G8M8 Great Mate Australia

G8M8 Great Mate Australia

Comments

Darujem ceske a slovenske klasicke, historicke a duchovne knihy. Ohlaste sa ak mate o ne zaujem, som v Sydney.
Téma záchrany včiel sa posledné roky stala veľmi aktuálnou a aj akútnou. Aj preto po celom svete vznikajú projekty mestských včiel. Austráliu nevynímajúc. Tentoktát som sa o včelárení v Sydney porozrával s majiteľom agentúry G8M8 Great Mate Australia Petrom Kováčom.
👉https://www.medaren.sk/blog/160-mestske-vcely-v-sydney 👈
Příjemné slečny ochotné kdykoli s čímkoliv poradit :) Vše vyřízeno.
Příjemné slečny, ochotné kdykoli s čímkoliv pomoci :)
Tento týden máme kulturní a zase kulturní!

Už máte plány na dnešek? Industra Coffee pro vás od 13 hodin připravuje to nejlepší kafíčko v Brně!☕️🍪 K tomu vás v 18 hodin čeká přednáška o Austrálii od G8M8 Great Mate Australia! 🦘🐠🕷 Těšte se na informace a tipy od studentů a lidí, kteří mají se studiem, prací i životem v Austrálii dlouholeté zkušenosti. FREE ENTERY

Ve ČTVRTEK od 18 hod jedeme v Industra Lab další šití prototypů ze starých banerů. K tomu se bude jako vždy laserovat a 3D tisknout!🥽💼🔧 FREE ENTRY

Ve 20 hodin začíná Divadlo Feste Inscenaci HUSINA, která byla nominována na Cenu Marka Ravenhilla 2016! 🎫🍷VSTUPENKY jsou ještě v prodeji: https://goout.net/cs/listky/husina/xpce/

SOBOTA a NEDĚLE bude patřit dobrotám a kávě🥑🥗 a
v neděli ve 20 hodin premiéře Divadlo Feste JOHANNES HOFFMANN: HALS ZU KURZ. VSTUPENKY 🎫🍷jsou zde: https://goout.net/cs/listky/hals-zu-kurz/sdge/

A v Galerii Industra Art máme poslední týden výstavu FAIRY TALES od MARTY KRZEŚLAK, tak ji nepropásněte! FREE ENTRY

Celý program zde: https://industra.space/program

Vidíme se? 🤚🐕☀️
Caute. Ideme domov na 5 tyzdnov a tak ponukame nasu izbu do prenajmu od 11.7 do 18.8. Apartman sa nachadza blizko St Leonards station v tichom prostredi. V druhej izbe je jeden spolubyvajuci, Francuz. Mame to aj na Airbnb no ak chcete tak viac info do spravy:
I highly recommend G8M8 to anybody who needs a little bit of help with their student visa!
Chcela by som tymto podakovat, uzasnej parte - G8M8 agenture, ze im patri velka vdaka a obdiv. Dakujem za Vas cas, ochotu, kedykolvek byt na telefone, vzdy v pohode zodpovodene otazky, s usmevom na tvari. Boli ste nam oporou nielen co sa tyka vybavovania viz, ale aj oporou v inych otazkach, ktorymi sme si neboli isti. Dosiahli sme uspech, a vdaka Vam. Dakujem a este raz velka vdaka. Tuto agenturu vrele doporucujem. S pozdravom, lidi z dialky menom New Castle :D
King size bed for sale. Can be delivered. $50
Před pár dny jsem obdržela zprávu, že můžu začít balit, neboť mám Visa :-). Už se moc těším na nové dobrodružství v Austrálii, ale nejprve bych chtěla velmi poděkovat panu Jakubovi Jeníkovi z pražské kanceláře, který to se mnou neměl jednoduché a veškeré podklady pro mou misi dal dohromady. Moc děkuji a přeji Vám další spokojene klienty, tak jako jsem já.

PS. Těším se na shledanou v Austrálii
H. x
2 large furnished rooms available in 3 bedroom, 2 bathroom house in bondi junction. Minutes to shops and transport and short walk to beaches. Couples or singles. Long term or short term. Message me for more details.

AUSTRALIA Study | Work | Visa | Life Ked ti je Australia srdcovou zalezitostou, tak si nevahaj splnit svoj sen ako tisicky nasich spokojnych studentov.

Vyuzi nasu expertizu 23+ rokov v odvetvi vzdelavania a prace v Australii. Vacsina ucastnikov pobytu sa vrati po 1-2 rokov domov s perfektnou anglictinou, nezabudnutelnymi zazitkami, kontaktami na priatelov z celeho sveta-ktorych potom moze navstivit a zaplatenymi nakladmi na pobyt, niekedy aj s peniazkami naviac.

Operating as usual

16/10/2023

Studying in Australia is a great way to experience the unique Australian lifestyle and gain new experiences. 🙃 Australia has world-renowned universities, vocational schools and excellent language schools.

What are the benefits of student visa:

👉🔥Quality education: Australia is home to many prestigious universities and educational institutions that offer high quality education and a wide range of programs.
👉🔥Multicultural society: Australia is known for its multicultural society where people from different cultures and countries come together. This can contribute to the development of intercultural skills and open up new perspectives.
👉🔥Scholarships: Many Australian institutions offer various types of scholarships to international students, which can reduce the cost of studying.
👉🔥Quality of life: Australia is known for its high quality of life, safety and natural beauty. Students have the opportunity to explore the beautiful natural scenery and experiences that this country has to offer.
👉🔥Language skills: Students have the opportunity to improve their English language skills in an environment where English is the official language. This can be very useful in the future when looking for job opportunities worldwide.
👉🔥International experience: Studying abroad is a unique opportunity to gain international experience, meet new people and expand your personal and professional horizons.

Send us a message for more information 😊

26/09/2023

🌏 Study English in Australia 🇦🇺✨

Australia is more than just a country, it's an adventure! Why choose Australia for your English studies? Here are a few reasons:

1️⃣ Language environment: Studying in a country where English is used as the main language is a quick and effective way to improve your language skills.

2️⃣ Diversity of cultures: Australia is home to people from all over the world, which allows you to meet different cultures and make new friends.

3️⃣ Natural beauty: From beautiful beaches to fascinating national parks - Australia is a unique country that you can explore in your free time.

4️⃣ High-quality education: Australian schools and universities are recognized worldwide for their quality and wide range of programs.

5️⃣ Lifestyle: Australia offers a comfortable and safe lifestyle that allows you to focus on your studies.

Start your adventure in Australia! 🌏📚
Send us a message for more info!

🌏 Študuj angličtinu v Austrálii 🇦🇺✨

Austrália je viac než len krajina, je to dobrodružstvo! Prečo si vybrať Austráliu pre svoje štúdium angličtiny? Tu je pár dôvodov:

1️⃣ Jazykové prostredie: Štúdium v krajine, kde sa angličtina používa ako hlavný jazyk, je rýchly a účinný spôsob, ako zlepšiť svoje jazykové zručnosti.

2️⃣ Diverzita kultúr: Austrália je domovom ľudí z celého sveta, čo ti umožní stretnúť rôzne kultúry a nadviazať nové priateľstvá.

3️⃣ Prírodné krásy: Od nádherných pláží po fascinujúce národné parky - Austrália je jedinečná krajinou, ktorú môžeš preskúmať počas svojho voľného času.

4️⃣ Vysoko kvalitné vzdelávanie: Austrálske školy a univerzity sú uznávané na celom svete pre svoju kvalitu a široký výber programov.

5️⃣ Životný štýl: Austrália ponúka pohodlný a bezpečný životný štýl, ktorý ti umožní sústrediť sa na svoje štúdium.

Začni svoje dobrodružstvo v Austrálii! 🌏📚

31/08/2023

🔥🔥🔥HOT NEWS - COVID VISA 408 IS ENDING: Information you need to know:
The Ministry of Home Affairs confirmed today that Covid 408 visas are coming to an end.
- from September 2, 2023 (the day after tomorrow), only existing holders of these visas will be able to apply for a Covid visa 408 (exact name: COVID-19 Pandemic Event)
- from 2 September 2023, new (eligible) applications for this visa (class 408) will only be valid for 6 months and the application fee will be AUD 405
-from February 2024, these Pandemic Event (408) visas will be closed to all applicants and it will no longer be possible to apply for them

More info here: https://www.g8m8.sk/horuca-novinka-covid-408-viza-koncia-informacie-co-potrebujes-vediet

20/08/2023

STUDY, WORK AND LIVE IN AUSTRALIA with G8M8
Tamarama Beach => Bronte Beach, Sydney, AUSTRALIA

14/04/2023

Odchádzaš z Austrálie naspäť do Čiech?
Mal/a by si záujem vybudovať si vlastný business?
Rád/a by si odovzdával/a skúsenosti zo štúdia a života v AU ďalej?
Chceš asistovať ľuďom, ktorí majú záujem o Austráliu?
Máš silný zmysel pre zákaznícky servis a dokážeš pracovať samostatne?
Odpovedal/a si ÁNO na všetky otázky?
Prípadne poznáš niekoho, kto by odpovedal ÁNO na všetky otázky?

ČÍTAJ ĎALEJ!
G8M8 ponúka franchize pre Českú Republiku.

PONÚKAME:
- samostatné vedenie svojho malého biznisu v ČR (zaškolíme ako biznis viesť)
- samostatne a aktívne marketovať a predávať študijno-pracovné pobyty v Austrálii
- prácu v malom dynamickom tíme s veľkou voľnosťou
- prácu s moderným cloud kolaboračným softvérom, ktorý je transparentný, jasný a je radosť v ňom pracovať
- flexibilné pracovné hodiny
- zaujímavé finančné ohodnotenie formou provízie
- rozsiahle školenie o problematike víz do Austrálie
- propagačné materiály z Austrálskych škôl na podporu predaja
- marketingovú podporu z centrály v Sydney

POŽADUJEME:
- skúsenosti s marketingom a predajom
- angličtinu na komunikatívnej úrovni
- skúsenosti s ne/platenou inzerciou na sociálnych médiach, Google AdWords sú veľkou výhodou
- skúsenosti so študijným pobytom v Austrálii sú veľkou výhodou
- positive team a 'can do' attitude
- schopnosť pracovať samostatne

Nástup: ihneď

Pošli resumé na [email protected] a napíš nám po Anglicky ako zapadneš do nášho mladého tímu.
G8M8 Team

06/04/2023

G8M8 Great Mate vám praje krásne Velkonocne sviatky 🙂

Nas tym v Sydney bude mat volno od 07.04.2023 - 10.04.2023.
Tešíme sa na vás od 11.04.2023 (Utorok).
Váš tím G8M8

02/01/2023

Najznamejsia plaz Bondi, Sydney. Je plno…

31/12/2022

Happy New Year — SYDNEY 2023 🎉 🎈

23/12/2022

G8M8 Great Mate vám praje krásne prežitie Vianočných sviatkov a Šťastný Nový Rok 2023 🙂
Hlavne si na seba davajte pozor a zostante zdravi!
Nas tym v Sydney bude mat volno od 24.12.2022 - 09.01.2022 zatvorená (2 týždne).
Vo výnimočných urgentných prípadoch sme tu pre vás na emaily [email protected] (PETER).
Tešíme sa na vás od 10.01.2023.
Váš tím G8M8

29/11/2022

Austrália spúšťa pre študentov novú kalkulačku životných nákladov

Study Australia s potešením oznamuje najnovší prírastok do radu digitálnych nástrojov a zdrojov pre zahraničných študentov: Kalkulačka životných nákladov.

Kalkulačka, vyvinutá v spolupráci s Insider Guides, pomáha študentom odhadnúť, koľko by mohol stáť životný štýl, ktorý si v Austrálii zvolia.

Je dôležité poznamenať, že kalkulačka poskytuje iba približné údaje a slúži ako pomôcka pre študentov, ktorí chcú odhadnúť svoje náklady v Austrálii.

Viac info a link na kalkulačku tu: https://www.g8m8.sk/australia-spusta-pre-studentov-novu-kalkulacku-zivotnych-nakladov

14/11/2022

G8M8 Great Mate vám praje krásne prežitie Vianočných sviatkov a Šťastný Nový Rok 2022 🙂
Hlavne si na seba davajte pozor a zostante zdravi!

Kancelária v Sydney bude v obdobi od 20.12.2021 - 16.01.2022 zatvorená (4 týždne).
Vo výnimočných urgentných prípadoch sme tu pre vás na čísle 0404363503 (ANDREA).

Tešíme sa na vás od 17.01.2022.

Váš tím G8M8

15/10/2022
15/10/2022

V Sydney to zije… SydneyNightLife

25/09/2022

All your Aussie family and friends (including this quokka) will miss you, Roger Federer 👋 💙

20/09/2022

Austrália bude mať vo štvrtok 22. septembra 2022 Národný deň smútku, aby si pripomenula Jej Veličenstvo, kráľovnú Alžbetu II.

Premiér Anthony Albanese napísal premiérom a hlavným ministrom, aby vyhlásili tento deň za štátny sviatok, aby si pripomenuli pozoruhodný život Jej Veličenstva a oddanosť službe.

Národná spomienková bohoslužba sa bude konať o 11:00 vo Veľkej sále austrálskeho parlamentu v Canberre a začne sa minútou ticha. Naživo sa bude vysielať po celej krajine.

Viac info tu:
https://www.g8m8.sk/australsky-narodny-den-smutku-na-pocest-zosnulej-kralovnej-alzbety-ii

02/08/2022

Poplatky za studentske viza od Jula 2022:
👉 hlavny ziadatel $650
👉dependant nad 18 rokov $485
👉dependant pod 18 rokov $160

Poplatky za Work & Holiday viza 462:
👉$510

Poziadaj o svoje viza do Australie s G8M8 Great Mate Australia

02/06/2022

FIN. ZAUJIMAVY, NAPLNAJUCI FRANCHIZE V ČR. Stan sa zastupcom/kinou jednou z najvacsich znaciek na trhu v Studium-praca v Australii...

17/02/2022

📣📣📣 ÚŽASNÁ SPRÁVA PRE SLOVÁKOV ŽIJÚCICH DLHODOBO V ZAHRANIČÍ!!!

NÁRODNÁ RADA SCHVÁLILA NOVELU ZÁKONA O OBČIANSTVE
Občanom Slovenskej republiky dlhodobo žijúcim na území iného štátu bude umožnené nadobudnúť občianstvo tohto štátu bez straty toho slovenského. Zároveň novela rieši situáciu tých ľudí, ktorí o občianstvo prišli po sprísnení zákona pred desiatimi rokmi.

✔️ ZMIERNENIE PODMIENOK
➡ Zmierňujú sa podmienky, za ktorých prichádza k strate občianstva. Slovenskí občania tak v budúcnosti neprídu o občianstvo SR, ak v čase nadobudnutia cudzieho občianstva mali v tomto štáte pobyt (povolený, registrovaný alebo inak evidovaný) najmenej 5 rokov a predložia o tom doklady.
➡ Zákon ustanovuje aj ďalšie výnimky, na základe ktorých nedôjde k strate občianstva.

✔️ BÝVALÍ OBČANIA A OPÄTOVNÉ ZÍSKANIE OBČIANSTVA SR
➡ Novela zákona ustanovuje, že bývalým občanom SR sa štátne občianstvo SR udelí na základe žiadosti po splnení zákonom ustanovených podmienok (najmä bezúhonnosti) za predpokladu, ak mali na území štátu, ktorého štátne občianstvo nadobudli, pobyt (povolený, registrovaný alebo inak evidovaný) najmenej 5 rokov.
➡ Na rozdiel od súčasnosti žiadatelia zároveň nebudú musieť spĺňať podmienku pobytu na území Slovenskej republiky, čiže budú odbremenení od povinnosti prihlasovať sa ako cudzinci na pobyt na území SR na príslušnom oddelení cudzineckej polície.

Viac info a zdroj tu: https://www.facebook.com/ministerstvovnutraSR/posts/319980890158650

DOBRÁ SPRÁVA PRE SLOVÁKOV ŽIJÚCICH DLHODOBO V ZAHRANIČÍ: NÁRODNÁ RADA SCHÁLILA NOVELU ZÁKONA O OBČIANSTVE

Ministerstvo vnútra plní ďalší bod z programového vyhlásenia vlády: Umožníme občanom Slovenskej republiky dlhodobo žijúcim na území iného štátu nadobudnúť občianstvo tohto štátu bez straty slovenského. Zároveň riešime situáciu tých ľudí, ktorí o naše občianstvo prišli po sprísnení zákona pred desiatimi rokmi. Budú ho môcť získať naspäť jednoduchším spôsobom na základe štandardných európskych princípov.

ZMIERNENIE PODMIENOK
➡ Zmierňujú sa podmienky, za ktorých prichádza k strate občianstva. Slovenskí občania tak v budúcnosti neprídu o občianstvo SR, ak v čase nadobudnutia cudzieho občianstva mali v tomto štáte pobyt (povolený, registrovaný alebo inak evidovaný) najmenej 5 rokov a predložia o tom doklady.
➡ Zákon ustanovuje aj ďalšie výnimky, na základe ktorých nedôjde k strate občianstva. K dvom výnimkám, ktoré sú už v teraz platnom zákone (nadobudnutie cudzieho štátneho občianstva manžela počas trvania manželstva a nadobudnutie cudzieho štátneho občianstva narodením) pribudnú ďalšie dve. K strate občianstva nedôjde ani vtedy, ak bolo cudzie štátne občianstvo nadobudnuté osvojením, alebo ho nadobudlo maloleté dieťa.

BÝVALÍ OBČANIA A OPÄTOVNÉ ZÍSKANIE OBČIANSTVA SR
➡ Súčasná úprava, podľa ktorej občania SR strácajú občianstvo nadobudnutím cudzieho, sa začala uplatňovať v júli 2010. Doteraz tak prišlo o slovenské občianstvo 4 059 ľudí.
➡ V roku 2015 prijalo ministerstvo vnútra nariadenie, ktoré umožňuje bývalým občanom požiadať naspäť o slovenské občianstvo na základe výnimky ministra vnútra. Doteraz bolo vrátené 1183 osobám.

➡ Novela zákona ustanovuje, že bývalým občanom SR sa štátne občianstvo SR udelí na základe žiadosti po splnení zákonom ustanovených podmienok (najmä bezúhonnosti) za predpokladu, ak mali na území štátu, ktorého štátne občianstvo nadobudli, pobyt (povolený, registrovaný alebo inak evidovaný) najmenej 5 rokov.
➡ Na rozdiel od súčasnosti žiadatelia zároveň nebudú musieť spĺňať podmienku pobytu na území Slovenskej republiky, čiže budú odbremenení od povinnosti prihlasovať sa ako cudzinci na pobyt na území SR na príslušnom oddelení cudzineckej polície. Značne sa im tým uľahčí podávanie žiadosti. Cudzinci z EÚ sa musia totiž teraz prihlasovať na pobyt na Slovensku osobne. Naďalej budú bývalí občania SR oslobodení od jazykovej skúšky.

ZAHRANIČNÍ SLOVÁCI
➡ Osobám so statusom Slováka žijúceho v zahraničí sa udelí štátne občianstvo SR za predpokladu, ak majú povolený pobyt na území SR a ak sa žiadateľ významne zaslúžil o prínos pre komunitu Slovákov žijúcich v zahraničí v oblastiach ekonomickej, vedeckej, technickej, kultúrnej alebo športovej. V praxi tak vzniknú dve kategórie žiadateľov s postavením Slováka žijúceho v zahraničí:
▪️ jedna kategória budú žiadatelia bez tzv. prínosu pre komunitu, ktorí vo vzťahu k pobytu budú musieť splniť podmienku najmenej 3-ročného pobytu na území SR. O ich žiadosti bude rozhodovať ministerstvo, proti rozhodnutiu možno podať rozklad, o ktorom rozhoduje minister vnútra na základe návrhu osobitnej komisie,

▪️ druhou kategóriou budú žiadatelia s postavením Slováka žijúceho v zahraničí s tzv. prínosom pre komunitu, u ktorých sa vo vzťahu k pobytu bude vyžadovať iba podmienka naplnenia povoleného pobytu na území SR (bez špecifikácie jeho dĺžky); o ich žiadosti bude rozhodovať priamo minister vnútra, proti ktorého rozhodnutiu nebude možné podať rozklad.

ĎALŠIE ZMENY
➡ Vo vzťahu k potomkom bývalých československých občanov narodených na území SR títo budú môcť požiadať o udelenia štátneho občianstva SR za podmienky povoleného pobytu na území SR bez špecifikácie jeho dĺžky.
➡ Do zákona sa dopĺňa podmienka na udelenie štátneho občianstva Slovenskej republiky, že žiadateľ nesmie predstavovať hrozbu pre verejný poriadok alebo bezpečnosť Slovenskej republiky.
➡ Upravuje sa tiež zastupovanie žiadateľa v konaní a prípady, kedy je zastúpenie vylúčené. Zástupcom môže byť len advokát, mimovládna organizácia, ktorá poskytuje právnu pomoc cudzincom, alebo fyzická osoba splnomocnená žiadateľom.

07/02/2022

Chýba ti Austrália?
Rád/a by si odovzdával/a skúsenosti zo štúdia a života ďalej? Chceš asistovať ľuďom, ktorí majú záujem o Austráliu?
Máš silný zmysel pre zákaznícky servis a dokážeš pracovať samostatne?
Odpovedal/a si áno na všetky otázky?
Prípadne poznáš niekoho, kto by odpovedal áno na všetky 4 otázky?

ČÍTAJ ĎALEJ!
G8M8 ponúka franchize pre Českú Republiku.

PONÚKAME:
- samostatné vedenie svojho malého biznisu v ČR (zaškolíme ako biznis viesť)
- samostatne a aktívne marketovať a predávať študijno-pracovné pobyty v Austrálii
- prácu v malom dynamickom tíme s veľkou voľnosťou
- prácu s moderným cloud kolaboračným softvérom, ktorý je transparentný, jasný a je radosť v ňom pracovať
- flexibilné pracovné hodiny
- zaujímavé finančné ohodnotenie formou provízie
- rozsiahle školenie o problematike víz do Austrálie
- propagačné materiály z Austrálskych škôl na podporu predaja
- marketingovú podporu z centrály v Sydney

POŽADUJEME:
- skúsenosti s marketingom a predajom
- angličtinu na komunikatívnej úrovni
- skúsenosti s ne/platenou inzerciou na sociálnych médiach, Google AdWords sú veľkou výhodou
- skúsenosti so študijným pobytom v Austrálii sú veľkou výhodou
- positive team a 'can do' attitude
- schopnosť pracovať samostatne

Nástup: ihneď

Pošli resumé na [email protected] a napíš nám po Anglicky ako zapadneš do nášho mladého tímu.

G8M8 Team

07/02/2022

HORUCA NOVINKA:
Australsky Prime Minister Scott Morrison v tejto chvili potvrdil na jeho LIVE tlacovej konferencii, ze Australia otavara hranice pre vsetky ostatne vizove kategorie vratane TURISTICKYCH VIZ od 21/02/2022!!!
Zakladna podmienka je byt plne ockovany (2 davky) a zaroven splnit podmienky na vstup daneho statu, kam mate v plane prist.

Viac informacii coskoro :)))

Live news blog: Follow live breaking news throughout the day 22/11/2021

📣📣📣 BREAKING NEWS!!!
Od 1. Decembra sa otvoria Austrálske hranice a oprávnení držitelia víz budú môcť opäť pricestovať vrátane ŠTUDENTOV, working holiday, skilled a temporary work.

Všetci budú musieť byť plne zaočkovaní a preukázať negatívny PCR test robený maximálne 72h pred odletom.

Nakoľko má každý štát v AU svoje vlastné dodatočné pravidlá, zatiaľ je príchod možný len do NSW a VIC bez nutnosti karantény.

Úžasná správa na ktorú sme všetci veľmi dlho čakali 😊

Zdroj: https://www.9news.com.au/national/australia-breaking-news-live-updates-november-22-2021-coronavirus-william-tyrrell-search-four-children-dead-in-melbourne-house-fire-wild-weather-warning/e5e2ac06-6c6d-493a-9dc3-75091c3cc231

Live news blog: Follow live breaking news throughout the day Welcome to the 9News.com.au live blog for Monday, November 22, 2021. More than 20 people are injured after a car drove into a parade in the USA. Skilled and student visa holders, backpackers and more visa holders can come to Australia from December 1, Prime Minister Scott Morrison said. Flowers have...

Photos from Slovenské veľvyslanectvo v Austrálii / Slovak Embassy in Australia's post 18/11/2021

SLOVENSKÁ REPUBLIKA má novú honorárnu konzulku v SYDNEY!

Je ňou pani Edita Berntsen s dvojitým slovensko-austrálskym občianstvom, právnička a právna poradkyňa známa v slovenskej a českej komunite v Sydney.

🇸🇰 V rámci svojej činnosti bude pani Berntsen poskytovať konzulárnu pomoc a ochranu slovenským občanom v núdzi, vykonávať certifikačné činnosti (overovanie podpisov a kópií dokumentov pre úradné potreby na Slovensku), ale aj podieľať sa na rozvoji ekonomickej a kultúrnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Austráliou.

📧 Kontaktné údaje pani Berntsen nájdete na stránkach ministerstva vnútra: https://bit.ly/SKinSydney. Je nutné mať dohodnutý termín.

Novej honorárnej konzulke ďakujeme, že sa ujala tejto funkcie a želáme jej veľa úspechov!

16/11/2021

📣🇦🇺️Austrália otvorila svoje medzinárodné hranice!
Čo to znamená pre zahraničných študentov?

👉prví zahraniční študenti sa začnú vracať do NSW od 4.12.2021
👉počet bude obmedzený na 250 študentov dvojtýždenne
👉reálne teda môžeme očakávať, že v marci/apríli 2022 by sa do Austrálie konečne mohli dostať všetci medzinárodní študenti

Ak už chceš mať tiež svoje víza schválené a byť pripravený na odlet, teraz je ideálny čas sa pustiť do celého procesu vybavovania.

Neváhaj, vyplň náš webform https://www.g8m8.sk/kontakty, jeden z našich konzultantov sa s tebou následne spojí.

Ak stále váhaš a aj napriek zjavným nevýhodám chceš radšej počkať kým sa hranice otvoria, zapíš sa do nášho “VIP LISTU” a my ťa nakontaktujeme ihneď ako sa hranice otvoria.

Viac info: https://www.g8m8.cz/australia-otvorila-svoje-medzinarodne-hranice-3

12/11/2021

Skvelá správa pre držiteľov Work and Holiday víz!

🍀 Všetci pracovníci v poľnohospodárstve majú nárok na minimálnu mzdu 25,41 AUD za hodinu

🍀 Odbory privítali rozhodnutie garantovať farmárom minimálnu mzdu

🍀 Mnohí z nich sú dočasní migrujúci pracovníci, ktorí sú „zraniteľní voči vykorisťovaniu“.

Prečítaj si viac: https://www.g8m8.sk/pracovnici-v-polnohospodarstve-maju-narok-na-minimalnu-mzdu-2541-audh

'Open for business': NSW makes shock move to scrap hotel quarantine 15/10/2021

📣📣📣 HORÚCA NOVINKA z NSW ❗️❗️❗️

Premiér NSW Dominic Perrottet nečakane oznámil koniec hotelovej karantény pre plne očkovaných medzinárodných cestovateľov.
Pán Perrottet dnes oznámil, že od 1. novembra nebudú musieť ísť Austrálčania a ani zahraniční návštevníci vstupujúci do NSW do karantény.
Pred nástupom na let však budú musieť urobiť PCR test a budú musieť predložiť dôkaz o očkovaní.
„Pre ľudí s dvojitým očkovaním na celom svete je Sydney, NSW, otvorené,“ povedal pán Perrottet.
„Hotelová karanténa, domáca karanténa je už minulosťou.“

Zdroj: https://www.9news.com.au/national/coronavirus-nsw-update-latest-covid19-cases-regional-travel-restart-date/f9683a50-0cd2-4de3-91aa-740ce867c8b1

Následne však Premiér Austrálie Scott Morrison na tlačovej konferencii oznámyl, že zatial sa to bude týkať len občanov a rezidentov Austrálie a ich blízkej rodiny a federálna vláda bude situáciu sledovať a prediskutuje v blízkej budúcnosti prípadné ďalšie zmeny.

Zdroj: https://7news.com.au/lifestyle/health-wellbeing/prime-minister-blocks-nsw-plan-to-welcome-back-tourists-to-sydney-but-quarantine-will-lifted-for-australian-citizens--c-4244707

'Open for business': NSW makes shock move to scrap hotel quarantine Sydney residents will not be allowed to travel to regional NSW once the state reaches the 80 per cent full ...

05/10/2021

📣📣📣 Zákaz cestovania do zahraničia bude pre obyvateľov AU budúci mesiac zrušený! Premiér Scott Morrison 01/10/2021 odhalil plán znovuotvorenia austrálskych hraníc.

Viac info v našom článku tu: https://www.g8m8.sk/v-novembri-bude-zruseny-zakaz-cestovania-do-zahranicia

V novembri bude zrušený zákaz cestovania do zahraničia | G8M8.SK Zákaz cestovania do zahraničia bude budúci mesiac zrušený, pričom premiér Scott Morrison 01/10/2021 odhalil plán znovuotvorenia austrálskych hraníc.Austrália dnes oficiálne schválila medzinárodné cestovanie a predložila plán na zrušenie zákazu cestovania do zahraničia na novem...

20/08/2021

📣📣📣OZNAM PRE STUDENTOV V STATE NSW (info pre ostatne staty na konci tohto postu).

⚠️"STAY AT HOME" NARIADENIE SA PREDLZILO A PRIBUDLI DALSIE OBMEDZENIA PRE NSW⚠️

Kvoli neustale sa vyvijajucemu outbreaku COVID-19 Delta variantu NSW predlzuje aktualny lockdown az do konca Septembra a tiez pribudli nove nariadenia:

❗️ Dodatocne nariadenie pre najviac zasiahnute uzemne casti Sydny (tzv. "LGAs of concern"❗️
Od pondelka 23 Augusta budu platit nasledovne dodatocne pravidla:
• Zakaz vychadzania medzi 9PM a 5AM (okrem autorizovanych pracovnikov, nudzove situacie alebo zdravotnu starostlicovst);
• Cvicenie vonku bude limitovane na maximalne 1 hodinu denne;

Dalej su zavedene nasledovne zmeny pre spominane oblasti Sydney:
• Pracovnici v skolkach a disability support workers ktori byvaju alebo pracuju v spominanych oblastiach Sydney (LGA of concern) musia dostat prvu davnu COVID-19 vakciny do 30/08/2021;
• Autorizovani pracovnici, ktori pracuju mimo tychto spominanych oblasti Sydney (ale byvaju v nich) maju povolenie pracovat len ak je na ich pracovisku zavedene antigenove testovanie na COVID-19 alebo maju do 30/08/2021 prvu davku COVID-19 vakcini.
• Od soboty 28 Augusta, autorizovani pracovnici zo spominanych oblasti Sydney musia mat specia;ne povolenie vystavene zo Service NSW potvrdzujuce ze su autorizovani pracovnici a ze nemozu pracovat z domu;
• Od soboty 28 Augusta, ktokolvek vstupujuci na uzemie spominanych rizikovych oblasti Sydney za ucelom prace musi mat so sebou pracovne povolenie vystavene Service NSW.

Od pondelka, 23 Augusta, pracovnici z Canterbury-Bankstown, Cumberland a Fairfield oblasti nemusia byt uz testovany na COVID-19 v predchadzajuch 72 hodinach na to aby mohli ist pracovat mimo ich oblasti (LGA).

Specialne pravomoci budu dane NSW Police Force vratane:
• Pravomoc pre policajneho komisara dat bytovy dom do lockdownu pokym nie je vyhodnotene riziko COVID-19;
• Pravomoc pre policajneho komisara vyhlasit obytny priestor ako COVID-rizikovy priestor a pozadovat od ludi aby sa prezentovali policii pocas kontroly dodrziavania nariadeni;
• Pravomoc policie nariadit osobe, ktorej bolo vydane oznamenie o poruseni nariadeni, aby sa vratila domov;
• Ak sa bude osoba, ktora byva mimo tychto rizikovych oblasti Sydney bude nachadzat v tychto oblastiach bez vazneho dovodu alebo povolenia, bude jej vystavena pokuta vo vyske $1000 a nariadenia na izolaciu po dobu 14 dni.

❗️ Dodatocne nariadenia pre Greater Sydney (vratane regional NSW, ale ti len do 28 Augusta)❗️

Od pondelka, 23 Augusta, budu platit nasledovne dodatocne pravidla pre oblast Greater Sydney (vratane regional NSW, ale ti len do 28 Augusta):
• Nosenie masky (ruska) bude povinne aj vsade VONKU (mimo svojho domu/bytu), okrem casu pocas cvicenia (cize je nutne mat masku neustale so sebou aj ked idete cvicit, aby ste si ju nasadili hned ako docvicite).

Bolo niekolko pripadov COVID-19 v skolkach a opatrovatelskych sluzbach, takze rodiacia a opatrovatelia v celom NSW su poziadani nechat deti doma ak to nie je nevyhnutne aby boli v danych zariadeniach.

Pre najnovsie info prosim sledujte pravidlene stranku: www.nsw.gov.au/covid-19.

AK SA NACHADZATE V STATE VICTORIA, PROSIM SLEDUJET PRE AKTUALNE INFO TUTO STRANKU: https://www.coronavirus.vic.gov.au/

AK SA NACHADZATE V STATE QUEENSLAND, PROSIM SLEDUJET PRE AKTUALNE INFO TUTO STRANKU:
https://www.qld.gov.au/health/conditions/health-alerts/coronavirus-covid-19/current-status/urgent-covid-19-update

AK SA NACHADZATE V STATE SOUTH AUSTRALIA, PROSIM SLEDUJET PRE AKTUALNE INFO TUTO STRANKU:
https://www.covid-19.sa.gov.au/

AK SA NACHADZATE V STATE WESTERN AUSTRALIA, PROSIM SLEDUJET PRE AKTUALNE INFO TUTO STRANKU:
https://www.wa.gov.au/organisation/department-of-the-premier-and-cabinet/covid-19-coronavirus-latest-updates

AK SA NACHADZATE V STATE NORTHERN TERRITORY, PROSIM SLEDUJET PRE AKTUALNE INFO TUTO STRANKU:
https://coronavirus.nt.gov.au/

AK SA NACHADZATE V STATE TASMANIA, PROSIM SLEDUJET PRE AKTUALNE INFO TUTO STRANKU:
https://www.coronavirus.tas.gov.au/facts/important-community-updates

Davajte na seba pozor, hlavne zostante zdravi ❤

Vas tim G8M8

15/07/2021

Financna podpora od statu aj pre drzitelov studentskych a bridging viz! (SYDNEY LOCKDOWN)

Pokial ste boli nuteni prestat pracovat pocas lockdown v Sydney a ste drzitelmi viz s pracovnym povolenim (cize aj studenti), mozete si poziadat o financnu podporu cez CENTRELINK.

Co k tomu budete potrebovat a ako na to vam posleme v sukromnej sprave, napiste nam!

Drzime palce! Hlavne si na seba davajte pozor
vas tim G8M8 :)

Timeline photos 19/02/2021

Medzinárodní študenti dostanú v Austrálii zdarma vakcínu proti COVID-19.

Je to oficiálne. Vakcína proti koronavírusu COVID-19 bude k dispozícii medzinárodným študentom v Austrálii zadarmo v rámci päťfázovej očkovacej stratégie krajiny. Dúfame, že tento národný očkovací program povedie k zmierneniu medzinárodných cestovných obmedzení - čo sa týka najmä zahraničných študentov, ktorí zostávajú mimo Austrálie a čakajú kým sa otvoria hranice...
https://www.g8m8.sk/medzinarodni-studenti-dostanu-v-australii-zdarma-vakcinu-proti-covid-19

25/01/2021

DOLEZITY OZNAM / IMPORTANT NOTICE:

V utorok 26/01/2021 bude naša kancelária v Sydney zatvorená / Our office in Sydney will be closed on Tuesday 26/01/2021.

🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺 HAPPY Australia Day 🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺

11/01/2021

Milí Grejtmejťáci,

Želáme vám všetko dobré do nového roka, hlavne veľa zdravia a aby sme sa v tomto roku čo najviac priblížili "normálu" tak ako ho poznáme.

Kancelária v Sydney je ešte stále zatvorená, tešíme sa už na vás ale opäť od 21.01.2021 ŠTVRTOK.
Vo výnimočných urgentných prípadoch sme tu pre vás stále na čísle 0404363503 (ANDREA).

Váš tím G8M8

21/12/2020

G8M8 Great Mate vám praje krásne prežitie Vianočných sviatkov a Šťastný Nový Rok 2021 :)
Hlavne si na seba davajte pozor a zostante zdravi!

Kancelária v Sydney bude v obdobi od 24.12.2020 - 20.01.2021 zatvorená (4 týždne).
Vo výnimočných urgentných prípadoch sme tu pre vás na čísle 0404363503 (ANDREA).

Tešíme sa na vás od 21.01.2021.

Váš tím G8M8

Inšpiratívny rozhovor: Prečo odísť žiť do Austrálie? 18/12/2020

Prečo odísť žiť do Austrálie? Dozvieme sa od mladučkej Slovenky, ktorá sa nebála odísť za lepším životom rovno na opačnú stranu sveta! Všetkým, ktorí premýšľate o niečom podobnom, ponúkam inšpiratívny rozhovor.

Mohla by si sa nám predstaviť?
Ahojte! Volám sa Viktória, mám 21, vyrastala som na sídlisku v Prievidzi a práve pred rokom som sa rozhodla odísť žiť do Austrálie. Študujem hospitality management, baví ma to, lebo študujem oblasť, v ktorej aj pracujem a plánujem aj v budúcnosti. Našla som tu šťastný život, ktorý vám trošku priblížim v ďalších otázkach.

Čo ťa viedlo k tomu, že chceš odísť žiť do Austrálie?
Keďže som odjakživa milovala cestovanie, spoznávanie krajín a kultúr, stretávanie nových ľudí, rozhodla som sa študovať cestovný ruch na ekonomickej v Bratislave. Zo začiatku som si myslela, že to je to, čo chcem, ale bolo to len niečo, čo sa odo mňa očakávalo. Ísť na vysokú školu, študovať každý deň po škole a víkendy chodiť na brigádu. Po chvíli som zistila, že to musím zmeniť, lebo som nebola šťastná. Začala som rozmýšľať, kedy sa cítim najšťastnejšia. A to je vtedy, keď som sama sebou, cítim sa slobodne, cítim, že to, čo robím a učím sa, ma niekde posúva. I keď som nedokončila štúdium na univerzite, vedela som, že chcem ďalej študovať a keďže milujem leto, palmy a more, rozhodla som sa pre Austráliu!

.. viac sa dozviete na https://www.g8m8.sk/inspirativny-rozhovor-preco-odist-studovat-a-zit-do-australie

Inšpiratívny rozhovor: Prečo odísť žiť do Austrálie? Inšpiratívny rozhovor s mladučkou Slovenskou, ktorá sa rozhodla odísť žiť do Austrálie. To, čo ju k tomu viedlo, sa dozviete v článku.

10/11/2020

POZOR, UZ LEN 7 DNI! Nevahaj a dohodni si s nami nezavaznu konzultaciu :)

📣📣📣 JEDINECNA MOZNOST ZISKAT $500 NA VIANOCNE NAKUPY! 🎁
Ak uvazujes o Univerzitnom studiu, nevahaj a zapis sa s nami na skolu KAPLAN BUSINESS SCHOOL (KBS) na jeden z ich kampusov (Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide, Perth) s nastupom NOVEMBER 2020 (a.k.a. TERAZ) a ziskaj:
- zlavu $500 na prvu plabu priamo od skoly KBS
- darcekovy poukaz v hodnote $500 z G8M8 na tvoje Vianocne nakupy
- kompletny G8M8 service ZDARMA je samozrejmostou

Ziadna sutaz, ziadne zrebovanie, KAZDY kto sa zapise na BACHELOR alebo MASTER degree u nas vyhrava 🏆
Nevahaj a ziskaj spolu az $1000 😱
Nenechaj si to len pre seba a zdielaj tuto info s kamosmi
Ponahlaj sa, mas na to len 2 tyzdne! Ponuka konci 17/11/2020

Lebo milujeme ❤️ Vianoce

pre blizsie informacie o podmienkach a moznostiach nas kontaktuj na
☎️ 0404363503
📧 [email protected]
alebo priamo cez FB spravu

https://www.kbs.edu.au/

Want your school to be the top-listed School/college in Sydney?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Opera/Harbour Bridge/Ovation of Seas Cruise ship in Sydney Darling Harbour
MArathon
Thredbo
Nedela na plazi :)
V Australii mame niekolko studentov co studuju a aj vystudovali hudobne zameranie. Ktovie ako sa vola tento nastroj? Prv...
Letecký provoz na zeměkouli během 24 hodin.

Location

Category

Telephone

Website

Address


379-383 Pitt Street
Sydney, NSW
2000

Opening Hours

Monday 10am - 5:30pm
Tuesday 10am - 5:30pm
Wednesday 10am - 5:30pm
Thursday 10am - 5:30pm
Friday 10am - 5:30pm
Other Education in Sydney (show all)
Richard Crosland's School of Fine Woodwork Richard Crosland's School of Fine Woodwork
43/566 Gardeners Road, Alexandria
Sydney, 2015

The students produce their own work after learning the basics...

Australian Writers' Centre Australian Writers' Centre
55 Lavender Street
Sydney, 2061

Online and classroom courses in all genres of writing.

ANSTO ANSTO
800 Blackburn Road, Clayton
Sydney, 2234

Landmark ANSTO research infrastructure producing an intense light source - x-rays and infrared radia

Social Status Social Status
Sydney, 2031

Social Media training, advice, and assistance.

Australian Human Rights Commission Australian Human Rights Commission
Sydney

For a free and equal Australia.

Clarity Solutions Clarity Solutions
Level 10, 2 Bulletin Place
Sydney, 2000

Practical, strategic media, crisis and communication training workshops and seminars www.claritysolut

Rod Benson Rod Benson
120 Herring Road, Macquarie Park
Sydney, 2113

Ethicist and writer living in Sydney, Australia.

Supporting Men With Depression Supporting Men With Depression
Sydney, 2000

Having suffered Depression my entire adult life, and now just getting better, I have made it my miss

Australian Doula College Australian Doula College
Level 1, 61-65 Shepherd Street
Sydney, 2204

The ADC provides education, support and continuity of care for all of life's transitions.

Institute of Executive Coaching and Leadership (IECL) Institute of Executive Coaching and Leadership (IECL)
Level 6, 201 Kent Street
Sydney, 2000

Developing Conscious Connected Leaders through Coaching Training, Executive Coaching & Leadership De

The Writers' Studio The Writers' Studio
Lugar Brae Avenue & Leichhardt Street
Sydney, 2024

If your dream is to write, our inspirational courses, unique creative processes and tutor coaching wi

Deadly Vibe Deadly Vibe
26-28 Burton Street
Sydney, 2010

Deadly Vibe Magazine is a popular national monthly magazine focusing mainly on health, sport, music a