فرهنگسرای سبز تنکابن

فرهنگسرای سبز تنکابن

لطفا فرهنگ رو فقط واسه فرنگ ندونید

Operating as usual

03/09/2014

موسیقی پارس

«مرتضي پاشايي» برای اولین بار بي‌پرده و بی تعارف از بيماري‌اش مي‌گويد:
شکستش می‌دهم . . .
- از شيمي‌درماني نمي‌ترسم ولي عذاب‌آور است
- مهدی کرد: دکترها می گویند مرتضی این همه انرژی را از کجا می آورد؟
http://www.musicepars.com/?p=18773

03/09/2014

سهراب سپهری Sohrab Sepehri

خاطرات خواندنى سهراب از دوران دبستان:

"...سال اول دبستان بود. کلاس بزرگ بود: یک اطاق پنجدرى و روشن بود. آفتاب آمده بود تو. بیرون پاییز بود. دست ما به پاییز نمی‌رسید. شکوه بیرون کلاس بر ما حرام بود. سرهای ما تو کتاب بود. معلم درس پرسیده بود. و گفته بود: دوره کنید. نمی‌شد سربلند کرد. تماشای آفتاب تخلف بود. دیدن کاج حیات جریمه داشت: از نمره گرفته، دو نمره کم می‌شد.
ما دور تا دور اطاق روی نیمکت نشسته بودیم. میان اطاق خالی بود. و چه پهنه‌ای برای چوب و فلک. تخته‌ی سیاه بدجایی بود: ضد نور بود. روی چند شیشه را گرفته بود: نصف یک درخت را حرام کرده بود. با تکه‌ای از آسمان. نوشته‌ی روی تخته‌ی سیاه خوب دیده نمی‌شد: برگ، مرگ خوانده می‌شد. همان روز حسن «خوب» را «چوب» خوانده بود. و چوب خوبی از دست معلم خورده بود.

جای من نزدیک معلم بود. پشت میزش نشسته بود و ذکر می‌گفت. وجودش بطلان ذکر بود. آدمی بی‌رؤیا بود. پیدا بود زنجره را نمی‌فهمد، خطمی را نمی‌شناسد، و قصه بلد نیست. می‌شد گفت هیچ‌وقت پرپرچه نداشته است. در حضور او خیالات من چروک می‌خورد. وقتی وارد کلاس می‌شد، ما از اوج خیال می‌افتادیم. در تن خود حاضر می‌شدیم. پرهای ما ریخته بود. انگار سرنگون بودیم. ترکه‌ی روی میز ادامه‌ی اخلاق او بود. بی‌ترکه شمایل او ناتمام می‌نمود. و ترکه همیشه بود. حضور ابدی داشت. ترکه‌ی تنبیه، ترکه‌ی انار بود. که در شهر من درختش فراوان بود. ترکه، شلاقه‌ی پای درخت انار بود. شلاقه‌ها را می‌بریدند تا زور درخت را نگیرند، شلاقه گُل نمی‌کرد. میوه نمی‌داد. اما بی‌حاصل نبود: شلاق می‌شد. در تعلیم و تربیت آن روزگار، درخت انار سهم داشت. فراگیری، محرکِ گیاهی داشت..."

برگرفته از دستنوشته هاى سهراب: معلم نقاشى ما

03/09/2014

انتشارات روزنه

داستان ایرانی

پرفروش‌های مرداد ماه نشر روزنه

خوف/شیوا ارسطویی/چاپ دوم
گراف گربه/هادی تقی زاده
تاریک ماه/منصور علیمرادی
مثل یک بوم سفید/معصومه میرابوطالبی
سایه‌های بلند/شهریار عباسی
زن‌ها در زندگی من یا دلف معبد دلفی/فرید قدمی/چاپ دوم
ابن‌الوقت/یوسف انصاری

03/09/2014

کتاب سرا

دانلود کتاب «مانی و دین او» اثر سید حسن تقی زاده:

http://www.mediafire.com/download/65o7ovcfpsvecls/maani.pdf

این کتاب ،جامعترین و دقیق ترین پژوهش درباره مانی پیامبر و آیین اوست که توسط سید حسن تقی زاده مورخ و پژوهشگر بزرگ معاصر به رشته تحریر در آمد و نخستین بار در سال 1335 چاپ شد.

مانی که بود؟
مانى یا مانس پیامبر ،هنرمند ،اندیشمند و مصلح اجتماعی ایرانی به سال ۲۱۵ میلادى در بابل متولد شد. پدرش از اهالی همدان و مادر وی از خاندان کامسراگان با خویشاوندی با دودمان پادشاهی اشکانیان پارتی بود. . برخى تصور کرده اند که نام مانى سریانى است ، ولى این قطعى نیست . احتمال دارد که مانگ به معنى ماه باشد؛ زیرا در لهجه ایرانى سنگسرى به ماه مانگ گفته مى شود.
تصویر خیالى موجود از مانى با هلالى احاطه شده که قرینه اى بر صحت این ادعا است . هر چند آثار مانى به زبان سریانى نوشته شده ، ولى او ایرانى است . باید دانست که زبان سریانى تا حدى جنبه زبان علمى در ایران باستان داشته است .
دین مانى یکى از شاخه هاى دین زرتشت بود و عقیده به دوگرائى مسلما از دین زرتشت اقتباس شده بود، ولى از گنوس یا عرفان ترمسیحی هم تاءثیر پذیرفته بود. مبلغان دین مانى هر جا مى رفتند، دین مانى را با مقتضیات محلى تطبیق مى دادند؛ در شرق خود را زرتشتى و در غرب ترسائى معرفى مى کردند.
مانى آئین زرتشت را مطالعه کرد و خود را مصلح آن شناخت ، هند و چین را سیاحت کرد و با عقاید بودائى آشنا شد، سپس به ایران بازگشت و به تبلیغ دین جدید پرداخت و آن را با ادیان زرتشتى و بودائى و مسیحى مطابقت داد. سپس تحت تعقیب روحانیون زرتشتى قرار گرفت و به چین گریخت.
در اواخر عمر به ایران بازگشت که به دستور روحانیون زرتشتی دستگیر و محکوم گردید و در سال ۲۷۶ میلادى در سن شصت و یک سالگى مصلوب شد یا به روایتی زنده زنده پوست کنده شد.

آیین مانوی:
مانی (به صورت تمثیلی)بر این عقیده است که جهان بر مبنای روشنایی و تاریکی است و از همین رو است که خوبی و بدی وجود دارد، همچنین پیروان این آیین باور دارند که در نهایت روشنایی (خوبی) است که چیره خواهد شد و همه جا را فرا می گیرد. این آیین در ایران دوران ساسانیان مخصوصا در دوره پادشاهی یکساله هرمز هواخواهان و پیروانی داشته است. پیروان مانی در زمان بهرام محکوم به مرگ گشتند.

مانی منبع وجود جهان را در دو اصل می داند. به عبارتی وی معتقد بود که آغاز جهان با دو اصل بوده یکی « نیکی » و دیگری « شر ». خدا نماینده نیکی و هیولا مظهر شر. این گونه است که متوجه شباهتی خاص میان مانی و آئین زرتشت می شویم.

مانی هم چنین یکی از ابزار مهم تبلیغی خود را کتابت می دانست، بر خلاف سنت شفاهی رایج در ایران. آثار اصلی مانوی که متعلق به مانی شمرده می شود، هفت اثر بود که به زبان آرامی شرقی، زبان محلی مانی، نوشته شده بود: اونجیلون زیندگ (انجیل زنده)، نیان زینده گان (گنج زنده گی)، رسالات، رازان (اسرار)، کوان (غولان)، دیبان (دیوان، نامه ها)، مزامیر و نیایش ها. همان طور که می بینیم نام یکی از آثار مانی، انجیل زنده است، از آن رو که مانی خود را به منزله ی حواری مسیح و ادامه دهنده ی راه او می دانست. در نظر او، انجیل مسیحیان دست برده شده و انجیلی که خود آورده، انجیل زنده بود. این هفت کتاب، کتاب های آیینی مانوی به شمار می آیند. افزون بر این ها، مانی کتابی به فارسی به نام «شاپورگان» داشت که به زبان فارسی میانه نگاشته و در آن چکیده ی اندیشه های خود را برای شاپور اول ساسانی بیان کرده بود. مانی به یاری برادران شاپور، «پیروز» و «مهرشاه» که به آیین مانی گرویده بودند، توانست سه بار به حضور شاپور پذیرفته شود. ابن ندیم در الفهرست نخستین دیدار آن ها را در روز یک شنبه اولین روز ماه نیسان که آفتاب در برج حمل بود، یاد می کند و می نویسد این تاریخ برابر با روز تاج گذاری شاپور بود و در این دیدار، مانی «شاپورگان» را که تنها کتاب اش به زبان فارسی میانه است، تقدیم شاپور می کند. در نوشته های مانوی آمده که شاپور سخت تحت تأثیر پیام مانی قرار گرفت و به او اجازه داد آزادانه در سراسر ایران تبلیغ کند و به این ترتیب، مانی سال ها جزو ملازمان شاپور شد و حتا در لشکر کشی شاپور در جنگ با والرین، امپراتور روم، چونان کرتیر موبد در کنار او بود، موبدی که بعدها از دشمنان سرسخت مانی و موجب دست گیری و محاکمه ی وی شد.

کتاب دیگر مانی کفالایا یا سخن رانی هاست که مجموعه ی گفتارها و تا حدودی پیش گویی های مانی ست. اشعار و ترانه ها و زمزمه های مانوی از شاه کارهای ادبی آن زمان به حساب می آید. سرود مروارید مانی که تازه یافته شده است، منظومه یی عارفانه و دل نشین است.

اما مشهور ترین کتاب مانی آردهنگ است که در فارسی ارتنگ و ارژنگ خوانده می شود و سراسر تصویری ست. مانی تمام اساطیر مانوی، داستان آفرینش و اصول اعتقادی آیین خود را در این کتاب به تصویر کشیده است. مانی بر این باور بود که سخنان اش باید به گونه یی بیان شود که برای همه ی مردم قابل فهم باشد. کتاب آردهنگ را می توان ابتکار مانی برای تکمیل آموزش آیین خود به توده ی مردم به ویژه کم سوادان و بی سوادان دانست. این کتاب شاه کاری هنری بود از هنر خاص مانویان که با کوچ آنان به چین بر هنر این سر زمین تأثیراتی شگرف بر جای گذاشت.

03/09/2014

موسیقی پارس

اختصاصی «موسیقی پارس»
نقد «مهدیه عرب» بر ترانه های آلبوم «شخصی»
http://www.musicepars.com/?p=19105

03/09/2014

فرهنگ و هنر

بخط علیرضا کدخدایی

03/09/2014

پیشخوان کتاب

گفت‌و‌گوی زن و مرد بدون درک یکدیگر

نویسنده : دبورا تانن
مترجم : نداشادنظر ، صدیقه مظلومی کلهر
نشر : قطره

لینک خرید از پندار بازار: http://goo.gl/yKk1rL

در این کتاب:
زندگی افراد تحت تاثیر گفت‌وشنودهای آنان است. زنان و مردان می‌توانند تعبیرها و تفسیرهای متفاوتی از یك گفت‌وگو داشته باشند. گفت‌وگو برای ایجاد تعادلی دایمی است و از این رو افراد برای رفع مشاجرات و تفاوت‌ها به صمیمیت و استقلال نیاز دارند. با توجه به این بحث، افراد دید متفاوتی نسبت به تفاوت‌ها پیدا می‌كنند و در مواردی خیلی از رفتارهای مبهم، برایشان قابل درك و طبیعی خواهد شد. نگارنده در كتاب حاضر ضمن پرداختن به تفاوت‌های جنسی مبتنی بر روش گفت‌وگو، با استناد به نظریات علمی نشان می‌دهد كه چرا زن‌ها و مردها از گفت‌وگویی مشابه، تعابیری متفاوت برداشت می‌كنند. هم‌چنین با بررسی نمونه‌های واقعی از گفت‌وگوی افرد، راهكارهایی را برای یافتن زبانی مشترك و درك اشتباهات عرضه می‌كند.

#پیشخوان
#معرفی‌کتاب

31/08/2014

Timeline Photos

30/08/2014

سه شنبه ، سوم شهریور ، همایش زیستگاه سبز در فرهنگسرای سبز برگزار شد .

28/08/2014

فرهنگسرای سبز تنکابن

[08/28/14]   تشكل زيستگاه سبز
وابسته به موسسه فرهنگي فرهنگسراي سبز
نخستين تشكل رسمي زيست محيطي تنكابن با بنيادي 14 ساله
نشست هاي ماهانه يبهترين صاحبنظران و كارشناسان كشاورزي و زيست محيطي با صدور بيانيه هاي مكتوب ماهانه يار و ياور مديران اجرايي
حضور كشاورزان و مجريان عملياتي و باغداران مايه سرافرازي و افتخار تشكل زيستگاه سبز است.

25/08/2014

سه هزار تنکابن، مازندران

ییلاق هابُنه

25/08/2014

شهسوار در قاب تصویرNature Shahsavar - tonekabon in the frame

25/08/2014

Homayoun Shajarian

به‌زودی: آلبوم موسیقی فیلم آرایش غلیظ

آهنگساز: سهراب پورناظری
خواننده: همایون شجریان

نوازندگان:
جیمی جانسون/ باس
دیو حداد/ درام
اندرو اسناویچ/ گیتار الکتریک
میثم مروستی/ ویلن
علی جعفری پویان/ ویلن
تینا جامه گرمی/ ویلن
آتنا اشتیاقی/ ویلنسل
داریوش آذر/ کنترباس
مهیار طریحی/ سنتور
سهراب پورناظری/ کمانچه، سه‌تار، عود، پرهیب

23/08/2014

ketab haye chap shode dar ordibehesht mah tavasot entesharat nasira

har ruz moarefi chand ketab az yek nashr

23/08/2014

چاپ اینترنتی کتاب ابوذر افشنگ
http://www.hashtaad.com/poem/464-
selouli-dorost-be-andazeh-shahram-
abouzar-afshang.html

23/08/2014

19 تیر ، انجمن زیستگاه سبز
با حضور آقای مشایخی و فلاحتکار
با هنرمندی گروه تئاتر فرهنگسرای سبز

21/08/2014

فرهنگسرای سبز تنکابن برگزار میکند:
کلاس های بازیگری . کارگردانی و نمایشنامه نویسی
خوشنوسیسی و نقاشی
ادبیات کودک و نوجوان(شعر و داستان و ترانه)

هر دوشنبه انجمن ادبی ساعت 6 بعد از ظهر
هر چهار شنبه انجمن سینما ساعت 6 بعد از ظهر

آدرس:میدان امام-خیابان طالقانی-انتهای کوچه گرگانی

29/05/2014

ﻓﺮﻫﻨﮕﺴﺮﺍﯼ ﺳﺒﺰ ﺗﻨﮑﺎﺑﻦ
ﮐﻼﺱ ﺁﻣﻮﺯﺵ " ﺗﺮﺍﻧﻪ ﻧﻮﯾﺴﯽ " ﺯﯾﺮ ﻧﻈﺮ ﺍﺑﻮﺫﺭ
ﺍﻓﺸﻨﮓ ﺁﻏﺎﺯ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩ .
4211060
09394211060
ﺗﻨﮑﺎﺑﻦ . ﺥ ﻃﺎﻟﻘﺎﻧﯽ . ﮐﻮﭼﻪ ﮔﺮﮔﺎﻧﯽ .
ﻓﺮﻫﻨﮕﺴﺮﺍﯼ ﺳﺒز

[05/26/14]   دست می کشم به تن سرد اتوبوس
وقتی لبخند تو
گیر می کند
لای آهن ها
بلیط توی باد
می رود برای خودش .........

مهدی حسین زاده اردی بهشت / 93

26/05/2014

پنجشنبه 8 خرداد کنسرت سیروان خسروی در سلمانشهر (متل قو)

[05/22/14]   این هم یک ترانه اجتماعی بسیار زیبا ابوذر افشنگ:
ﭼﺸﻤﺎﻣﻮ ﻭﺍ ﮐﺮﺩﻡ ﺯﻣﺴﺘﻮﻥ ﺑﻮﺩ
ﻣﻮﺳﯿﻘﯽ ﻭ ﻋﺎﺷﻖ ﺷﺪﻥ ﺗﻌﻄﯿﻞ
ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﻣﯽ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﻤﻮﻥ ﺭﻭﺯﺍ
ﺗﻮ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭ ﺳﺎﯾﺖ ﭼﺮﻧﻮﺑﯿﻞ
ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﺯﻣﻮﻥ ﺗﺎ ﺳﺎﻋﺖ ﺣﺎﻻ
ﻫﺮ ﺭﻭﺯﻣﻦ ﺩﯾﻮﺍﺭ ﺑﺮﻟﯿﻨﻪ
ﻫﺮ ﺳﺎﻋﺖ ﻣﻦ ﺟﻨﮓ ﺗﺤﻤﯿﻠﯽ
ﺗﻮ ﻋﺼﺮ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﻭ ﻣﺎﺷﯿﻨﻪ
ﺧﻨﺜﯽ ﺷﺪﻡ ﻣﺜﻞ ﯾﻪ ﺑﻤﺒﯽ ﮐﻪ
ﻫﺮﮔﺰ ﻣﺚ ﺍﺳﻤﺶ ﻧﻤﯽ ﺗﺮﮐﻪ
ﻟﺒﻬﺎﯼ ﻣﻦ ﺑﯿﮑﺎﺭﻥ ﺍﺯ ﺑﻮﺳﻪ
ﺗﻮ ﮐﻤﭗ ﻣﻦ ﯾﮏ ﻣﺮﺩ ﺗﻮ ﺗﺮﮐﻪ
ﺗﺮﮎ ﺗﻤﻮﻡ ﺭﻭﺯﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ
ﺩﻧﯿﺎ ﺍﺯﺵ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﺳﻬﻤﻢ ﺭﻭ
ﻣﺜﻞ ﺯﻣﯿﻦ ﻟﺮﺯﻭﻧﺪﻧﻢ ﯾﮏ ﻋﻤﺮ
ﺁﻭﺍﺭ ﮐﺮﺩﻥ ﺭﻭ ﺳﺮﻡ ﺑﻢ ﺭﻭ
ﺍﺑﻮﺫﺭ ﺍﻓﺸﻨﮓ

[05/22/14]   ترانه ای زیبا از ترانه سرا تنکابنی اسماعیل کهن:
ﮐﻨﺎﺭﻡ ﺑﺎﺵ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ، ﺩﯾﮕﻪ ﺭﻭﺯ ﻭ ﺷﺒﻮ ﻧﺸﻤﺎﺭ
ﺳﮑﻮﺕ ِ ﺑﯽ ﺗﻮ ﺑﻮﺩﻥ ﺭ ُ ، ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ِ ﺧﺎﻃﺮﻩ ﺑﺴﭙﺎﺭ
ﻭﺍﺳﺖ "ﯾﻐﻤﺎ " ﻣﯿﺸﻢ ﺑﺎﺯﻡ ، ﯾﻪ ﻋﺎﻟﻢ ﻋﺸﻖ ﻣﯽ
ﺳﺎﺯﻡ
ﻋﺮﻭﺱ ِ ﻗﺼﻪ ﻫﺎﻡ ﻣﯿﺸﯽ ، ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻣﯽ ﻧﺎﺯﻡ
ﺑﻤﻮﻥ ﻭ ﻭﺍﮊﻩ ﯼ ﻋﺸﻘﻮ ، ﺑﻪ ﯾﺎﺩ ِ ﺩﻓﺘﺮﻡ ﺑﻨﺪﺍﺯ
ﺩﯾﮕﻪ ﭘﯿﻠﻪ ﻧﮑﻦ ﺑﻪ ﺩﺭﺩ ، ﺑﯿﺎ ﭘﺮﻭﺍﻧﮕﯽ ﮐﻦ ﺑﺎﺯ ...

[05/22/14]   اثر جدید شاعر تنکابنی مازیار عارفانی:

ﻣﺜﻞ ﺟﯿﻐﯽ ﺩﺭ ﺟﻨﮕﻞﻫﺎﯼ ﺷﻤﺎﻝ ﮔﻢ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﯽ ﻭُ
ﻧﻮﺭِ ﻣﺎﺕ ﻭُ ﺑﯽﺭﻣﻖِ ﯾﮏ ﺗﻮﯾﻮﺗﺎﯼ ﻭﺣﺸﯽ
ﺑﺮﯾﺰﺩ ﺭﻭﯼ ﮐﺎﺷﯽﻫﺎﯼ ﮐﺒﻮﺩِ ﻣﺴﺠﺪِ ﻣﺘﺮﻭﮎ
ﭘﯿﺮﻣﺮﺩﻫﺎ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﯿﺎﯾﻨﺪ ﻭُ
ﺩﻧﺒﺎﻝِ ﭘﯿﺶﻧﻤﺎﺯِ ﺟﺪﯾﺪ ﺑﮕﺮﺩﻧﺪ
ﻭ ﺗﻮ ﮐﻪ ﮔﯿﺘﺎﺭﺕ ﺭﺍ ﮐﻮﮎ ﮐﺮﺩﻩﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﺐ ﻭُ
ﭘﻨﺠﺸﻨﺒﻪﻫﺎ
ﺭﺍﻩ ﺑﯿﺎﻓﺘﯽ ﺩﻧﺒﺎﻝِ ﺧﺎﻧﻪﯼ ﮔﻠﯽِ ﺍﺟﺎﺭﻩﺍﯼ ﺭﻭﯼ
ﺳﺮﺑﺎﻻﯾﯽﻫﺎ
ﻭ ﺁﻥ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﮐﻪ ﺑﺎﺭﺍﻥ ﻣﯽﺑﺎﺭﺩ ﺭﻭﯼ ﮐﻼﻩِ ﮐﺪﺧُﺪﺍ
ﻫﻤﻪ ﺑﺒﯿﻨﻨﺪ ﺗﻮ ﺗﻨﻮﻣﻨﺪﺗﺮﯾﻦ ﻣﻌﻠﻢِ ﺗﺎﺭﯾﺦِ ﻣﺪﺭﺳﻪﯼ
ﮐﺎﻧﮑﺲ ﻫﺴﺘﯽ
ﮐﻪ ﭼﻬﺮﻩﺍﺕ ﺑﺮﺍﺑﺮِ ﺣﻠﺐِ ﺭﻭﻏﻦ
ﻏﻤﮕﯿﻦﺗﺮ ﺍﺯ ﮔﺎﻭﻫﺎﯾﯽﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭﻩ ﮔﻮﺳﺎﻟﻪﻫﺎﺷﺎﻥ ﺭﺍ
ﭘﺲ ﻧﻤﯽﺩﻫﺪ
ﻣﯽﺍﯾﺴﺘﯽ ﻭُ
ﺑﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺗﯿﺮﺑﺮﻕِ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩﻩ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯽﮐﻨﯽ
ﺩﺳﺖﻫﺎﺕ ﺩﺭ ﺟﯿﺐﻫﺎﺕ ﻃﺎﻗﺖِ ﻣﺎﻧﺪﻥ ﻧﺪﺍﺭﺩ
ﻣِﻪ، ﺭﻭﺳﺘﺎ ﺭﺍ ﭘﻮﺷﺎﻧﺪﻩ ﺩﺭ ﺧﻮﺩﺵ
ﻭ ﺻﺪﺍﯼ ﻋﺎﺩﻝِ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽﭘﻮﺭ ﺍﺯ ﺗﻤﺎﻡِ ﭘﻨﺠﺮﻩﻫﺎ ﺑﯿﺮﻭﻥ
ﻣﯽﺯﻧﺪ
ﻣﺎ ﻣﻨﺘﻈﺮِ ﮐﻒﺯﺩﻥﻫﺎﯼ ﺑﻠﻨﺪ ﻣﺎﻧﺪﻩﺍﯾﻢ
ﻭ ﺟﺎﻡِ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺮﻭﻉ ﺷﺪﻩﺳﺖ

20/05/2014

خرید رسمی آلبوم نه فرشته‌ام، نه شیطان در گوگل پـِلی:
Beyond Any Form" on Google Play":
www.Chkm.ir/BAF

20/05/2014

از آشپز خانه بر می گردی
صدای النگو هات
نزدیک می شود به اتاق ِ خواب
ساعت می ایستد
توقف می کند اتاق
پذیرایی
مهمان هایی که پشت سرفه می روند می ایستند
پشت سیگاری که لای انگشتم نمی رسد به فیلتر
دندان مصنوعی ات برمی گردد از لیوان آب
سفید می شود
می رود لای لب هات
به اتاق خواب نزدیک می شوی
صاف می کند چروک های صورتت را
صاف می کند صدای خش دارت را
صاف می کند موج این رادیو را
که می پیچد و دنبال صدا می گردد
روی تخت می نشینی
چین بر می دارد دامنت
ساق های صاف
نرمی دست ها
موهایی که از سپیدی برگشته اند
می ریزد روی لختی شانه هات
دراز می کشی کنار من
نگاه می کنی به چروک دست هام
صدای خش دارم
صاف نمی شود انگار
کنار عصای تکیه داده به دیوار

* * *

مهدی حسین زاده از مجموعه ی "زل زدن در دوربین مدار بسته " - انتشارات نصیرا - 1393
— with Abolfazl Hasani and 5 others.

19/05/2014

(ابوذر افشنگ)
شعر آزاد
www.chouk.ir/anjoman-shear/shear-sepid/8340-2014-05-17-06-01-39.html

18/05/2014

اینم از اولین پست این پیج:
انشا الله در ادامه کار هایی از هنر مندان بومی شهسوار هم میذاریم.
فعلا میخوام ببینم این خواننده که سبکش با همه فرق میکنه چند تا لایک داره؟
(قسمتی از ترک 8 ساحل چمخاله)
همیشه زندگی زیباست اگه حتی زمونه
همون جوری ک میخواستیم به میل ما نمونه
باید بازی کنی گاهی توی یک نقش تازه
خدا شاید میخواد از تو یه بازیگر بسازه

14/05/2014

‎فرهنگسرای سبز تنکابن‎'s cover photo

Location

Category

Address

Shahsavar
Other Education in Shahsavar (show all)
لوازم ارایشی بهداشتی طاووس لوازم ارایشی بهداشتی طاووس
تنکابن نشتارود خیابان 17 شهریور
Shahsavar, +98

ایده 00 ایده 00
Shahsavar, 21

معرفی ایده های جدید و راهنمایی