Hiiumaa Spordikool

kool on loodud selleks, et arendada süsteemselt ja organiseeritult Hiiumaa spordielu

Hiiumaa vald

Osale Hiiumaa spordikeskuse nimekonkursil! 🏃‍♀️🏃‍♂️

Järgmisel aastal hakatakse Kärdlasse ehitama kaasaegset Hiiumaa spordikeskust. 🏋️‍♀️🤸‍♀️⛹️‍♀️🏋️‍♂️🧘‍♀️Uues keskuses saab mängida erinevaid pallimänge, käia jõusaalis ja rühmatrennides, tegeleda kergejõustikuga ja mändida tennist. Lisaks spordikoolile kolib hoonesse ka noortekeskus ja mudeliklubi.🚀

Hea spordihuviline, paku keskusele sobiv nimi! Kuidas osaleda?
🥎 Lase oma kujutlusvõimel lennata ja mõtle välja tabav nimi
🥎 Joonista nime põnev kujundus või kirjuta see lihtsalt tekstina ✏️
🥎 Lisa tööle oma ees- ja perekonnanimi, laste puhul vanus ning märgusõna “spordikeskus”
🥎 Saada spordikeskuse nimi ja oma kontaktid 📧[email protected] või too sobivasse vallamajja hiljemalt 17. juunil.

Pakutud nimed pannakse rahvahääletusele🗳 ja parimaid ootavad sportlikud auhinnad! 🏅🎉

Jahtklubi_Dago

Juba sel neljapäeval stardib meie kohalik purjetamise lühiradade seeriavõistlus Kärdla Purjutuur 2019.
Kaptenite koosolek kell 17:45 Kärdla sadamahoone juures ning hoiatussignaal merel kell 18:25.
Kaheksa etapi tulemuste põhjal selgub, kes viib koju kauni võidukarika Hiiumaa purjetamise hooaja lõpetamise peolt.
Võistlejatele veel lisainfoks, et homme tuleb Hiiumaale EJL ametlik mõõtja, kes meie võistlevaid aluseid ning purjeid siit ja sealt üle mõõdab ning uued LYS koefitsendid omistab. Eesmärgiks õiglasem ja läbipaistvam võistluselamus. Mõõtmisega alustame kella 11 paiku Kärdla sadamas. Täpsem info 57501298, Einar.

Hiiumaa Jalgpall

HIIUMAA/LÄÄNEMAA U17 ELIITLIIGA VÕITIS KODUS

Esimesel Kärdla staadioni kodumängul läksid kokku Hiiumaa/Läänemaa parimad U17 pojad Raplamaa JK eakaaslastega. Dramaatiline mäng lõppes 1:0 kodumeeskonna võiduga. Mängu võiduvärava vormistas mängu 36.minutil suure hulga pealtvaatajate silme ees Andris Valk. Treener Theimo Tülp ütles, et võistkond oli mänguks kenasti valmis: “Teadsime Rapla tugevusi ja nõrkusi. Saime esimestest minutitest kohe enda kätte, kuid jättis soovida enesekindlate eesmärgipõhiste rünnakute ülesehitamine. Suutsime poistele tuua usku pallivaldamise vajalikusele ja hakkasid tekkima võimalused, millest ühe suutsime realiseerida. Realiseerimine on jätkuvalt meie suurimaid takistusi-usume, et suudame seda treeningutega korvata ja leida suurema realiseerimise järgnevateks kohtumisteks.” Antud mängus oli väga suur roll ka kohtunikul, kel jätkus kollaseid karate mõlemale võistkonnale- 5/3 meie poiste kahjuks.
Hiiumaa/Läänemaa võistkonnas astusid üles: Karl Värva, Kermo Platov, Jaanus Sõmer, Indrek Nõulik, Kristjan Ugam, Rasmus Padari, Andris Valk, Hargo Liiving, Tormi Mehide, Cristopher Kull, Markus Kivi, Oliver Metsar-Villakov, Johannes Niinemäe. Treenerid Mario Degtjov ja Theimo Tülp.

Kristi Linkov
Hiiumaa jalgpall

Tublid poisid!

SEE ON VÕIT!

FC Hiiumaa esindusmeeskond elas laupäevases kodumängus üle hunniku erinevaid emotsioone, kui alistas lõpuks Keila JK II 4:3.

Hiiumaa alustas matši rabedalt ning tabelis teist kohta hoidva Keila aktiivsus mõjus karmilt. Me ei saanud kuidagi oma mängu käima, samal ajal kui Keila haaras üha enam kontrolli. Avapoolaega mõjutasid ka traumad, sest meie mehed Imre Riik ja Andreas Peetre pidid juba paarikümne minutilise mängu järel mõlemad staadionilt otse haiglasse minema, sest said kokkupõrgetes vastastega sedavõrd karmilt viga. Kiiret paranemist neile!

Meie kahe vigastuse järel haaraski Keila 37. minutil eduseisu. 44. minutil lõid nad kaheldavast penaltist tabloole 2:0.

Vaheajal rääkisime aga üle, kuidas mängida ja kuidas väljakul käituda ning teist poolaega alustas justkui ümbersündinud meeskond. 54. minutil näitas Andris Valk head ründajavaistu, lüües tabloole 1:2. 66. minutil suunas Holger Sepma peaga võrku Kristjan Ugami nurgalöögist antud palli - 2:2.

Seejuures Valk ja Sepma sekkusid mängu avapoolajal just Riigi ja Peetre vigastuste järel ehk poisid näitasid kannatada saanud kaaslaste nimel vastastele koha kätte.

Vaid kolm minutit pärast Sepma tabamust läksime mängu esmakordselt juhtima, kui parempoolik Indrek Nõulik suunas võrku vasakkaitsja Rando Suusteri perfektse tsenderduse - 3:2.

Väikeste vahedega löödud väravad uinutasid aga meeskonda ja standardolukorra puhul jäi markeerimata vastaste ohtlikuim mees Raido Leokin, kel on kogemus ka Eesti kahest kõrgeimast liigast.

3:3 viigile reageerisime aga taas kiirelt ning 78. minutil lõi kasti pääsenud Valk oma teise ja Hiiumaa neljanda värava. Meie 4:3 võiduga matš ka lõppes.

Kohtumine oli väga õpetlik ja näitas, kui oluline on õige mentaalsusega alati lõpuni võidelda. Seda, kui tähtis on keskenduda oma mängule ja mitte kõrvalistele teguritele. See on hea kogemus ning peatreener Mario Degtjov oli lõpuvile järel rahul, et noored poisid selle said.

Aitäh kõikidele pealtvaatajatele, kelle toetus meile lisajõudu andis!

FC Hiiumaa mängis koosseisus: Karl Värva; Jaanus Sõmer, Sander Laur, Timo Vares, Rando Suuster; Andreas Peetre (Andris Valk), Karl Johan Kastein, Kristjan Ugam (Kasper Elissaar), Indrek Nõulik; Georg Linkov (Kermo Platov), Imre Riik (Holger Sepma).
Peatreener: Mario Degtjov.

Tule paku meie spordikeskusele äge nimi!

Rajameister: Tanel Esta

Viimane võimalus saada 5 päeva toredat laagrit Hiiumaal!

Pühapäevani on võimalus veel oma 2007-2012 sündinud laps registreerida juunikuu suvelaagrisse!

#kõikmängivad
#fchiiumaa
#hiiumaajalgpall
#hiiumaaspordikool
#hiiumaasport

Eesti Koolispordi Liit (Estonian School Sport Union)

Koolisporti on tabanud valus kaotus. Pühapäeval lahkus meie hulgast Eesti koolispordi liikumise üks rajajatest ja eeskujudest, armastatud treener ja endine koolijuht Toivo Pruul. Eesti Koolispordi Liidu ja Hiiumaa spordirahva jaoks oli Toivo tõeline väärtus oma südamega tehtud töö ja noortega suhtlemise poolest. 2007 aastal käivitus Toivo eestvedamisel koolispordi tänaseni edukalt toimuv projekt- suvemängud Meri ja Päike Hiiumaal.Tänu Toivole said kümmned Hiiumaa noored kergejõustiklased oma esimesed rahvusvaheliste võistluste kogemused üle maailma.Noortesse uskumine ja neile võimaluste pakkumine oli Toivo südamel kuni lõpuni välja. Aitäh Sulle selle eest !
Langetame leinas pea ja avaldame sügavat kaastunnet perekonnale ning spordikogukonnale Hiiumaal!

FC HIIUMAA U15 NAPP KAOTUS SAKUS

26.05.2019 käisid meie noormehed kohtumas Saku Sportingu eakaaslastega ning tuleb tõdeda, et kohtumise otsustas vastaste poolt avaminutil löödud värav.
Nagu lapsevanem Angela Urm kommenteeris, oli tasavägine pusimine külmas, tuules, paduvihmas. Ega siis midagi, järgmine kord paremini. Treener Mario Degtjovi juhendamisel andsid endast parima: Aivar Lukk, Andro Suuster, Markus Kivi (k), Meelis Sõmer, Oliver Piil, Jonatan Saarnak, Kevin Saarnak, Martin Nurk, Karl Aleks Talvi, Mairon Lõndso, Henri Kallas, Karl Pähna ja Markus Juhe.

Foto eest tänud Angela Urm!

Toivo Saue kirjutab Hiiumaa Orienteerumisklubi grupis: Balti lahtistel MV-l koondistele (osalevad veel Valgevene ja S-Peteburi võistkonnad) Rõuge raskel maastikul oli täna kavas tavarada. Hästi jooksis Maria Eller W14E klassis. Ta kaotas 1 sekundiga koondisekaaslasele Harriet Koppelile ja sai 4. koha. Normaalse jooksu tegi Kustu Künnapas M18E klassis, temale 10.koht 21 võistleja hulgas. Kahjuks Siiri Talts W18E, Herta W14E ja Eliise Kesküla W16E hiidlastele harjumatul Lõuna-Eesti maastikul ebaõnnestusid.

Täna võisteldi teateorienteerumises. W16E klassis sai naiskond, kus Maria jooksis, tubli 4.koha. Pilt Võru OK kodukalt. Jäi lisamata, et võistkondlikult Eesti võitis, seda tänu täiskasvanutele. Noorte arvestuses ei saadud Leedule-Lätile vastu.

Orienteerumisel on hooaeg alanud ning medaleid tuleb igalt poolt. Eesti meistrivõistlused orienteerumise lühirajal peeti Elva lähistel Vitipalus. Noored sportlased võistlesid mullustel maailmameistrivõistluste maastikul. Treener Anu Saue kasvandikud võitsid kokku 4 medalit: Herta Kesküla võitis N14 klassis esikoha nagu ka Kustu Künnapas M18 klassis. Kustu sai konkurendiga täpselt sama aja, - mõlemale kuldmedal. N14 klassis kaotas Maria Eller Hertale 9 sekundit - tasuks hõbemedal. N16 klassis võitis Eliise Keskküla pronksmedali.
Herta, Maria ja Eliise on Kärdla Põhikooli ja Hiiumaa Spordikooli õpilased. Vilistlane Kustu õpib Otepääl Audentese Spordigümnaasiumis.
Väga hästi jooksis ka Kätlin Mast, kes oli 18 võistleja hulgas 8.kohal.

Järgmisel päeval oli samal maastikul täiskasvanute (N21; M21) võistluskalssis teatevõistlus kolmeliikmelistele võistkondadele. Meie noortest koosnev võistkond (Siiri, Maria ja Eliise) saavutas 20 võistkonna hulgas tubli 13. koha.

Hea meel selle üle, et selleaastase võidutule toovad Hiiumaale meie võrkpallitreener🏐 Marge Vähter ja meie orienteerumise eriala vilistlane Kustu Künnapas👨‍🎓:

Võidutule toojad Hiiumaale.

2019. aasta Võidupüha paraadi tuletoojateks, kes viivad Vabariigi presidendilt võidutule maakondadesse, on malevate parimad sportlased. Tänavu möödub 125 aastat Rahvusvahelise Olümpiakomitee asutamisest ja kaasaegsete olümpiamängude algusest. Kehakultuur ja sport on olulisel kohal Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde igapäevases tegevuses. Seetõttu tahetakse selle aasta Võidupüha paraadil rahvale tutvustada meie parimaid.

Hiiumaale viivad sellel aastal Võidutule:

Marge VÄHTER (NKK)
Kustu KÜNNAPAS (NK)

Marge Vähter on Naiskodukaitse Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonna liige aastast 2000. Oma pika liikmeks oldud aja jooksul on Marge olnud alati aktiivne kaasamõtleja. Aastatel 2012-2016 oli ta Hiiumaa jaoskonna esinaine. Marge Vähter on juhtinud Hiiumaa jaoskonna spordigruppi pikki aastaid. Esindanud nii Naiskodukaitset, kui Kaitseliidu Lääne malevat vabariiklikel võistlustel, viimane neist oli 10. märts võrkpallis, kus saavutati tubli 4. koht. Marge algatas Hiiumaal ametkondade (PPA, PA, Kaitseliidu, Naiskodukaitse ja Kärdla Linnavalitsuse) vahelised spordivõistlused. Marge eestvedamisel moodustati ka Hiiumaa jaoskonna jalgpalli naiskond, mis maakondlikel võistlustel naiste jalgpallis sai auväärse 2. koha. Samuti on ta panustanud noorte spordiharjumiste loomisesse. Seda NK ja KT laagriteks sportmängude korraldamise läbi ja eraelus õpetab noortele võrkpalli.

Kustu Künnapas
Noorte Kotkaste liige alates 08.06.2013
Kustu Künnapas kuulutati 2018 aasta Hiiumaa parimaks sportlaseks noormeeste seas. Kustu tegeleb orienteerumisega aastast 2011 ning on vabariiklikus edetabelis kuni 18 aastaste noormeeste arvestuses teisel kohal. Viimane parim tulemus on 2018 aasta Hiiumaa orienteerumise karikavõistluste esikoht kuni 21 aastaste noormeeste arvestuses. Kustu jätkab praegu oma õpinguid Audentese Spordigümnaasiumis Otepääl, kus ta lisaks keskkooli ainetele tegeleb aktiivselt orienteerumisoskuse arendamisega.

Foto Rein Reinu

Hiiumaa Spordikool's cover photo

delfi.ee

Üle 10 000 trennilapse saab oma spordiklubile Benu esmaabikohvri

Hea meel teatada, et ka meie saime esmaabikohvri omanikeks!

delfi.ee Laste- ja noortespordi edendamise konkursile “Sajaga spordi eest” laekus ligi 460 sooviavaldust, mille seas oli treeninggruppe igast Eesti maakonnast ja rohkem kui 30 spordialalt. Väljavalituks osutunud sajas spordiklubis käib trennis 10 435 last ja noort.

Langetame leinas pea...

Lahkus meie väga lugupeetud kergejõustikutreener Toivo Pruul.

Elu on väga habras ja õrn ja lõppeb meil kõigil liiga vara. Miks Toivol oli aeg täis, seda meie ei tea. Küll teame seda, et tema töötulemused jäävad meile teda väga kauaks meenutama. Eriti kurb on see, et Toivol ei õnnestunud ära näha meie uut spordikeskust, milles saavad olema parimad võimalikud treeningvõimalused meie kergejõustiku õpilastele. Toivo panus sellesse töösse oli väga suur ja võib öelda, et ta võitles selle eest lõpuni, millesse uskus. Ja meie lastesse ta uskus...

Tunneme südamest kaasa kõikidele lähedastele, õpilastele, treeneritele ja vanematele.

Meie tublid U11 vanuserühma õpilased!

FC HIIUMAA U11 ESIMENE TURNIIR KÄRDLAS

U11 vanuserühm saab Eesti meistrivõistlustel mängida turniirisüsteemis ning seda meie võistkond ka EMV registreerimisel valis. See tähendab päeva, kus on korraga rohkem mänge kui üks, aga ei pea sõitma üle nädala üheks mänguks võõrsile. Sel korral olime meie turniiri korraldaja rollis ning kohale sõitsid: Tallinna FC Ajax, Tallinna JK Augur ja Anija JK võistkonnad.
U11 mängib 2x15 minutit 5+1 süsteemis ning meie väljakumeister Hillar Pikk oli üles seadnud mängudeks kaks väljakut.

Anija JK-Tallinna JK Ajax 1:2

U11 vanuserühmas Eesti jalgpalli süsteemis edetabeleid ei peeta, kuna peetakse oluliseks võistlusmängu kogemuse andmist noortele mängijatele.
Meie võistkonna koosseis: Kätlin Valk, Marek Valk, Markus Voolma, Kaspar Voolaid, Cristian Hirvelaan, Renar Ild, Frida Valting, Mall-Kristell Kattel, Tauri Lehtsaar ja Rudolf Lubjak.
Laste treener: Mario Degtjov.
Täname kohtunikutöö eest: Tanel Klee ja Andris Valk ja fotode eest Kaspar Voolaidi vanemaid!

Võistkonnal on ees veel juunis üks turniir Tallinnas ning augustis kaks turniiri, millest üks Keilas ja teine Tallinnas.

LÄÄNEMAA/HIIUMAA U17 ALISTAS U15 KOONDISE

U17 eliitliiga II liigas kaheteistkümne võistkonna seas neljandal positsioonil asetsev Läänemaa/Hiiumaa ühisvõistkond mängis teisipäeval Eesti U15 koondisega ning tõi koju 5:2 (0:3) võidu. Meeskonda juhendava peatreeneri Theimo Tülbi sõnul olid Läänemaa/Hiiumaa poisid mänguks ilusasti valmis: “Teadsime vastaste tugevusi eriti tehnilise mängu osas ja püüdsime vastavalt sellele leida omale parima mängustiili, mis ei laseks noorematel tehnilist mängu meile peale suruda ja annaks samas võimaluse meie mänguliste eesmärkide läbisurumisele,” ning lisas: “Mängu algusest kulus 15 minutit, et leida samuti enesekindlus meeskondlikus töös ja selle tulemusele avanesid ka esimesed head väravavõimalused, millest osad ka kenasti realiseerisime.” Poolajale mindi 3:0 eduseisust, kus mängu 17. ja 19.minutil realiseeris väravad Indrek Nõulik ning millele läänemaa poiss, Cristopher Kull lisas omakorda ühe värava. Treener Theimo sõnul tuleb hea tulemus, kui meeskond suudab mängudes hoida oma enesekindlust ja tegutseda eesmärkide nimel ühtse meeskonnana: “Esimese poolaja lõpp ja teine poolaeg kulges pidevalt teatud eduga, millest ka rohkelt väravavõimalusi ja väravaid tuli.” Teisel poolajal avas mängu 60.minutil koondise skoori Sevastyan Ehin, kes just 6 minutit mängu sisse vahetati. Sellele omakorda 66.minutil vastas hiidlane Andris Valk. Aga ka see polnud veel kõik- kaks minutit peale meie neljandat väravat vastas koondis väravaga ning sellele omakorda lõi Hargo Liiving Läänemaa/Hiiumaa ühisvõistkonna eest mängu lõppseisuks 5:2. Mängus panustasid lisaks väravalööjatele: Karl Värva (vv), Holger Sepma, Jaanus Sõmer, Kermo Platov, Kristjan Ugam, Kaspar Kariste, Erko Puskar, Risto Trik, Tormi Mehide, Ralf Luks, Tormi Mehide. Treenerid: Theimo Tülp ja Mario Degtjov.
“Poisid lähevad iga mänguga enesekindlamaks, sooritusvõime paraneb ja kindlasti suudame hakata edasistes mängudes veel paremini oma tegemisi sooritama,” kommenteeris positiivselt treener oma kasvandike tulemusi ning lisas: “Edasised U17 mängud toimuvad juba kodumurul, kuhu ootaksime suurt kaasaelamist ja toetust kõikidelt meie fännidelt. Tulge vaatama ja kaema head noorte jalgpalli!” Nüüd kõik järgnevad 10 mängu on meie poiste kodumängud, millest pooled toimuvad Haapsalus ja pooled Kärdlas. Järgmine mäng toimub 28.05.2019 kell 18:00 Kärdla linnastaadionil, kus minnakse vastakuti Raplamaa JK-ga.

FC HIIUMAA U15 SUUR VÕIT KODUS

Suvise ilmaga nädalavahetusel alistas kodumurul FC Hiiumaa U15 vanuserühm FCI Tallinna koguni 5:0 (1:0) 💪! Meie väravaskoori avas Martin Nurk, kes mängu 32 minutil tegi mänguseisuks 1:0 ja nii mindi ka poolajale. Teisel poolajal mängu teise värava lõi Markus Kivi, sellele järgnes 2 minuti pärast esimene värav Kevin Saarnakilt ning 2 minuti pärast veel üks. Mängu 70. minutil lõi viimase, aga oma mängu teise värava, Markus Kivi ning mängu lõppseisuks 5:0 ning magusad 3 punkti liigatabelisse lisaks ⚽️.

Mängus panustasid lisaks väravalööjatele: Aivar Lukk (vv), Andro Suuster, Meelis Sõmer, Karl Aleks Talvi, Oliver Piil, Karl Pähna, Markus Juhe ja Mairon Lõndso. Poiste treener: Mario Degtjov aga hea meel oli, et poiste endine treener Andreas Peetre oli sel päeval poistele appi tulnud!
Täname ka Tanel Kleed kohtunikutöö eest.

Järgmine kord lähevad poisid juba sel nädalavahetusel mängima Saku Sportingu vastu võõrsile!

Pildi eest täname: Angela Urmi!

Want your school to be the top-listed School/college in Kärdla?

Click here to claim your Sponsored Listing.