چند سالی را هم در چند کشور دیگر با آداب و رسومی دیگر.
دلم میخواست چند کلیسا و معبد و مسجد بزرگ جهان را میدیدم و با پیروان ادیان مختلف حرف میزدم .
دلم میخواست یکبار هم که شده از ارتفاعی بلند و مهیب پرواز میکردم


""دلم می خواست های من""
زیادند ،
بلندند ،
طولانی اند .
اما مهمترین دلم می خواستم،
این است که انسان باشم
انسان بمانم
و انسان محشور شوم .
چقدر وقت کم است .
تا وقت دارم باید مهر بورزم به همین چند نفر که از تمام مردم دنیا با من نفس می کشند ،
باید مهربورزم به همین جغرافیایی که سهم چشمهای من از جهان است .
وقت کم است باید خوب باشم.. .. ..
مهربان باشم...
ودوست بدارم همه ی زیبایی ها را....
ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ : ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﺏ ﺑﻪ ﺑﻬﺸﺖ ﻣﯽ ﺭﻭﻧﺪ
ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﻣﯿﮕﻮﯾﻢ :

ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﺏ ﻫﺮ ﺟﺎ ﮐﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﻬﺸﺖ
ﺍﺳﺖ....
🍀👌🍀

[01/06/15]   درود به ایران
سرزمین ِ گلای نیلوفر
و کوروش
پادشاه خدایی نیرومند
درود ، به مردمم که کم سختی ندیدن
اما هنوزم پابرجا و با بدختی غریبن
درود به شهیدو پرچم داره خاک ایران
درود به اونا که تو جنگ شدن خانه ویران
درود به فارس، ترکمن و لُر و کورد و مازنی
درود به گیلک ، بلوچ و قوم تُرک و آذری
که دارن جوونایی که همچون فریاده آتشن
همون جوونا که امثال ِ فرهاد و آرشن
بدون خیلی شده که من از وطنم بخونم
امروز باید یه مظلوم و هموطنم بدونم
درود به پیرمردی که فلسطینیست و
هنوز میگه واسه آزادی طلسمی نیست.....
درود...........................................

14/06/2014

با تیر، نشد تیغ، نشد چوب، نشد سنگ

با هرچه به دستم برسد آمده ام جنگ

گر دست تعدّی است، وگر پای تجاوز

آن دست کنم کوته، آن پای کنم لنگ

من زاده ی ایرانم، آزاده و آزاد

بیگانه پرستیدن ننگ است مرا ننگ........

13/06/2014

Timeline Photos

13/06/2014

مجسمه اصلی پرسپولیس..
نگهبان پارسه..
این مجسمه به دستور کوروش بزرگ ساخته شد او پس از کشور گشایی های بزرگ نماد هر کدام از کشورهای فتح شده را در این مجسمه نمایان ساخت تا دلیلی باشد بر فتوحات و پیرو زی ها..
تن شیر بابل
بال عقاب روم
سم گاو یونان
و در نهایت سر انسان نماد تدبیر و اندیشه مربوط به ایران بزرگ..

13/06/2014

به یزدان که گر ما خرد داشتیم
کجا این سرانجام بد داشتیم؟!!

13/06/2014

Timeline Photos

13/06/2014

‎پارس،پارت،ماد ملیت ایران من. تمــــــــــــــــــام‎'s cover photo

13/06/2014

‎پارس،پارت،ماد ملیت ایران من. تمــــــــــــــــــام‎'s cover photo

27/04/2014

پارس،پارت،ماد ملیت ایران من. تمــــــــــــــــــام

در دادگاه از امیر عباس هویدا سوال شد که در این ۱۳ سال که نخست وزیر بودی چه غلطی کردی؟!
ایشان یک خودکار بیک از جیب کتش در آورد و گفت: در ابتدای دوران نخست وزیری من، قیمت این خودکار ۵ ریال بود و تا پایان آن که ۱۳ سال طول کشید ۵ ریال باقی ماند...

اما خیلی‌ها بهش خندیدند و معنی حرفش رو نفهمیدند...!

27/04/2014

پارس،پارت،ماد ملیت ایران من. تمــــــــــــــــــام

شاه شاهان ؛ خشایارشا :

" به تعظیم مردمان زمانه اعتماد مکن !!
تعظیم آنها مانند خم شدن دو سر کمانی است که هر چه به هم نزدیکتر شوند ؛ تیرش کشنده تر خواهد بود "

02/04/2014

آبان سال 420 میلادی:
یزدگرد یکم از پادشاهان ساسانی ک رهسپار جنگ و بیرون راندن هون ها از بخش های شمالی بین النهرین(میان رودان)بود،در محل چشمه سبز(40کیلومتری نیشابور)در پی لگد اسب کشته شد...

25/03/2014

برادر جان نمی دانی چه غمگینم ...

21/03/2014

پارس،پارت،ماد ملیت ایران من. تمــــــــــــــــــام

عیدتون مبارک دوستای گلم..

من آریایی ام خدایم اهورا کلامم وحدت امامانم:کوروش،داریوش،خشایار،مازیار،انوشیروان و اردشیرند امام وقتم کاوه و روحانیونم: فردوسی،خیام،مولوی،حافظ و سعدی اند. کتاب مقدسم شاهنامه اصول و فروغ دینم لوح حقوق بشر کوروش و عاشورایم قادسیه است..بهشتم آزادیست و عیدم عید نوروز است..
"سال نو بر شما خجسته باد"
همه با هم "زنده باد ایران"

[03/20/14]   من آریایی ام خدایم اهورا کلامم وحدت امامانم:کوروش،داریوش،خشایار،مازیار،انوشیروان و اردشیرند امام وقتم کاوه و روحانیونم: فردوسی،خیام،مولوی،حافظ و سعدی اند. کتاب مقدسم شاهنامه اصول و فروغ دینم لوح حقوق بشر کوروش و عاشورایم قادسیه است..بهشتم آزادیست و عیدم عید نوروز است..
"سال نو بر شما خجسته باد"
همه با هم "زنده باد ایران"

16/03/2014

آدولف هیتلر و نژاد آریایی
اولین فردی که به حمایت از آریایی های جنوب آلمان پرداخت آلفرد روزنبرگ بود وی نماینده اعضای اتحادیه کارگری سوسیالیستی بود و سرزمین آلمان را متعلق به اقوام مهاجرت کرده آریایی خواند روزنبرگ همچنین اضافه کرد به طور قطع مردم جنوب آلمان (آریایی ها ) سال ها پیش از مردم شمال (نوردیک ها) ساکن این سرزمین بوده اند وی همچنین در مورد تهدید نژادی نودریک ها نسبت به آریایی های ساکن جنوب هشدار داد او ادامه داد اگر به همین روال پیش برویم سراسر آلمان را چشم آبی ها تسخیر می کنند ! روزنبرگ همچنین بزرگترین تهدید نژادی آریایی ها را "نژاد یهودی" سامی خواند.
روزنبرگ یکی از معماران اصلی نازی ها در گرایشات ایدئولوژیک بود وی را می توانیم به طور قطع یکی از معماران سبک نازیسم بنامیم . روزنبرگ با الهام از نظریات هرمان هیرت طرح ” مذهب از خون” را مطرح ساخت. بر این اساس این طرح نژاد آریایی جنوب آلمان باید به دفاع از آمیخته شدن بیش از پیش با نژاد نودریک در شمال آلمان می پرداخت. این طرح توسط روزنبرگ (Rosenberg ) در جمع اعضای اصلی حزب تازه تاسیس ملی کارگران سوسیالیست آلمان ( نازی ) مطرح شد و توسط آقایان Arthur de Gobineau و Georges Vacher و Blavatsky و Houston Stewart Chamberlain و Madison Grant تایید و به نزد آدولف هیتلر برده شد، آدولف هیتلر خود مخالف یهودی و مخالف ضعیف شدن نژاد آریایی ساکن آلمان بود آدولف هیتلر در کتاب خود "نبرد من" بسیار از آریایی ها ستایش کرده است آدولف هیتلر معتقد بود تمدن جنوب آلمان و زبان آلمانی مدیون تمدن آریایی های کوچ کرده به جنوب آلمان است . آدولف هیتلر همچنین حامی تهدید نژادی یهودی - سامی برای نژاد بشریت بود. با تایید هیتلر این طرح به اوج خود رسید ؛ این طرح در تمام سیاست های نژادی در آلمان نازی و آریایی کردن مقررات از سال 1920 در حزب تا 1940 در کل رایش سوم تاثیر فراوانی داشت.

دلیل استفاده از واژه آریایی در نزد آلمانی ها شاید به دلیل نزدیک شدن بیش از پیش به تمدن ایران بود.قدیمی ترین مرجع اذعان به واژه آریا کشف شده تا کنون به حدود 6 قرن پیش از میلاد بر می گردد و آن متنی نیست جزء متن ” کتیبه بیستون ” در این متن از واژه آریا به طور حتم به منظور اشاره به مردم اصیل ایران استفاده شده است.شاید به همین دلیل است که چهره های اعضای بلند پایه حزب نازی بیشتر به یک ایرانی شبیه است تا یک سوئدی ، به هر حال چه به صورت اتفاقی چه به صورت برنامه ریزی شده چهره بسیاری از اعضای حزب نازی از جمله آدولف هیتلر بیشتر از آنکه یک چهره غربی یا اروپایی باشد به چهره یک شرقی با چشمانی آبی شباهت دارد.

Location

Category

Telephone

Address

مدرس-حجتی
Shiraz
7157935799
Other Education in Shiraz (show all)
انجمن تخصصی شهر معماران انجمن تخصصی شهر معماران
انجمن تخصصی شهر معماران
Shiraz, 09373296209

انجمن تخصصی معماری برای یافتن جدیدترین آموزش ها و مقالات معماری

تبلیغات آنلاین تبلیغات آنلاین
Eram Street
Shiraz, 12345

تبلیغات خود را به ما بسپارید. <3

Avian Diseases Research Center Avian Diseases Research Center
Shiraz, +98711

A research center of avian diseases

GRE Quantitative Online TUTOR GRE Quantitative Online TUTOR
N E
Shiraz

Here you can get help with your quantitative part of your GRE.

تحصیل در مالزی تحصیل در مالزی
UNIT 619 - 6TH FLOOR - SANAAT TOWER - AMIR KABIR BLVD
Shiraz

ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور مالزی را با آواسپهر تجربه کنید. www.mm2h.ir

Dabirestane Shahed 13 Shiraz Dabirestane Shahed 13 Shiraz
Shiraz

shahed13,opened in 1371 تنها صفحه رسمی دبیرستان شاهد 13 شیراز.

دوست داران معماری ، عمران ، شهرسازی دوست داران معماری ، عمران ، شهرسازی
Shiraz

مرجع تخصصي معماري و معماران ايران

معمار اندیشه معمار اندیشه
Hafez University
Shiraz

خبرنامه گروه عملی - پژوهشی "معمار اندیشه"

گیتار گیتار
Shiraz

گیتار

Amigos De Shiraz Amigos De Shiraz
Address
Shiraz

Viva España y español

دبیرستان احسان شیراز دبیرستان احسان شیراز
معالی آباد - میدان احسان
Shiraz, 711

گردهمایی مجازی فارغ التحصیلان و دانش آموزان دبیرستان احسان

Persia Medical Tour Persia Medical Tour
Abiverdi St, Chamran Blv
Shiraz, 71

Our company is activist in patient transfer to Iran (Shiraz and Tehran) and provides all the services enabled. with the most reasonable cost possible