مدرسۀ طبیعت کاوی کنج - KaviKonj; Nature School

مدرسۀ طبیعت کاوی کنج -  KaviKonj; Nature School

مدرسه طبیعت کاوی کنج، آغوش باز طبیعت برای کودکان مدرسه طبیعت، مزرعه ای کوچک در دل شهر است که محیطی برای تسهیل ارتباطی عمیق میان کودکان با عناصر طبیعت را فراهم نموده است. این مزرعه شامل کلبه ای کوچک، زمینی برای نگهداری حیوانات، برکه ای برای پرورش جانوران آبزی، زمینی برای پرورش گیاهان، زمینی برای بازی های فردی و جمعی کودکان، فضایی برای هنرمندیهای خلاقانه کودکان و دست سازه های آن ها میباشد. این فضا به گونه ای طراحی شده است که بتواند بستر مناسبی برای آموزه هایی برای کودکان باشد؛ این آموزه ها پیش از هر چیز پاسخی به نیاز عمیق و درونی کودکان به ارتباط با عناصر طبیعی و طبیعت می باشند، چیزی که کودکان برای رشد سالم عاطفی، شناختی و ارزشی، رشد خلاقیت، توانایی حل مسئله و سایر استعداد های شان به آن نیازمند هستند.

fa.petitions24.com 25/02/2018

بیانیه حمایت از تصمیم وزیر آموزش و پرورش برای حذف آزمون‌های دوره دبستان، کتاب‌های کمک درسی و تکالیف نوروز

fa.petitions24.com نخوانیم کتابی که در آن باد نمی آید و کتابی که در آن پوست شبنم تر نیست.

[10/20/17]   به نام هستی بخش هستی
شاید چیزی را از قلم انداخته ایم
در روز اول بازگشایی مدارس در اول مهر امسال جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور کشور از این موضوع یاد کرده‌اند که باید مطالب کتاب های درسی تغییر کند.
در اواسط مهرماه 1396 فراخوانی عمومی توسط وزارتخانه آموزش و پرورش داده شده است و در آن در خصوص چگونگی تحول در برنامه‌درسی و محتوای آن پرسش شده و از مردم خواسته شده است تا با پاسخ‌های خود به پویایی نظام آموزشی کشور کمک کنند.
به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در این اطلاعیه آمده است: « آنچه از نظر می‌گذرانید، فراخوان عمومی برای تامل پیرامون یک موضوع مهم است:
برای آنکه کودکان و نوجوانان عزیز کشورمان، احساس بهتری از دوران تحصیل در مدرسه داشته باشند و به مهارت و توانمندی بالاتری برای زندگی دست یابند، ایجاد چه تحولی در محتوای برنامه‌های درسی و آموزش مدارس اولویت دارد؟ شما چه فکر می کنید؟
چه خوب که بالاخره وزارت آموزش و پرورش هم به فکر معضلی که روز به روز بیشتر گریبان نسل آینده ما را گرفته، ‌افتاده است و ما این را به فال نیک می‌گیریم. اما به نظر می رسد که چیزی را از قلم انداخته ایم.
چرا مسیر آزموده گذشته را تکرار می کنید، از طریق تغییر نام نظام آموزشی و یا تغییر محتوای کتاب‌های درسی و ...
دوستان عزیز در وزارتخانه آموزش و پرورش، متولیان رسمی پرورش و آموزش در کشور، شما به فکر تغییر محتوای دروس مدارس هستید برای اینکه کودکان و نوجوانان تجربه ای شادتر و غنی تر در این دوره از زندگی خود داشته باشند و به مهارت و توانمندی بالاتری برای زندگی دست یابند ولی به یاد داشته باشید که:
 محتوای کتاب های درسی هرچه باشد باز هم کودکان باید در فضای بسته کلاس ها آن محتوا را از طریق آموزش دادن فردی دیگر بیاموزند و باز هم یادگیری از طریق عمل و تجربه کودکان اتفاق نمی افتد؛
 محتوای کتاب های درسی هرچه باشد باز هم قصد ما آن است به همه کودکان در یک زمان مشخص یک موضوع مشخص را بیاموزیم، این یعنی تفاوت ها و علایق فردی کودکان در نظر گرفته نمی شود؛
 محتوای کتاب های درسی هر چه باشد باز هم ما در حساس ترین دوره رشد کودکانمان جلوی تحرک و کشف آزادانه آنها در فضای باز را می گیریم و آنها مجبور به نشستن در فضایی بسته می کنیم؛
 محتوای کتاب های درسی هر چه باشد ما تمام زمان حضور کودکان در مدرسه را برنامه ریزی می کنیم و به آنها اجازه برنامه ریزی فعالیت هایشان از طریق خودشان نمی دهیم؛
 محتوای کتاب‌های درسی ما هر چه باشد باز هم ما، بازی آزاد کودکان را که مهمترین بستر یادگیری است، به رسمیت نمی شناسیم و آنرا اتلاف وقت می‌دانیم؛
 محتوای کتاب‌های درسی ما هر چه باشد کلاس های ما براساس سنین مختلف رده بندی می‌شوند و بستر یادگیری کودکان از کودکان دیگر سنین را محدود می‌کند؛
 محتوای کتاب‌های درسی ما هر چه باشد باز هم برای ما تمام اهمیت یادگیری موضوعات ذهنی است و این کودکان در حوزه های مختلف ارزشی، عاطفی و اجتماعی رشدی برایشان نه تعریف می شود و نه اتفاق می افتد.
 محتوای کتاب‌های درسی ما هر چه باشد باز هم کودک توان تجربه واقعیت زندگی و یادگیری از خلال آن را ندارند؛
 محتوای کتاب های درسی هر چه باشد باز هم ما انگیزه کودکان را در یادگیری به رسمیت نمی‌شناسیم و تنها از طریق رقابت می‌خواهیم در آنها انگیزه ایجاد کنیم؛
 محتوای کتاب های درسی هر چه که باشد باز مسئولیت یادگیری بر عهده معلم است و نه کودک و او مسئولیتی در قبال یادگیریش بر دوش ندارد؛
حاصل تمام اندیشیدن نظام آموزش رسمی برای اصلاح خود، نهایتا به تغییر محتوای دروس و یا نام نظام آموزشی ختم شده است و نتیجه این بوده است :
کودکان ما چاق شده اند، سلامتشان به دلیل چاقی و کم تحرکی در خطر قرار گرفته است، شادمانی و سرزندگی و سلامت روانی کودکان ما در خطر است و میزان مراجعه به مراکز رواندرمانی رو به ازدیاد گذاشته است. این ها پیام هایی است که از انواع خبرگزاری ها به نقل از مسولان تراز اول وزارت بهداشت و آموزش و پرورش شنیده می شود و البته آن چیزی است که ما هر روز در خانه هایمان آن را فارغ از این گزارش ها لمس می کنیم.
کودکان ما به مدرسه علاقه ندارند، کتاب های درسی برای نسل گذشته نوشته شده است، فضای مدرسه استرس را برای کودکان ما به همراه می آورد. فضای رقابتی در مدارس بیداد می کند. بچه ها ساعات زیادی را پای تبلت ها و بازی های کامپیوتری صرف میکنند . مسابقه کنکور سایه خود را به مدارس ابتدایی ما نیز باز کرده است و آموزش و پرورش ما امروز گروگان موسسات تست و كنكور در همه ي رده هاي سني هستند كه از رهگذر رنجوري فرزندان اين كشورهر روز فربه تر ميشوند ، بدون اينكه اصلا نيازي به وجودشان باشد و ...

دوستان عزیز در وزارتخانه آموزش و پرورش ما نیز مانند شما دغدغه کودکان سرزمین‌مان را داریم ولی قبل از هر چیز باید با هم به این تفاهم برسیم که نظام آموزش کنونی ما مصداق عینی این جمله است که "خانه از پای بست ویران است." باید به فکر تغییر نوع نگاهمان به کودک و تغییرات ساختاری در نظام کنونی باشیم.
گرچه این معضل نسل آینده و سرزمین ما را به شدت تهدید می‌کند و هر روز هزینه تغییر رویکرد برای ما بیشتر می‌شود ولی پژوهش های معتبر علمی و تجربیات عملی پاسخی روشن را برای آن طرح می کنند. این پاسخ را می‌توان در قالب مفهوم مدرسه طبیعت معرفی کرد. مدرسه طبیعت یعنی فراهم کردن گسترده‌ی‌ِ امکان آزادِ با هم بودن و بودنِ در طبیعت برای کودکان بین سن 3 تا 12 سال. مدرسه طبیعت می‌تواند هر جایی باشد که این نیاز را برآورده کند. یکی از اشکال مدرسه طبیعت در قالب پروژه هایی تعریف می‌شود که بیش از هر چیز این امکان را برای کودکان فراهم می‌کند که بتوانند در فضایی متشکل از عناصر گوناگون طبیعت حضور داشته باشند و تجربه ملموسی از تعامل کودکان به همراه یکدیگر و با طبیعت و در حوزه‌های گوناگون به دست آورند. این تجربه می‌تواند هر دو حوزه تعامل با طبیعت وحشی و طبیعت رام را در برگیرد.
با این رویکرد مدرسه طبیعت به دنبال محقق کردن موارد زیر است:
- امکان بازی، تخیل و کاوش شادمانه، سرخوشانه و آزادانه کودکان در محیطی امن و سالم و در ارتباط تنگاتنگ با عناصر طبیعت.
- مشارکت در فعالیت‌های مرتبط با مزرعه مانند کاشت گیاهان مختلف، رصد تغییرات، رسیدگی برداشت آن ها و...
- تحقق استعدادهای حسی، حرکتی، عاطفی و شناختی کودکان از طریق فراهم آوردن بستری غنی و متنوع.
- تقویت مهارت‌ها و سازگاری‌های اجتماعی کودکان از طریق بازی‌ها و فعالیت‌های جمعی در طبیعت.
- پروراندن عشق به طبیعت و سرزمین در نهاد کودکان.
و از این طریق تلاش در جهت تربیت نسلی از شهروندان خلاق و سرزنده و شایسته زمین.


مدرسه طبیعت در دنیا بیش از نیم قرن سابقه دارد و در کشور ما هم بیش از 3 سال قدمت دارد. اولین آن در مشهد در سال 1393 شروع به کار کرده و در این مدت کوتاه تاثیرات شگرف آن بر روی حوزه‌های رشدی کودکان ثبت و مورد ارزیابی قرار گرفته است. اکنون بیش از 50 مدرسه طبیعت در کشور داریم که با تلاش عاشقان حوزه کودک و کمترین حمایت دولتی به سامان رسیده اند.
اگر به راستی قصد یافتن پاسخی روشن و علمی دارید از شما دعوت می کنیم که برای یافتن پاسخ خود به مدارس طبیعت در سراسر کشور مراجعه کنید و پاسخ خود را در عمل ببینید.
امضاء کنندگان:
1.شبنم اسمعیلی- مدرسه طبیعت کاوی کنج- مشهد
2.محسن مشارزاده- مدرسه طبیعت کاوی کنج- مشهد
3.ساناز جعفری- مدرسه طبیعت وارش- بندر کیاشهر
4.بشری مهاجر- سنندج
5.روزبه خلیق معینی- رشت
6.فروغ ظفرفرخی- ارومیه
7.پریشا همامی- مدرسه طبیعت تی تی- رشت
8.محمد میرلوحی- مدرسه طبیعت باغچه مهر- کرج
9.زینب شعبانی- همدان
10.سارا یعقوب زاده- مدرسه طبیعت کاوی کنج- مشهد
11.احسان درزند- مدرسه طبیعت جناح- شهر جناح
12.رمیصا امیری- تهران
13.طیبه طاهرپور- لنگرود
14.الهام نصرت- مدرسه طبیعت پردیسان تهران
15.سیمین کاظمی- مدرسه طبیعت کاوی کنج مشهد
16.لیلا شاهی- تهران
17.حمیده انتظار یزدی- مشهد
18.عذرا عباسی- مشهد
19.زهرا زرین دست- مشهد
20.سمانه قاسم پور- مدرسه طبیعت وارش- بندرکیاشهر
21. شاهو دربندی- مدرسه طبیعت وی ول- سنندج
22.شیما واعظی نژاد- مدرسه طبیعت کندوکاو- اصفهان
23.مسعود حسن نیا کلاگر- بابل
24.فاطیما آزاد- مدرسه طبیعت پردیسان- تهران
25.هانیه زحمتکش- مدرسه طبیعت کاوی کنج- مشهد
26.محمدعلی مولایی- شهر بابک
27.نگار دشتی- بوشهر
28.آرش کرمانشاهی- مدرسه طبیعت داربانان آتی- تهران
29. بهاره کیایی-مدرسه طبیعت دامون- تهران
30.طلیعه حمزه یی- مشهد
31.سیدعلی ثاقبی- مشهد
32.منیره کامیاب فرد- تهران
33.علی قاسمی- مدرسه طبیعت پردیسان- تهران
34.پگاه نیاکی- مدرسه طبیعت دامون- تهران
35.نازیلا موسوی- اصفهان
36.محمد (بهمن) عظیمی- تهران
37. فریبا صالحی- سنندج
38.نیلوفر صفاییان- مدرسه طبیعت پردیسان- تهران
39.فاطره پورفضل الله- بابلسر
40.نفیسه صمدی- مدرسه طبیعت سیار دامون- تهران
41.غلامعباس مولایی- شهر بابک
42. شیوا احیایی- مدرسه طبیعت آرتانیک- تهران
43.تکتم میراب- مشهد
44.مهین فصیح رامندی- مدرسه طبیعت دامون- تهران
45.عارف آهنگر- مدرسه طبیعت نوج- ساری
46.الهام سالاری- مشهد
47.امیرحسین قندهاری- مشهد
48.آوا منصوری- قائمشهر
49.اکرم السادات اسمعیلی- تهران
50.سارا خیرآبادی- مشهد

ww2.kqed.org 05/09/2017

How Play Wires Kids’ Brains For Social and Academic Success

ww2.kqed.org Children learn their most important lessons on the playground, not in the classroom, researchers say.

aasoo.org 04/08/2017

دین، علم، و هنر محصولِ شگفتی‌اند | آسو

aasoo.org «شگفتی» را اغلب احساسی کودکانه می‌دانند که در بزرگسالی از بین می‌رود. اما چنین تصوری نادرست است. شگفتی منشأ مهم‌ترین نهادهای انسانی در طول تاریخ بشر بوده و موجب خلاقیت و تعالی انسان شده است. دین، علم، و هنر، به عنوان سه نهاد اساسی در تاریخ تکامل بشر، محصول احساس شگفتی‌اند.

thestarpress.com 25/02/2017

Playing in nature is a good way to learn

thestarpress.com I just finished watching the documentary "NaturePlay - Take Childhood Back."

16/02/2017

Dr. Jane Goodall

It's International Day of Women and Girls in Science! For all those original #womeninscience and all those beginning their journeys or keeping up the growth of knowledge, working hard despite obstacles in #STEM fields, we support and love you!

To submit your story of action inspired by Dr. Goodall visit : http://news.janegoodall.org/2017/02/09/this-is-your-story-hope-in-action/ #HopeinAction

08/02/2017

مدرسۀ طبیعت کاوی کنج - KaviKonj; Nature School

http://www.kavikonj.com/eftetah-pardisan/

08/02/2017

عشق را هرچه بیشتر ببخشی، افزون تر می گردد...

kavikonj.com 08/02/2017

تجربه ای متفاوت در مدرسه طبیعت کاوی کنج (برگزاری سومین کارگاه پیشرفته تسهیلگری ارتباط کودک و طبیعت) – کاوی‌کُنج؛ مدرسه طبیعت

http://www.kavikonj.com/3rd-adv-workshop/

kavikonj.com تجربه ای متفاوت در مدرسه طبیعت کاوی کنج (برگزاری سومین کارگاه پیشرفته تسهیلگری ارتباط کودک و طبیعت)

kavikonj.com 08/02/2017

سرانجام: اولین مدرسه طبیعت تهران – کاوی‌کُنج؛ مدرسه طبیعت

http://www.kavikonj.com/eftetah-pardisan/

kavikonj.com سرانجام پس بیش از یکسال و نیم پیگیری مستمر، امروز بیست بهمن ماه ۱۳۹۵ اولین مدرسه طبیعت تهران در پردیسان کار آزمایشی خود را آغاز کرد.

kavikonj.com 21/01/2017

امضا بیانیه مدارس طبیعت ایران – کاوی‌کُنج؛ مدرسه طبیعت

با امضا این بیانیه به جمع حامیان ایده مدرسه طبیعت بپیوندید
http://www.kavikonj.com/بیانیه/

kavikonj.com امضا بیانیه مدارس طبیعت ایران به نام هستی‌بخش هستیفرصت تجربه ناب و آزادانه طبیعت حق همه کودکان سرزمین‌مان است. به اعتبار مدارک متعدد علمی کودک تا سن ۱۲ سالگی نیاز به ارتباط مداوم، مستقیم، ملموس و واقعی با عناصر تشکیل دهنده طبیعت و بودن و بازی سرخوشانه با کودکان دیگر در محیط‌های طبیعی دارد. رشد متعاد...

17/01/2017

UNILAD

شادمانی تجربه را از کودکانمان نگیریم

If only life was still this simple 🙌😂😂

via ViralHog

07/01/2017

Le Vélo de la Soie

Initiative iranienne prometteuse ! Kavikonj est la première "école de la nature" en Iran. Présentée comme un complément a l'école traditionnelle, Kavikonj propose aux enfants une éducation basée sur le respect de la nature et des animaux. Nous avons été reçus par ses fondateurs et quelques "élèves". Discussions inspirantes !

Promising Iranian initiative! Kavikonj is the first "nature school" in Iran. Presented as a complement to traditional schools, Kavikonj offers to kids an education based on respect of nature and animals. We were welcomed by its founders and some "pupils". Inspiring discussions!

16/05/2016

مدتی است کرم های ابریشم به مدرسه آمده اند.
@KavikonjNatureSchool

16/05/2016

این شناخت را با چه چیز می توان عوض کرد؟ او با تمام وجودش قورباغه را تجربه می کند. لمس می کند، می بیند، هیجان و عواطفش درگیر این تجربه است و ...
@KavikonjNatureSchool

16/05/2016

نگاه کنجکاوشان به دامپزشک مدرسه است.
@KavikonjNatureSchool

16/05/2016

توانمندی هایشان را به چالش می کشند. اعتماد به نفس، رشد فیزیکی و حرکتی، تجربه هیجان و ترس و ... در همین تجربه نهفته است.
@KavikonjNatureSchool

16/05/2016

این یک الاکلنگ ساده است؟ نه! این طناب و چوب، هر روز یک بازی تازه می شود وقتی کودک باشی.
@KavikonjNatureSchool

16/05/2016

در مدرسه طبیعت، بچه ها رنگین کمانی از احساسات را تجربه می کنند. آنچه زمینه رشد عاطفی و هیجانیشان را فراهم می کند و از خلال آن، تمامی حوزه های رشدی به صورت یکپارچه، رشد می کنند
@KavikonjNatureSchool

16/05/2016

با اموختن از یکدگیر بر ترس هایشان غلبه می کنند.
@KavikonjNatureSchool

11/05/2016

مدرسه طبیعت کاوی کنج برگزار کرد:
سومین کارگاه تسهیلگری ارتباط کودک و طبیعت
14،15،16 اردیبهشت ماه 1395

10/05/2016

London Play

We work for a truly playful London. We need your support to make a London childhood the best in the world.

[04/23/16]   دوستان عزیز . ما را می توانید در کانال تلگرام زیر نیز دنبال کنید.
telegram.me/KavikonjNatureSchool

18/04/2016

برای کفشدوزک مامان بابا شده بودند.

18/04/2016

اولین ملاقات با پرندگان. پر از هیجان و پر از کنجکاوی بودند.چه چیز قوی تر از یک انرژی درونی و برخاسته از عواطف و هیجانات انگیزه کنجکاوی و یادگیری را فراهم می کند؟
@KavikonjNatureSchool

18/04/2016

و این بار تجربه ای دیگر در مدرسه طبیعت. سری به جهان موجودات بسیار ریز زدند و تماشایشان کردند.

07/04/2016

مدرسۀ طبیعت کاوی کنج - KaviKonj; Nature School

مدرسه طبیعت کاوی کنج برگزار می کند:
"سومین کارگاه "تسهیلگری ارتباط کودک و طبیعت-نظر در عمل
14،15،16
اردیبهشت1395

19/03/2016

مدرسه طبیعت کاوی کنج برگزار می کند:
"سومین کارگاه "تسهیلگری ارتباط کودک و طبیعت-نظر در عمل
14،15،16
اردیبهشت1395

19/03/2016

همه با هم نهال کاشتیم در مدرسه طبیعت مان

19/03/2016

با دستان خود در پایان سال نهال کاشتند.

10/03/2016

مدرسۀ طبیعت کاوی کنج - KaviKonj; Nature School

دومین کارگاه "تسهیل گری ارتباط کودک و طبیعت ـ نظر در عمل " ، 12، 13، 14 اسفند ماه 1394 ـ مشهد ـ مدرسه طبیعت کاوی کنج
همراهان عزیزی از شهرهای مختلف کشور در این کارگاه حضور داشتند، تا کاروان مدرسه طبیعت در سرزمینمان هر روز و هر روز همراهتر و پربارتر مسیر خود را ادامه دهد.

Untitled Album 10/03/2016

دومین کارگاه "تسهیل گری ارتباط کودک و طبیعت ـ نظر در عمل " ، 12، 13، 14 اسفند ماه 1394 ـ مشهد ـ مدرسه طبیعت کاوی کنج
همراهان عزیزی از شهرهای مختلف کشور در این کارگاه حضور داشتند، تا کاروان مدرسه طبیعت در سرزمینمان هر روز و هر روز همراهتر و پربارتر مسیر خود را ادامه دهد.

دومین کارگاه "تسهیل گری ارتباط کودک و طبیعت ـ نظر در عمل " ، 12، 13، 14 اسفند ماه 1394 ـ مشهد ـ مدرسه طبیعت کاوی کنج
همراهان عزیزی از شهرهای مختلف کشور در این کارگاه حضور داشتند، تا کاروان مدرسه طبیعت در سرزمینمان هر روز و هر روز همراهتر و پربارتر مسیر خود را ادامه دهد.

25/02/2016

تجربه مستقیم و کتاب در هم می آمیزند.از آنچه مشاهده کرده اند به دنبال پاسخ پرسش هایشان در کتاب می گردند و از دوست بزرگترشان کمک می گیرند. وقتی کودکان از سنین مختف در کنار یکدیگر قرار می گیرند ، ، بسیار از یکدیگر می آموزند.

youtube.com 20/02/2016

Roots & Shoots 25th Anniversary

Termeh, 5 years old, KaviKonj; Nature School, Mashhad, Iran featured in Jane Goodall's Roots & Shoots Program 25th Anniversary video. Termeh might be small but she was the first participant in Kavikonj Nature School (the first Nature School in Iran) everyday program and one day, she might become a great conservationist. Let's take the same kids for R&S 50th Anniversary and see!

https://www.youtube.com/attribution_link?a=JDRfl_MClKc&u=%2Fwatch%3Fv%3DY6fkzceAGOs%26feature%3Dshare

youtube.com Jane Goodall’s Roots & Shoots is the Jane Goodall Institute’s youth program to help people, animals and the environment. Dr. Goodall created Roots & Shoots 2...

Videos (show all)

وقتی کودک در طبیعت قرار می گیره یعنی می خواد یک سری لحظات لذت بخش و ویژه رو در کنار دوستانش، حیوانات، آب، خاک و ... تجرب...
کودکان ما در میان آپارتمان‌ها و حیاط‌هایی که اغلب به پارکینگ تبدیل شده‌اند، در ماشین‌های ما که آنها را با خود به کلاس‌ها...

Location

Telephone

Address

Mashad

General information

By now more than 75% of Iranians live in urban areas and children interaction with nature is highly lost. Being disconnected of nature, will not only result in a wide range of behavioral problems and many learning process malfunctions but also the health of our mother nature will be highly at risk. Recent studies shows pro-environmental views and behaviors are highly associated with engagement between children and direct experiences in nature at the critical age of 5 to 11 and surprisingly environmental education in childhood has no meaningful effect on pro-environmental behaviors in adulthood (http://www.outdoorfoundation.org/pdf/NatureAndTheLifeCourse.pdf). Recently a great book is translated into Persian which provides scientific evidences for consequences of disengagement between children and direct experiences in nature; named "Children and Nature" by Stephan R. Kellert and Peter Kahn, translated by H. Vahabzadeh and A. Hosseinian. To give the opportunity of interaction with nature in our new lifestyle we have taken the idea of Hossein Vahabzadeh (ecologist) and have started a movement to promote taking children to natural areas, by educating families on great benefits of being in nature for children and parents and also introducing a practical solution (considering our current lifestyle) which we call it "Nature School". We have started a Model Nature School in Mashhad, Named Kavikonj. Kavikonj Nature School consists of wild areas beside a small organic farm (some pieces of land for planting, some animals such as dogs, cats, sheep, goats, chickens, ducks, pigeons and etc). When children come to our nature school, they are free to have any self-initiated activity in this natural environment, an opportunity which children ever had, from million years ago up to few decades back. We also see our nature school as a alternative / new education method and some parents are now enrolling their children at Kavikonj Nature School as a pre-school education center and also some are approaching us to enroll their children at our nature school instead of primary school. We invite you to visit our project and seek opportunities to build a cooperation for better future of our new generation and our environment.
Other Mashad schools & colleges (show all)
Pooryan language Institute Pooryan language Institute
خیام 10، بین یاسمن 14 و 16
Mashad

آموزش زبان های خارجی

مدرسه محمودیه خیامی مدرسه محمودیه خیامی
Golshahr
Mashad

مشهد - گلشهر - انتهای کوه صاحب الزمان

The 5th Khavaran Spaghetti Structures Contest The 5th Khavaran Spaghetti Structures Contest
Mashad, +98

پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی موسسه آموزش عالی خاوران مهرماه 1393 The 5th Khavaran Spaghetti Structures Contest

موسسه زبان mci موسسه زبان mci
No 138 Farhad 6
Mashad

بهترین موسسه زبان های انگلیسی و فرانسه در مشهد و خراسان رضوی با بهره گیری از اساتید مجرب

Ebtekarsazan-ابتکارسازان صنعت Ebtekarsazan-ابتکارسازان صنعت
Iran
Mashad, 00198

آموزشگاه فنی و حرفه ای ابتکارسازان صنعت آموزش برق - الکترونیک و سیستم های حفاظتی

English Is Fun English Is Fun
Mashad

English Is Fun For more Info send a message on Facebook or contact +989385515592

Kanoon elm & hashtroodi highschools Kanoon elm & hashtroodi highschools
Hashemiye, Mashhad, Khorasan, Iran.
Mashad, 12345

مرکز پيش دانشگاهي و دبيرستان دخترانه کانون علم و پسرانه دکتر هشترودي

Emam-Hossein/highschool Emam-Hossein/highschool
Www.tabaar.com
Mashad

کودک من کودک من
Mashad

کودک من با قرار دادن نکات تربیتی به پدران و مادران گرامی کمک می کند تا کئذکی شاد و سلام داشته باشند

Greenhorticulture Greenhorticulture
Mashad, 9174674344

وبلاگ باغبانی سبز http://greenhorticulture.persianblog.ir/

Honarestan Fanni Herfei Elm o San'at Honarestan Fanni Herfei Elm o San'at
Sajjad,bozorg Mehr Shomali 4
Mashad

bache haye honarestan vorudeton o be in page wlc migim va azatun khahesh mikonim az alfaze zeshte o rakik estefade nakonin :X<3

بافتنی بافتنی
Golestan
Mashad, AYDA

بافت های دستی