Pewny głos

Wspieram w rozwoju głosu i edukuję jak wykorzystać go w budowaniu własnej marki.

Operating as usual

21/09/2022

Jakie masz refleksje związane z tym pytaniem?

Czym jest dla Ciebie pewny głos? Czy widzisz tu związek z pewnością siebie? Czy Twój głos brzmi pewnie? Czy pewnie zabierasz głos? Jestem bardzo ciekawa Twojego zdania na ten temat.

20/09/2022

Jakie oczy ma Twój strach przed wystąpieniem publicznym? 👀

Co wtedy czujesz i jak ten stan się objawia? Czy towarzyszą Ci ogromny stres, panika, zawroty głowy, bóle brzucha, spocone ręce, paramowa lub jąkanie? A może stale dotyka Cię glassofobia, czyli lęk przed wystąpieniami publicznymi? Trema to nie błahostka. U każdego objawia się inaczej i każdy potrzebuje innych sposobów na jej okiełznanie. Chciałabym się podzielić z Wami pierwszymi, trzema sposobami, które lubię, stosuję i polecam.

✔ Oddychaj. To niby takie proste, ale wielu z nas, w nerwowej sytuacji nie pamięta o tym. W chwili stresu, jeśli działa on na Ciebie demobilizująco –> weź kilka głębokich wdechów przez nos, a następnie wydychając ustami powietrze pomyśl o puszczeniu stresu na wolność. Specjaliści od medytacji i relaksacji mówią często: Z wdechem bierzemy same dobre rzeczy i z wydechem zostawiamy to, czego nie chcemy i nie potrzebujemy. Słuchaj specjalistów:-) Po zrobieniu kilku głębokich wdechów, przejdź do oddychania spokojnego i miarowego.

✔ Zaakceptuj tremę. Wielu występujących twierdzi, że trema jest oznaką tego, że im zależy – na odbiorcach, dobrym przekazie i jasnym formułowaniu myśli. Bez tego byłaby pustka i mówienie bez emocji. Nie złość się na siebie, że trema znowu jest. Pamiętaj, że wszystkie emocje są ok i warto się nimi zaopiekować, zamiast odpychać.

✔ Zaprzyjaźnij się z nią. Nie traktuj jak wroga. Nadaj jej imię, które dobrze Ci się kojarzy (może być Kaśka:). Zabierz ją na swoje warsztaty, szkolenie czy live’a. Na początku swoich wystąpień możesz czuć stres. W toku rozwoju, zaczniesz odczuwać przyjemny dreszcz emocji, oceniając tremę jako coś, bez czego nie ma dobrego występu. Potraktuj ją jako część swojej tożsamości. Posadź ją obok siebie. Powiedz: „Kaśka, jesteśmy w tym razem, ale teraz ja gadam, a Ty słuchasz”. Potraktuj tremę jako przyjaciela, który jest z Tobą. Serio – może działać mobilizująco i być siłą napędową Twoich działań.

To jakie imię nadasz swojej tremie? :)

18/09/2022

Cześć! Dziękuje za Twoją obecność w tym miejscu, każde dobre słowo, każdy komentarz, serce, oznaczenie i udostępnienie. Bez odbiorcy nie będzie twórcy.

Tymczasem mam dobre wieści. Posłuchajcie :)

18/09/2022

Cześć! Nie było mnie tu około 1,5 roku i nawet nie będę ukrywać, że towarzyszy mi adrenalina :))) Przez ten czas przeprowadziłam się do Wielkiej Brytanii, zamknęłam dawną firmę i założyłam nową. Zdobywałam wiedzę, badałam rynek i jego potrzeby, aby dawać wartość, która jest i będzie potrzebna. Będąc twórcą treści, warto być elastycznym. Zmiany są dobre, choć wcale nie są łatwe do oswojenia i implementacji. Z perspektywy czasu każda zmiana nas gdzieś jednak prowadzi.

Rozgośćcie się tu na nowo. Zaczynamy 🙂

Photos from Pewny głos's post 05/03/2021Czy znacie artystkę, która jest na scenie od ponad 50 lat i cały czas działa aktywnie?

Ależ owszem! Istnieje taka osoba i nazywa się Dolly Parton! Być może samo nazwisko jest Wam obce lub tak jak ja kojarzyliście ją do tej pory raczej z kiczowatymi strojami, kowbojkami, stylem country i prostymi piosenkami o miłości. Obecnie znana jest już z pionierskiej współpracy między stylami pop i country. Pomimo ogromnego sukcesu zachowuje się jak dziewczyna z sąsiedztwa i oglądając wywiady z nią, nie da się jej nie lubić :)

Jak zapowiedziałam, tak ruszam z różnymi formami postów. Dziś post z serii artystyczna inspiracja na weekend :)

Kilka ciekawostek, których możecie nie wiedzieć o Dolly Parton:
✅ Jest autorką podobno około 3000 utworów! 3 tysięcy! Dacie wiarę?!
✅ Obecnie ma 75 lat, nadal koncertuje, produkuje kolejne przedsięwzięcia i ani myśli zakończyć swoją muzyczną karierę.
✅ Jest autorką tekstu i melodii do piosenki "I will always love you", której drugie życie dała Whitney Houston w filmie Bodyguard. Jak twierdzi Dolly: "Kiedy Whitney zaśpiewała mój utwór, wszystkie pieniądze z tytułu publikacji i autorstwa piosenki trafiły do mnie".
✅ Potrafi grać na gitarze z baaaardzo długimi paznokciami (dla mnie niewiarygodne), mówiąc przy tym: “Moje paznokcie to sekcja rytmiczna, zwłaszcza kiedy piszę piosenkę zupełnie sama. Pewnego dnia mogę wyciąć nimi album, jestem wówczas tylko ja i moje paznokcie.”
✅ Przez lata udowadniała, że jej wygląd jest tylko dodatkiem do świetnego głosu.
✅ Jest mamą chrzestną Miley Cyrus - innej, świetnej wokalistki, już z dużo młodszego pokolenia. Zagrała również w wielu odcinkach serialu Hannah Montana razem z córką chrzestną.
✅ Od jej imienia nazwano słynną owieczkę Dolly - czyli pierwsze sklonowane zwierzę
✅ W kwietniu zeszłego roku przekazała milion dolarów medycznemu Uniwersytetowi Vanderbilta, który pomagał w tworzeniu leku amerykańskiemu koncernowi Moderna. Tak, tak. Chodzi tu o szczepionkę na COVID-19.
✅ Grywa w filmach (m.in. Stalowe magnolie)
✅ Założyła park rozrywki Dollywood a także fundację Dollywood Fundation, któ®a pomaga rozwijać czytelnictwo dzieci, wspiera chorych na AIDS, mniejszości seksualne i zatrudnia do pracy osoby z biedniejszych regionów.

Dziś, chciałabym polecić Wam dokument o artystce "Here I am". Dowiecie się z niego co najczęściej bywa dla Dolly inspiracją do napisania piosenki oraz jak wygląda proces jej tworzenia. Ten obraz w wielu scenach pokazał mi czym może być songwriting. Usłyszycie w nim również ile muzyka Dolly zrobiła dla kobiet w Ameryce a także sporo o amerykańskiej pop kulturze na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Z kolei "Heartstrings" – to świetny i bardzo mądry serial, który powstał w oparciu o twórczość Dolly. Każdy z ośmiu odcinków inspirowany jest innym utworem Dolly i porusza inny problem społeczny a także pozostawia człowieka z refleksją. Historie mają pewną regułę - każda z nich zawsze rozpoczyna się od piosenki artystki, a następnie przedstawiona jest w fabularnej formie. Odcinki nie są ze sobą powiązane. Każdy z nich dotyczy innego tematu i snuje się w innym miejscu i czasie.

Wszystkie obejrzane przeze mnie historie były bardzo autentyczne. A to, co spodobało mi się w nich szczególnie, to drugie dno przedstawionych relacji. W większości przypadków wydawałoby się, że historia dotyczy konkretnej historii, np. relacji rodzinnych, po czym tak naprawdę okazuje się, że głównym przesłaniem odcinka jest opowieść o pewności siebie oraz tym, że na pozór silne osoby mogą być bardzo zagubione. Serial nie daje gotowych rozwiązań. Choć wszystkie odcinki kończą się pozytywnie, to nie zawsze w 100 % optymistycznie. Zanim to jednak nastanie przechodzimy z bohaterami przez mniejsze i większe, a przede wszystkim bardzo autentyczne problemy.

Te opowieści poruszają czułe struny i nie ukrywam, że mnie samej wiele razy popłynęła łza. Myślę, że ten serial jest bardzo oczyszczający, a do tego przekonuje do twórczości Dolly :)

Dokument, jak i serial znajdziecie na Netflixie. Jeśli uda Wam się obejrzeć któryś z nich – dajcie znać jak Wasze wrażenia :)

Jedno z głównych przesłań Dolly brzmi:
“Dowiedz się kim jesteś i pozostań sobą.”

I tego się trzymajmy!

14/10/2020

Dziękuję!

Wszystkim, dzięki którym mogłam się rozwijać – nie tylko intelektualnie, ale również emocjonalnie. Przesyłam ❤️ każdej osobie, która uczestniczyła w mojej edukacji.

Teraz sama z dumą obserwuję swoich uczniów. Z kilkoma osobami pracuję od niedawna, z niektórymi już się pożegnałam, a wielu osobom towarzyszę w artystycznej drodze od dobrych kilku lat. Jestem dumna z każdych ich osiągnieć, nie tylko scenicznych i tytułów laureatów. Najbardziej cieszy mnie pomaganie w przełamywaniu barier, które każdy z nas ma w głowie. Napięcia i problemy związane z głosem najczęściej związane są emocjami. Nie wyobrażam sobie skupienia tylko na technicznych aspektach, nie w przypadku młodych ludzi, którzy ciągle porównują się do innych lub są porównywani. Dorosłych dotyczy to jeszcze bardziej.

Moje rady edukacyjne:
🎤 Miej w dupie co złego myślą lub piszą o Tobie inni. Ludzie na poziomie dadzą Ci konstruktywną krytykę, z której wyniesiesz coś dobrego. Jeśli w krytyce nie ma nic pozytywnego, czyli choćby nie mówi Ci co możesz zmienić aby było lepiej, to ją olej. Nie skupiaj się na opinii tych, którzy mają nudne życie i szukają dziury w całym.
🎤 Nie ćwicz ot tak, aby prześpiewać czy przegadać coś 5-10 razy. Lepiej nawet raz, ale świadomie – myśląc o poszczególnych dźwiękach i tekście. Skup się na tej 1 czynności. Wyłącz internet na jakiś czas. To nie boli ;)
🎤 Porównuj się... ale tylko do siebie – sprzed miesiąca, roku, lub dekady. Raz na jakiś czas zastanów się czego dotyczy Twój nowy artystyczny problem lub co chcesz osiągnąć i pracuj nad tym.
🎤 Wyjdź poza swoje ulubione gatunki muzyczne. Sięgnij po jakiś instrument, choćby ukulele (polecam!). Spróbuj zaśpiewać z kimś w duecie. Zapisz się na warsztaty artystyczne, gdzie poznasz ludzi, którzy tak jak Ty chcą pracować nad sobą. Napisz własny tekst lub nagraj na dyktafon wymyśloną przez siebie melodię! Nie skupiaj się tylko na solowym śpiewaniu coverów! Bądź wytrwały ale też kreatywny.
🎤 Daj sobie czas na rozwój. Niektóre utwory zaśpiewasz za kilka tygodni, a inne dopiero za kilka lat. Do niektórych będziesz przygotowywać się pod kątem techniki, a do innych po prostu musisz dorosnąć, nawet gdy masz 25 lat.

Ściskam Wszystkich moich dawnych ❤️ obecnych ❤️ i przyszłych uczniów ❤️

21/07/2020

Czy widzisz we mnie kogoś kim nie jestem...

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

„Wartości to paliwo do działania, do rozwijania moich pasji”

Jakiś czas temu rozpoczęłam pracę z Dziennikiem Coachingowym Kamila Rowinska - Rowinska Business Coaching. Wśród wielu ważnych ćwiczeń trafiłam na takie, które wymaga wybrania spośród 75 wartości takich 7, które wg mnie są bardziej istotne od pozostałych. Jest to pierwsze ćwiczenie, którego nie wykonałam w 1 dzień. Pierwsze 30 wartości do odrzutu nie było żadnym problemem. Co kilka dni lub tygodni wykreślałam kilka kolejnych. Wczoraj stanęło na 19. Do końca tygodnia mam nadzieję wybrać ostatecznie te najważniejsze 🙂

Jedną z ważnych dla mnie wartości (jeszcze nie wiem czy będzie w top 7) jest . Odkąd zaczęłam interesować się rozwojem osobistym i zajmować zawodowo tym co kocham, zawsze czułam co jest moje lub co kompletnie nie rezonuje ze mną. Oczywiście nie jest tak, że zawsze wybierałam drogę zgodną z moim ja. Przez kilka lat pracowałam w działach sprzedaży i wiem, że praca z telefonem w ręku nie jest zgodna ze mną. Myślę też, że czasami granica pomiędzy wychodzeniem ze strefy komfortu w kierunku odkrycia czegoś nowego, wartościowego dla naszego rozwoju a robieniem czegoś co nie jest „moje” bywa cienka. Da się ją jednak odróżnić. Jak? Moim sposobem jest zadawanie sobie pytania: Czy to mnie rozwija? Strach nie powinien być wyznacznikiem podążania za czymś nowym lub odpuszczania, dlatego, że często boimy się tego czego najbardziej chcemy.

A na koniec mój autorski utwór w 2 wersjach: pierwotnej - akustycznej i nowej - eksperymentalnej 🙂 Czy któraś z nich jest bardziej autentyczna i spójna ze mną? Myślę, że nie. Uwielbiam tworzyć z towarzyszeniem ukulele lub gitary i tak pewnie w dużej mierze pozostanie. Jednak czymś niesamowitym jest móc współtworzyć z kimś utwór na nowo i zatańczyć do napisanego przez siebie numeru. Czy czuję różnicę? Troszeczkę! 😉 Choć w obydwu wersjach gram na pudle!!!

A dla Was czym jest autentyczność?

02/07/2020

Ostatnio jest mnie tu zdecydowanie mniej, ale... najzwyczajniej potrzebowałam chwilę odpocząć. Myślę, że większość z nas czuje czasem potrzebę skierowania uwagi na konkretny aspekt swojego życia. Nie wiem jak Wy, ale ja sądzę, że nie da się działać na wszystkich polach równocześnie z taką samą intensywnością i energią. Też tak macie? 🙂

Ostatnie dwa dni to również okres pewnego podsumowania. Nie będę ukrywać. Pandemia dała mi lekko w kość. I o ile łatwo było mi przystosować się do nowych warunków, to... wrócić do starych o dziwo już trudniej 😄

Mam jednak ogromne poczucie, że dałam radę! 💪

✅ Nie dość, że błyskawicznie przekształciłam prowadzone przeze mnie dotychczasowe działania w tryb online, to zaczęłam również prowadzić konsultacje online związane z doskonaleniem głosu oraz przygotowaniem do wystąpień publicznych (praca nad prawidłowym oddechem, dykcją, barwą, ekspresją i intonacją oraz eliminacja paramowy). Jeśli dobrze policzyłam to od 11 marca do 30 czerwca poprowadziłam 396 lekcji gadania i śpiewania. 😲😮

Brzmi nieźle?

✅ Myślę, że to spora liczba. W lipcu i sierpniu rezygnuję jednak z lekcji stacjonarnych. Od czasu do czasu nadal udzielam lekcji online. Myślę, że przy takiej liczbie godzin trzeba uważać, aby się nie wypalić, a dwa - czuję, że potrzebuję nowej wiedzy, nowych metod, nowych inspiracji. Czuję się głodna! 😋

✅ Lipiec to czas warsztatów i kursów online. Dla innych jak i dla siebie. Od wczoraj tj. 1 lipca prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Wakacyjna Akademia Kultury. W ramach zajęć stworzymy wspólnie m.in. dwa autorskie numery. Oprócz tego przygotowuję na drugą połowę lipca program szkolenia online dla studentów uczelni wyższej (wstępny projekt został już zatwierdzony przez eksperta).

✅ Niebawem pojawi się również mój pierwszy podcast pod nazwą "Piosenka, która zmieniła moje życie". 2 odcinki są nagrane. Jeszcze tylko montaż i lecimy z tematem.

✅ W sierpniu chcę się skupić na odpoczynku i pracy twórczej. Wyjść poza własne ramy. Podróżować, komponować, pisać teksty, tworzyć, grać i śpiewać oraz nagrywać i uczyć się kwestii technicznych związanych z home recording.

Dajcie znać czy nadal tu jesteście! Zdradzę Wam, że zaczęłam pracę nad ebookiem dot. pracy głosem. Dla fanów Kłos ma głos szykuję kilka niespodzianek! 😁

A Wy jak tam? Ciśniecie? Odpoczywacie? Czy jeszcze inaczej?

Katarzyna Kłosowska #Hot16Challenge2 25/06/2020

Katarzyna Kłosowska #Hot16Challenge2

Najdłuższe ale jeeeeest!!!

Dzięki za nominację Piotr Mazurek!

Nominuję:
- Adam Dejko
- Aleksandra Żelazowska i Paweł Wójcik
- Ewelina Chylińska

Beat: pbe.productions -> dzięki!
Bawiłam się przy tym wybornie! 😉
Tekst & linia wokalu -> of course ja

Video: Rafał Konieczny

Pamiętajcie o celu akcji! ❤️

Katarzyna Kłosowska #Hot16Challenge2 Zbiórka: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które maj...

19/06/2020

Jeśli spytacie mnie co najbardziej kocham w muzyce, to jest to zdecydowanie tworzenie tekstów, linii melodycznej wokalu i aranżowanie muzyki.
🎶 🎶 🎶 🎶 🎶 🎶
Uwielbiam też działać wspólnie, bo co dwie głowy, to nie jedna. Tu zarówno muzyka, jak i tekst powstały jako efekt wzajemnej współpracy z Marcin Kruk Music jako duet Ciepło. Mamy zamiar zrobić z tego singiel. Tymczasem posłuchajcie nagrania z pierwszej próby, po powrocie do działań w realnym świecie.

Utwór nosi roboczy tytuł „Piękna”. Dajcie znać czy taką nazwę zostawić czy zmienić 😉

Jak mówić, żeby nas słuchano? - Prof. Jerzy Bralczyk 27/05/2020

Jak mówić, żeby nas słuchano? - Prof. Jerzy Bralczyk

– Czy państwo czują się tutaj bezpiecznie w tej sali? – Profesor zawiesił głos – Pewnie tak, ale pewnie mniej niż przed chwilą.

🔹 Myślę, że nie każdy z Was miał okazję posłuchać tego wykładu. Bardzo polecam! Mało kto potrafi pokazać różne aspekty polskiego języka i mowy ludzkiej od tylu stron, a prof. Jerzy Bralczyk to mistrz słowa.

🔹 Profesor często podkreśla też znaczenie naturalności i spontaniczności wypowiadania się.

🔹 Można słuchać fragmentami, choć polecam w całości ;)

Jak mówić, żeby nas słuchano? - Prof. Jerzy Bralczyk Profesor Jerzy Bralczyk wygłosił wykład pt. "Jak mówić, żeby nas słuchano?”. Było to ostatnie w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce”, organizowanego przez ...

25/05/2020

Kochani, wczoraj świętowałam swoje urodziny 🎉🍰🎂 a wieczorem okazało się, że na moim profilu pojawił się piękny 🎁

Dziękuję za zaufanie! ❤️

20/05/2020

Co ma wspólnego śmiech z głosem i oddechem?

Zapraszamy na rozmowę o śmiechojodze, czyli ćwiczeniach wywołujących śmiech, które łączone są z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi. Sesje jogi śmiechu cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Pomagają pozbyć się się nadmiaru stresu, wzmocnić dobry nastrój, wpłynąć na wzrost odporności organizmu oraz podnieść poziom energii i dobrych emocji w ciele. O tym wszystkim opowie Lesiak - trenerka śmiechojogi :)

Jeżeli chcecie aby Wasze komentarze wyświetlały się imieniem i nazwiskiem, proszę kliknijcie w link poniżej

19/05/2020

Co ma wspólnego śmiech z głosem i oddechem? Przekonacie się o tym już jutro o godz. 10:00. Kłos oddaje głos Karin Lesiak - trenerka śmiechojogi! 😁😁😁

Karin Lesiak ukończyła Laughter Yoga University dr Madana Katarii. Od 2013 prowadzi sesje śmiechu podczas szkoleń, konferencji, spotkań networkingowych i warsztatów organizowanych jako eventy integracyjne pracowników (Happiness at Work). Z jogą śmiechu pojawia się podczas warsztatów w szpitalach, wśród osób starszych, dzieci, jak i dorosłych.

Śmiechojoga, to ćwiczenia wywołujące śmiech, które łączone są z ćwiczeniami oddechowymi oraz relaksacyjnymi. Prowadzone są zwykle w grupach, w kontakcie wzrokowym i w duchu dziecięcej zabawy. Sesje jogi śmiechu cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Pomagają pozbyć się się nadmiaru stresu, wzmocnić dobry nastrój, wpłynąć na wzrost odporności organizmu oraz podnieść poziom energii i dobrych emocji w ciele. Czyli idealnie na obecny czas!

Środa, godz. 10:00

Bądźcie z nami i przygotujcie się na ćwiczenia wyzwalające dobrą energię! 🔥

13/05/2020

Mogę być sobą!

Jak wyobrażacie sobie piosenkę dla 11-latki? 😜

My z Julką Ścibura tak! Zatem jak to zrobić? Trzeba wziąć czystą kartkę papieru i spisać jakie młody człowiek ma marzenia, cele, co go ekscytuje i wnerwia. Piosenka powstała już chwilę temu, ćwiczymy online i za jakiś czas wchodzimy do studia. Trzymajcie kciuki za tę młodą rockmenkę!!!

A oto lista utworów, które Julka wysłała jako inspirację dla pana aranżera! Też słuchaliście w jej wieku? 😉
Metallica - Sad But True
Billie Eillish - Ocean Eyes
Daria Zawiałow - Gdybym miała serce
Red Hot Chili Peppers - Scar Tissue
Rammstein - Ich Tu Dir Weh
AC/DC - Hells Bells
Nirvana - Lithium

06/05/2020

Co daje mi rozwój artystyczny?

05/05/2020

Cześć Wszystkim!

Już jutro zapraszam na nietypowy live! Opowiem Wam co sądzę na temat często pojawiającego się pytania "Czy w każdym wieku można zacząć śpiewać? Zdradzę Wam również w jaki sposób pracuję z dziećmi i młodzieżą i czy różni się to od pracy z dorosłymi. Podczas tej transmisji zaproszę do rozmowy trójkę moich uczniów! Porozmawiamy o zmianach jakie sami obserwują u siebie, odkąd pracują nad doskonaleniem własnego głosu i rozwojem artystycznym.

Będzie się działo! 😃

ZAPRASZAMY z Julia Rożen, Izabela Białek i Aleksandra Żelazowska
Bądźcie z nami jutro o 18:30!

Photos from Pewny głos's post 30/04/2020

Nieznana metoda na bycie spełnionym zawodowo! 🙃

Ponad rok temu jeden ze znajomych spytał mnie czy nie uważam, że praca z młodymi ludźmi sprawia, że stoję w miejscu.

Najpierw się obruszyłam, potem zastanowiłam i pomyślałam, że czas ruszyć tyłek i zabrać się ostro za kolejne wyzwania, a potem... Potem zadziało się mnóstwo nowych rzeczy.

✅ To dzięki młodym uczniom miałam i mam okazję widzieć jak muzyka i praca nad własnym głosem oraz piosenką zmienia charakter i uczy okazywania emocji. Czasem przekształca się w rozwój osobisty w innym wymiarze.
✅ To dzięki młodym ludziom płaczę i w ogóle się tego nie wstydzę. Zdarzało mi się wyć na lekcji ze wzruszenia lub ze śmiechu. I powiem Wam, że dla takich chwil warto żyć!
✅ To dzięki młodym ludziom poznaję nowych artystów! O Billie Eilish słyszałam różne opinie i na podstawie durnych artykułów wyrobiłam sobie początkowo kiepskie zdanie. Praca nad jej piosenką z jedną z uczennic rok temu pokazała mi nową odsłonę wokalistki. Przy okazji – Billie 3 miesiące temu została laureatką 5 nagród Grammy i obecnie wyznacza w muzyce nowe trendy.
✅ Dzięki młodym ludziom jestem bardziej odważna. Jeśli mam gadać i uczyć w jaki sposób pracować z własnymi słabościami tj. strach, czy występy publiczne w TV, to muszę pracować nad sobą. Nie chcę być niewiarygodna. I chyba na dobre mi to wychodzi.
✅ To dzięki młodym ludziom zabrałam się za pisanie piosenek dla innych. Rockowy singiel napisany na zamówienie jednej z uczennic jest już gotowy. Aranż przygotowany. Czekamy na koniec kwarantanny aby wejść do studia i podzielić się z Wami fajnym tekstem, melodią i wykonaniem!
✅ To od moich młodych uczniów dostałam pierwsze szkolenia z Tik Toka! I może niektórzy z Was nie zdają sobie z tego sprawy, ale jest to obecnie najpopularniejsza i najczęściej ściągana aplikacja, na której swoje profile ma wielu artystów. Pojawia się tam również coraz częściej biznes a starsze pokolenie buduje markę osobistą wśród młodych.
✅ To dzięki młodym ludziom mam poczucie, że praca i pasja to jedno! I mogę robić to co kocham i jeszcze mi za to płacą! 😉

Location

Category

Telephone

Website

Address

Minehead

Other Education in Minehead (show all)
Exmoor Natural History Society Exmoor Natural History Society
ENHS Sec: 12 King George Road
Minehead, TA245JD

Observation & identification resource for Exmoor, provided by Exmoor Natural History Society members

West Somerset getset Children's Centres West Somerset getset Children's Centres
Stephenson Road
Minehead, TA245EB

West Somerset Children's Centres provide access points to a range of services for children aged 0-19 years old and their families.

Channel Training Channel Training
Warren Road
Minehead, TA245BG

Specialist UK training provider based in the South West.

The Dance Centre The Dance Centre
Minehead, TA246AF

The Dance Centre provides dance lessons for children and adults on a weekly basis covering various s

West Somerset College West Somerset College
Bircham Road
Minehead, TA246AY

West Somerset College’s page for achievements, events, reminders and FUN!

Aurora Foxes Aurora Foxes
Selbourne Place
Minehead, TA245TY

Work Ready, Life Ready

Mindfulness on Exmoor Mindfulness on Exmoor
Townsend House
Minehead, TA245RG

Mindfulness on Exmoor is a series of 4 week courses designed to help you bring your awareness into the present, and free yourselves from stress and anxiety

Evince Training Evince Training
Old Farm Road
Minehead, TA248AS

Bespoke teaching design Experts in personal and professional development Leadership Team Building AET Teacher training Conflict Management First Aid H&S